Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2009., 13:46   #1
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Talking nabava.net za namirnice

evo, brat od mog kolege radi na ovom projektu, jos je u pocetnoj fazi (odnosno, nema cijena za svaku trgovinu)

nadamo se da bude se stranica malo popularizirala, pa vas molimo da pisete svoje zamjerke i prijedloge za sajt

koliko sam shvatio, upisivanje cijena moze svaki korisnik vrsiti, ali kasnije bi se napravili korisnici za svaku trgovinu koja bi sama upisivala svoje cijene (tako da ne dodu neki mangupi koji bi napravili exploit)

http://www.najshopping.com/index.php/info
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 14:10   #2
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Preodlična ideja, nadam se da bu se uzdiglo, tj. populariziralo kao što si ti rekao.

Nek metne i Muller, tam je full prejeftino kaj se tiče slatkiša, brijem da je tegla Nuttele oko 18 kn, a toga nema nigdje ispod 20kn.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2009., 14:27   #3
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
otvorim cijene i ono odma piva
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 15:14   #4
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
hehe jednom davno sam i ja imao ovu ideju ali je bila malo preteska za realizirati, puno posla za pojedinca a treba veliki community ako hoces da rasteretis sebe, ali siguran sam da ce biti puno zainteresiranih ljudi, sretno
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 15:35   #5
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
A di ti je interspar
ideja je super čak bi mogo starcima reć di da idu u shopping
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 16:46   #6
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Odlicna ideja, ali bit ce stvarno puno posla osvjezavati cijene svakodnevno za jako puno artikala.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 18:02   #7
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
svaka cast ak budes mogao sve sam sredjivati....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 20:53   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
zato se mislilo u daljnoj fazi razvoja staviti mogucnost trgovinama da za svoje proizvode mijenjaju cijene. recimo, konzum za svoje, billa za svoje itd. itd.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 22:20   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
omg, koji trash...

Da bi se išlo u realizaciju takvog projekta potrebno je nekakvo web dizajnersko znanje, ono što je vidim na tome linku je u najmanju ruku - smiješno. Nula.
Jedno je imati ideja, a drugo je znati tu ideju realizirati.
Osim toga, ta 'ideja' je toliko besmislena da se uopce ne cudim kako se netko prije nije sjetio.
Nabava.net sakljuplja cijene svih webshopova i stavlja ih na jedno mjesto, a kako taj tvoj kolega misli sakupljat cijene?
Sa biljeznicom ce ici po trgovinama i biljezit cijene tisuce i tisuce artikala?
A da ne spominjem da se u tim supermarketima cijene korigiraju svakodnevno, stalno su neke akcije i sl.

Sama ideja je besmislena, a i kad bi se islo u tako neku realizaciju potreban je tim od cca 20 ljudi koji ce svakodnevno azurirati te cijene u suradnji sa samim trgovackim lancima.

I da, cijene nekih artikala u istom supermarketu se mogu razlikovati u Zagrebu i Osijeku, znas, tako da je sve ovo mission imposibble.

Reci bratovom kolegi da se bolje uhvati necega sto zna raditi.

Poz
khm je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 22:24   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Dobra ideja. ustvari super ideja. Jos kad bi bila dostava doma


@khm

I google je bio trash ,a ai youtube i puno drugih stvari je bilo trash. Pusti covjeka da radi ako zeli i zazeli mu srecu a ne odmah pljuvanje.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2009., 22:50   #11
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
@khm
Nije sve, nije sve tako sivo Jesi sav neki crni

Istina je to što kažeš, bilo bi mu puno lakše kad bi imao dirketnu suradnju s dotičnim trgovinama, da oni imaju neki software s kojim mogu updatetat cijene ako se mijenjaju i njemu razmijenjivat/slat te informacije ili eventualno da taj software automatski mjenja stanje cijena na webu, nakon što su proslijeđene "centrali". Live stream cijene
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 23:11   #12
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
e, matt...tako nesto bi se uvelo u kasnijoj fazi...

@bruno
i o tome se razmisljalo...al ipak je to malo preveliko ulaganje

@khm
slazem se da je stranica potpuno neatraktivna, ali ako si bolje cital...stranica je jos u fazi izrade...puno toga se moze promijeniti...

i btw. prije nego popljujes covjeka i njegovo znanje informiraj se gdje se skoloval i za koga radi taj projekt. a do onda prestani srati...
radije daj neke normalne zamjerke i to nekim normalnim tonom, jer sad tebe vidim ko nekog neskolovanog balavca od 13god koji se dosao pravit vazan na forum kopirajuci Fleksa.
to je vec OT
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 23:34   #13
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Miran.
U fazi izrade je, lol, ovo je u fazi nicega, sta ju uopce stavlja online ako nije ni 1% gotova, ili jos bolje pitanje, koja je svrha ovog topica kad lik nije ulozio 20 minuta na toj stranici?
Ajd se ti fino javi kad to bude gotovo, a ne sad, posto se sad moze komentirat 4 piva koja je lik okacio na sajt i njihove cijene - stvarno revolucionarno.

I nemam se ja sta informirat o liku kad se sve vidi iz prilozenog, i kakve pobogu veze ima di se skolovao kad o htmlu i css-u zna ko ja o baletu.



Prejaka mu je skola, pa lik nije sposoban napraviti 'rounded rectangle', a za koga radi projekt strah me i pitat, vjerovatno neku jaku firmu iz inozemstva koja jedva ceka da im srednjoskolac popise cijene piva u tri trgovine.

Dakle, sve moje kritike su konstruktivne, nista ja ne izmisljam, uostalom, sve se vidi iz prilozenog.
Fino kad to bude licilo na nesta onda se javi, a do tada bolje suti jer ovo spada pod trash, bolje sajtove sam vidjao '95 po netu.

P.S. De snimi samo taj header, lik trci u pustinji i oko njega lete slova 'najshoping', vidi se da i flash rastura, a ni ideja mu ne manjka.

Poz i enjoy
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 16:45   #14
fle_ki
Premium
 
fle_ki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 217
Nije loše za početak,valjda će s vremenom biti i više cijena odnosno artikala
__________________
lijek je smijeh,a puna šaka lijeka je urnebesni smijeh
fle_ki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 17:28   #15
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
@khm
ok, fali dosta toga ali čovjek je tu stavio prvotno ideju, a ne sad dal će kut sa 2pixela bit desno il lijevo. trenutno svejedno.

pretjeruješ
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 20:59   #16
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Zasto je ta 'ideja' besmislena to sam vec pojasnio, dalje, ako se radi samo o ideji koju on prezentira cemu link na nekakav sajt koji nema veze sa zdravim mozgom?
Pa ja da idem radit nekakav projekt (a i vecina normalnih ljudi) ne bi stavljao nista online dok te ne bude licilo na nesto.
Ovo sta ja vidim je sramota, bez obzira u kojoj je fazi.

P.S. A evo vidim da se u ovih par dana nije ni pomako milimetar, vidi se da lik aktivno radi na stranici.
Ovo je propalo u startu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 21:17   #17
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Ideja - za 5
Mogucnosti realizacije ideje - 1
Dizajn nije bitan vazan je code behind i da to radi a skin se napravi kasnije
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 23:00   #18
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
mislim da taj pristup "sami dodajte cijene i artikle" neće baš ići..pošalji mail na nabavu.net nek ti malo pomogne čovjek oko tog dijela..pošalji upit za cijenike u sve te centre nek ti pošalju u xls-u il nečem pa ih posloži gore..uostalom njima je to u interesu, pa ti možda i prođe sajt..
hello! je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na