Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2024., 13:45   #1801
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,803
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kamenac. Ja sam potrošnju soli podesio na max. Nema kamenca Ne koristim sjajila, samo one eko tablete iz Muellera.

Kamenac ti neće odmah otići ako pojačaš sol. Ode postupno nakon nekoliko pranja.

Nemoj stavljati ocat da skineš kamenac jer bi ti moglo pojest mašinu.

A kako je kamenac u tolikoj mjeri dosao preko noci, taj dio mi nikako nije jasan...


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I sad razmisli koliko tog sranja za ispiranje pojedeš/popiješ, a zbog čega? Samo da bi suđe bilo estetski lijepo. Meni se to baš osjeti kad pijem čistu vodu, trovanje malo po malo.

Taj tvoj opis mi izgleda kao sluz kad zgnječiš puža, e to je isto tako, pereš sa svim živim, ali ne skida se. Dole ide jedino suhim papirnatim ručnikom, baš odvratno ljepljivo i sluzavo.
Ni ja ne mogu to sjajilo podnijeti pa case splahnem vodom prije koristenja. Mah, ne znam, nisam ljubitelj ali zasad jos kao eksperimentiramo s tim. Prvih x dana smo koristili samo tabletu pa nam se nije svidjelo sto je sve puno tockica vode od susenja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 14:53   #1802
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,009
Ne bi to bio kamenac, previše je toga.
To proliveno sjalilo isto ne bi trebalo ostavljati tragove, to samo mašina u zadnje ispiranje ubaci i to malo, bezbojna je tekućina.
Provjeri si čaše nakon pranja - natoči vodu pod mlazom, pusti da se slegne i vidi da li ti ostaje pjena. Ako imaš pjene ostaje ti sjajilo na čašama
Isto izbjegavamo sjajilo, ali ako je mašina ispravna i doziranje dobro podešeno, to se ne osjeti uopće na čašama.
Meni se čini da ti je tableta možda ispala prekasno ili blokirala negdje putem pa se nije rastopila nego je mašina to razbacala u zadnjem ispiranju.
Štogod bilo, mašina nije isprala dobro...
Ako ti se još javlja, probaj tekući detergent, peru jednako dobro, a ne ostavljaju tragova.
Imao sam slične mrvice po mašini od loših tableta, ali dosta manje. Ovo kod tebe sa slike je ekološka katastrofa
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 15:05   #1803
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Operi na prazno jednom. Ovako nešto jako da ostane nikad vidio. U manjoj mjeri jesam kad je finish na naše tržište pustio neke fake tablete made in poland koje su ostavljale bijele netopive mrvice. Odonda ne koristim to njihovo. Možeš probati i neki tekući detergent. Moguće da se nešto poremetila program pa se tableta ne rastopi do kraja.
Finish tablete su se meni pokazale kao loše. Od svih isprobanih, sada samo koristim Jar, koje su mi se pokazale daleko najbolje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 15:13   #1804
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Radim novu kuhinju pa gledam da uzmem sve aparate uz neki dobar popust. Jel ima neka firma s kojom se moze dogovoriti za nabavku bijele tehnike a da daju neki solidan popust ako se uzme sve kod njih? Uzeo bi većinu toga od Boscha
Sa dosta njih se može pregovarati, osobno se skoro uvijek cjenkam. Pokupi ponudu od svake trgovine, onda uspoređuj i dumpaj dokle ide.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 15:38   #1805
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,009
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Finish tablete su se meni pokazale kao loše. Od svih isprobanih, sada samo koristim Jar, koje su mi se pokazale daleko najbolje.

Imali smo slučaj prije nekoliko godina, kupili nas 3 familije u 2 dućana na akciji Finish tablete koje smo dotad stalno uzimali.
Svima odjednom bijele mrvice ostaju po mašini, ne tako puno kao kod kolege, ali bilo je toga i nije pralo kako treba.
Kad sam usporedio staru i novu kutiju, identične osim malih slova okomito na stranici, piše lot i kod zemlje porijekla. Dolje je bila legenda, stare su bile iz DE, a nove iz PL. Provjerio s frendovima, kod svih ista situacija
Nakon toga svi prestali koristiti te Finish tablete. Koju godinu nakon toga gledam opet na akciji iste tablete, kutija naravno redizajn i nisam više našao taj kod porijekla gore
Ovako je to tada izgledalo, na prvoj fotki sam potegnuo prstom po ovoj plastici od srednje košare, vidi se kako je ostao bijeli prah:


c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 16:24   #1806
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Meni je takav isti bijeli prah ostao nakon Somat tableta, tako da sam presao na Finish. Na finishu mi se to nikad nije dogodilo. Ocito je onda kod svih usrana serija ovisno o zemlji.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 16:47   #1807
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Stara mi je koristila dugo Finish, onda je žena jednom prije dosta godina kupila Jar Platinum i nema više nazad.

Tu i tamo kupim Finish ili Somat kad je na akciji po dućanima i svaki put se zeznem.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 16:52   #1808
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,464
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Meni je takav isti bijeli prah ostao nakon Somat tableta, tako da sam presao na Finish. Na finishu mi se to nikad nije dogodilo. Ocito je onda kod svih usrana serija ovisno o zemlji.
ja sam na somatu bio i reko da probam finish (obje verzije uvijek najskuplje exellence il kak se već zovu) i somat je ispao top a finish nekakav prah s vodom po čašama ponekad, oba su gg ali eto somat uvijek besprijekoran

tak da očito nema pravila
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 17:03   #1809
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,220
a ja koritim finish quantum max ultra super pro extea mega platinum i koje vec pridjeve dalju, meni je skroz ok, pola gel i pola prasak.

Ali ovisi sigurno i kako perete, odnosno dali ispirete prije perilice, navodno neki detrženti imaju enzime koji jedu ostatke hrane i ako nemaju šta jest onda ostaju na posuđu io zbog toga je posuđe bijelo. Youtube mi tako rekao.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 17:13   #1810
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,803
To sam isto procitao na vise mjesta i probat cemo prestati ispirati prije pranja (eventualno oprati komade hrane i sl).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 17:42   #1811
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
kakvo ispiranje suđa prije pranja u mašini?? zašto onda imam mašinu??

bitno da nema ostataka hrane, a za ostalo tu je mašina electrolux
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 20:43   #1812
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sa dosta njih se može pregovarati, osobno se skoro uvijek cjenkam. Pokupi ponudu od svake trgovine, onda uspoređuj i dumpaj dokle ide.
To si probao s nekim lokalnim dućanima ili webshopovima? Nekako sumnjam da bi dućani poput ekupi ili Sancta Domenica pristali na tako nešto, jer imaju veliki promet pa im je svejedno. Mislim da sam pročitao u jednoj temi da se netko javio u Electrolux hr i da su mu sredili uređaje povoljnije nego da je kupovao u dućanu.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 22:16   #1813
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Svi imaju web shop. Na neke starije modele sam znao dobiti sa 50% popusta. Probaj, ne znam što je kod nas toliki bauk cjenkati se. Po Amerikama je to sasvim normalno.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To sam isto procitao na vise mjesta i probat cemo prestati ispirati prije pranja (eventualno oprati komade hrane i sl).
Ne očekuj da će se onda sve oprati. Meni tako često ostane osušenih ostataka, tipa tragovi žganjca, on se baš skori kad se osuši da ti treba špahtla, griz isto tako. Drugi problem je smrad, dok napunim mašinu i uključim, sve se ukiseli. Velike zdjele i lonce ne mogu ubaciti, dok napunim tanjurima, šalicama i čašama, prođe po par dana. Zbog svega toga više ni ne koristim perilicu, bolje mi nakon jela potrošiti 5-10 min na pranje suđa. Tko ima naviku za svaku čašu vode uzimati novu čašu, njemu se isplati. Dok nas je bilo četvero u kući, tek onda sam nekad osjetio potrebu za perilicom, ali za 1-2-3 mi je nepotrebno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 23:00   #1814
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,803
Nema sanse da se vise vracam na rucno, ne mozemo. Godinu dana smo je htjeli i zao nam je sto nismo prije povukli okidac. Makina je svaku vecer puna. Tocno smo gubili vrijeme na rucno pranje umjesto jer kako imamo klinku to za sobom generira loncice, posudje za nju i nas, itd... 4-5 obroka i nabere se toga. Ako si sam doma s malom, mos se jebat, nemas kad to sve prati osim navecer. Godinu dana mi je mala hodala oko nogu dok sam prao jebeno sudje, nakon posla, umjesto da se igram s njom. Da mi sutra krepa ova sudjerica, isti dan idem u prvu trgovinu po novu. Ne cekam popravak.

Oprao sam jednu makinu sudja, sve izgleda najnormalnije... Bogcegaznati!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 01:21   #1815
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Nisu sve tablete za sve. Treba pročitati upute na tabletama.
Neke tablete sadrže sjajilo i onda treba isključiti tekuće sjajilo na suđerici. Neke tablete imaju enzime koji razgrađuju ostatke škroba u šećer. A na nekima piše da se ne koriste za kratka i brza pranja jer se tableta ne stigne rastopiti.
I dobro je barem jednom u dva tjedna pustiti suđericu da pere na prazno sa najtoplijom vodom.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 13:31   #1816
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,960
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A kako je kamenac u tolikoj mjeri dosao preko noci, taj dio mi nikako nije jasan...
Voda iz pipe nije uvijek ista.

Već 10ak godina imam TDS metar. Jedno vrijeme sam često testirao tvrdoću vode i skužio da može jako varirati pogotovo nakon kiše.

Testirao sam tvrdoću vode i s onim trakicama za akvarije iz pet shopa koje su potvrdile. Pokazale su uz to i prisutnost nitrita i nitrata nakon obilnih kiša.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 13:48   #1817
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Ja sam prosle godine pop.. i na kraju kupio omeksivac vode jer mi je tvrdoca vode van svake pameti, njihov info (zvao u vodovod pa mi Laborant da sluzbeni info) je da je tvrdoca vode koja ide od njih prema kucanstvima od 26-30 dH.
S tim da skala tvrdoce ide ovako:

Tvrdoća °dH Kvaliteta vode
0 - 5 vrlo meka
5 - 10 meka
10 - 15 umjereno tvrda
15 - 25 tvrda
preko 25 vrlo tvrda


Ja kad sam mjerio sa testerom stao sam nakon dH 31-32 dH i jos je bilo vise od toga pa sam mislio da nesto nevalja sa testerom (sto ce reci da ni njihov info bas nije 100% tocan i da salju preko 30dH).

Perlatori na pipama su mi se cepili svakih 2-3 tjedna (imam "razbijac" kamenca pa ne ostaje u cijevima ali usitni ga u sitni pjesak koji onda zastane u perlatorima sto je u jednu ruku dobro (nemoram popit/pojest sav taj kamenac ) ali u drugu ruku me izludjivalo jer 7 pipa u kuci svaki tjedan treba neku rastavljat, cistiti perlator (obicno ga ostavim preko noci u octu) i onda ponovo montiranje. Dojadi nakon par godina .

Od kad sam stavio omeksivac vode (na ulaznu cijev vodovoda u kuci) nisam evo 6 mjeseci pipnuo nijedan perlator i svi rade super, nista se ne stopa a tvrdocu sam ustelo da je sad na nekih 6-7 dH (probao sam i dH0 ali mi nije bila fina za pice tada pa sma podugo na 6-7 ).
Kuhalo za vodu se isto preporodilo (nemoram ga vise cistiti/ubacivat limunsku kiselinu svakih mjesec dana) a i u sudjerici nema vise bjelih tockica/kamenca nakon susenja, a vjerujem da ce pomoci i za perilicu rublja na duge staze...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 14:58   #1818
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam prosle godine pop.. i na kraju kupio omeksivac vode jer mi je tvrdoca vode van svake pameti, njihov info (zvao u vodovod pa mi Laborant da sluzbeni info) je da je tvrdoca vode koja ide od njih prema kucanstvima od 26-30 dH.
S tim da skala tvrdoce ide ovako:

Tvrdoća °dH Kvaliteta vode
0 - 5 vrlo meka
5 - 10 meka
10 - 15 umjereno tvrda
15 - 25 tvrda
preko 25 vrlo tvrda


Ja kad sam mjerio sa testerom stao sam nakon dH 31-32 dH i jos je bilo vise od toga pa sam mislio da nesto nevalja sa testerom (sto ce reci da ni njihov info bas nije 100% tocan i da salju preko 30dH).

Perlatori na pipama su mi se cepili svakih 2-3 tjedna (imam "razbijac" kamenca pa ne ostaje u cijevima ali usitni ga u sitni pjesak koji onda zastane u perlatorima sto je u jednu ruku dobro (nemoram popit/pojest sav taj kamenac ) ali u drugu ruku me izludjivalo jer 7 pipa u kuci svaki tjedan treba neku rastavljat, cistiti perlator (obicno ga ostavim preko noci u octu) i onda ponovo montiranje. Dojadi nakon par godina .

Od kad sam stavio omeksivac vode (na ulaznu cijev vodovoda u kuci) nisam evo 6 mjeseci pipnuo nijedan perlator i svi rade super, nista se ne stopa a tvrdocu sam ustelo da je sad na nekih 6-7 dH (probao sam i dH0 ali mi nije bila fina za pice tada pa sma podugo na 6-7 ).
Kuhalo za vodu se isto preporodilo (nemoram ga vise cistiti/ubacivat limunsku kiselinu svakih mjesec dana) a i u sudjerici nema vise bjelih tockica/kamenca nakon susenja, a vjerujem da ce pomoci i za perilicu rublja na duge staze...
Neka preporuka za omeksivac?
Thnx.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 15:07   #1819
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Ja sam nakon par dana istrazivanja na kraju kupio Veissmann AquaHome Smart 30 (nije jeftino ali ima i manjih modela, zavisno kolko korisnika/kubika vode trebas kroz dan i koje funkcije ti trebaju (ovaj ima i smart app/wifi za kontrolu/postavke i upozorenja...)).

U biti je taj omeksivac (opcenito omeksivac vode, ne tocno taj model) preporucio majstor za Sudjericu kad je bio kod mene popravljati moju Bosch sudjericu (otiso grijac), on je sebi ugradio i nikakvih problema kaze nije imao 4 godine koliko dugo ga ima.

Ovaj je moj
https://aquahome.hr/produkty/aquahome-30-smart/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 15:28   #1820
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
To nema nikakav IPxx certifikat da ga puknem u šaht? U kući bez razbijanja nemam gdje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 15:44   #1821
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Ne to nije uredjaj za Van, a veliki je za sahat (preko 1m visine + otvarnja poklopca znaci bar 1.3m i jos cijevi okolo to bi moroa biti dosta sirok i visok saht...)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 16:25   #1822
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam nakon par dana istrazivanja na kraju kupio Veissmann AquaHome Smart 30 (nije jeftino ali ima i manjih modela, zavisno kolko korisnika/kubika vode trebas kroz dan i koje funkcije ti trebaju (ovaj ima i smart app/wifi za kontrolu/postavke i upozorenja...)).

U biti je taj omeksivac (opcenito omeksivac vode, ne tocno taj model) preporucio majstor za Sudjericu kad je bio kod mene popravljati moju Bosch sudjericu (otiso grijac), on je sebi ugradio i nikakvih problema kaze nije imao 4 godine koliko dugo ga ima.

Ovaj je moj
https://aquahome.hr/produkty/aquahome-30-smart/
Koliko te ispala cijela priča s ugradnjom?
Vidim da se cijene uređaja krecu oko 1300-1600€. Koliko često mijenjaš/dodaješ sol i sve što je potrebno, generalno troškovi održavanja mjesecno cca?
Thnx

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 16:49   #1823
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Koliko te ispala cijela priča s ugradnjom?
Vidim da se cijene uređaja krecu oko 1300-1600€. Koliko često mijenjaš/dodaješ sol i sve što je potrebno, generalno troškovi održavanja mjesecno cca?
Thnx

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
Aparat mi je bio 1220 EUR (s nekim popustom majstora), dodao sam neke dodatne zaobilazne (bypass) ventile jer sam htio da imam neovisno o uredjaju zaobilazni ventil (premda on ima svoj ali taj plasticni mi ne ulijeva povejrenje ) , znaci + ventili i cijevi nekih 40-45 EUR dodatno i majstor za ugradnju jos 30ak EUR, sveukupno nekih oko 1300 EUR "na cestu".

Vreca tebletirane soli od 25kg je 14-15 EUR i to mi traje oko 2.5-3 mjeseca (u stroj ukupno stane oko 3 vrece 75kg) zavisno kolko vode koristis, ja sam u prosjeku na 9-10m3 svaki mjesec tako da ako koristis 5m3 vode mjesecno moze trajati i 5-6 mjeseci jedna vreca.

To je sve (tabletirana sol) sto se koristi za "odrzavanje". Stroj sam odradjuje regenraciju kad misli da treba (automatic) a mozes i manualno pokretati regenraciju kad zelis (to sma odradio dva puta iz zantizelje pa sma tu potrosio nekih 200 lit vod ei nesto vise soli nego bi inace potrosio), plus ovaj moj model posto je iz jace serije 20 javlja na mail/mobitel (notifikacija iz aplikacije) kad je sol na kriticnom nivou (kad ostane za cca 45 dana) tako da imas vremena za dodati i resetirati nivo soli nakon toga.

Sve u svemu nekog "odrzavanja" nema, sipas sol kad aplikacija javi i vozi dalje 3-6-9 mjeseci (zavisno kolko trosis i kolko si sipao soli)...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 20:17   #1824
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja sam takoder nabavio omeksivac ali jos ceka ugradnju.
koliko sam ja guglao, svi na trzistu koriste 2-3 tipa "glava" za mjesanje, ostalo je samo sminka. Na black fridayu sam za dzaba ulovio od water2buy.

kod mene ide na ulazu u kucu mehanicki filter, onda omeksivac, tako da racunam da bih trebao sve rijesiti.

sto se tice ugradnje, minimum je 2 ventila, 2 cijevi za vodu i voda za odvod. extra se moze staviti kao Lewis jos bypass ventil. Netko ce sloziti sam za par eura po ventilu, nekome ce sloziti vodoinstalater u pola sata...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2024., 20:24   #1825
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,950
Da imam i ja mehanicki filter ispred ali to imam odavno tako da ovo sam stavio iza.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 13:44   #1826
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Zna li netko kako se ovo zove i gdje se može kupiti? Služi kao neka zamjena za ležaj u kuhinjskom mikseru.



Lijevi je dobar, desni se pojeo pa rotor udara u stator. Oba trebaju biti istog unutarnjeg promjera.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 13:55   #1827
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Koju usku perilicu preporučate? Može i s gornjim punjenjem ...
Da nije preskupa, treba mi za more ...
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2024., 11:51   #1828
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ekipa, ima netko iskustva s ovom perilicom/sušilicom?

LG F4DR510S2M
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na