Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2016., 12:43   #1
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Igračke na daljinsko upravljanje

Pozdrav, dakle prvo se ispričavam što otvaram novu temu, ali nisam
mogao naći ništa slično .
Dakle prije nekih tjedan dana sam si kupio autić na daljinsko upravljanje, nije baš da sam lud za igračkama, ali kad sam vidio njegovu brzinu koju postiže i da ima na sve kotače pogon odmah sam si ga odlučio kupiti, no sad ono što mene mući je što autić ne vrti zadnje kotače.
Ustvari rade samo prvi s kojima i skreće pa dakle nema pogon na sva 4 kotača, inače sam dobio nekakva kao uputstva za taj autić, ali to su tako škrta uputstva da u njima skoro ništa ne piše pa ne znam kako bi mogao pokušati upaliti sve kotače, jer se sječam kada sam ga kupio da su se vrtili svi.
Evo i linka:https://www.svijet-medija.hr/art/aut...4x4-crni/75828
Hvala.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 17:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
http://www.rayline.it/product.php~id...km_h+4x4~.html
Neće ti tu pomoći manual (osim ako nema kakva opcija na daljincu), mislim da treba zaroniti u autić i otkriti šta se dešava.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2016., 21:26   #3
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
http://www.rayline.it/product.php~id...km_h+4x4~.html
Neće ti tu pomoći manual (osim ako nema kakva opcija na daljincu), mislim da treba zaroniti u autić i otkriti šta se dešava.

Da, tako sam i mislio. Na daljinskom ima četiri gumba za (dva za podešavanje prednjih kotača i dva su za podešavanje njegove brzine) no ja sam več valjda potipkao sve žive i ne žive kombinacije u želji kako bi dobio prednje kotače na sredinu, a možda sam onda nekako slučajno izgubio zadnji pogon.
U svakom slučaju definitivno izgleda da je najbolja varijanta zaroniti baš ispod maske.
Pogledao sam malo ispod. E sad ono što mene buni je što on ima spojene tri žice iz baterije i sve tri žice idu prema prvim kotačima, a stražnji kotači nemaju uopče nikakvu žicu niti da je odpojena ili nešto slićno, neznam sad ćak sumnjam da se nešto potrgalo.

Zadnje izmijenjeno od: hrcfaca. 08.12.2016. u 11:22.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 10:51   #4
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Može koja slika?
Koliko ima motora? Može bit da ima prijenos na zadnje kotače kao kod "pravih" automobila. Tri žice upućuju na to da se radi o BLDC motoru, on se spaja u dvije moguće konfiguracije, https://upload.wikimedia.org/wikiped.../Wye-delta.svg,
a kontroler (esc) ovisno o položaju motora daje "pulseve" gdje treba. Često se još dodaje i hal senzor (ili neki optiči, laserski etc) za još precizniju kontrolu, no u tom slučaju imao bi još žica.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 10:52   #5
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ima li to garanciju prije kakvog ozbiljnijeg rastavljanja?????
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 20:23   #6
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ima li to garanciju prije kakvog ozbiljnijeg rastavljanja?????

Ne znam što točno misliš pod tim ozbiljnijeg sastavljanja, ali ćak uz njega sam dobio i ključ za odvijanje
kotača (jer ga ja vozim ljepo po dvorištu, ppa moraš nekako te kotače poslije i očistiti), a što se tiće rastavljanja nemaš tu puno brige fora je da samo skineš gornju plastiku koju drže 4 držaća i sve ti je ispod od onog prekidača za uključivanje/isključivanje i sve ti je pri ruci.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na