Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2007., 16:29   #1
Belsebubii
Registered User
Moj komp
 
Belsebubii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
Wireless setup

Ovako... recite mi kolko je dobro ova mreza napravljena jerbo mi se brzine mreze krecu od 150 do 600 kb/s....a mislim da bi moglo brze...

Znaci ovako.. Za lan sam uzeo netgear LAN router na kojeg je spojen adsl modem od optime... Na njemu sam namjestio da dijeli DHCP i da se spaja na net...
Njega sam spojio preko lana u jedan od lan portova na seimens se555 wlan router koji sam dobio sa t-comovim dsl-om... Mislim da shvacate zasto je tako jerbo se siemens nece spojit na net preko svog modema zato jer je optima annex B ili A ..whatever... na siemensu sam pogasio i DHCP i nternet znaci ostavio sam samo wlan sa ssid-om i wep zastitom.

Sad sam 4 kucna racunala spojio na lan u Netgear router, a 2 wlan uredjaja se spajaju preko siemensa i to sve radi ali mi se cini koda je malo sporo.

Wlan ima dobar signal.. dapace jos sam stavio jedan airlive wireless ap koji na sebi ima omni antenu i sluzi kao universal repeater....

zasto.. ako brzina prijenosa pise 54... i ako je kvalitetaq signala 5 crtica...kao max... tako sporo radi.. Na SVIM racunalima je stavljen firewall zone alarm i na njemu je namjestena trusted zona sa nasim ip adresama..... znaci da on ne blokira nikog ni nista...

Svima u mrezi radi internet i file sharing ali me zanima zasto su brzine tako spore(znaci izmedju wlan i lan uredjaja.. izmedju lan i lan su super).. i jel to moguce nekako namjestit da to bolje radi...
Hvala
Belsebubii je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 16:55   #2
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Prije svega, lijep pozdrav i dobrodošao. Inače, ne bi bilo zgorega da pozdraviš onako generalno ekipu na ovom forumu budući ti je ovo prvi post, no u svakom slučaju dobrodošao.
Pređimo na tvoj problem.
Malo fali detaljnijih informacija pa evo par pitanja. Jel ti tako mala brzina i u LAN-u (file sharing itd. između kompova lokalno) ili ti je to samo brzina kada ideš na net?
Jel to Kb/s ili KB/s?
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2007., 17:04   #3
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ako su to brzine između kompa spojenih preko wireless, onda je to sasvim normalno...
Imaš li na wlanu kakvu enkripciju? jer ja sam pokušavao uparit airlive i se555 i nikako mi ne uspijeva, imam wpa2 zaštitu...
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 17:07   #4
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Ako su to brzine između kompa spojenih preko wireless, onda je to sasvim normalno...
?? Kako to misliš?? Tako malo između kompova? Nešto si pobrko, mislim?
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 17:25   #5
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor beroland Pregled postova
?? Kako to misliš?? Tako malo između kompova? Nešto si pobrko, mislim?
Moguće da sam ja nešto pobrkao... ali brzine su meni unutar wireless mreže isto jadno smiješne...
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 17:57   #6
Belsebubii
Registered User
Moj komp
 
Belsebubii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
pa brzine su mjerene u KB/S... i radi seuper izmedju uredjaja spojienih u lan... Sporo je izmedju wlan i lan uredjaja...
ne vjerujem da je to maksimalna propusnost wlan uredjaja.. ili je?!

Imam na mrezi WPA zastitu 64 bitnu...
i Airlive mi je universal repeater .. kad sam se na njega spojio imo sam opciju repeater.. uzeo sam to i upiso ssid u wep i super radi....
Belsebubii je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2007., 01:51   #7
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 560
znam da je meni isto znalo zezat sa SE555 i canyon wf-511. brzine su varirale od 100-300 iako je moglo ici realnih 1000 i vise.

rjesenje je bilo da postavim karticu u B mode.. je da je samo 11mbita ali bar je veza super stabilna...

jos jedna stvar... ako imas vise AP-a u susjedstvu na istom kanalu (vidi sa netstumblerom ili na linuxu kismetom), moguce da dolazi do usporenja.. probaj prebaciti na neki rdm kanal.
Dule je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na