Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2011., 12:11   #301
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Da li netko zna jel se mogu oni predmeti u inventoryu, šta su oštećeni u kanti, ikako iskoristiti/kombinirati/popraviti?
Samo mi opterećuju inventory pa bi ih se rado rješio kod prvog trgovca ako su tamo samo radi ukrasa/statistike.
ti predmeti su u igri cisto da ispadne kao da je igra krcata itemima

odes kod trgovca i samo kliknes na "sell junk" i automatski ti proda sve te beskorisne iteme

u jedinici su neki i imali smisla - mislim da si mogao popraviti pokidane shieldove i oruzja..

quest itemi ti se ni ne prikazuju u inventoryu tako da njih ne mozes prodati ni da hoces..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 14:30   #302
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Junk, cijeli inventory, zvjezdice... Sve je to zaglupljeno samo za ove sta igraju sa gejmpedom pa im je tesko navigirat po inventoriju s njim i nedaj boze gledat statistiku oruzja/armora itd. pa zato imas zvjezdice.

Sve je linearno, svi leveli spilja, razno-raznih jazbina su isti.

U prici nemas nikakvu kontrolu jer sta god da napravis opet sve dodje na isto sa nekim jako sitinim varijacijama tipa taj redikul Anders npr., pomognes mu ne pomognes opet napravi isto i naguzi te (ne doslovno iako je homo).

Mageovi ili templari, varijacija na temu, opet te izadje isto na kraju... Bullshit.

Sve u svemu dobra je igra, ali ima taj konzolitis tumor.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 15:57   #303
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
svidja mi se kako questove ne mozes odbiti

i kad kliknes na ono crveno (pise nesto tipa "no thanks, wont do it"), NPC kaze ajd kad budes imao vremena ipak pogledaj i doda ti se taj quest u journal -.-'
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 02:16   #304
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
igra je totalni pušing u svakom pogledu , očekivao sam puno više od nje. 3 h igranja i oma uninstal
poker je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 08:24   #305
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
igra mi je odlicna,nemam primjedbi,imao sam par bugova ali zanemarivo.jucer odigrao 16 sati u komadu a prekjucer sam igrao 9 sati.sinoc sam slinio nad Meredithinim macem prava steta sto ga nemogu nabaviti....
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 12:26   #306
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Početak je dosta priglup i traljav, ali kasnije kroz misije mi se igra počela sve više sviđati. Na ptičji pogled sam totalno zaboravio, niti mi netreba, čisto je u redu i ovako najdalji zoom. Imam osječaj da mi ptičja perspektiva bila previše.

Istina nije to po dijalozima i priči kao jedinica, ali bome nije niti loša igra. Imam sada 4 sata gameplaya ali istinski uživam.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 12:45   #307
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Evo riješio famoznog Elder Dragona... sa 16 lvl doslovno 35 min borbe. Ali je pobjeda zato slatka.
Inače, svima umire taj zmaj na istome mjestu zbog toga što sleti kad ima malo hp-a pa ga svi zatuku na licu mjesta
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 12:56   #308
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Nakon 5 sati igranja moram reci da to nema veze s RPG zanrom, ovo je NFS u drugom obliku, stavi alu felge i spojler na glavni predmet igre i vozi stazu po prici: nabrij masinu i susreci teze protivnike i nove staze....

Role playing game= igra uloge, toga tu nema, prvo kreiranje uloge ne postoji, razgovori su retardirani a time i razvoj uloge, a bogami nema nekog grananja radnje u igri po vlastitom izboru, zasad. Sve opcije razgovora su pickaste, ko da je glavni lik gay emač od 11 god....za koga su oni to radili kraj tolko EA arkada u raznim oblicima? Jos k tome podebilili knjige/codexe, prije je to bilo bar meni jako zanimljivo, citat o prvom blightu, pa drugom, ko mali fantasy roman, odlicna pauza izmedju klanja i jako dobra finta za uzivit se u taj prostor.

Ajde bar je tezina(hard) za mage-a (sa samo 1 warriorom u timu) dobro napravljena u pocetku, ili se ja mozda jako zaletavam u teza podrucja.

I za kraj, recenzije daju tom sranju ocjenu visu od 50%, ko to ocjenjuje nema blage veze o RPG-ovima, iskoristavat stari naslov za novo potpuno razlicito govno je ko Hr. estrada, jadno.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 13:20   #309
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
@Overclock

Ne bih se bas slozio s tobom, DA2 kao i jedinica je RPG za casual igrace, nikad nije bio HC tipa Elder Scrolls, Icewind Dale, Baldurs Gate, Diablo itd, nego jednostavno casual RPG sa odlicnom pricom i relativno lagano za odigrati.

DA 2 se u tom smislu razlikuje od jedinice samo sto ima losiju pricu, nema nikakav EPIC osjecaj, ali vjerojatno je tako smisleno napravljena da bi se napravila tona expanzija i nastavaka, manje vise kada se prica zavrsi imas osjecaj da to tek pocinje.

Od same igre sto sam ocekivao to sam i dobio, jedino da je malo prica bolja i ja puno sretniji, ali nije ni ovako lose.

Grafički zahtjevi nisu nesto veliki, pa vrtim na svojoj masini sve na max moguce i nije bilo nikakvih trzanja ni glitcheva, a sama igra je vizualno necu reci impresivna, ali nije ni daleko od toga.

Sve u svemu, Bioware zna sto radi, i cekam njihov sljedeci proizvod: SW The Old Republic
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 20:04   #310
gamer21
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
@h3lld

Da je DA:O takva lagana causal igra kakvom ti tvrdis, onda njihov forum nebi bio zatrpan porukama
Kako je igra preteska
Kako je igra preteska na EASY tezini !!!

Onda Bioware nebi svaki patchem smanjivo tezinu igru, do te mjere da je bez vecih problema moze proci i blago retardirana osoba.

Onda ovaj idiot Mike Laidlaw nebi izjavio I did feel Origins 'normal' [difficulty] was pushing too hard

DA2 je u potpunosti pojednostavljena i poglupljena igra prvenstveno namjenjena konzolama i causal igracima. Da igra je svakako bolja u jednom segmentu, a to je onaj akcijski. Koji je uvelike povecan, a RPG element smanjen.

Zadnje izmijenjeno od: gamer21. 19.03.2011. u 20:17.
gamer21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 20:21   #311
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
DA je bio "dosta" tezi od ostalih RPG-a na normal tezini, nije bio pretezak, morao si piti potove i zaustvaljat igru i pauzirat, dok su s patchevima je tako olaksali da na hard je igra lagana, barem meni
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 20:44   #312
gamer21
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
DA je bio "dosta" tezi od ostalih RPG-a na normal tezini, nije bio pretezak, morao si piti potove i zaustvaljat igru i pauzirat, dok su s patchevima je tako olaksali da na hard je igra lagana, barem meni
Nisi jedini, i meni je hard dosta lagan.

Neznam dali si isprobao ovaj mod , ovo sto je napisao mi se svida.

Battles are no longer walks in the park. You're not prepared you die fast; you have no strategies you die fast

Nadam se da cu sutra imat vremena da ga isprobam.
gamer21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 00:27   #313
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Kad se pogleda malo konkurencija ispada da je DA2 iznadprosjecno dobra igra i vrlo los Dragon Age nastavak.
Ocito treba cekat da se opet pojavi grupa poremecenih ljudi koji ce napravit novi Baldurs Gate i ostavit trajni trag.
Mrzim kad imam osjecaj da gaming ide unazad, vjerojatno starim
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 12:45   #314
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
jbga, previse ljudi puca nostalgija za starim 2D RPG-ovima tipa BG,NWN,Fallout, a takve igre vrlo rijeko izlaze
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 12:50   #315
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Još bu najbolje da počnemo peglati ADOM
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 13:18   #316
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
jbga, previse ljudi puca nostalgija za starim 2D RPG-ovima tipa BG,NWN,Fallout, a takve igre vrlo rijeko izlaze

a gledaj , igram Bg2 na Normal , znači ne na CORE , nego normal , jer mi je core pretežak , i vidim da je normal u BG2 teži nego HARD u DA 1 i 2.
Jednostavno, ka za nešto dam 50 € ne želim da me ta igra natjera da ponovno zaigram BG 2 koji je izašao prije 10 g. , umjesto da uživam u "novom" skuploplaćenom RPG u.
Stvarno , ovo je legitimitet za piratstvo.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 18:46   #317
skydec
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 120
Upravo mi je, skroz neočekivano, igra pustila creditse koji su jako loše napravljeni, na DA1 sam odgledal/odslušal cijele jer su fenomenalni. Imam osječaj ko da sam igral ekspanziju a ne cijelu igru. Za nepachiranu igru je dosta stabilna bila, sve skupa 3 CTDa za 50h gameplaya. Skoro sve sam odigral na hard al nakon pol sata borbe sa onim petnožnim čudom V-nešt, kojeg sam prije već jednom zatamanil, sam odlučil spustiti na normal.
Igra je očito neispolirana, barem sam ja to zaključil igrajući na hard i zadnjih 3h na normal. Rouge neprijatelji na hard ubijaju magove ko od šale, samo mu se stvori iza leđa, backstab i gotovo mag je mrtav, a na normal nemaju šanse protiv maga jedino ako odjednom dođu tri/četri na njega. Borbe s bosevima traju abnormalno dugo. Neprijatelji se spawnaju iz vedra neba sa svih strana. Taktika igranja na hard se najviše bazirala na iskorištavanju AI-a, trčiš u krug s jednim likom kojeg prate neprijatelji a ostali rokaju po njima ili bježanje u kut mape di te sljedeći val neprijatelja ne vidi. Čim sam spustil na normal igra je postala "Walk in a park". Također sve špilje i kuće su iste, samo su na drugim mjestima zatvorena vrata.
I na samom kraju igre uopće nije bilo "kaj je bilo s ovima a kaj s onima" samo u šturo par crtica koje su drito vezane uz odluke na zadnjoj misiji i dwarf veli da se družina razišla samo je Izabela ostala sa glavnim likom. Mislim od igre koja za sebe drži da je ozbiljni RPG sam očekival puno više, kaj je bilo sa quinarijima, rudnicima, izbjeglicama i sa svim ostalim kaj se vezalo uz side questove očito nikoga nije briga.
Ostalo mi je sveskupa 3 nerješena questa, dva za koje nisam imal upute već sam sam trebal tražiti sve i jedan sa Herbalistom ali čim sam došel u Gallows odma mi se pokrenula zadnja misija tak da nisam mogel završiti misiju sa Herbalistom.
I herbalizam kao skil mi jako fali.
I najbitnija stvar zbog koje mi se DA1 jako sviđa, taj neki epski štih koji je ta igra imala i koji se protezal kroz cijelu igru je u DA2 u potpunosti izostal, pojavi se tek na samom kraju igre.
Nadam se da je ovo bil samo uvod u danje nastavke Dragon Age priče, jer u DA1 ima dva bitna događaja početak i kraj blighta koji zaokružuju cjelinu, a ovdje se tek nešt "veće" počne dešavati na kraju igre i taj događaj predstavlja početak rata (da sad ne spoilam između koga) koji bi se (valjda) dalje odvijal i završil kroz DLC-ove i ekspanzije za DA2.
__________________
skydec je offline   Reply With Quote