Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2023., 10:51   #68611
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Euro 6 sa ad blue je planinski zrak. Ako se pravilno koristi i odrzava takav i ostaje.
Cek, cek, jel to ti nesto protiv nas sto imamo Euro 6 bez AdBlue? Hoces da kazes da sam klosar? Hoces mi se sada provozati do Stuttgarta radi toga ili mi zicu preko ulice razvuci i sacekati me sa palicom?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 10:55   #68612
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma jebote ajde gle na Peljescu sam. Preko granice si mi odmah. Nemoj da cadjaru palim.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:01   #68613
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne znam iza kojeg sam se EV odrona vozio ali dogadalo se tocno to. Auto koci bez da mu svijetle stop lampe. Vrlo iritantno i vrlo opasno.


Pojeo mi je mozak jedan Swift "Sport" Hybrid na staroj cesti prema Krku prošli mjesec. Kako može usporavat nizbrdo bez da stopke svijetle. Kad se makno stigla me karma i krenula me Octavia zahebavat da smo jedva došli kući s GO.


Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Puno goriva proguta. Al za razliku od tebe i dvog dizla, to ne truje ljude u neposrednoj blizini ko ti i ostali s dizlima.

Pun mi je q svaki put kad idem u zg gasit ventilaciju kad se neki klošar s starim dizlom vozi ispred mene. to treba zabranit.

A novi će se ponašat isto, kad prođu neke kilometre i kad se dpf/katalizator počne zaštopavat i kad padne kompresija od ishabanosti dosjeda/ventila, piksi i karika.

Moj stav po gradu dizli nemaju što radit, traktori, brodovi, radni strojevi, to je ok, ne truje ljude u neposrednoj blizini.



__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 17.08.2023. u 11:12.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:23   #68614
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Cek, cek, jel to ti nesto protiv nas sto imamo Euro 6 bez AdBlue? Hoces da kazes da sam klosar? Hoces mi se sada provozati do Stuttgarta radi toga ili mi zicu preko ulice razvuci i sacekati me sa palicom?
Lako tebi, em malo voziš taj svoj klošarski auto, em ti je daily driver EV. Mene je strah da me još ne zatuče jer sam valjda MegaKlošar(TM) kad upalim svoj 22 godine star 1.9 TDI.

Usputno, svima kojima smeta smrad mojih dizela objavljujem da sam otvoren za primanje financijske pomoći za zamjenu istih nečim što neće iritirati njihove profinjene nosiće navikle na cvjetni bouquet 100 oktanskog benzina.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:23   #68615
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo ga eco transport. Sve u more more trpi sve.

IMG-1747
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:25   #68616
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Lako tebi, em malo voziš taj svoj klošarski auto, em ti je daily driver EV. Mene je strah da me još ne zatuče jer sam valjda MegaKlošar(TM) kad upalim svoj 22 godine star 1.9 TDI.

Usputno, svima kojima smeta smrad mojih dizela objavljujem da sam otvoren za primanje financijske pomoći za zamjenu istih nečim što neće iritirati njihove profinjene nosiće navikle na cvjetni bouquet 100 oktanskog benzina.
markec ce nam svima donirati koji euro da si stavimo ruzice u auspuh i pucamo ruze iz auspuha.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:27   #68617
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Sto se tice stop svjetla, po pravilu, od 1,3m/s˛ usporavanja MORAJU se upaliti stop svjetla, od 0,7m/s^2 se MOGU paliti.

Sto znaci da ICE u visokim okretajima bi isto triggerao potencijalno stop svjetla, ako bi premasio 0,7-1,3m/s^2.

Sa strujom se to puno lakse dostigne s obzirom da idu do ~0,25G (~2,45m/s^2) bez vecih problema.

U prijevodu, ako strujic / hibrid vozi na struju i radi regen <1,3m/s^2 (sto je prilicno dosta kocenja), po zakonu NE mora upaliti stop svjetla.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2

Zadnje izmijenjeno od: Renesis. 18.08.2023. u 08:39.
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:31   #68618
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Ne kužim zašto bi se netko vozio iza nekoga cijelim putem. Smetaju stop svjetla , prestigneš ga. Smeta čađa iz auspuha, prestigneš ga. Ili ostaviš razmak ako nema druge opcije.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:38   #68619
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
nije problem u tome sto smetaju stop svjetla, problem je u tome sto ih nema a auto poprilicno usporava a ti ne primjetis dok eventualno nije kasno.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:49   #68620
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Bilo bi zgodno kada bi radila kao i klasicna. Bez izmisljanja tople vode.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 11:50   #68621
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,373
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne kužim zašto bi se netko vozio iza nekoga cijelim putem. Smetaju stop svjetla , prestigneš ga. Smeta čađa iz auspuha, prestigneš ga. Ili ostaviš razmak ako nema druge opcije.

Tocno. No sto ak nejde - onda jebiga moras iza takvog vozit par km (hint. na primjer ako je cesta tolko uska i nepregledna/vijugava da preticanje ne samo nije moguce nego i opasno po zivot). Dok se sjetim kretena koji su isli po Velebitu preticat kolone mrak mi padne na oci.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:05   #68622
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Ja usporim iza takvog, ostavim veliki razmak i vozim se tako tih dva ili deset kilometara.

edit, sad kad sam išao na more, ekstremna kiša vidljivost kao kod magle, a majstori se voze po autoputu sa potpuno ugašenim svjetlima.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:31   #68623
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nisu ugasena nego je po zakonu.

Semnzor vidi dosta luxa da ne pali kratka, a eco primitivci su odlucili da iza pozicije ne trebaju raditi ako radi DRL. Na svu stecu na vw grupaciji se to lako sredi. Japanci i ostali…sretno drugovi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:45   #68624
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Koga boli briga za senzore, zar ne postoji mogućnost ručnog paljenja?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:46   #68625
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Postoji ali ljudi drze na auto. Drzim i ja ali kada je magla ili kisa za zicer na manualu prebacim na kratka.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:49   #68626
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Znači do ljudi je a ne do tehnike. Majstori.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:49   #68627
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Obožavam kad netko tko nema pojma o brodovima krene pisat ovakve potpune bedastoće.
Da se i ja malo ukljucim u ovo. Znaci slazem se da nema cisceg nacina od transporta dobara brodovima, ali to i dalje nije cisto.

>The average container ship burns 2,623 gallons of diesel fuel per hour.
>The traditional maritime route between China and Europe runs through the South China Sea, the Malacca Strait, the waters of the Indian Ocean and the Suez Canal. This route from China usually takes in 30-48 days. Goods from Asia to Europe, sail through the Suez Canal.

Ajmo rec 500 sati rada uz average potrosnju od 2,623 galona dizela po satu da stigne iz Kine do Europe.

To je 1311500 galona dizela ili 4964567.55 litara... ajmo rec da svi bijesne dizel pickupe i trosimo 10ak litara na 100 km, to je dovoljno dizela za 496,456.75 km

Toliko necu u zivotu napraviti koliko jedan teretni brod spali u jednom smijeru i to je jos uz konzervativno zaokruzivanje.

Na to se misli kad se ekipa buni sto se na aute namece sve vise restrikcija i zabrana, a auti su samo blimp u pogledu na ispustanje sranja u atmosferu.

>The bottom line: One giant container ship pollutes the air as much as 50 million cars. Yes, that's 50 million. Which means that just 15 ships that size emit as much as today's entire global "car park" of roughly 750 million vehicles.

Da zamjenis sve aute sa elektricnima, nisi prakticki nista napravio za okolis, osim sto si hrpi ljudi uzeo odredjeni gust iz zivota i napravio ih jos mrvu mizernijima.
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:54   #68628
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Da zamjenis sve aute sa elektricnima, nisi prakticki nista napravio za okolis, osim sto si hrpi ljudi uzeo odredjeni gust iz zivota i napravio ih jos mrvu mizernijima.
A koliko je to manje tankera koji prevoze naftu?

Postoji rješenje za sve, pa tako i za brodove čađavce

https://pomorac.hr/2023/02/10/vodeci...klearni-pogon/
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:58   #68629
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Znači do ljudi je a ne do tehnike. Majstori.
Da i ne. Default ti je da ako ti rade DLR ne rade ti pozivije iza. Eko drkarija.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:01   #68630
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Kakve to veze ima sa eko drkarijama?
Po meni je to cisti design fault jer nisu ukalkulirali ljudski faktor, odnosno da prosjecni vozac kurca ne razumije i da ako mu svijetli instrument tabla ne kuzi da su mu svitla ugasena.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:05   #68631
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Ako gore zadnja svjetla troši se više enerije, erga troši se više goriva.

Ljudovi, kod rasprave o brodovima, zaboravljate da brod ne troši dizel koji koriste auti. Da koriste njega, brodari bi bankrotirali u roku odmah.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:37   #68632
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nisi izlozio matrmatiku. Takva kruzanja su potpinosti ne opravdana i nemaju nikakvog smisla osim egoistima dati malo na vanzosti kako oni plove. Uzasno je moderno ici negdje samo da se ide i da se okaci na instagrame vidje mene kako ja plovim.



Nisam pricao o imo i medunarosnoj plovidbi nego o lokalnoj gdje plovi sve i svasta. Da skratim pricu muz od sestricne je pomorac kao i bratic.



Ovaj prvi je prvi casnik na tankeru, a drugi je obican sljaker. Zadnjih valjda 30 godina su na moru pa eto znam nesto o tome preko njih. Valjda si ti kao vrsni teoreticar s kopna kud i kamo strucniji i znas vise o tome.









Vjerujem da nemas nikakvih problema kada narucis pizzu doma pa ti dode pizza u cliu ili pandi..dizeli znas one one po gradu kaj nam se voze? Pa nisi valjda na strani tih klosara.



Euro 6 sa ad blue je planinski zrak. Ako se pravilno koristi i odrzava takav i ostaje.



Koja je tvoja norma benzica? Svi ovi ispod euro 5 norme isto smrde po benzinu. Isto zabraniti jelda?



Ili benzin ne smrdi pa je kao ok?
Živiš u državi u kojoj milijuni dolaze na odmor autima koji po glavi više zagađuju, to ti je opravdano?

Pa kad su ti to pitaj ih točno i potrošnji goriva i količini tereta koji prevezu pa ćeš vidit koliko tvoj auto koji i da troši 5l/100 km puno potroši više goriva.
Meni isto to struka, slučajno sam isto brodostrojar.
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:45   #68633
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Da se i ja malo ukljucim u ovo. Znaci slazem se da nema cisceg nacina od transporta dobara brodovima, ali to i dalje nije cisto.



>The average container ship burns 2,623 gallons of diesel fuel per hour.

>The traditional maritime route between China and Europe runs through the South China Sea, the Malacca Strait, the waters of the Indian Ocean and the Suez Canal. This route from China usually takes in 30-48 days. Goods from Asia to Europe, sail through the Suez Canal.



Ajmo rec 500 sati rada uz average potrosnju od 2,623 galona dizela po satu da stigne iz Kine do Europe.



To je 1311500 galona dizela ili 4964567.55 litara... ajmo rec da svi bijesne dizel pickupe i trosimo 10ak litara na 100 km, to je dovoljno dizela za 496,456.75 km



Toliko necu u zivotu napraviti koliko jedan teretni brod spali u jednom smijeru i to je jos uz konzervativno zaokruzivanje.



Na to se misli kad se ekipa buni sto se na aute namece sve vise restrikcija i zabrana, a auti su samo blimp u pogledu na ispustanje sranja u atmosferu.



>The bottom line: One giant container ship pollutes the air as much as 50 million cars. Yes, that's 50 million. Which means that just 15 ships that size emit as much as today's entire global "car park" of roughly 750 million vehicles.



Da zamjenis sve aute sa elektricnima, nisi prakticki nista napravio za okolis, osim sto si hrpi ljudi uzeo odredjeni gust iz zivota i napravio ih jos mrvu mizernijima.
Doslovno post nakon ili prije ovoga sam prošao većinu stvari šta si ti tu napisao.

Da ti nećeš toliko goriva u životu nećeš izgorit? Sva sreća pa si sam na svijetu pa je usporedba jedan brod=jedna osoba s autom.

Kako to da nitko ne radi usporedbu potrošenog goriva 1 brod (koji prevozi 15 000 kontejnera) i 15 000 kamiona.

I opet ona baljezgarija da jedan brod zagadi koliko i xy milijuna auta, šta to točno znači, zagadi čime, svi spominju to ali nitko ne napiše konkretno da je u pitanju sumpor kojeg u gorivu od auta gotovo nema uopće. Tako da je ta usporedba potpuno glupa
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:47   #68634
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ma jebote ajde gle na Peljescu sam. Preko granice si mi odmah. Nemoj da cadjaru palim.
Ne molim te! Vec 7 dana sam u Hercegovini i samo zderem i spavam. Izgledam kao one sa TLC-a. Ne zelim da me vidis ovakvog.
Eto me za par dana na Makarsku rivijeru na oporavak pa onda stani na megdan!

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Lako tebi, em malo voziš taj svoj klošarski auto, em ti je daily driver EV. Mene je strah da me još ne zatuče jer sam valjda MegaKlošar(TM) kad upalim svoj 22 godine star 1.9 TDI.

Usputno, svima kojima smeta smrad mojih dizela objavljujem da sam otvoren za primanje financijske pomoći za zamjenu istih nečim što neće iritirati njihove profinjene nosiće navikle na cvjetni bouquet 100 oktanskog benzina.
Pa naravno, imas stroj doma a vozis TDI-a da bi se uvalio u donacije i poticaje. Podsjecas me na Turke u DE koji po socijalu dodju u Porsche Cayenne.
Rekao bi ti jedan uvazeni forumas da si tipicni Benvejas
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:09   #68635
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Dugoročno kada bi se riješili zelenih, ponovno upalili i dodatno izgradili nuklearne elektrane, EV su jedini način da se EU riješi energetske ovisnosti iz drugih zemalja ..neke buduće generacije bi mogle uživati plodove toga. Grijanje i hlađenje na struju, prijevoz na struju, industrija na struju. Nije nemoguće, ali treba hrpa nuklearki.
Nuklearke jesu rjesenje, ali na zalost, mislim da se i tu zavrsava prica. Francuzi ostali bez rudnika urana u Nigeru nakon vojnog puca. Pricamo o oko 30% uvoza urana, tako da se Francuskoj smijesi da od izvoznika elektricne energije postane uvoznik. Nijemci su ionako pogasili svoje nuklearke jer su idioti koji slusaju one kriptozelene idiote.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sve što EVovi trebaju su jeftinije i sigurnije baterije puno veće energetske gustoće, te manje mušićave na vrućem i hladnom. Točka.
Ono sto bi lansiralo EV kao koncept u nebesa i vjerojatno pomelo ICE su zamjenjive baterije. Dok se velike drzave ne dogovore oko standarda baterija za vozila (kao sto sada imamo AA, AAA, itd), nista od svega.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Koga boli briga za senzore, zar ne postoji mogućnost ručnog paljenja?
Ja lagano pi*dim na ovom A6 iz 2018 jer su uveli tipke za paljenje maglenki, na starijem A6 iz 2007 je bio prekidac koji bi samo povukao prema sebi sto je bilo sa strane ergonomije jedno samo 100x korisnije i manje riskantno nego zagledanje gdje su fakin tipke za maglenke dok vozis po autoputu, a napamet ne mogu pogodit te glupe tipke.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:12   #68636
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 558
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ono sto bi lansiralo EV kao koncept u nebesa i vjerojatno pomelo ICE su zamjenjive baterije. Dok se velike drzave ne dogovore oko standarda baterija za vozila (kao sto sada imamo AA, AAA, itd), nista od svega.
NIO to ima od starta razvoja...

https://www.nio.com/
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:18   #68637
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
NIO to ima od starta razvoja...

https://www.nio.com/
Znam, al svaki put kad sam to spomenuo su ma napali ovdje, pa sam samo spomenuo koncept...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:21   #68638
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,373
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
A koliko je to manje tankera koji prevoze naftu?

Postoji rješenje za sve, pa tako i za brodove čađavce

https://pomorac.hr/2023/02/10/vodeci...klearni-pogon/

https://www.youtube.com/watch?v=cYj4F_cyiJI


P.S.-ti uporno ignoriras sve kaj je van onoga sa cime se ti slazes,a?


Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
NIO to ima od starta razvoja...

https://www.nio.com/

Ovo je fora na prvu ali...


https://www.youtube.com/watch?v=Vv7OQofChbg


Negdje se mora zapoceti hebiga, bolje ista nego nista.


P.S.- ak se mene pita - tehnologija baterija bi trebala ici u smjeru da mozes modulrano celije koje su neispravne mijenjat - za "prihvatljive novce" na autima starim 10-15 godina. Znamo da nist ne traje vjecno, al da bar normalni radnik si moze popravak priustiti.


@Modovi > mislim da je vrijeme da se otvore podforumi elektro i brodovi...na forumu za IT...pa da konacno bude mir...hebote kud ovo ide
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:37   #68639
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
https://www.youtube.com/watch?v=cYj4F_cyiJI


P.S.-ti uporno ignoriras sve kaj je van onoga sa cime se ti slazes,a?
Hvala za video, potpuno se slažem sa njihovim zaključkom od 11 minute videa.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 14:43   #68640
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Da i ne. Default ti je da ako ti rade DLR ne rade ti pozivije iza. Eko drkarija.

Pa realno i ne treba iza. Dnevna su da te ostali vide kad ides prema njima sto je oduvijek bio i je problem, kad nema dost svijetla palis kratka i bok.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na