Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2006., 08:58   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Intel Core2 Extreme X6800 i E6700 – šaka u oko

Još kad bi Intel sa slijedećom revizijom procesora uspio zadržati kompatibilnost s ovim postojećim chipsetima, to bi i bilo lijepo.
Ali, da mali ide ko gluha svinja ide...Šteta zbog rezultata OC-a.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 09:27   #2
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Zakej ste napisali da nema chpseta za conroe koji podrzavaju DDR1, kad asrock ima plocu sa I865 koja podrzava i conroe i DDR1?
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2006., 09:33   #3
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Zakej ste napisali da nema chpseta za conroe koji podrzavaju DDR1, kad asrock ima plocu sa I865 koja podrzava i conroe i DDR1?
valjda zato kaj nema sluzbeno?:confused:
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 09:41   #4
ijozic
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 12
Mislio sam da je opce poznato da memorija na Athlonima sa neparnim mnoziteljem nece raditi ravno na 800 MHz pri osnovnom taktu od 200 MHz buduci da se takt memorije dobiva dijeljenjem frekvencije procesora (a ne mnozenjem osnovnog takta kao na prijasnjim AMD platformama). Dijeljenjem 2600 MHz sa 6 ili 7 nece se dobiti 400 MHz vec nesto vise ili manje, ovisno o odabranom djelitelju. Recenzent bi prvo trebao pogledati na netu zasto je to tako prije ovakve blamaze jer ovako ispada da on uopce ne razumije kako funkcionira ono sto on recenzira.
ijozic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 10:23   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ima i Asus P5PE-VM, ploča s DDR1 i AGP-om, ali to sve nije službeno od strane Intel-a.

ijozic-mislim da malo pretjeruješ. To nije prikazano kao veliko otkriče, čisto opaska autora.
Ali, ostavimo to ipak Denisu za komentar.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 11:51   #6
iveumag
zippo61_junior
 
iveumag's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 1,296
Bravo za Intela
iveumag je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 13:07   #7
ijozic
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 12
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ijozic-mislim da malo pretjeruješ. To nije prikazano kao veliko otkriče, čisto opaska autora.
Ali, ostavimo to ipak Denisu za komentar.
Pa mozda pretjerujem, ali mislim da je blamaza za recenzenta da spominje stvari poput mnozitelja memorije na AM2 platformi (koja ne funkcionira tako) i za to optuzuje plocu pogotovo s obzirom kako je AM2 vec mjesecima na trzistu.
ijozic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 13:48   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
OK, ako je tako, iako ja ne djelim tvoje mišljenje.
Ali, zaboravljaš činjenicu da ne znaju svi sve o svemu, te da je normalno u ovakvim (a i ostalim člancima) navesti i banalnije stvari od ove. Manje informiranom čitatelju je jednostavnije "pratiti radnju".

Uostalom, činjenica je na mijestu i ne mjenja na stvari, što se članka tiče. S njom ili bez nje, Conroe je tu, a ovo su komentari na njega.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 14:10   #9
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor ijozic Pregled postova
Pa mozda pretjerujem, ali mislim da je blamaza za recenzenta da spominje stvari poput mnozitelja memorije na AM2 platformi (koja ne funkcionira tako) i za to optuzuje plocu pogotovo s obzirom kako je AM2 vec mjesecima na trzistu.
Oh the drama...idem napravit harikiri budući da si više neću moći pogledati u oči nakon ove blamaže.

Šalu na stranu, u pravu si pa ću to dodati u članak. Doduše, to i dalje ne mijenja činjenicu da procesor koji nazivno prema specifikacijama podržava DDR2 800 na tvorničkim postavkama to ne radi već je potrebno ocati.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 14:43   #10
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Zakej ste napisali da nema chpseta za conroe koji podrzavaju DDR1, kad asrock ima plocu sa I865 koja podrzava i conroe i DDR1?
Yep, nema službene podrške, ali hvala na informaciji - dodao sam je u članak.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2006., 17:16   #11
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Jedno pitanjce, naime više puta je spominjano (barem tu na forumu) da ste na Intelovoj black listi, te da ne dobivate proceve na testove direktno od njih, međutim Intel je naveden kao ustupitelj Core 2 proceva sa testa?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 17:27   #12
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Sad imaju super proizvod pa su se predomislili.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 18:16   #13
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Sad imaju super proizvod pa su se predomislili.
Ili ste se snašli na drugačiji način
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 18:20   #14
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Sad imaju super proizvod pa su se predomislili.
Hehehe...Sve do neke loše serije procova, pa bu sve opet po starom

Ja do dan danas baš nisam preveč gledal po netu rezultate testova pošto je bilo svakakvih priča, no ovi rezultati su me fakat iznenadili, skoro sam ostal bez očiju kad sam počeo snimati brojke, usta su mi se do tepiha razjapila. Šteta kaj nema oc-a, onda bi tek postalo zanimljivo....
Dobar članak, baš sam se malo educirao i bilo ga je gušt za čitat...
Nakon brojki iz članka sve se više pitam dal mi se isplati uzimati s.939 x2 proc ili...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 18:39   #15
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor pinsla Pregled postova
Ili ste se snašli na drugačiji način
Nije, nije, ovo je službeno. Nismo se snalazili.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 18:42   #16
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Hehehe...Sve do neke loše serije procova, pa bu sve opet po starom

Ja do dan danas baš nisam preveč gledal po netu rezultate testova pošto je bilo svakakvih priča, no ovi rezultati su me fakat iznenadili, skoro sam ostal bez očiju kad sam počeo snimati brojke, usta su mi se do tepiha razjapila. Šteta kaj nema oc-a, onda bi tek postalo zanimljivo....
Dobar članak, baš sam se malo educirao i bilo ga je gušt za čitat...
Nakon brojki iz članka sve se više pitam dal mi se isplati uzimati s.939 x2 proc ili...
Ha gle, ak ideš na Socket 939 X2 to ti je samo proc. Ak ideš na Conroe onda u najboljem slučaju trebaš samo novu ploču (ak recimo uzmeš onu ASRockicu ili nekaj slično). Još jedna stvar koju se trebaš zapitati je da li ti treba tolika brzina? Ja imam 4200+ X2 i zaista ne trebam više, a koliko znam ni ti nisi ultra lud za najnovijim igrama da ti baš treba Conroe.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 21:23   #17
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Da se kupuje novi komp, tada Conroe ulazi u ozbiljno razmatranje (naravno treba ipak odvagnuti cijenu/zeljene perfomanse) ali kao sto pise u clanku ako imas dobar s939 sustav (kao ja ) onda je po mom misljenu x2 nadogradnja o kojoj valja ozbiljno razmisliti nakon ovog snizenja cijena.
U protivnom bi morao prodati plocu, procesor i memoriju (kad se vec prelazi ide se na DDR2) za daleko manje novce nego sto si platio i poprilicno dodati za prelazak na Conroe.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2006., 01:44   #18
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Ha gle, ak ideš na Socket 939 X2 to ti je samo proc. Ak ideš na Conroe onda u najboljem slučaju trebaš samo novu ploču (ak recimo uzmeš onu ASRockicu ili nekaj slično). Još jedna stvar koju se trebaš zapitati je da li ti treba tolika brzina? Ja imam 4200+ X2 i zaista ne trebam više, a koliko znam ni ti nisi ultra lud za najnovijim igrama da ti baš treba Conroe.
Nisu ni igre toliko gladne CPU-a. Conroe je dobar izbor ako kupujes novi komp i imas love ali cak je i tad upitno jel se isplati kupovat nesto sto neces iskoristit.
Nije mi jasno tko ima potrebu za takvim procevima, kaj jos netko kodira Divixe?
Tak i tak bu duplo jeftiniji za nekoliko mjeseci kad se malo prasina slegne

Nego kad se vec toliko prasine diglo oko glupog komada silicija mogli ste se malo potrudit pa napravit dvoboj high endova a ne radit kompromise, ovak ispada da ste dobili nekaj novog pa ste ga usporedili s prvim kaj ste izvukli iz ormara. Ocekivao sam malo drugaciji pristup necemu oko cega se toliko raspravljalo

Zadnje izmijenjeno od: Chuby. 22.08.2006. u 01:56.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2006., 10:50   #19
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Slažem se da je za sada nema pravog razloga prelaziti na Conroe ako se posjeduje dobra 939 konfiguracija. Oni koji kupuju novi komp, neka dobro razmisle što će uzeti. Iako bi onda po mojem mišljenju Conroe bio dobar izbor, kad se sve mora kupovati. Također bilo bi zanimljivo pričekati dx 10 i prve igre. Baš me zanima koliko će klati procesor.

Smatram da cijena Conroe procesora neće padati neko vrijeme i sigurno neće naglo.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 04:08   #20
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
E sad pošto sam pomno i dugo čitao članak,moram i da komentiram,ajmo reć detaljno,pa neka mi se to ne zamjeri,također ne zamjerite ni ako ponavljam nešto gore već napisano.

Dakle prva stvar je da pohvalim kolegu Berena aka Denisa. Svaka čat,vidi se da si se potrudio da napišeš čim bolje i detaljnije i članak mi se svidio. Dakle svaka čast.
Sad ide uputa na neke (po mom viđenju) greške,te kritika na cjelokupno tvoje (kao i mnogih drugih) gledanje "Intel očima"... Meni je posve jasno da je to sad opće ludilo i pošast,taj Core 2,ali to nikako ne daje za pravo umanjivanje posebnosti AMD-ove K7 arhitekture te njenih boljki ili mana. Čak ako i ne misliš tako,stavit ću ispod navode,pa se ti/ostali uvjeri da si bio "dosta" pristran na nekim mjestima u članku. Možda ste zato i dobili Intela...
Ne,šalu na stranu,niste ga sigurno zato ni tako dobili,a sad idemo redom. Dakle :

Nije mi jasna stvar zašto Cpu-Z pokazuje i kod E6700 i kod X6800 da je Core Speed 1600Mhz...? Jasno je to ako vidim da je množa na x6;ali nije mi jasno zašto je množa na x6 i s time nije mi jasno ni čemu tako malo core speed-a,kad fino vidimo da isti procesori rade na 2.66 i 2.93Ghz. To mi molim te samo malo pojasni,zanima me.

U specifikaciji sistema,navodiš da je mema DDR800,što i nije neka greška,jer dosta njih piše DDR800 i tako;ali to nije ispravno,jer je JEDEC fino deklarirao da se ta mema zove DDR2 pa bi tako trebalo i pisati - DDR2 800. I svuda di se radi o DDR2 memi tako da piše,da slučajno ne dođe do nikakve zabune,i da bude ispravno (izvin'te me što sam perfekcionist... )

Dalje,stalno se spominju sad sniženja tih dvojezgrenih AM2 proceva. Znam da oni idu u isti koš sa Core 2,zbog DDR2,iste generacije i sličnih sranj-beeep-i da ne idu sa njima u koš i ovi 939 x2;ali opet full zahvalno bi bilo kad si se već toliko potrudio,da si stavio i tabelu sa cijenama s.939 x2 jer kao što je i navedeno u Zaključku,citiram :
"Na kraju treba reći da ćete vjerojatno najbolje proći ako ste vlasnik kakve starije Socket 939 konfiguracije. Uz velik pad cijena AMD-ovih procesora bez problema možete nadograditi svoj sistem kakvim dvojezgrenim procesorom bez dodatnih ulaganja u novu matičnu ploču ili memoriju" ; tako ćemo najbolje proći. Ipak my bad ako ovo ne stoji za tu tabelu,jer se ovdje ipak ne uspoređuje s.939 x2...

Kritike su next...dakle ono za "lagano" omalovažavanje AMD-a na par mjesta... Kod Specview perf testa sljedeći navod :
"Neki će reći da u usporedbi ipak nije FX-62 koji ima nešto više cachea u odnosu na naš testni procesor, no ruku na srce, tih dodatnih 512 kB memorije ne bi napravilo drastične razlike u rezultatima testova." - nije da to možda ne stoji (i nebih to samo ni vadio da nije bilo drugih sličnih stvari);ali to je ipak tvoje osobno rekla-kazala i nagađanje,bez konkretnih stvari,ako ćemo pravnički. Ne zamjeri.

Dalje kod igri,prvo Far Cry :
" Situacija bi se vjerojatno promjenila da smo nabili AA i AF postavke, no odnos snaga pri rezoluciji 1280x1024 uz visoke detalje je prilično poražavajuć za manjeg proizvođača procesora." - manjeg ne okarakterizira dobro AMD.nekako zvuči kao da je naročito inferioran spram Intela,možda samo meni,vi procjenite... Također mislim da može biti i do drivera od grafe,jer ipak nije čisto procesorsko renderiranje slike na stvari,a razlika mi nekako preglomazna pa mi to čudno...? :confused:

Za HL2 :
"Situacija u Lost Coast tehnološkom demou je nešto bolja za AMD, no vjerojatno zbog činjenice da je pri testiranju bio uključen HDR što je stvorilo dodatno opterećenje za grafičku karticu." - ček malo,hoćeš reći da 7900GTX nije dovoljno jaka za 1280x1024 sa HDR-om,pa da je zato mala razlika u frameovima između proceva...neznam bash Prije bih rekao da je ovdje "ograničenje" procesorom,nego grafičkom,paa da su bolje reze za AMD konto toga,uvjetno rečeno...

I ono već gore rečeno,što se ponavlja,ali je ispravak netočnog navoda...dakle:
" Nažalost, za Intelove nove zvijeri najvjerojatnije ćete morati kupiti novu ploču s obzirom da ga podržavaju samo najnoviji čipseti ili pak najnovije ploče (kad je riječ o pločama baziranim na i975X čipsetu). Također, ako ste do sada koristili DDR memoriju, ne gine vam kupovina DDR2 memorije s obzirom da ne postoji čipset s podrškom za Core 2 procesor i stari DDR." - Eto zna se da će biti Core 2 E4300 za "rad" sa ddr-om...iako još kako kažete nije službeno. Doduše možda to i ne bude,pa je onda moja greška.


Eto ovdje se ispričavam na poduže dužem postu,i tebi Denise ako sam presitničav. Ne spava mi se pa sam imao potrebu detaljno sve pročitati,proanalizirati i prokomentirati. Sve u svemu,ipak jedan vrlo dobar članak.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 04:32   #21
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Nije mi jasna stvar zašto Cpu-Z pokazuje i kod E6700 i kod X6800 da je Core Speed 1600Mhz...? Jasno je to ako vidim da je množa na x6;ali nije mi jasno zašto je množa na x6 i s time nije mi jasno ni čemu tako malo core speed-a,kad fino vidimo da isti procesori rade na 2.66 i 2.93Ghz. To mi molim te samo malo pojasni,zanima me.
Zato što je bio uključen SpeedStep, a proc nije bio pod opterećenjem pa zato nije bio niti na maksimalnom taktu.


Citiraj:
U specifikaciji sistema,navodiš da je mema DDR800,što i nije neka greška,jer dosta njih piše DDR800 i tako;ali to nije ispravno,jer je JEDEC fino deklarirao da se ta mema zove DDR2 pa bi tako trebalo i pisati - DDR2 800. I svuda di se radi o DDR2 memi tako da piše,da slučajno ne dođe do nikakve zabune,i da bude ispravno (izvin'te me što sam perfekcionist... )
Istina, riječ je o DDR2 memoriji, no to je se jedne strane moj propust, a s druge strane ne s obzirom da je DDR s prelaskom AMD-a na DDR2 odsvirao svoje.

Citiraj:
Dalje,stalno se spominju sad sniženja tih dvojezgrenih AM2 proceva. Znam da oni idu u isti koš sa Core 2,zbog DDR2,iste generacije i sličnih sranj-beeep-i da ne idu sa njima u koš i ovi 939 x2;ali opet full zahvalno bi bilo kad si se već toliko potrudio,da si stavio i tabelu sa cijenama s.939 x2 jer kao što je i navedeno u Zaključku,citiram :
"Na kraju treba reći da ćete vjerojatno najbolje proći ako ste vlasnik kakve starije Socket 939 konfiguracije. Uz velik pad cijena AMD-ovih procesora bez problema možete nadograditi svoj sistem kakvim dvojezgrenim procesorom bez dodatnih ulaganja u novu matičnu ploču ili memoriju" ; tako ćemo najbolje proći. Ipak my bad ako ovo ne stoji za tu tabelu,jer se ovdje ipak ne uspoređuje s.939 x2...
Nisam smatrao da je potrebno navoditi cijene Socket 939 procesora s obzirom da su na zalasku. Njihova isplativost odnosno korisnost se u prvom redu bazira na činjenici da korisnik može zadržati staru matičnu ploču i memoriju, te uložiti samo u novi dvojezgreni procesor.

Citiraj:
Kritike su next...dakle ono za "lagano" omalovažavanje AMD-a na par mjesta... Kod Specview perf testa sljedeći navod :
"Neki će reći da u usporedbi ipak nije FX-62 koji ima nešto više cachea u odnosu na naš testni procesor, no ruku na srce, tih dodatnih 512 kB memorije ne bi napravilo drastične razlike u rezultatima testova." - nije da to možda ne stoji (i nebih to samo ni vadio da nije bilo drugih sličnih stvari);ali to je ipak tvoje osobno rekla-kazala i nagađanje,bez konkretnih stvari,ako ćemo pravnički. Ne zamjeri.
Da, zato što Conroei pod sobom imaju 4MB cachea koji je u slučaju SPECview perfa pridjeljen samo jednoj jezgri. Dodatnih 512kB za Athlon ne bi mnogo popravilo rezultate, barem prema mojem iskustvu i logici.

Citiraj:
Dalje kod igri,prvo Far Cry :
" Situacija bi se vjerojatno promjenila da smo nabili AA i AF postavke, no odnos snaga pri rezoluciji 1280x1024 uz visoke detalje je prilično poražavajuć za manjeg proizvođača procesora." - manjeg ne okarakterizira dobro AMD.nekako zvuči kao da je naročito inferioran spram Intela,možda samo meni,vi procjenite... Također mislim da može biti i do drivera od grafe,jer ipak nije čisto procesorsko renderiranje slike na stvari,a razlika mi nekako preglomazna pa mi to čudno...?
Manjeg zato što je, ruku na srce, ipak osjetno manji od Intela. Što se tiče performarmansi, možeš baciti pogled na neke naše starije članke i bit će ti jasno da je razlika koju smo vidjeli s Conroeom zaista velika i da je ne naglašavamo bez veze ili pak zbog neke nove ljubavi prema intelu.

Citiraj:
Za HL2 :
"Situacija u Lost Coast tehnološkom demou je nešto bolja za AMD, no vjerojatno zbog činjenice da je pri testiranju bio uključen HDR što je stvorilo dodatno opterećenje za grafičku karticu." - ček malo,hoćeš reći da 7900GTX nije dovoljno jaka za 1280x1024 sa HDR-om,pa da je zato mala razlika u frameovima između proceva...neznam bash Prije bih rekao da je ovdje "ograničenje" procesorom,nego grafičkom,paa da su bolje reze za AMD konto toga,uvjetno rečeno...
S obzirom na rezultate koje smo prije vidjeli, teško mi je nekako drugačije protumačiti rezultate HL-a 2.

Citiraj:
I ono već gore rečeno,što se ponavlja,ali je ispravak netočnog navoda...dakle:
" Nažalost, za Intelove nove zvijeri najvjerojatnije ćete morati kupiti novu ploču s obzirom da ga podržavaju samo najnoviji čipseti ili pak najnovije ploče (kad je riječ o pločama baziranim na i975X čipsetu). Također, ako ste do sada koristili DDR memoriju, ne gine vam kupovina DDR2 memorije s obzirom da ne postoji čipset s podrškom za Core 2 procesor i stari DDR." - Eto zna se da će biti Core 2 E4300 za "rad" sa ddr-om...iako još kako kažete nije službeno. Doduše možda to i ne bude,pa je onda moja greška.
Da, službeno su podržani samo novi čipseti i DDR2 memorija. Sumnjam da će se mnogo tvrtki odlučiti na izdavanje modela s DDR-om i starim čipsetima zato što im je u interesu da zadrže dobre odnose s proizvođačima čipseta. Uz to, sva ta DDR rješenja za Conroe su low-end. Nema high-end proizvoda koji su bazirani na DDR-u i starom čipsetu.


I na kraju, hvala na pohvali za članak.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 04:37   #22
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
O.k. Sve opet pročitano i primljeno na znanje. Hvala na brzim odogovorima,čak i puno brže nego sam očekivao...

Doduše i snimio sam te da si online,pa da nisi odgovorio,rekao bih da si lijenčina,ili ipak nebih...

Sve 5.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 08:35   #23
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Ma viđe ti neradničkih manijaka :-) halo ljudi, 4 i po ujutro.... Spavat bi mogli malo za promjenu :-)
Rijecanin je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 09:15   #24
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
vas dvojica niste normalni
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 13:30   #25
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
Ma viđe ti neradničkih manijaka :-) halo ljudi, 4 i po ujutro.... Spavat bi mogli malo za promjenu :-)
A tko kaže da nisam radio?
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 00:55   #26
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Eto zna se da će biti Core 2 E4300 za "rad" sa ddr-om...iako još kako kažete nije službeno. Doduše možda to i ne bude,pa je onda moja greška.
Ne griješ ti ništa.., već sada spominjana ploča ConRoe865PE sa DDR-om, bez obzira dali će izać ili ne E4300, može radit sa svim core 2 procesorima koji su izašli.

http://www.asrock.com/support/CPU_Su...el=ConRoe865PE
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 14:16   #27
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
ja kupujem ubrzo novi komp i mislim ici na conroe i to E6600. prelazim jer imam staru kufu socket 478 p4 2.4 northwood. tako da moram ubrzo
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 16:22   #28
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam sada onda potpuno odlucio. Novi komp dolazi oko 12. mjeseca. Ceka se odgovor AMD-a!
  Reply With Quote
Staro 28.08.2006., 12:24   #29
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Da, zato što Conroei pod sobom imaju 4MB cachea koji je u slučaju SPECview perfa pridjeljen samo jednoj jezgri. Dodatnih 512kB za Athlon ne bi mnogo popravilo rezultate, barem prema mojem iskustvu i logici.
http://www.siliconfactor.com/article.php?aid=29&page=8

Intuicija ponekad i griješi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2006., 15:19   #30
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Možeš malo pojasniti. Ja na linku ne vidim nikako otkrivenje koje bi pobilo ono što sam rekao.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na