Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2012., 11:20   #2641
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor xcvb Pregled postova
Koji CWM koristite, i koji je preporučljivo imati na Fundowsky 4.0
Čitam naokolo i izgleda da je 5.2.0.6 mušičav, ima netko kakva iskustva ili preporuku.
Ja imam 5026. S 5027 ne možeš formatirati SD-ext pa ti uvijek nešto ostane od ranije.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:25   #2642
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor xcvb Pregled postova
Dali je sad moguće vratiti se sa 5027 na 5026 bez posljedica
možeš vratiti. ne koristim cwm za backup i restore podataka. koristim allbackup od huawei.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:35   #2643
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
fundowsky.. jel mozes uploadat na neke druge linkove?
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:52   #2644
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
Ja imam 5026. S 5027 ne možeš formatirati SD-ext pa ti uvijek nešto ostane od ranije.
meni na 5026 neradi brisanje dalvika i cache.. neznam zasto samo me izbaci restarta recoveri, pokusavo sto put, al ovaj 27 radi fino,
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:57   #2645
Laxarus
Registered User
 
Laxarus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 70
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
fundowsky.. jel mozes uploadat na neke druge linkove?
U8650 3.0 Turbo Clean >> http://www.box.com/s/2204cd34292bbd2049ba
U8650 4.0 Turbo Clean >> http://www.box.com/s/b2e9558244edeefbc3d0
Laxarus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 15:23   #2646
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
fundowsky.. jel mozes uploadat na neke druge linkove?
na blogu ti piše da ću uploadati. uploada se trenutno
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 15:50   #2647
NenadS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
možeš vratiti. ne koristim cwm za backup i restore podataka. koristim allbackup od huawei.
Može link za allbackup?
NenadS je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:16   #2648
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor NenadS Pregled postova
Može link za allbackup?
kopiraj root explorerom u system/app i restartaj mob

Huawei AllBackup

Zadnje izmijenjeno od: Fundowsky. 05.04.2012. u 16:21.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:40   #2649
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Fundowsky našao sam jedan bug na romu, koji je inace super. Mislim siguran sam da nije do mene samo, jer sam probao vise puta i formatirao cak u card readeru microSD za svaki slucaj. Imas uzasan vertical flickering ako sam se dobro izrazio. Slika treperi kod scrolanja gore dolje. Vidljivo u igrama tipa doodle jump i kod launchera koji lista appove od gore prema dolje.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:46   #2650
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Fundowsky našao sam jedan bug na romu, koji je inace super. Mislim siguran sam da nije do mene samo, jer sam probao vise puta i formatirao cak u card readeru microSD za svaki slucaj. Imas uzasan vertical flickering ako sam se dobro izrazio. Slika treperi kod scrolanja gore dolje. Vidljivo u igrama tipa doodle jump i kod launchera koji lista appove od gore prema dolje.

Istina i kod mene,kao da imam valove kad se skrola gore dolje.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:49   #2651
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Fundowsky našao sam jedan bug na romu, koji je inace super. Mislim siguran sam da nije do mene samo, jer sam probao vise puta i formatirao cak u card readeru microSD za svaki slucaj. Imas uzasan vertical flickering ako sam se dobro izrazio. Slika treperi kod scrolanja gore dolje. Vidljivo u igrama tipa doodle jump i kod launchera koji lista appove od gore prema dolje.
scrolanje na launcheru 360 i GO najnormalnije, barem meni. druge launchere nisam probao. a što se igara tiče, ne znam, mob mi za to ne služi.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:50   #2652
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor dulesbj Pregled postova
Istina i kod mene,kao da imam valove kad se skrola gore dolje.
sto je zanimljivo to nisam primjetio niti ja jednom drugom romu. Cak sam danas otisao po card reader, samo da propisno sve formatiram, jer sam mislio da je mozda neki bug do dalvika.

Sada sam ga digao ponovno. format kartice u fat32 preko windoza, firmware update od huaweia. gore digao cwm 5.2.0.6. wipe svega i format svega, baterija van i tek onda rom. Opet ista stvar. Šteta.

Sad cu staviti ovog updajtanog kineza sto je Vuco stavio. Jedino ce mi uzasno faliti ova nova 2.3.6. tipkovnica, bilo bi super kad bi ju se moglo kopirati na 2.3.5.

Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
scrolanje na launcheru 360 i GO najnormalnije, barem meni. druge launchere nisam probao. a što se igara tiče, ne znam, mob mi za to ne služi.
Ako se naviknes, ne kuzis to. Probaj na launcheru pro scrolat umjerenom brzinom i vidjeti ces treperenje, ista stvar i bilo gdje drugdje gdje se scroola horizontalno. Naveo sam doodle jump samo kao primjer i dobar test.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:53   #2653
NenadS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
kopiraj root explorerom u system/app i restartaj mob

Huawei AllBackup
Uspeo sam i pored sveg mog neznanja. Hvala.
NenadS je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:55   #2654
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
sto je zanimljivo to nisam primjetio niti ja jednom drugom romu. Cak sam danas otisao po card reader, samo da propisno sve formatiram, jer sam mislio da je mozda neki bug do dalvika.

Sada sam ga digao ponovno. format kartice u fat32 preko windoza, firmware update od huaweia. gore digao cwm 5.2.0.6. wipe svega i format svega, baterija van i tek onda rom. Opet ista stvar. Šteta.

Sad cu staviti ovog updajtanog kineza sto je Vuco stavio. Jedino ce mi uzasno faliti ova nova 2.3.6. tipkovnica, bilo bi super kad bi ju se moglo kopirati na 2.3.5.



Ako se naviknes, ne kuzis to. Probaj na launcheru pro scrolat umjerenom brzinom i vidjeti ces treperenje, ista stvar i bilo gdje drugdje gdje se scroola horizontalno. Naveo sam doodle jump samo kao primjer i dobar test.
ok, svejedno ne vidim problem, očito je od osobe do osobe, meni treba da se mogu brzo kretati kroz launcher bez zastajkivanja, i ne držim ekran do nosa da bi me bilo kakva treperenja smetala. ako te baš smeta, promijeni si u build.prop vrijednost za max_events_per_sec
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 17:04   #2655
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
ok, svejedno ne vidim problem, očito je od osobe do osobe, meni treba da se mogu brzo kretati kroz launcher bez zastajkivanja, i ne držim ekran do nosa da bi me bilo kakva treperenja smetala. ako te baš smeta, promijeni si u build.prop vrijednost za max_events_per_sec
Nisam ti ja bas tolika cijepidlaka da bi šizio da stvarno nije vidljivo, zapravo jesam

Nisam jos to editirao, ali ajde da probam. Predpostavljam da je to ovo?

http://www.freeyourandroid.com/guide...dit-build-prop

EDIT: Nemoj slucajno ovo shvatiti kao kritiku, nego u najboljoj volji sam ovo napisao.

EDIT: promjenio windowsmgr.max_events_per_sec=250 u par drugih brojeva, no ista stvar i dalje...

Zadnje izmijenjeno od: Fleks. 05.04.2012. u 17:19.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 19:59   #2656
nevenx
Premium
Moj komp
 
nevenx's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 92
Jel postoji kakav fix kako riješiti da neidu one crte na kameri kada je podignuta frekv. proca iznad 600Mhz?
__________________
nevenx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:10   #2657
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jel netko uzimao negdje dobru foliju za display? Može dućani u zagrebu ili ebay, svejedno.
Bio naručio hardcase s ebaya i s njom dobio jednu foliju. Katastrofa. Trebali su je nazvat 1000 bubbles. A detaljno sam očistio display prije stavljanja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:30   #2658
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
zapari kupaonu dobro sa vrucim tusem da pobere prasinu iz zraka, i onda odi stavit foliju unutra
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:46   #2659
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel netko uzimao negdje dobru foliju za display? Može dućani u zagrebu ili ebay, svejedno.
Bio naručio hardcase s ebaya i s njom dobio jednu foliju. Katastrofa. Trebali su je nazvat 1000 bubbles. A detaljno sam očistio display prije stavljanja.

http://www.ebay.com/itm/170715356151...84.m1439.l2649

Ja kupujem od ovoga sellera stalno, dobro je sto ima izrezan otvor pored slusalice gdje su senzori za osvjetljenje i senzor blizine koji gasi ekran/touch kod razgovora... a to da li ce ti ostati mjehurici ili ne ovisi samo o tome kako je stavljas jbg...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:50   #2660
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel netko uzimao negdje dobru foliju za display? Može dućani u zagrebu ili ebay, svejedno.
Bio naručio hardcase s ebaya i s njom dobio jednu foliju. Katastrofa. Trebali su je nazvat 1000 bubbles. A detaljno sam očistio display prije stavljanja.
Imam ti ja folije, pa ti dam jednu, da ne čekaš sa ebaya. Radim u Maksimiru (kod stanice tramvaja Bukovačka, kad se ide prema centru grada) pa se možemo naći tamo.

Stavio sam sebi i burazu, budeš se i sam uvjerio da nema nikakvih bublenki. Ima izrezano gore kod senzora i od kada sam kupio mob (mislim da je 5mjeseci sad već prošlo) s njom nikakvih problema.

Samo mi se javi na PM jel možeš sutra (ako ti je hitno) jer radim do 14h, ali mogu izaći na sekundu van bilo kada (od 9h pa nadalje).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:58   #2661
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
http://www.ebay.com/itm/170715356151...84.m1439.l2649

Ja kupujem od ovoga sellera stalno, dobro je sto ima izrezan otvor pored slusalice gdje su senzori za osvjetljenje i senzor blizine koji gasi ekran/touch kod razgovora... a to da li ce ti ostati mjehurici ili ne ovisi samo o tome kako je stavljas jbg...
da istina ja imam tu foiju na teleofnu odlicna je a prvi put sam stavljao i apsolutno nema nijednog mjehurica . tako da ako zeznes e onda stvarno jebga . baksuz si
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 21:07   #2662
dudum48
Registered User
Moj komp
 
dudum48's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel netko uzimao negdje dobru foliju za display? Može dućani u zagrebu ili ebay, svejedno.
Bio naručio hardcase s ebaya i s njom dobio jednu foliju. Katastrofa. Trebali su je nazvat 1000 bubbles. A detaljno sam očistio display prije stavljanja.
Ovdje sam ja uzeo. dobra je..a bubles nestanu nakor par dana uz malo pomoći..
dudum48 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 21:28   #2663
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ljudi i kuhari romova. Sto je tocno rađeno da bi skocio onaj score u 2d-u na benchmarku? Mislim da je tu kljuc onog problema koji se vidi kod scrolanja?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 21:36   #2664
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da je andrija rekao da se neki fajl pobriše. Nego, koji problem kod scrolanja ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 21:50   #2665
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da je andrija rekao da se neki fajl pobriše. Nego, koji problem kod scrolanja ?
Napisao sam stranu ranije. Trza. Lomi sliku - flickering. Stestirao sam na fundowskom 4 i jako je vidljivo.

Onda mi vrag nije dao mira, stavio stock i vidi cuda nema toga.

onda sam probao ovaj rom - 2.3.6 Telstra MixedRom3:

http://translate.googleusercontent.c...bd6pqS92H8ggqw

i sve je bilo OK dok nisam stavio update za njega.

u updateu kaze:

(Solution to some problems, such as rotation button on the toolbar, and added ram hack fps for 2D graphics)

i od onda sam 100% siguran da je tu problem. Svi romovi koji to imaju, trza i lomi sliku kod scrolanja. Jasno vidljivo da ne moze biti vidljivije. Fundowsky 4, novi kinez koji si stavio link koju stranu unazad i svi sa ovim hackom. Mislio sam da je do andreno drivera, ali izgleda da nije. Bas to sto se modoficira za taj 2d score uzrokuje taj problem.

Kad mi neko objasni sto su napravili i kako to ponistiti - nitko sretniji od mene
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 22:05   #2666
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Code:
debug.gr.swapinterval = 0
linija u system/build.prop. Probaj to izbrisat pa vidi hoće li se dešavat isto. Ja imam isto pobrisan egl/lib/libGLES_android.so i nemam tako visok score u 2D na AnTuTu. Postoji još jedna linija koja moguće radi probleme u build.prop:
Code:
windowsmgr.max_events_per_sec=280
pa probaj to smanjit na 150 ili čak na 70...

Backup build.prop obavezno napravi

I nemojte uzimat AnTuTu kao mjerodavnim jer ne radi dobro.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 22:17   #2667
Rosie-Posie
Registered User
 
Rosie-Posie's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel netko uzimao negdje dobru foliju za display? Može dućani u zagrebu ili ebay, svejedno.
Bio naručio hardcase s ebaya i s njom dobio jednu foliju. Katastrofa. Trebali su je nazvat 1000 bubbles. A detaljno sam očistio display prije stavljanja.
ja sam totalni baksuz s tim stavljanjem folija, već sam ih nekoliko bacila u smeće, svaki put mi tek iz trećeg pokušaja uspije bez mjehurića...
sad neću mijenjat dok se ne raspadne

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
zapari kupaonu dobro sa vrucim tusem da pobere prasinu iz zraka, i onda odi stavit foliju unutra
ovo je odličan prijedlog
vidiš, ja baš u kupaoni svaki put stavljam foliju jer je to jedino mjesto di mi mačke ne skaču po glavi dok nešto radim... al svejedno zaserem


Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
http://www.ebay.com/itm/170715356151...84.m1439.l2649

Ja kupujem od ovoga sellera stalno, dobro je sto ima izrezan otvor pored slusalice gdje su senzori za osvjetljenje i senzor blizine koji gasi ekran/touch kod razgovora... a to da li ce ti ostati mjehurici ili ne ovisi samo o tome kako je stavljas jbg...
ja sam isto prvo imala jednu s tim izrezom, sad imam bez, i zapravo, svejedno je jel izrezano ili ne, jer senzor radi najnormalnije i bez tog otvora
Rosie-Posie je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 22:22   #2668
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
ma ja sam si sredio mob, nema tog fix ili cega sto cu stavit sad mi fundy 4 radi odlično i neda mi se više mjenjat na duze vrijeme spalio sam više od silnih romova, sanjam cwm...

ma kad budem uzimao sljedeci mob, kupit s 1gb rama i neče me vidit custom romovi
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 22:34   #2669
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Hahahaha, pazi odgovor na moju primjedbu selleru što se tiče mjehurića.

http://img827.imageshack.us/img827/3084/image1aim.jpg
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 22:35   #2670
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
ma ja sam si sredio mob, nema tog fix ili cega sto cu stavit sad mi fundy 4 radi odlično i neda mi se više mjenjat na duze vrijeme spalio sam više od silnih romova, sanjam cwm...

ma kad budem uzimao sljedeci mob, kupit s 1gb rama i neče me vidit custom romovi
ha ha ha ja sam se vratio na fundowsky 3.0 turbo clean . onaj spanjolac mi iz nekog razloga poceo izbacivati eroore neke . sad sam nazad na ovome i nema sanse ista vise da drndam . stvarno me vec zaboli glava
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na