Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2008., 23:03   #31
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
da?
Mislim da ne jer laptop koji san ja ženi kupija( isto u Hrvatskoj isto u firmi koja se bavi prodajom laptopa ) doša je s talijanskim rasporedom na tipkovnici i zalipljenim našim slovima.Nemoj me krivo svatit, al nemoj cjepidlačit, zbog CTRL tipke ti sigurno nije on kriv ( imaš garanciju koju daje proizvođač a ne on). Jedino mu nije u redu kašnjenje al nije direktno ni on kriv al je kriv zato što ti se nije sam javija i bar reka " Eto kasni laptop jebiga kasni pa kasni"
Niti poznajem njega niti tebe da se razumimo niti koga branim nit napadan.
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 23:08   #32
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne zelimm ispadati sad tu pametan, ali jel nije lakse i sigurnije fino kupiti neki normalan laptop, koji je kod nas dostupan, nego ovako fantazirati sa ti xps-ovima i onda sam problemi..a zasto? da se okolo moze pricati da se ima xps? NHF, ali meni to tako izgleda, nastranu sto je tu u ovom slusaju ocito doslo do problema koji ce se nadam se pozitivno rijesit..
+1
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2008., 23:18   #33
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
+1
To je ocjena ili..?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 23:48   #34
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
A čuj, bolje +1 nego -2. XD

Inače i ja bi se složio s tim da ne kupujem eee 1000h na istu fintu, pa da ne ispadnem licemjer. Zvuči mi ko da rendula poznaje nekog sa xps-om XD
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 08:31   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Cekaj, jesi ti citao moj prvi post gore, ili sta pricas??
Prijatelju laptop je kupljen u RH, u legalnoj firmi. I sta imamo onda govoriti o tipkovnici za strano trziste!

and, btw., cuo sam se sa callidusom, i ispricao se i potvrdio tvoj komentar da dell ima problema. Rekao je da ce mi srediti novu tipku, pa cemo vidjeti...
Prijenosnik je kupljen u RH, no ne sluzbenim Dell kanalima. Znaci, ne od strane nekog Dellovog partnera ili resellera vec nesluzbenim putem. Samim tim i je doslo do problema s tim.
Ovo za tipku je OK.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 08:37   #36
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
E pa ne.

Zato covjek i ima jeftinije cijene, uzima od veletrgovaca koji plasiraju na njemacko trziste. Zar ti nije palo na pamet kako to da je on jeftiniji od velikih hrv. uvoznika ? Time, naravno, ne krsi nikakav zakon sve dok su modeli koje prodaje uredno atestirani za prodaju u Hrvatskoj, a on je to uradio uredno (znam jer sam se raspitivao za laptope koje nije uvrstio u prodaju i ne isplati mu se davati novac za atest modela kojeg ce prodati jedan ili dva komada).
Oprema prodana u RH mora biti prilagodjena trzistu, stoga mora imati i potpuno rijesenu tipkovnicu (tvornicku, graviranu ili kako god), ateste ne znam kako je dobio (jer ih placaju domaci distributeri i ne daju se samo tako okolo), zato mi je je sve malo cudno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 09:09   #37
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Oprema prodana u RH mora biti prilagodjena trzistu, stoga mora imati i potpuno rijesenu tipkovnicu (tvornicku, graviranu ili kako god),
Ja sam na Asusu dobio "kako god", tj. nalijepljene znakove koji se, BTW, drze bolje nego na G15 tipkovnici od sluzbenih distributera. To je jos bilo u vrijeme dok je covjek kao student zaradjivao sa strane.


Citiraj:
ateste ne znam kako je dobio (jer ih placaju domaci distributeri i ne daju se samo tako okolo), zato mi je je sve malo cudno.
AFAIK, svaka pravna osoba moze napraviti atest ali je pitanje koliko je isplativo. Ako ces 20-40k kuna (bubam otprilike) platiti atest za jedan model i prodat tri komada, onda naravno da se ne isplati i da se svatko ne zeli zajebavati s time.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 09:43   #38
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Ja sam na Asusu dobio "kako god", tj. nalijepljene znakove koji se, BTW, drze bolje nego na G15 tipkovnici od sluzbenih distributera. To je jos bilo u vrijeme dok je covjek kao student zaradjivao sa strane.




AFAIK, svaka pravna osoba moze napraviti atest ali je pitanje koliko je isplativo. Ako ces 20-40k kuna (bubam otprilike) platiti atest za jedan model i prodat tri komada, onda naravno da se ne isplati i da se svatko ne zeli zajebavati s time.

Ne znam kad si bio student.
IBM, Dell, HP i jos neki uredno vec puno godina rade tipkovnice za nase trziste, to je davno postao standard.

A atesti su jako problematicni, promijeni se neki dio opreme i opet ispocetka. Zato se i ne isplati, nije bas "komad kolaca"...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 10:35   #39
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne znam kad si bio student.
Ma ne ja, nego callidus.

Citiraj:
A atesti su jako problematicni, promijeni se neki dio opreme i opet ispocetka. Zato se i ne isplati, nije bas "komad kolaca"...
Istina, pogotvo ako se radi o prijenosnicima koji su namijenjeni "egzoticnim" trzistima. Pri tome mislim i na USA.

No, ovdje se radi o prijenosnicima namijenjenim trzistu EU pa je valjda, shodno tome, lakse i napraviti atest...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 30.09.2008. u 11:48.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 11:00   #40
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
To je ocjena ili..?
ajde nemoj filozofirati nego odi mjeriti bowesima do kolko Hz sviraju :P

Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Inače i ja bi se složio s tim da ne kupujem eee 1000h na istu fintu, pa da ne ispadnem licemjer. Zvuči mi ko da rendula poznaje nekog sa xps-om XD
i kako cu mu se smijati kad mu rikne
btw, XPS tipkovnica je sranje, eee ima 50x bolju tipkovnicu.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2008., 15:42   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Ma ne ja, nego callidus.
Aaaaa...

Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Istina, pogotvo ako se radi o prijenosnicima koji su namijenjeni "egzoticnim" trzistima. Pri tome mislim i na USA.

No, ovdje se radi o prijenosnicima namijenjenim trzistu EU pa je valjda, shodno tome, lakse i napraviti atest...
Ovisno je o opremi, nekad je za sitnicu potrebno vaditi brdo toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 21:39   #42
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne zelimm ispadati sad tu pametan, ali jel nije lakse i sigurnije fino kupiti neki normalan laptop, koji je kod nas dostupan, nego ovako fantazirati sa ti xps-ovima i onda sam problemi..a zasto? da se okolo moze pricati da se ima xps? NHF, ali meni to tako izgleda, nastranu sto je tu u ovom slusaju ocito doslo do problema koji ce se nadam se pozitivno rijesit..

Ja sam se javio njemu jer sam htio zapravo hp workstation 8510w, i on mi je ponudio xps. Za xps prije toga (iskreno) cuo nisam. Tek kad sam otisao na notebookcheck vidio sam da bi mi i xps odgovarao po performansama....
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 22:17   #43
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
jesi se čuo s njim? ima kakvih novosti?
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 23:50   #44
red_star
Premium
Moj komp
 
red_star's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
ne kužim zašto ova tema....na tržnici imate temu dobri i loši trgovci...tamo stavi svoje komentare....a bilo bi vrijeme i da callidus kaže svoje...ljudi ga blate a on ni a...meni to sve smrdi
red_star je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 23:59   #45
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor red_star Pregled postova
ne kužim zašto ova tema....na tržnici imate temu dobri i loši trgovci...tamo stavi svoje komentare....a bilo bi vrijeme i da callidus kaže svoje...ljudi ga blate a on ni a...meni to sve smrdi
Zato jer vjerojatno nikad prije nisi poslovao sa Callidusom
Prljavi trgovci ovdje služe ne da trpaš kako te neki tamo na Hreliću sjebao za neispravan mobitel,nego da skreneš pažnju na neodgovorne pojedince koji se tamo motaju,samo utoliko jer tržnica ovdje je samo posrednik.
Callidus je s druge strane pravna osoba,prema tome nema šta tražiti tamo.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 13:41   #46
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
i ja bi iskreno volio cuti caludusa, iako mislim da njemu nije cilj prevatir nekog za 500kn , nego njega zaj*bu dobavljaci, nista on ne mijenja na svoju ruku.

svatko mora proci to vatreno krstenje i porbleme unutar tvrtke.. zato samo rijetki opstaju
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 14:43   #47
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
i ja bi iskreno volio cuti caludusa, iako mislim da njemu nije cilj prevatir nekog za 500kn , nego njega zaj*bu dobavljaci, nista on ne mijenja na svoju ruku.

svatko mora proci to vatreno krstenje i porbleme unutar tvrtke.. zato samo rijetki opstaju
Sasvim mu sigurno nije cilj prevariti covjeka, cak stovise, svi imaju takve probleme koji se moraju rjesavati u hodu.

Pravi prodavac se i izdvaja iz mase nacinom rjesavanja problema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 14:18   #48
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sasvim mu sigurno nije cilj prevariti covjeka, cak stovise, svi imaju takve probleme koji se moraju rjesavati u hodu.

Pravi prodavac se i izdvaja iz mase nacinom rjesavanja problema.
Sumnjam da je onda "Sutra će doć, sutra će doć 100%" najbolji način rješavanja problema.

Ljudi više od svega mrze kad im se konstantno laže.....a upravo to je Calidus radio.

Laptop nije došao u najboljem stanju, tu Calidus možda ništa nije mogao učiniti, al to ne mjenja činjenicu da je Calidus zavlačio cijelu kupoprodaju i konstantno lagao kupcu.
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 16:39   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lp_chandler Pregled postova
Sumnjam da je onda "Sutra će doć, sutra će doć 100%" najbolji način rješavanja problema.

Ljudi više od svega mrze kad im se konstantno laže.....a upravo to je Calidus radio.

Laptop nije došao u najboljem stanju, tu Calidus možda ništa nije mogao učiniti, al to ne mjenja činjenicu da je Calidus zavlačio cijelu kupoprodaju i konstantno lagao kupcu.
Nije da branim Callidusa, no nekad su i informacije kojima on raspolaze tocno ovakve. Njegov dobavljac ga tako moze zavlaciti, a on informaciju koju dobije samo proslijedi dalje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 09:48   #50
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Nije samo Vranoga1 otvorio firmu s ovog foruma, niti je jedini prije niti poslije otvaranja firme kasnio s isporukom krajnjim kupcima, naravno - sve zbog dobavljača, dostave...
Ja i mnogi ljudi s foruma su trgovali i više puta s tim pojedincima/firmama i ja kao i mnogi drugi imamo samo najbolja iskustva s njima.
Ali naravno - nikoga se neće zapamtiti po dobrim stvarima (one se kao podrazumjevaju), samo po lošim. Volio bih da se jave i ljudi koji su prije trgovali s Vranoga1, pa mnoge su stranice ispunjene pohvalama njemu i noteboocima koje isporučuje - a sad ispada smeće!

Meni je, a vjerujem i svima ostalima žao momka zbog njegovog lošeg iskustva, veliki je to novac, razumijem da se razočarao...nitko ne bi želio da se to i njemu dogodi!

Iskreno se nadam da će se ova storija završiti na obostrano zadovoljstvo!
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 10:26   #51
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Malo je glupo pisat to ovako, jer vjerujem da će već nešto dogovorit. meni je išao skroz na ruku, i stvarno nemam zamjerke. meni je na napaketu uredno pisalo gdje je sve bio, i bogme nikakav mediamarkt se ne spominje

naljepnice na tipkama mi ne smetaju. ionako ne gledam u tipke dok tipkam... što mene zanima? dobio sam laptop koji sam htio, za puno manje novaca nego da sam ga kupovao nekim drugim putem. garanciju imam, sve radi, tako da se nemam što žaliti.

a teško da je on kriv što je tipka pukla, jednostavno se desi...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 12:22   #52
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
nisam se namjeravao javiti jer je stvar riješena iste sekunde čim sam vidio ovaj topic, ali zbog
specifičnosti ovog problema i razno raznih komentara vidim da moram iznijeti činjenice.

-dakle istina je da se poklopilo nekoliko negativnih sitnica i da je čovjek bio razočaran i zbog toga pokrenuo ovaj topic, ali da li zaista na nama leži sva ova pripisana krivnja prosudite vi:

Činjenice:
-----------
-čim sam vidio ovaj topic odmah sam nazvao gosp. i otvoreno sam ga upitao da li se na ikoji način osjeća prevareno i ako je tako da ćemo odmah refundirati cijelu svotu bez ikakvih problema. Gosp. je odbio tu opciju, porazgovoarali smo, dogovorili detalje oko tipke i to je to.

-dalje, situacija oko datuma nije najčistije sročena. Činjenice. Avans od ca 20% je zaprimljen 28.9. Rok je bio postavljen na oko 3 tjedna. Znači rok nije bio fiksan.
Dana 19.9. (dakle tri puna tjedna, sve pošteno s njegove strane) gosp. mi je poslao poruku da li je stigao laptop? To je bilo u petak. Provjerili smo situaciju i laptop zaista još nije izašao od distributera.

Odgovorio sam isti dan navečer (petak) da nije stigao ovaj tjedan, ali će doći tokom tjedna 100%, ali još neznam točan dan. Jedino što mi pada na pamet da je gosp. možda mislio da će doći u dva preostala neradna dana (subotu ili nedjelju) jer je stigao kao što sam rekao. Ako je tako, moja greška.
Stigao je 26.9. dakle kao što sam rekao u toku tjedna (istina, zadnji dan, u petak, ali u toku tjedna).
Dakle nije bilo zavlačenja, bilo je jedan tjedan zakašnjenja na dogovorenih okvirnih 3 tjedna.
S tim da 3tjedna nije bilo fiksno, jasno sam dao do znanja da ne mogu garantirati rok.
Kad se gosp. prvi put javio sa upitom za tog DELL-a nisam želio zaprimiti naruđbu i rekao sam da smo sa custom naruđbama tek počeli i da kod njih imamo velikih problema oko vremena isporuke i mogućnosti i točnosti specifikacija i da nećemo uzimati naruđbe dok distributer ne dobije jasne uvjete od dell-a kako će funkcionirati custom princip. Sa fiksnim konfiguracijama nema problema, ali sa custom očito ima.
I tu se nalazi naša najveća greška jer nakon nekoliko razgovora sa gosp. i uvjeravanjem od distributera da će sad biti drugačije uzeli smo naruđbu sa naglaskom da još uvijek ne možemo ništa garantirati oko vremena isporuke.
Dakle to je priča sa kašnjenjem.

-dalje. 26.9. isti dan kad je laptop stigao, gosp. ga je došao podići. Otvorio ga je pregledao i izrazio nezadovoljstvo da s njim ne dolaze neki extra dodaci (neke slušalice, omot za više cd-a i slično). Izjavio sam da se sjećam da sam vidio prije više mjeseci te dodatke, ali da neznam zašto sad-a ne dolaze.
Ono što nije u redu je javna optužba da smo izvadili te dodatke iz kutije i time oštetili gosp.
Volio bih da nas je kontaktirao izravno i da jasno svim praktičnim i pravnim metodama riješimo tu nedoumicu, ovako ispadamo ko neki lopovi trećeg reda.
A činjenica je da ti dodaci nisu došli sa laptopom što možemo dokazati izjavom od dell-a ako je potrebno, dalje kutija koja sadrži svu opremu za laptop (punjač, software, daljninski, upute itd) je bila original zapakirana, netaknuta! Dakle ako je netko to uspio izvaditi to je bilo matefizičkim metodama. Također član "jedan.tamo" koji je isto vlasnik tog modela izjavio je da ni on nije dobio te dodatke sa laptopm kupljenim od treće strane. Ako je potrebno saznat ćemo pod kojim točno uvjetima ti dodaci dolaze, ali zaista bi voljeli da je da situacija riješena izravno.
Dakle svi dodaci su bili original zapakirani, otvoren je jedino uređaj da se serijski broj i servisni broj sa poleđine unese u skladište i na jamstveni list.

-dalje, lokalizacija. To je jedan od problema koji je bio nedefiniran i zbog čega nismo htjeli uzeti naruđbu dok sve ne bude jasno. Dakle, postoje modeli koji se mogu dobiti na hrvatskom jeziku (recimo vostro) i koji se ne mogu. XPS 1530 je model koji se ne može izravno dobiti nego je potrebna dodatna lokalizacija. Postupak je da se bira posebno operativni sistem i tipkovnica. Naručen je engleski operativni sistem i engleska tipkovnica sa hrvatskom lokalizacijom. Ono gdje je dell zeznuo (ne distributer) je što je na ovom primjerku poslao njemački operativni sistem. Tipkovnica je došla engleska sa hrvatskom lokalizacijom. Tu nas je dakle dell zeznuo. Prektično nije strašno jer sa uređajem dolazi original medij i samo treba reinstalirati operativni sistem na engleskom jeziku iako je problem što prateća dokumentacija i driveri dolaze na jeziku na kojem je predinstaliran operativni sitem. Krajnji kupac dakle nije ništa kriv i ovo je glavni razlog zašto smo istog trena ponudili punu refundaciju.
Što se tiče lokalizacije tipkovnice, onda se može zatražiti na dva načina. 1. otiskivanjem slova, 2. mikrofolijama. Odabrali smo mikrofolije jer smo se uvjerili u lošiju kvalitetu prve varijante (izliže se otisak). Iza te odluke i dalje stojimo (kod mikrofolija, otisak je sa donje strane, ne može se izlizati i tipke će trajati bez problema cijeli životni vijek laptopa)

-dalje, lom CTRL tipke.
Ovo je osjetljivo pitanje oko kojeg ne mogu iznositi zaključke jer tu nisam dovoljno kompetentan. Činjenica jest da mi nemamo apsolutno nikakve veze za proizvodnjom hardvera niti tu radimo ikakve modifikacije. Svi dell laptopi za europsko tržište se proizvode u poljskoj ili u irskoj. Jedino mogu tvrditi da je laptop prošao istu kontrolu kvalitete kao i svi ostali dell laptopi na ovom tržištu. Da li je ovaj kvar proizvođačeva devijacija, da li je došlo do oštećenja u transportu ili je nehotice uzrokovana sa klijentove strane, to vjerojatno nikad nećemo saznati. Ono što je bitno jest da se znaju procedure u takovom slučaju. Dakle kupac ima opciju vratiti uređaj na naš trošak i tražiti povrat sredstava (što je ponuđeno). Dalje, ako ga zadrži, fizički taj problem je nadležan servisu. Gosp. je izjavio da ne može ga dati na servis jer je prebukiran poslom i da mu uređaj treba za rad. Tu smo izašli u susret i dogovorili smo rješavanje problema izravnije bez servisa. Gosp. je ustanovio da je pukao jedan dio od dvodjelne plastične kopčice koja drži tipku na mjestu. kad smo razgovarali obavezali smo se da ćemo mu dostaviti nekoliko tih plastičnih kopčica tako da može sanirati taj problem bez servisa.
Te obavezu ćemo upravo i tako odraditi.


Dakle, sasvim je jasno da gosp. iz priče nije ništa kriv i da je žrtva ako tako hoćete ovog slučaja.
No ono što brine je činjenica da je cijeli naš trud izvanredne usluge koju pokušavamo ponuditi možda uzaludan. Mi definitivno ne želimo biti još jedna trgovina koja se bavi preprodajom. Ono što želimo punuditi je kompletna usluga od vrha do dna (od konzultacija, pomoći pri odabiru, prilagodbe kupčevim potrebama, naknadna osobna podrška i slično.). Radimo istraživanje i selekciju umjesto kupca, ne nudimo šrot, nudimo samo vrhunske i best-buy stvari. Tko može reći da je i jedna sitnica iz naše ponude šrot što ga uvaljujemo da više zaradimo?
Pokušavamo educirati masu da sami razmišljaju svojom glavom i da ne pristaju na ništa što im trgovci pokušavaju prodati (pa čak ni što mi nudimo, neka uvjek sami odluče što im treba). Oni koji me znaju, su doživjeli da im često dajem konkretne savjete tipa, nemoj kupiti ovu stvar, kupi ovu stvar koja je jeftinija, ali je bolje primjerena tvojim potrebama (iako sami sebi smanjujemo zaradu na taj način).
Na istoj filozofiji je potekao i VODIČ za kupnju kvalitetnih laptopa zbog kojeg sam iskreno razočaran. Mjesecima smo radili na novoj reviziji da damo čim objektivniji pregled, konačno ga objavili ovdje i onda je pao u zaborav. Ako više nikome ne treba, recite. Prebacit ćemo trud na druga polja.
Što me još konkretnije brine, ako taj cijeli mukotrpni trud može biti kompletno srušen jednim ovakvim postom onda se bojim da smo puno energije potrošili u krivom smjeru...

Eto, cijela priča!


Inače trenutno ne primamo naruđbe za dell dok distributer ne dobije novog referenta u dellu koji je pismen i razumije osnovne razlike između jezika
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 12:34   #53
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
neka nadležni stave vodič u sticky, jer je odličan izvor informacija
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 16:20   #54
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Da, i ja bi volio vidjeti taj vodic jer sam u prcesu kupnje laptopa! Ajmo modovi, gdje je? Iskreno, kako se zove da ga pronadjem u search??

Edit: Nasao sam na webu..
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 16:41   #55
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Đizus ljudi, samo ste trebali javiti da vodič nije stickan i stvar riješena. Čekao sam da se dovrši pa da ga objesim i u međuvremenu zaboravio, no samo jedan PM bi riješio stvar odavno...
No, kako bilo da bilo ja i dalje ne vidim gdje je greška firme Callidus, odnosno mislim da je s ovim objašnjenjem cijela stvar i više nego riješena. Kupac nije bio zadovoljan uvjetima i isporučenom robom što definitivno ide na dušu Dellu, Callidus je ponudio povrat sredstava i sve ostalo što je bilo u njegovoj moći te i više nego opravdao povjerenje. E sad, tko, kako zašto i ostalo prepuštam drugima no po meni ova storija je praktički završena.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 17:21   #56
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
svaka čast callidus mislim da je više nego pošten i
vodič zaslužuje ljepljenje
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 17:27   #57
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, meni je ova prica bila zavrsena u trenutku kada mu je bila ponudjena refundacija. Dosao uredjaj, nije to to, hocete refundaciju.

Ako da, evo pare, ako ne. Ovo je vas uredjaj sa jamstvom uzivajte.
  Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 18:20   #58
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ma, meni je ova prica bila zavrsena u trenutku kada mu je bila ponudjena refundacija. Dosao uredjaj, nije to to, hocete refundaciju.

Ako da, evo pare, ako ne. Ovo je vas uredjaj sa jamstvom uzivajte.
Ok, naravno da je tu prica zavrsena. Sa strane pravne osobe. Ali isto tako je tesko nekome tko je cekao mjesec dana da mu dodje lopata i materijal s kojim zaradjuje kruh, da svojim poslodavcima i klijentima kaze da cekaju jos mjesec dana ili slicno kako bi se posao nastavio. Postoje ovdje mnogi faktori...

No, kao sto sam napisao, cuo sam se sa Callidusom, i covjek mi je rekao kako ce mi poslati tipku. Sto se tice same tipkovnice, nije mi toliko bitna (također vec ranije receno), i kad se sve zbroji i oduzme, jga, samo nisam imao srece. Ni ja ni callidus... Jedino sto je u toj nesreci u igri bilo mojih 10k kuna....
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 18:26   #59
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Ok, naravno da je tu prica zavrsena. Sa strane pravne osobe. Ali isto tako je tesko nekome tko je cekao mjesec dana da mu dodje lopata i materijal s kojim zaradjuje kruh, da svojim poslodavcima i klijentima kaze da cekaju jos mjesec dana ili slicno kako bi se posao nastavio. Postoje ovdje mnogi faktori...
Kod takvih faktora ne gleda se najmanja cijena, ne kupuje se samo jedan uredjaj, ne cekaju se Calidus i slicni, dogovaraju se fast response ugovori...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 21:28   #60
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Ali isto tako je tesko nekome tko je cekao mjesec dana da mu dodje lopata i materijal s kojim zaradjuje kruh,
da svojim poslodavcima i klijentima kaze da cekaju jos mjesec dana ili slicno kako bi se posao nastavio.
Nemoj me pogrešno shvatiti, već sam rekao da mi je žao zbog toga što ti se dogodilo, kao što bi mi bilo žao i bilo koga drugoga, to su ipak naši teško zarađeni novci...
Ali očigledno si išao jeftinije proći pa si notebook nabavljao preko Callidusa, isti si mogao kupiti i na drugim mjestima, naravno po osjetno većim cijenama...
Zato se nebi trebao žaliti što si ga duže čekao, pa čovjek ga nabavlja izvanka (i teško da može utjecati na prevovremenost isporuke, tu dobavljači i dostavne službe vedre i oblače, a tu je i carina...),
da ih nabavlja od HR uvoznika cijena bi bila kao i u bilo kojoj našoj trgovini.

Iskreno se nadam da ćeš srediti to s tipkama i da će te ta zvijerčica vjerno služiti dugi niz godina!
DuHc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na