Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2009., 11:37   #601
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Hmmm, ima tko iskustva s otvaranjem računa u banci u svrhu plaćanja preko paypala na ebay-u? Znači treba mi nabezbolnii mogući način, da otvorim račun, na taj račun ja uplatim novce, i kad kupujem skinem taj iznos. Znaći neće plaća sjedat na račun nit će bit stalnih prihoda, 400kn avg. po mjesecu gore i dole.

Koja banka i koji model računa uzet kod njih, jer ovi u bankama misle za naše eBankarstvo da trebam karticu, nemoš im objasnit... :/

TIA!
najbezbolnije ti je obicni ziroracun u PBZ-u. imao sam i devizni ali sam ga zatvorio, jel nema razloga da imam 2 racuna otvorena za paypal.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2009., 11:47   #602
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Devizni žiro račun u PBZ-u, dobiješ Visa Electron karticu, regaš ju na paypal, uplatiš na nju novaca svaki puta kad misliš nešto kupit paypalom i to je to
Koja deviza - nebitno, ja imam u €, a plačao sam u funtama i $, paypal to razmjeni uz neku sitnu, nebitnu proviziju
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 21:48   #603
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Što se tiče MoneyBookersa samo trebam potvrdu.

Potrebno je kreirati račun pomoću E-mail adrese i tada se može primati novac iz inozemstva bez obzira što nisam dodao još nikakvu karticu (koja koliko sam skužio treba samo za kupovanje tj. da se novci postave na račun da bi se moglo plaćati okolo po netu).
Tijekom tog razdoblja verificiram svoju adresu stanovanja.
Kada to napravim i kada mi se skupi željena svota dodam devizni račun i na njega prebacim kompletnu svotu (Withdraw) sa MoneyBookersa?

Ili moram imati obaveznu već na početku dodanu karticu da mogu primati novce (što mi je logičnije )?
Ukratko, koji su uvjeti za primanje novaca?

Hvala.

EDIT: također, na MoneyBookers mogu svi uplaćivati (neovisno o državi) te koliko sam shvatio primanje novca nije ograničeno svotom (i prebacivanje na svoj račun?) već samo slanje?
EDIT2: i još, koji su načini uplate iz inozemstva u HR? WesternUnion? čuo sam da imaju velike provizije na transfere? plaća li se na taj iznos kakav porez i koju valutu je najbolje staviti? Pošto očekujem dolare ($) stavljam $ a ne kune/eure ili?

EDIT3: sad čitam da USA korisnici ne mogu koristiti moneybookers =/. gledam opciju WesternUniona. Tamo piše da za svotu 0-650,00kn naknada je 100,00kn što znači da od tih 650 na isplatu dobijem "samo" 550kn? malu puno, ali ako je to jedini način...nema druge. I kolilko sam shvatio za WesternUnion pošiljatelj treba znati moje puno ime i prezime, adresu, telefonski broj...? Također, pošiljatelj plaća tu svotu od 100kn, može li se nekako riješiti da primatelj to plaća umjesto pošiljatelja?

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 10.10.2009. u 12:39.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 15:12   #604
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Vi koji koristite žiroračun znate li da prilikom uplate na taj račun plaćate i (neki) porez?

Znam sigurno jer mi je žena u PBZ-u to rekla kad sam htio uplatiti 10k kuna na žiro, ali nakon toga sam uplatio na tekući.

Zato je možda bolje imati devizni.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 10:12   #605
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
bump slao njima mail al očito imaju malo sporu podršku
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 12:15   #606
CroKiller4
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 24
PayPal povrat novca pitanje i problem!

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje koje je vezano uz jedan problem. Krajem 9. mjeseca mi je netko provalio u PayPal account (provalili mi u mail a tamo sam imao podatke za neke stranice među kojime ja bio i PayPal) te si je taj skinuo s mojeg PayPal računa ukupno 300$. PayPal mi je automatski zablokirao račun i 02.10 njihov "Resolution Centar" je vidio da je riječ o krađi novca i vratio mi je taj novac. Gdje problem? Problem je i tome što ja taj novac nigdje ne vidim da je vraćen. Koristim American Express od PBZ-a. Samo da napomenem da mi je to tatina kartica i da njemu još ništa ne rekoh jer sam mislio reći kad se to sve fino riješi.

Dakle, koristim American Express PBZ-ov. 3.10 sam dobio PayPal-ov e-mail da je novac u potpunosti vraćen i uplaćen na kreditnu karticu s kojom obavljam kupnju. Budući da mi je American povezan s tekućim računom ja sam mislio da će novac tamo sjesti ali ga nema. Imam uvid u tekući putem internet bankarstva ali nema nocva još. Pisalo je tamo da treba čekati i do 10 dana da to sjedne ali to je sad već prošlo. Inače, ne znam da li je tako kod svih ali krajem mjeseca American tati odbija iznos s tekućeg računa. Koliko je potrošeno na kartici toliko njemu uzmu s tekućeg. Nažalost, tek tada kad dođe to izvješće dobijem uvid koliko je potrošeno i druge detalje. Prije to ne mogu vidjeti.

Sad mene zanima gdje tih 300$ što je PayPal rekao da je vratio? Da li je moguće da je to na kartici ili što? Ili možda tu transakciju neće ni računati...stvarno više ne znam. Svi govore ne brini, novac je na kartici ali skeptičan sam jer kako vidim svima novac sjedne na tekući ali u mome slučaju to nije tako.

Ako tko može pomoći ili zna nešto više stvarno bi mi trebala pomoć. Sutra ću morat zvati PBZ ali iz skustva znam da oni ne znaju puno o tome i njih ne zanima previše PayPal.

Hvala na pomoći.
CroKiller4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 12:32   #607
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Koliko znam, uplata novaca na PayPal račune čiji su vlasnici Hrvati, ne funkcionira. Zbog toga naši ne mogu prodavati svoju robu na ebayu i primati novce putem PayPala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 12:48   #608
CroKiller4
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 24
Neka uplata tipa da ti prodaš a stranka ti uplati novac to ne ide ali refund od strane PayPal-a radi. Znam jer je nekima novac vraćen nazad. Meni je skinut pa taj iznos vraćen. Sad kao što sam naveo u pitanju...gdje, što, kako...Strah me samo sad da ne dođe naplata za American a tamo tih 300$ a novca koji su vratili - nema.
CroKiller4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 13:34   #609
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko znam, uplata novaca na PayPal račune čiji su vlasnici Hrvati, ne funkcionira. Zbog toga naši ne mogu prodavati svoju robu na ebayu i primati novce putem PayPala.
Ovo nije baš točno.
Pogledaj na ebayu hrvatske sellere - ima ih i primaju preko Paypala

Sad, evo metode kako:
- Otvoriš račun u nekoj banci u recimo austriji ili sloveniji koja po mogućnosti ima poslovnicu u HR.
- Za adresu nisam siguran, no PP-u možeš lagati s adresom i biti ćeš unconfirmed shipping address kao što si i sad - big deal.
- Kad ti sjedne lova na račun digneš je s banke u HR ili preko ebankinga prebaciš novac s računa u Slo/Aut/It npr na svoj devizni račun u HR.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 14:02   #610
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Afaik te pare bi trebale biti uplaćene na paypal račun, ali neće biti prosljeđene na tvoj žiro/tekući/devizni.

Odi na paypal.com i na prvoj stranici vidi "Paypal balance" koji je inače uvijek 0 USD/GBP/čegaveć. Kolko sam čitao, zemljama koje ne podržavaju paypal u potpunosti se vraćeni novac prikazuje na paypal accountu. Moći ćeš ga koristiti za online kupovinu ali nećeš ga moći prebaciti na svoj račun u RH.

Neka me netko ispravi ako griješim, i mene ista stvar zanima, a nisam imao sličnog iskustva.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 14:16   #611
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Pokrenut claim prije mjesec i pol dana (vrijednost oko 300 $), nakon tocno 30 dana (javili u medjuvremenu da se ispricavaju sta tako dugo traje) presudjeno u moju korist - novci vraceni od strane paypala i nakon 3-4 dana (jer je bio vikend) bili vidljivi na tekucem.

CroKiller4 preporucam da kontaktiras paypal support i trazis objasnjenje gdje su uplatili novce i kada (mislim da ti cak i jave sta ce ti pisati pored uplate - njihov broj/poruka), pa se onda javis u banku u kojoj ti je tekuci vezan na karticu.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 13:09   #612
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Paypal bez kreditne kartice

Trebam kupiti jednu igru koja se samo nalazi na STEAM-u pa me zanima kako da koristim Paypal bez kreditne kartice?

Da li je to netko napravio već?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 13:16   #613
LoneWolf
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 10
Kad otvaraš račun u PayPalu moraš registrirati bar jednu karticu putem koje vršiš plaćanje. Ja imam 2 MasterCarda (PBZ i ZABA) i 1 American (PBZ) karticu. Moraš izvršiti nekoliko plaćanja da bi ti se verificirala adresa tj. potvrdio račun, s time da ne možeš dobivati novce na PayPal. Ne znam na koji način bi platio preko PayPala bez kreditne !?
LoneWolf je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 13:22   #614
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Može bez kreditne - imaš već u temi o paypalu - treba ti devizni račun u PBZu s kojim dobiješ Visa Electron karticu i dodaš je na paypal.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 14:47   #615
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
može link od teme?
Uniks je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 14:52   #616
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 14:53   #617
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Par tema ispod:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49021

Možeš otvoriti i obični žiro u PBZ-u. Afaik možeš koristiti bilo koju karticu koja ima CCV broj na poleđini:
https://www.dcporder.com/ccv.htm
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 15:00   #618
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 15:10   #619
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Hm, oko 6mj 'pejpalujem' sa PBZ žirom, stvarno nisam vidio nikakve ekstra izdatke prilikom uplata/isplata. Jedino što svaki mjesec plaćam protiv svoje volje je 4kn za net bankarstvo (čitač kartica i PBZ@NET usluga) i 1kn po svakom izvršenom nalogu.

Ili nisam točno razumio na šta se taj porez odnosi, je na ovo što sam napisao?

EDIT:
@flajpan: budem se malo raspitao o tome pa javim u drugoj temi više info. Tnx!

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 23.10.2009. u 15:25.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 15:21   #620
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Odnosi se na uplatu na žiroračun prilikom čega se plaća neki porez, nemam pojma koji. Možda je najbolje nazvati i pitati u PBZ-u: http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=89
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 21:20   #621
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor LoneWolf Pregled postova
Kad otvaraš račun u PayPalu moraš registrirati bar jednu karticu putem koje vršiš plaćanje. Ja imam 2 MasterCarda (PBZ i ZABA) i 1 American (PBZ) karticu. Moraš izvršiti nekoliko plaćanja da bi ti se verificirala adresa tj. potvrdio račun, s time da ne možeš dobivati novce na PayPal. Ne znam na koji način bi platio preko PayPala bez kreditne !?
Znaci josh nema sanse da primim novce iz švedske recimo=???

Moneybookers smao ostaje znaci
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2009., 14:50   #622
LouisCyphere
Premium
Moj komp
 
LouisCyphere's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 270
PITANJE nisam čitao sve gore zato molim oprost)

DA li mogu povući novac sa paypala na svoj devizni račun na kojem je paypal?
Devizni račun splitske banke...

?? molim brz odgovor, malo mi je hitno!
__________________
Who is General Failure and why is he reading my disk?
LouisCyphere je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2009., 18:31   #623
RAMONES
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 115
Citiraj:
Autor louiscyphere Pregled postova
pitanje nisam čitao sve gore zato molim oprost)

da li mogu povući novac sa paypala na svoj devizni račun na kojem je paypal?
Devizni račun splitske banke...

?? Molim brz odgovor, malo mi je hitno!
ne
__________________
Bez linkova i reklama u sigu.
RAMONES je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 10:45   #624
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
Provaljen PayPal password

Pozdrav svima,

eto jucer dobio mail od paypala da je transakcija uspjesno provedena i da je skinuto 14 dolara jer ni nisam imo vise na kartici jer sam dan prije bio na bankomatu.

Prvo sam pitao te likove kod kojih je naruceno jel u njima problem,jer sam vec narucivo prije kod njih,ali su mi odgovorili da nije moguce da su oni jer se treba upisivati paypal password kod kupovine i da je naruceno na lovokradilac@net.hr.

Eto bilo bi dobro da mi kazete sta sad?

Da saljem mail paypalu i objasnim im sve,al oni mi samo mogu vratiti 14 dolara a nije mi bas puno stalo do toga nego imam i internet bankarstvo i mailove pa mi je opet frka sta ako netko dodje i do toga?
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:29   #625
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Provjeri si komp, izgleda da imas nekakvog trojanca...

Promjeni si pass na Paypal-u. Logiraj se i desno gore ti je security centar.

Onda odes na ovo:

Citiraj:
Report a Problem

* Address a problem transaction with your seller
* Report unauthorized account activity
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:50   #626
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Manje cackanja po Jesse Jane fanclubu i paypal ti je siguran
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 12:44   #627
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
promijenio sam password,poslao sam mail paypalu,u roku 15 minuta su mi vratili novce i malo prije sam windowse ponovno instalirao...i promijenio sve druge passworde...nadam se da se ovo nece ponovit vise :S
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:09   #628
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
pitanje jedno

koliko se isplati kupiti cijelu konfiguraciju preko ebaya??
jel sigurno?i krajnju ruku dali se isplati?

iskustva? da čujem
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 10:02   #629
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
pitanje jedno

koliko se isplati kupiti cijelu konfiguraciju preko ebaya??
jel sigurno?i krajnju ruku dali se isplati?

iskustva? da čujem
IMHO gotovo nemoguce.
Ako i je, shipping ce te ubiti, pa onda carina, pdv, špedicija, itd...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 16:30   #630
pedrobear
Registered User
 
pedrobear's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Ovako, imam pitanje u vezi PayPala i Zagrebačke banke. Koliko znam Paypal je moguće otvoriti i pomoću deviznog računa, što su mi i u banci potvrdili, kartica je Visa electron. Napravio sam PayPal account pomoću deviznog računa i kad upišem broj kartice ovo mi izbaci:
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
Pomislio sam da je to zato što na kartici nisam imao nikakav iznos, danas sam uplatio određen iznos i shvatio da tog problema više nebi trebalo biti. Još jednom, u banci su mi rekli da je sa računom sve u redu i da mi kartica nije niti poništena niti išta drugo. I sad, sa novcima na kartici ja pokušam opet napraviti isti postupak i opet izbaci isto. Zovem zabu i žena u službi za korisnike mi sad govori da se Paypal nemože raditi pomoći Visa electron devizne kartice. Malo je reći da sam zbunjen u ovome trenutku. Ispričavam se ako je ovakvo pitanje bilo postavljeno, ali mi je odgovor stvarno hitan.
Hvala.
pedrobear je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na