Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2010., 10:44   #1
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
Long range Wifi

imam neku PCI-E wifi karticu koja je spojena na kantenu.. koja je usmjerena prema drugoj kanteni koja je kojih cca 100m udaljena i jedno drvo izmedu.. u idealnim uvjetima radi ok.. al ipak u vecini ne..

I sad razmisljam o AirLive WL-1700usb s obzirom da se hvali sa long range pa prije nego kupim, zna netko mozda nesto bolje, nesto divlje?

hvala
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 10:55   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
s tim airliveom neces dobiti apsolutno nista -dapače. Ako vam je signal slab, stavite jače antene. ima na netu brdo tutoriala kako napraviti jače antene. Pitanje je i koliko su dobro napravljene te vaše kantene...

Probajte napraviti kantenu sa proširenjem na ulazu ili double bi-quad. ako ste posebno ekspeditivni, možete se baciti na izradu kakve corner ili yagi antene...

u krajnjem slučaju sat-biquad ili sat-kantena će vam dati dovoljno jak signal i preko kojeg kilometra
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2010., 11:02   #3
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
aha.. kantene sam ja radio.. definitivno sigurno ne rade na 100% mogucnosti :P
steta, bas mi mi olaksalo zivot kad bi to pomoglo.. jer sad imam od 0-30% signala..
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 11:22   #4
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
+ što ti ta snaga, ako imaš dosta šuma, samo odmaže, jer pojačava i taj šum a i sam koristan signal, ne vrijedi krkat snagu do ibera ako ti je ostatak parametara za ku*ac ( antena, kablovi, LOS, itd... )
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 11:28   #5
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
a dobro.. ocito je da nema smisla kupovat to.. zato i postavio pitanje..
nije sad da ja zelim 100% signala.. nego samo postojan.. jer sad je glavni problem dobiti ga.. ali kad ga ima.. se vrti od 20-30% i brzina je max download.. znaci t-com ovih 4Mbit.. samo je problem da nekad jako tesko ulovi signal.. zato sam prvo pomislio pa jaca kartica pa ce biti ok
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 11:35   #6
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Nabavite 50ohm kablove ( ako već niste ), kvalitetno usmjerite kantene jednu prema drugoj i onda pogledajte, možete i pokušati prebaciti mrežu na CH 13, i B standard te konstantnu brzinu WLAN-a ( 5.5M )
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 13:40   #7
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
samo pazite na ove ko-fol 50ohmske koje se prodaju po njuskalu kao gotovi krimpani kablovi. Ja probao i dobio PAD od 25% signala u odnosu na obican tvrdi sat kabel a puno veci pad sam osjetio u uploadu i downloadu i do 50-60%. Nisam vjerovao da je takva razlika samo u kablu dok nisam dozivio.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 14:04   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Yep. Zato je i najbolje montirati neku kutiju odmah ispod antene i unutra strpat router, te mu napajanje dati preko ethernet kabela. (ili neku USB dobru wireless kartulju, pa onda spojiti prek USB-a)

Tako perfomanse više/manje ovise samo o anteni te o maks pol metra kabela do routera, usb sticka ili kaj već ovisno o setupu).
  Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 15:02   #9
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
da,kabel je i kod mene ocito najveci problem.. imam sa svake strane cca 10m kabla..
al fora. pred koji mjesec mi netko tu preporucio taj wl 1700 da ce rjesiti problem.. i sad kako mi i nije tolika panika bila spojiti se na to, lagano ja sparam lovu za to.. i sad sakupim pa reko prije nego kupim pitam jos jednom i gle sad.. na kraju ispada da se ne isplati kupiti
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 15:53   #10
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ak je čisto između vas, spoji kablom i gotova priča. Ako je neki susjed između, pitaj ga za kopanje i ubaci kabel na barem pola metra, da ga ne presiječe slučajno.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2010., 16:23   #11
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
a imas 4 susjeda izmedju :P a znas kakvi su susjedi.. stariji.. a ja mlad i nadobudan.. oni ce vidjet samo da cu ih pokrast na taj nacin :P razmislit cu sad.. dal neke nove antene il nesto..
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 17:30   #12
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Najjači su mi ovakvi gore komentari na pitanje o wireless-u: postavi kabel..... ( A ne pitate se možda da ljudi nemaju mogućnost postavljanja kablova okolo i izvođenja vaših vrlih ideja, štemanja, rušenja, pregrađivanja pol kuće, itd itd da ne trkeljam bezveze sad...)

Očito i je problem tih 10m kabla...
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 18:20   #13
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 202
Znam ljude koji su u prošlom mileniju provlačili koax mrežne kabele između kuća kroz kanalizaciju, pa do wc školjke....
:-)
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 22:07   #14
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@juggefnaut
A možda nisu ni razmišljali o provlačenju kabla. Ja sam isto izgubio puno vremena i novaca na zajebanciju sa wlanom, a onda sam provukao kabl. Htio sam čovjeku uštedit vremena i novaca i moj je prijedlog razborit i dobronamjeran.
Kabl se može postaviti uvjek i svugdje, samo je pitanje šta ti se više isplati. Ako si blizu nekog i vidite se, staviš ap na obje strane i gotovo, a ako se ne vidite, staviš kabl jer je on uvijek bolje rješenje od wlana, osim ako ti je potrebna mobilnost.
Meni je jedini bitan faktor vrijeme. Dijelim prijatelju net preko wlana jer je tu samo na 2 mjeseca, pa mi se ne isplati postavljat kabl, ali da je duže tu, išao bi kabl definitivno. A ako nisi znao, kabel se jednostavno provuče. Pitanje je samo da li ti susjed dopušta ili ne.
Da je wlan bolje rješenje, svi bi bili na wlanu.
I da, trkeljaš bezveze ovdje, a ja sam samo htio pomoći. Možda čovjek ima mogućnost provlačenja kabla, a ti nisi ni pomislio na to.

@zmotani10
Jel postoji ikakva ozbiljna mogućnost provlačenja kabla?
Ako ne, onda ti ne gine zajebancija sa wlanom.
Po meni je najbolje rješenje par AP-ova u bridge modu (tako kažu ovi u gradskoj wlan udruzi, a pretpostavljam da znaju o čemu pričaju jer su umrežili cijeli grad).

I još jedna na briljantno juggov post: Na temu o problemima sa bojama na lcd-u u dizajnu bih ti rekao da si kupiš crt polovni jer je to rješenje tvog problema (najjeftinije). Bez obzira sto bi pitao za lcd. Ako se netko muči s nečim, ne moraš mu produžavat muku ako imaš neko drugo moguće rješenje. Ja pokušavam čovjeku pomoć riješit problem dijeljenja neta, a to ne mora nužno biti wlan, pa je po tome i moj prijedlog normalan, a tvoj post neću dalje komentirat jer ne želim kršit pravila foruma.

Zmotani10, da smo si negdje u blizini, ja bih došao do tebe i provjerio situaciju, jer možda stvarno ne ide kabl, a kad bi išao, pomogao bih ti ga provuč. Ne bih te posprdao kao juggernaut mene.

Ajd juggernaut riješi taj problem ako znaš, a ako neznaš nikom ništa, samo što sa posprdanjem nećeš ništa riješiti.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 22:21   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ok, držimo se teme, oćekujemo odgovor zmotani10.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 22:32   #16
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ok, my bad.
Probaj malo mijenjati položaj antene i prati jačinu signala. Kod prijatelja ap visi posred prozora (ionako je tu privremeno) jer je signal metar-dva lijevo ili desno preslab, a baš u tom položaju dobije punih 10 Mbita bez prekidanja.
Znam da nije bog-zna-kakav prijedlog, ali možda ti pomogne.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 09:38   #17
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
da se promjenit nick? :P zmotani naozbiljno ispada.. to sad dok vidim da netko pise zmotani

da kad smo kod ovoga.. nazalost, vjerojatno kad bi se susjedi i slozili naletjeli bi na 2 asvatla.. duga cca 4 -5 m.. tko ce busit rupu.. ono.. ispada to u startu, al da bi bilo super bilo bi.. zica je ipak zica

pogledat cu onda neke druge antene iako svejedno cu morat kupiti drugu karticu.. jer ova je definitivno losa, jucer skuzio da mi laptop u sobi lovi mrežu koju ova mala kartica lovi s kantenom usmjerenom prema AP jedva.. a kostala nova nekih 50-60kn.. tako da ocito nije bas.. a kad sam kupovao nisam se kuzio u to..

al sad opet.. ovaj kaze wl-1700 nece pomoci.. jednom jedan lik veli.. dobra je to.. imam ju.. i pomogla u slicnoj situaciji.. onda lik napoemene za kabel.. a drugi opet da treba pazit kakav kavel :P iako to s kablom ima velikog smisla

Zadnje izmijenjeno od: zmotani10. 19.10.2010. u 09:44.
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 10:05   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Back to No.1, rješenje koje će radit ako imate LOS (optičku vidljivost između dvije željene točke) ali ima i svoju cijenu:
- na oba kraja AP montiran tako da ant. kabel bude što kraći, obično podrazumjeva vanjsku montažu + PoE napajanje
- kupovna / home - made antena (kantena, yagi, biquad)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 12:47   #19
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
da, izgleda da se AP ne moze izbjec
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 13:37   #20
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pa i ja sam ti predložio dva AP-a, samo je skupo.

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 19.10.2010. u 13:57.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 14:09   #21
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
znam, i preskupo za sad.. a cu pogledat dal su kantene okrenute dobro jedna prema drugoj kako velis.. i pokusat posudit neku drugu wlan karticu da ne kupujem bezveze ovu pa probat..
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na