Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2012., 18:44   #1
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Jeftino linux/windows računalo sa spajanje na razglas?

Treba mi najjeftinije prijenosno računalo koje bio spojio na razglas i na internet, te puštao internet radio u objektu.
moram kupiti 8 takvih računala, pa bih trebao vaše prijedloge za neko jeftino računalo.

Razmišljao sam i o ovim jeftinim tabletima, ali nisam siguran koliko bi izdržali.
Teoretski bi ih mogao spojiti preko wi-fi na net (iako preferiram žicu radi stabilnosti rada) i izlaz za slušalice na razglas te tako puštati.
Jedino me zabrinjava da li bi izdržali, 16 do 24 sata dnevno raditi, i koliko bi izdržali.

Već sam spojio jedan stari IBM, samo kućište, winxp i pristup preko TeamViewera, ali je velik i nezgodan.

Možda vi imate kakav prijedlog, možda neki notebook jeftini na linux-u ili imate iskustva sa jeftinim tabletima u ovakvim uvjetima rada?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 10:56   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Ne znam o kakvom se objektu radi, ali nabaviti 8 kompjutera samo za to baš nije logično ni praktično. Nije li lakše i jeftnijie nabaviti samo jedno, ali napraviti razglas sistem da svi slušaju isto?
btw, internet radio te neće spasiti harača ZAMP-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2012., 10:57   #3
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Već plaćam ZAMP i riječ je o 8 objekata, ne jednom.
Treba mi nešto što jednostavnije i jeftinije, a da može raditi 24 sata. Jedino što bi se vrtilo na tome je winamp u slučaju windowsa ili neka alternativa u slučaju linuxa.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 11:01   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 11:15   #5
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ja stavil kod sebe Acer Revo + Debian
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 11:17   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
a neki od ovih jeftinijih media playera s streaming mogućnostima? Tipa WD TV live ili neki android itd.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 12:06   #7
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Gledao sam i ne izgleda loše, tražio sam i neka kućišta na ebay-u, ima po 4 dolara. Ne znam ništa o Linux-u tako da bi morao dosta kopati po netu da upogonim to, i još pronaći aplikaciju koja može vrtiti internet radio.
Pošto je ARM procesor znači i aplikacija mora biti posebna za arm? Koliko toga ima na linuxu?

Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ja stavil kod sebe Acer Revo + Debian
Super izgleda, ali oko 2.500kn komad. Ciljao sam na nešto tipa 500-600kn/kom

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
a neki od ovih jeftinijih media playera s streaming mogućnostima? Tipa WD TV live ili neki android itd.
Ni to nije loše ako može puštati internet radio, i to privatni link, nije na ovim postajama pa nemogu ga naći u pretraživanju. Android bi sigurno mogao, malo ću potražiti da li ima koji jeftini.

Ovo mi nije loše, http://www.engadget.com/2012/06/07/m...n-impressions/ , ali nema audio izlaz, samo HDMI. Nemam pojma kako bi to spojio na pojačalo koje nema HDMI.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 12:14   #8
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
RPi je odličan. Ne moraš ga ni naručivati, ima ga makromikro. Negdje je oko 400kn i po 50 kn su kučišta ( ili jeftinije ako si vješt sa epoksi smolom i kitom ) Tu ti se nalaze već gotove sliek sa os-evima http://www.raspberrypi.org/downloads, preporučam Debian ili Arch. Za internet radio je najmanji problem jer ćeš u moru aplikacija naći sigurno jednu koja će ti se sviđati i odgovarati. Evo samo neke od poularnijih audio aplikacija http://www.linuxzasve.com/audio a ako želiš znati više o Linux imaš i forum http://www.linuxzasve.com/forum/ od geekova za geekove i one koji to žele postati i jako puno informacija ti se nalazi i na wiki stranicama http://wiki.open.hr/wiki/Naslovnica
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na