Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2009., 20:04   #1861
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
pozz, kako namjestit prvi zupčanik? zadnji sam namjestio perfektno jer sam na youtube pogledao tutorial, i onda mi je prvi sr**... također, išao sam da pogledam tutorial, sve ok, sve stavim kako tamo, i ajmo reći sve OK osim par stvari, kad šaltam na 1 (najmanji) zupčanik (naprijed naravno mislim) onda mi dugo mjenja, oko 7 sekundi mi lanc struže i onda ga tek dolje prebaci, malo sam zategnuo onaj šaraf, i onda odlično ide u 1,2,3 odmah, ali onda kad je u prvom lanc mi struže u 4 brzini, 5 brzini, 6 brzini i 7... dakle i to struganje mogu rješit tako da otpustim onaj šaraf pa da ono malo pomaknem pa nebu, ali kad to napravim onda natrag šrota 7sec da ga baci u najmanji zupčanik.

Molio bi pomoć stručnjaka...
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 00:20   #1862
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Momci gdje ima za kupiti Schwalbe Racing Ralph guma? Ako se ne varam svojedobno ih je bilo u Ciklo Centru a sada ih bas i ne vidim.
Sad sam nekaj gledao po sajtovima i naletio na ovo:
http://www.bizmark.hr/joomla/index.p...emid=9&lang=hr

Jel to ta guma ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 00:47   #1863
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
ma pitam zato kaj znam da recimo u londonu postaje trake samo za buseve i tamo su bicikli dozvoljeni,a fkt mi vec idu na kq ove uske zg ulice
Da, totalno. Meni na q idu glupi glupi glupi pješaci, babe, debele babe, babe s vrećicama, babe koje gledaju izloge, djeca, školarci, yuppie tajnice koje si gledaju reflekšn u izlogu, pa si ponavljam mantre iz joge od dubrave do joba. A naaaajviše tlak digneju spušteni pločnici koji to nisu! Kao ono "naručili smo spešl crveni kamen i spešl beton za spuštene pločnike i pofarbali smo žuti bicikl al ups jebiga ne znamo kako funkcioniše to sve pa smo ga ostavili 10cm gore", kog boli, ionako bandić sve to plaća, dont ask dont tell.
U Stockholmu imaju posebne trake samo za bicikle, i oni se fino voze bez ikakvog beda, i tamo ne smiju auti. i svi imaju iste bicikle, tako da u slučaju da it netko ukrade bicikl, uzmeš neki drugi, ionako su svi isti a ne tu, pa vilica ovo, pa mjenjač ono, pa je guma vaka, onaka, ma lol, da ste htjeli mekano ispod guzice, trebali ste ostat sjedit doma na kauču

(kaže Bug i brže bolje pobježe od buljinog super soft bicikla ko vrag od tamjana)

Zadnje izmijenjeno od: Ladybug. 07.06.2009. u 23:54.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 01:06   #1864
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
pozz, kako namjestit prvi zupčanik? zadnji sam namjestio perfektno jer sam na youtube pogledao tutorial, i onda mi je prvi sr**... također, išao sam da pogledam tutorial, sve ok, sve stavim kako tamo, i ajmo reći sve OK osim par stvari, kad šaltam na 1 (najmanji) zupčanik (naprijed naravno mislim) onda mi dugo mjenja, oko 7 sekundi mi lanc struže i onda ga tek dolje prebaci, malo sam zategnuo onaj šaraf, i onda odlično ide u 1,2,3 odmah, ali onda kad je u prvom lanc mi struže u 4 brzini, 5 brzini, 6 brzini i 7... dakle i to struganje mogu rješit tako da otpustim onaj šaraf pa da ono malo pomaknem pa nebu, ali kad to napravim onda natrag šrota 7sec da ga baci u najmanji zupčanik.

Molio bi pomoć stručnjaka...
Kad je u prvoj naprijed iza ne bi ni smio ić dalje od 3-4 jer se onda piga lanac i to nije dobro, zato je najbolje večinu vremena vozit na srednjem jer se tad najmanje piga. Ja mislim da je stvar da ti lanac struže o prednju mašinicu po desnom rubu, treba vremena i znanja da se to fino i dobro podesi...
Potraži neke video tutoriale pa se igraj malo s tim.


Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
(kaže Bug i brže bolje pobježe od buljinog super soft bicikla ko vrag od tamjana)
Dat ću ga jednom i tebi da osjetiš tu mekoču (kak sam birao riječi )
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 01:37   #1865
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
pozz, kako namjestit prvi zupčanik? zadnji sam namjestio perfektno jer sam na youtube pogledao tutorial, i onda mi je prvi sr**... također, išao sam da pogledam tutorial, sve ok, sve stavim kako tamo, i ajmo reći sve OK osim par stvari, kad šaltam na 1 (najmanji) zupčanik (naprijed naravno mislim) onda mi dugo mjenja, oko 7 sekundi mi lanc struže i onda ga tek dolje prebaci, malo sam zategnuo onaj šaraf, i onda odlično ide u 1,2,3 odmah, ali onda kad je u prvom lanc mi struže u 4 brzini, 5 brzini, 6 brzini i 7... dakle i to struganje mogu rješit tako da otpustim onaj šaraf pa da ono malo pomaknem pa nebu, ali kad to napravim onda natrag šrota 7sec da ga baci u najmanji zupčanik.

Molio bi pomoć stručnjaka...
Nećeš uspjeti postići da ti nigdje nikad ne struže, eventualno možeš odšarafit cijeli mjenjač i malo ga podignuti gore, onda ti u srednjem položaju neće strugati u nijednoj brzini, kad ga podižeš gore, stavi ga u najveći brzinu na stražnjem mjenjači i najmanju na prednjem, tako da ti prođe ono zadebljanje na prednjem mjenjaču, ali onda je problem kako će se ponašati na srednjoj šajbi, u nekim brzinama hvata a u nekim ne, tj nemožeš prebacit.

I obavezno provjeri sajlu od stražnjeg mjenjača, jer ako nemožeš namjestit hi-low limit, to obično znači da sajla nije zategnuta.


Btw. ja sam danas svojeg furao na servis, i neznam kako nisam vidjeo da je zupčanik za 6. brzinu pomotan, ugl, promjenili mi dečki cijelu kasetu i sad radi sve normalno.

Joj, jedva čekam nedjelju, pa da opet odem

I stvarno nema nikoga iz siska da je za bacit đir??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 08:54   #1866
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 14:34   #1867
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
e super...sve u svemu neda mi se sad tamo kupovati neke specijalne bog ti zna sto masti, pa reko bolje da se ja snadjem na prihvatljiviji nacin...a s tom jednom teglom bi dozivotsno svakodnevno mogao podmazivati biciklu...

a samo da jos pitam za lanac da li je ulje za finu mehaniku zadovoljavajuce ili je ono previse fino pa se prebrzo istrosi...jer malo sam gledao, ovo ulje me je doslo 10kn, a za bic je specijalno [makar u ciklo centru] ulje 60ak kn...pa sad ako ga nebi ubilo... ili naravno ako bi neko zamjensko ili neka mjesavina isto odgovarala samo predlozite
Imas 2 vrste maziva za lanac: grafitno (suho) koje sluzi za prasnjave uvjete jer ne skuplja cestice prasine na sebe, dosta kratko traje i jako lose podnosi vodu. Obicno ulje (finomehanicko) se ponasa suprotno - skuplja svu prasinu na sebe i brzo stvara abrazivnu masu, ali bolje podnosi lisne uvjete i dulje traje, tj. moras rjedje mazati.

Ja uglavnom vozim po gradu, koristim finomehanicko. Nije ubilo nijedan bicikl.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 20:08   #1868
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ma tako je trenutno...fino mehanicko za lanac i mast za aute za ostatak bajka...61kunu me zajedno doslo...s tim da cu moci do kraja zivota podmazivati bicikle s ovom mascu...damn...kilo masti...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 21:44   #1869
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor technix Pregled postova
brijem da su to oni stupici za congestion charge u Londonu
btw dns ja na pruzi,policija u octaviji prode pored mene i sve 5
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 22:29   #1870
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a ko da njih boli kita...tj.ko da oni znaju za to

a ti stupici su vam inace i u novalji[pag]...i svakog bozjeg ljeta dignu par auta u zrak...a jos ima ispred njih ogromna tabla sa znakom za zabranjen promet....ja mislim da se lokalni automehanicar obogatio na branicima i hladnjacima...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 20:33   #1871
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
jutros bio na sljemenu malo, i mogu reci odlican dan za voznju sunce odlicno, studentice na tjelesnom koje sustizes odlicne, ma sve pet

a i svaka preporuka za formuline sintered pakne
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 13:02   #1872
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Salvarez i ja jučer okinuli turu do Eko sela tam u Žumberku . Odlična vožnja, nekih 50-ak kilometara od Samobora okinuli. S obzirom da nemam SPD i da nisam u nekoj kondi, nije bio loš prosjek od 28kmh po laganom usponu do tamo. Uglavnom, eko selo rula, najjače je bilo kad smo prešli preko potoka sa bajkovima =)

I da, očito sam si na Sljemenu ili negdje lupio zadnji kotač, malo felša
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 15:55   #1873
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Guba je Eko selo, meni je obično polazna točka tako da izbjegnem aute tj. prašinu koju dižu.
Jučer sa frednom do Maksimira, tamo se malo izvozali ispalo kojih 50km.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 19:09   #1874
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Sad sam nekaj gledao po sajtovima i naletio na ovo:
http://www.bizmark.hr/joomla/index.p...emid=9&lang=hr

Jel to ta guma ?
Je to je ta.

Samo kaj sam na kraju ipak uzeo Kenda K-RAD u Markoprojektu.

Moram reci da za voznju po asfaltu u odnosu na Nevegal koji sam dobio sa bajkom (doduse ta guma nije bi blizu za laganu voznju po asfaltu) je K-RAD milina.

Svakako preporuke.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 20:59   #1875
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Bio danas na Sljemenu, na povratku se odlucio izdivljati na 6ici i oko nje sto sam platio flasterom .
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:13   #1876
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Guba je Eko selo, meni je obično polazna točka tako da izbjegnem aute tj. prašinu koju dižu.
Jučer sa frednom do Maksimira, tamo se malo izvozali ispalo kojih 50km.
Da, grdo je malo ak ti koji kamion prođe. Imao je Salvarez još skoro kratki susret sa vozačem Samoborčeka. Lik nas je jedva prestigao i onda naglo desno na stanicu. Skoro poklopio pajdu . Al do gore je bila ok cesta, slab promet. Vožnja po makadamu super
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Samo kaj sam na kraju ipak uzeo Kenda K-RAD u Markoprojektu.
Moram reci da za voznju po asfaltu u odnosu na Nevegal koji sam dobio sa bajkom (doduse ta guma nije bi blizu za laganu voznju po asfaltu) je K-RAD milina.
Uf, skupa je guma (al kaj ja znam, ja sam ĐU).
Kaj je to, neki semi-slick ili čudni slick ? Nevegal je sigurno koma za cestu . Ima meso debljine papka .

Ja si planiram kupiti za cestu nekaj tipa Kenda K-90. Deblja (26x1.95) ali čisti slick. Ne znam jel je velika razlika (baš ono da se primijeti) između nekog slicka od 26x2 i 26x1.4 ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:38   #1877
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Jel mi može netko pojasnit čemu te spd pedale uopće služe i zašto su bolje od nekih običnih?
Thnx
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:43   #1878
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Uz SPD pedale moras obavezno imati i SPD cipele. Dok imas to dvoje, onda se mozes ukopcati na pedale.

Prednost toga je sto mozes bolje iskoristiti snagu kod pedaliranja. Naime, dok imas SPD mozes vuci s nogama i prema gore. Druga prednost je vidljiva dok juris niz neku nizbrdicu po neravnom terenu, noge ti nece poskakivati na pedalama nego ces biti cvrsto ukopcan i moci ces bolje kontrolirati straznji kraj bicikla.
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:58   #1879
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
SPD je odlična stvar. Na duže staze must have. Uphill pogotovo.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote