Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2012., 18:48   #181
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
aha , sori . mislim da nikad nisam odbio poziv preko kucnog pa sam mislio da je kap preko kucnog sry
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 11:59   #182
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
stvarno nam zivot moraju komplicirat. koliko sam skuzio necu moci koristit SE555 za ovo?
potekao je od T-com-a, ali je unutra sad origigi FW jer ne koristim nikakav maxTV i ne neamjeravam nikada. ne zelim imat router u vlasnistvu Tscuma i da mi oni prckaju po njemu i da je zakljucan .
osobno bih tel maknuo, ali starci su problem .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:19   #183
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Danas me zove tehnicar sa pitanjem koji ruter imam. Reko SE555, veli on da da to je stari, sad cu vam ja donjet novi. Ja velim, moze ali samo ako bude opet siemens

Hvala bogu pa sam znao o cemu se radi, inace vjerojatno nikome ni ne objasnjavaju sta se desava
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 19:31   #184
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Mene zanima da li dolazni signal iz utičnice prema ruteru ostaje isti? Poneka mi spajanje POS aparata za bezgotovinsko plaćanje nije radilo preko splittera, ali bi radio direktno na utičnici. Zanima me sad hoće li biti problema ako se spoji na ruter phone1?
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 23:25   #185
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
Zanima me sad hoće li biti problema ako se spoji na ruter phone1?
Kako oni to rade, samo bog zna.

Citiraj:
Citiraj:
Autor tkolega2 Pregled postova
a šta češ kakav t-com takva i služba za korisnike
da..i kad ti nešto ne bude radilo...opet ćeš nas zvati i moliti za pomoć...
Pa naravno da ih moramo zvati kad su oni i zasr..i.
A najgore je što se onda još i ograde jer kao ,nije do njih...
A meni su prije koju godinu prijetili da će mi ukinuti liniju jer neću platim priključnu pristojbu 500kn za liniju koju nikad nisu ni izveli!
I da, došli su mi ukinut liniju koju sam uredno plaćao (druga linija) pa kad sam vikao da to nije ta onda su prijetili jer sam im ja kao sakrio kabel - nisu mogli nać tu liniju da meni ulazi u kuću kad je nisu ni pustili.

Pa se onda pitam kako ih nećemo
Citiraj:
zvati i moliti za pomoć...


EDIT: sad tek vidim da su to stari postovi, ali tako me žicnula da sam zakipio.
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 00:06   #186
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Što će napraviti s nama ISDN-ašima?
Sad imam ovakvu situaciju:
Tel linija se grana na ISDN NT i na SX763. SX763 ide pak na Linksys WLAN i dalje na kompove, a ISDN NT ide s dvije analogne linije na analognu tel. centralu i signal ide dalje po kući preko centrale, dok jedan ISDN kabel ide na karticu u jednom od kompova i služi samo za Moony, a drugi ISDN kabel ide na jedan ISDN telefon.

Kakvo je rješenje T-Coma za takve situacije? Ostavit na ISDN do daljnjeg?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 00:07   #187
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
xxxx

Zadnje izmijenjeno od: john_tranzistor. 05.03.2012. u 00:27. Razlog: nepažnjom sam pogriješio topic. molio bih da se izbriše post
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:44   #188
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
IMS(VoIP) & Asterisk PBX

Jel tko pokušao trunkat pbx direkt na HT Voip server??. Moja se spoji i registrira, rade dolazni pozivi, al odlazni neće...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 02:47   #189
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
mozda zbog codeca ?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 17:49   #190
boldrik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: DR
Postovi: 24
Raspolaže li netko informacijom koliko još dugo mogu odbijati prelazak na "novu tehnologiju" ?
Ja sam znao o čemu se radi i odbio sam instalaciju ali sam sad nešto načuo da me namjeravaju natjerati tako što će mi prestati raditi telefon, internet i maxtv... Jel smiju to?
boldrik je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 20:25   #191
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Prestat ce ti radit samo telefon. I to kad ugase analogiju, a ne vjerujem da ce to radit tako brzo. Ne znam zasto ljudi odbijaju IMS? Pogotovo ne oni koji imaju ADSL i MaxTV.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2012., 21:23   #192
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
mozda zbog codeca ?
ma codec-i štimaju zato što audio prolazi kod dolaznih poziva.
Problem je sama sintaksa koju pbx krivo šalje voip serveru. To nikako nemogu skombinirati. Već 3 puta sam sje... link na htvoip serveru krivim logiranjem i svaki put moram prijaviti kvar, tel ne radi i te gluposti... Kad bi se bar dao vidjeti proces registracije kod siemensa.... ili poznavati tehničara koju radi na voip centrali.... he he he....
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 19:18   #193
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Prestat ce ti radit samo telefon. I to kad ugase analogiju, a ne vjerujem da ce to radit tako brzo. Ne znam zasto ljudi odbijaju IMS? Pogotovo ne oni koji imaju ADSL i MaxTV.
Radi toga sto im je telefon na jednom kraju kuce, a modem na drugom i ne da im se busit rupe i provlacit kablove...

Svakako cu im se sa zadovoljstvom smijati kada cijela Hrvatska postane pokrivena digitalnim signalom i ugasi se analogni, a njima onda masno naplate prelazak
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 20:39   #194
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Prestat ce ti radit samo telefon. I to kad ugase analogiju, a ne vjerujem da ce to radit tako brzo. Ne znam zasto ljudi odbijaju IMS? Pogotovo ne oni koji imaju ADSL i MaxTV.

Nisi upoznat baš sa problematikom u vezi toga očito.
FYI korisnicima max3 usluge (dakle telefon+adsl+maxtv) NIJE MOGUĆE UKLJUČITI dotičnu uslugu dig. telefonije. Jedno su biseri koji 'se boje' nove tehnologije, ali problematika sa max3 je u nečemu od strane tcom-a i tu je stvar stala, do daljnjeg.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 22:56   #195
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova

Nisi upoznat baš sa problematikom u vezi toga očito.
FYI korisnicima max3 usluge (dakle telefon+adsl+maxtv) NIJE MOGUĆE UKLJUČITI dotičnu uslugu dig. telefonije. Jedno su biseri koji 'se boje' nove tehnologije, ali problematika sa max3 je u nečemu od strane tcom-a i tu je stvar stala, do daljnjeg.
max3 nema veze sa postavljenim pitanjem. Kada svima ukljuce IMS (sto ce s vremenom i max3 korisnicima) i kada pocnu gasit klasicne analogne linije, ugasit ce samo telefon onima koji nece IMS.

U prijevodu, da boldrik ima recimo samo ADSL i telefon, odbija IMS, a sutra mu gase analognu lliniju, prestat ce mu radit samo telefon, internet ostaje.

Koliko ja znam T-Com jos nema neki definitivni odgovor ovima koji odbijaju IMS jer je jos tehnologija u fazi rane implementacije. Odnosno nitko iz t-coma nije rekao da ljudi eventualno nece imat telefon.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 09:42   #196
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@hrvatska1991
Možda ljudi odbijaju jer žele imati mogućnost poziva i kad ne radi internet, kad nema struje itd. Kad svima ugase, onda će svima biti ugašeno, a to tada, dok ide-ide.

Ja bih morao pola kuće razbušiti da bi mogao koristiti 2 telefona. Trenutno imamo 3 telefona i nikako mi se ne isplati prelaziti, a da ne spominjem kako to još uvijek ne radi dobro. Kod susjeda jedan telefon uopće ne zvoni, a može se razgovarati na oba telefona. Užas jedna.

Bilo bi ok da to malo bolje pripreme.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 13:09   #197
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
pa nek susjed nazove i oni ce mu popraviti tel , ako ne budu mogli popraviti poklonit ce mu bezicni ako se ne varam (netko je napisao da poklanjaju) .. ja sam imao problema s bezicnim , nije mi htio prikazati broj kad neko zove . nazvao njih , oni sutradan dosli i to mi rjesili . za sad nikakvih problema nemam..
koristim ju oko 1-2 mj
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 16:23   #198
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
@hrvatska1991
Možda ljudi odbijaju jer žele imati mogućnost poziva i kad ne radi internet, kad nema struje itd. Kad svima ugase, onda će svima biti ugašeno, a to tada, dok ide-ide.

Ja bih morao pola kuće razbušiti da bi mogao koristiti 2 telefona. Trenutno imamo 3 telefona i nikako mi se ne isplati prelaziti, a da ne spominjem kako to još uvijek ne radi dobro. Kod susjeda jedan telefon uopće ne zvoni, a može se razgovarati na oba telefona. Užas jedna.

Bilo bi ok da to malo bolje pripreme.
Tehnologija ide naprijed, neka se pomire s time, ne znam samo kako bi izdrzali da zive u razvijenoj zemlji...
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2012., 10:54   #199
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Tehnologija ide naprijed, neka se pomire s time, ne znam samo kako bi izdrzali da zive u razvijenoj zemlji...
misliš u nekoj gdje stvari rade "as intendent", a ne gdje se guraiju poluproizvodi s kojima se peru pare.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2012., 12:56   #200
dejanlik
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Dvor
Postovi: 1
Ja imam net, max tv i telefon kod T-coma.
prije par mjeseci su uključili mi taj vrag i više ne krči telefon kad pričam.
Nevidim tu neke probleme osim naravno da su skupi. pa kad istekne ugovor ja ih pozdravljam.
dejanlik je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 15:20   #201
Kate
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Split
Postovi: 4
T-Com IMS problemi

I tako, uključe mi prije par tjedana taj famozni ims. Ajd, trebalo bi biti dobro, mislim si. Najprije izgubim prikaz broja (uredno je radio na analognom), zovem szk, poslat će tehničara. Dođe on i zaključi da je aparat zastario (!? star dvije godine) i da ne podržava više tu uslugu, ali.... T-Com će mi pokloniti novi ako produžim ugovor na SAMO 2 godine. Proguglam i riješim problem nekim tvorničkim kodovima. Onda nestane sinoć struje i sve ispočetka, prikaz proradi međutim, nakon par poziva primijetim da me mogu dobiti samo brojevi iz T-Com-a i T-Mobile-a! Znači, ništa ostali fiksni i mobilni operateri (zovem sa svog tele2 broja i ni glasa!). Je li netko imao sličnu situaciju?
Kate je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 00:46   #202
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Kate Pregled postova
I tako, uključe mi prije par tjedana taj famozni ims. Ajd, trebalo bi biti dobro, mislim si. Najprije izgubim prikaz broja (uredno je radio na analognom), zovem szk, poslat će tehničara. Dođe on i zaključi da je aparat zastario (!? star dvije godine) i da ne podržava više tu uslugu, ali.... T-Com će mi pokloniti novi ako produžim ugovor na SAMO 2 godine. Proguglam i riješim problem nekim tvorničkim kodovima. Onda nestane sinoć struje i sve ispočetka, prikaz proradi međutim, nakon par poziva primijetim da me mogu dobiti samo brojevi iz T-Com-a i T-Mobile-a! Znači, ništa ostali fiksni i mobilni operateri (zovem sa svog tele2 broja i ni glasa!). Je li netko imao sličnu situaciju?
Da, to se na centrali nesto zajebe, danas su opcenito cijeli dan poteskoce s ims-om...
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 10:59   #203
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Evo i mene danas došli prebacit. Još ne znam kako će radit, ali znam da neću dugo ostat na t-comu. Imam ugovor još 2 mjeseca i pozdravljam ih. Nažalost, jedino mogu odabrati operatera preko t-com linije pa ću vjerojatno na optimu... Valjda će dobro radit... Al pretpostavljam da će t-com tu malo zahebavat pa mi dat neku lošiju paricu ili nešto

Zadnje izmijenjeno od: simba. 30.05.2012. u 14:49.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 16:07   #204
TheRoger253
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ne rade telefoni

Ja sam u kući i naravno kad je tehničar t-coma došao prebacio mi je telefon na router, ali naravno drugi telefon nije (tako da mi je onaj telefon na routeru imao odlazni signal, ali ne i dolazni, dok je donji telefon bio potpuno u redu). Nakon dolaska drugog tehničara (jer oni naravno ne znaju koji je tehničar bio na mojoj adresi), drugi telefon je proradio kada ga je spojio na router (naravno). E, sad nastaje problem, sada ja više nemam u prizemlju telefon nego su oba spojena na kat na router jer sada bih morao provlačit neke nove žice kao što je sugerirao taj drugi tehničar. Moje pitanje glasi - moglu li ikako spojiti telefon nazad u prizemlje a da i dalje bude kao do sada (dva telefona, jedna linija)??? Hvala na pomoći...
TheRoger253 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 00:15   #205
Krscho
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rakov Potok
Postovi: 25
taj ims je tesko sranje nevideno, meni dns dosle upute da se "moram" prebaciti na to, pito ih datum kada ce prestati raditi analogna centrala il kaj vec nam om podrucju, nemaju pojma i seru okolo

Da sve je lijepo uvodenje nove tehnologije no mi zivimo u hrvatskoj ne usa di je informaticka pismenost obicnih ljudi na niskom nivou ( hrvatskoj ne),nedaj boze da baki koja mi udlajena 30km u seoskoj zabiti uvede ims, dobije srcani napadaj i bas nema struje pa nemre hitnu pozvat, bi onda mogo tuzit t-com kaj mi baka umrla jer nisu uslugu mogli joj dati da u tom trenutku telefonira hitnu zbog imsa jer joj ga uveli?

furat cu kolko cu moc analogno ovo jer em bi trebo busiti 80 godina staru kucu di imam 3 teleofna na raznim mjestima em vuc dobrih 30m kablova kroz te rupe, ako mi ukinu bas analogni telefon zatrazit cu raskid ugovora bez placanja penala il nek dofuraju tehnicara i sam sredi mi kroz kucu kablove ili sud i potraziti jeftiniju opciju, sve vise ljudi prelazi s t-scuma a oni nastavljaju tlacenje korisnika, sramota, a ugovor mi jos traje godinu i pol
Krscho je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 00:24   #206
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Vecina ih je na Tcomovoj infrastrukturi pa ce te opet biti na istom...

Centrale ce se pocet gasit tijekom 2013, sada uzurbano rade da se svi korisnici prebace, a i odjednom svi mladi ljudi postali ovisnici o fiksnom telefonu, kako da ne...
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 01:12   #207
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja vec 25 godina imam telefone koji iskljucivo rade kad ima struje. fax, bezicni i slicni telefoni gube signal kad nema struje (sto je stvarno rijetko). I naravno nitko nije umro u tom periodu.

Sto se tice vise uredaja na istoj liniji, sam t-com dila onog bezicnog uredaja koji ima mogucnost spajanja mislim 5 slusalica na jednu bazu. To se preko njuskala dilalo za 100kn po uredaju. Mozes ih rasporedit po cijeloj kuci i javljat se od kud ti najbolje odgovara.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 12:08   #208
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Krscho Pregled postova
taj ims je tesko sranje nevideno, meni dns dosle upute da se "moram" prebaciti na to, pito ih datum kada ce prestati raditi analogna centrala il kaj vec nam om podrucju, nemaju pojma i seru okolo

Da sve je lijepo uvodenje nove tehnologije no mi zivimo u hrvatskoj ne usa di je informaticka pismenost obicnih ljudi na niskom nivou ( hrvatskoj ne),nedaj boze da baki koja mi udlajena 30km u seoskoj zabiti uvede ims, dobije srcani napadaj i bas nema struje pa nemre hitnu pozvat, bi onda mogo tuzit t-com kaj mi baka umrla jer nisu uslugu mogli joj dati da u tom trenutku telefonira hitnu zbog imsa jer joj ga uveli?

furat cu kolko cu moc analogno ovo jer em bi trebo busiti 80 godina staru kucu di imam 3 teleofna na raznim mjestima em vuc dobrih 30m kablova kroz te rupe, ako mi ukinu bas analogni telefon zatrazit cu raskid ugovora bez placanja penala il nek dofuraju tehnicara i sam sredi mi kroz kucu kablove ili sud i potraziti jeftiniju opciju, sve vise ljudi prelazi s t-scuma a oni nastavljaju tlacenje korisnika, sramota, a ugovor mi jos traje godinu i pol
i ja ih isto odbijam. imam svoju voip soluciju, šta će mi njihova pa onda moram dva uređaja stavljati.
oni nas "odbijače" mogu staviti na MSAN (jedan oblik IMS-a kod kojeg se promjena se radi na centrali a ne na lokaciji korisnika), ali ne žele.
na MSAN stavljaju isključivo ljude koji imaju samo telefon. možda se to i promijeni.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 18:10   #209
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Cini se da ce jedna centrala u Preckom biti uskoro cijela prebacena na IMS s nemogucnoscu povratka na POTS. Ako se pokaze uspjesno, valjda ce i ostale onda uskoro.

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...2020121219.pdf
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2012., 12:13   #210
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
To je dobra testna centrala jer ima dosta korisnika tamo
the_ghost je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na