Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2013., 20:02   #1
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Maxthon browser

Evo skinuo ovaj browser i već mi se sviđa na prvu, kao da brže otvara stranice od Opere,na ovoj stranici postiže bolji rezultat nego Opera. Moram još istestirat dali je "lakši" nego drugi browseri.

Jel ima tko još da ga koristi neka napiše dojmove.

Ako netko zna kako još samo da importam bookmarkse od Opere na njega? Imam ponuđeno za IE,Firefox i Chrome, ali Opere nema!?

http://encyclopedia.thefreedictionary.com/Maxthon
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 10.01.2013. u 20:09.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 13:02   #2
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Dobar browser, teška modifikacija Chromiuma s hrpom dodataka, plus može koristit i Trident. Ja ga šesto isprobam kad dođe neki poveći update no nisam se nikad uspio naviknut na njega.
doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2013., 17:54   #3
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Evo skinuo ovaj browser i već mi se sviđa na prvu, kao da brže otvara stranice od Opere,na ovoj stranici postiže bolji rezultat nego Opera. Moram još istestirat dali je "lakši" nego drugi browseri.

Jel ima tko još da ga koristi neka napiše dojmove.

Ako netko zna kako još samo da importam bookmarkse od Opere na njega? Imam ponuđeno za IE,Firefox i Chrome, ali Opere nema!?

http://encyclopedia.thefreedictionary.com/Maxthon
ja sam ga baš neki dan testirao, opera je definitivno najsporiji browser, koristim ju od samih početaka al mi je dopizdila i od neki dan se pokušavam prebacit na chrome, koji je eto opet brži od maxtona, testiranje zdravoseljački, učitavanje na desetke stranica i odokativno "štopanje". Chrome je tu pobjednik.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 18:10   #4
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Nikad mi neće biti jasno to 'testiranje' browsera po nekakvoj brzini, pogotovo danas kad su svi na adsl-u.

Pa svi browseri su tu negdje, sekunda vamo-tamo, i to najmanje ovisi o njima, a najviše o serveru gdje je sajt smješten i samom web sajtu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 18:24   #5
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ako se moze opipljivo izmjeriti brzina kojom browseri otvaraju stranice (a može), i ako se čak i na očigled neke stvari brže otvaraju, zašto ne preći na brži i bolji browser? ja sam pred dosta vremena prešao sa opere jer je postala glomazna i spora
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 21:36   #6
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
A kako to ti opipljivo izmjeriš brzinu browsera de mi to pojasni?

Ko kaže da ja i ti imamo iste postavke browsera? Ko kaže da imamo iste add-onove instalirane? Extanzije?

Da bi se izmjerila brzina browsera i došlo se do nekih prosječnih podataka potrebni su malo opsežniji testovi, a ne ove komedije od stranica kao što je gore navedena.

Ne postoji univezalno najbrži i najbolji browser, to su gluposti, svaki ima neke svoje prednosti s čime bolje barata.

Neki brže otvara više tabova, neki bolje barata s java scriptom, neki opet bolje s css-om, neki ima brži cold boot, neki zauzima manje memorije, neki bolje vrti flash, neki je stabilniji, drugi opet sigurniji, neki ima više add-onova, milijun stvari...

Po netu ni nema nekih bitnijih testova brzine browsera zato što je to nemoguće napraviti, a oni benchmarkovi koji postoje samo govore koliko je to besmisleno provodit, po jednima je najbrža Opera, po drugima FF, a po trećima Chrome.

Zato kad mi neko kaže 'ovaj je brži od onoga'... dođe mi slabo :facepalm:
Prije će biti da si 'onaj' natrpao sa smećem ili se jednostavno radi o placebu, učestala pojava.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 04:30   #7
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
u danasnje doba benchmarci su totalna glupost, pagotovo oni koji se mjere u ms
po meni brzina browsera je u tome kako reagira UI na odredjene "akcije"
i tu se moram jako pozaliti na firefox recimo

zadnja verzija instalirana, nikakvi addonovi, dok ja zatvorim 3 taba na njemu
u Operi bi zatvorio 7 njih

ista stvar i sa otvaranjem novih tabova
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 12:20   #8
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A kako to ti opipljivo izmjeriš brzinu browsera de mi to pojasni?

Ko kaže da ja i ti imamo iste postavke browsera? Ko kaže da imamo iste add-onove instalirane? Extanzije?

Da bi se izmjerila brzina browsera i došlo se do nekih prosječnih podataka potrebni su malo opsežniji testovi, a ne ove komedije od stranica kao što je gore navedena.

Ne postoji univezalno najbrži i najbolji browser, to su gluposti, svaki ima neke svoje prednosti s čime bolje barata.

Neki brže otvara više tabova, neki bolje barata s java scriptom, neki opet bolje s css-om, neki ima brži cold boot, neki zauzima manje memorije, neki bolje vrti flash, neki je stabilniji, drugi opet sigurniji, neki ima više add-onova, milijun stvari...

Po netu ni nema nekih bitnijih testova brzine browsera zato što je to nemoguće napraviti, a oni benchmarkovi koji postoje samo govore koliko je to besmisleno provodit, po jednima je najbrža Opera, po drugima FF, a po trećima Chrome.

Zato kad mi neko kaže 'ovaj je brži od onoga'... dođe mi slabo :facepalm:
Prije će biti da si 'onaj' natrpao sa smećem ili se jednostavno radi o placebu, učestala pojava.
Evo kako izmjeriš brzinu... browseri otvoreni jedan pored drugoga... u addres bar se upišu linkovi u oba, i lupi enter za jedan pa za drugi, gubitak je možda koja stotinka, i koliko god prvo u operi učitam link, chrome ju prestigne i jednostavno gotovo sve učita prije, bila razlika od sekunde pa do 3, 4...
Također, Chrome se prije učita, gotovo instantno, Operi treba cca 3 sek. Nikakav placebo efekt.
Stabilnost je opet na strani Chrome-a, (pa i maxtona koliko sam uspio primjetit), Opera se svremena na vrijeme zna srušit, ili poblesavi na neki svoj način, neke stranice jednostavno nemre otvorit, ili ih loše otvara i zaebava!
Kolko koji browser troši memorije u današnje vrijeme nebi trebao biti bitan podatak. Rad sa hrpom tabova, ista stvar...
I još da napomenem, opera je manje više gola što se ekstenzija tiče, na chrome sam ih nakrcao znatno više, oba su na SSD disku.
Jedina prednost opere su search tabovi, koji su zakon.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 17:25   #9
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
i koliko god prvo u operi učitam link, chrome ju prestigne i jednostavno gotovo sve učita prije, bila razlika od sekunde pa do 3, 4...
Također, Chrome se prije učita, gotovo instantno, Operi treba cca 3 sek. Nikakav placebo efekt.
Ako ti Opera učitava stranice par sekundi onda je to problem do tebe.
Radim sa svim browserima i učitavanje svakog sajta je max. 2 sek, ako je više onda je problem do samog sajta, ali nema šanse da Opera ili bilo koji drugi browser otvara stranicu 4 sek. na adslu.
Tako da...

Al' ok, zato i ima više browsera pa nek svatko koristi šta mu paše.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 19:39   #10
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ipak sam se vratio na Operu, sve je na strani Maxthona(brzina,ama baš sve) ali jedina stvar koju nisam uspio napraviti a iritira mene osobno veoma, je da nisam znao kako blockati adsense reklame na Youtubu...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na