Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2010., 07:43   #2971
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
WD nije podmazivac, nikako, i ne bi se nikada trebao koristiti za nista osim malo pocistiti. on jako brzo isparava i ne ostavlja zastitni sloj koji bi mogao trpiti blato/vodu/prasinu.

fino mehaničko ulje podmazuje dobro, ali kako je rekao vuco, lijepi na sebe sve živo i mrtvo, pa isto nije adekvatno za otvorene sisteme.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 11:56   #2972
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Evo konačno osim specijalke imam i normalni mtb...

Dakle 'Red Dwarf Corporation' u suradnji s 'Lijeva i Desna Ruka Inc.' i uz produkciju 'Mozak d.o.o.' te naravno pomoć nekolicine vas na forumu koje sam gnjavio dosadnim 'trivić' pitanjima + posebno hvala serviseru na savici za sređivanje pogona i besplatnim krajevima bužira/sajli

Proudly presents : Scott Voltage YZ4 : The New Saga

hahaha...a sad nakon popriličnog bullshita evo vam tri slikice (po redu) kako je to teklo ukratko pa eto...nadam se da vam neće oduzeti puno vremena /prometa
Kupio ovo:
http://img535.imageshack.us/img535/610/ramab.jpg
Isprovao ako sve radi :
http://img710.imageshack.us/i/test1id.jpg/
Sad sve radi :
http://img33.imageshack.us/i/after5d.jpg/

naravno detaljnije imate na OVOM linku...btw bicikl je naravno rađen na gornjoj rami ali je sve od dropout-a pa do završetka sajle nabavljeno posebno jer je bila iskoristiva jedino rama...još kad bi našao neki sprej ili boju da je identična ovoj prljavo bijeloj pa da sitne ogrebotine sredim dokraja bilo bi super
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 12:06   #2973
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
ljepo slozeno. zbilja bi ga trebalo malo prefarbat jer kolko vidim ima dosta ogrebotina
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 12:21   #2974
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a kad nemogu naći prokletu nijansu one bijele...crna je mat crna i to sam riješio, crvenu sam isto riješio...ali bijelu nikako...jedino sad kad uhvatim vremena da sjednem na bic i do boja i lakova tamo oko chipoteke da se zaletim ako imaju ovu nijansu...

jer vjeruj mi...imali smo mi bili jedan auto pa mu nanjeli krivu nijansu plave (na autu je bila malo izblijedila)...kasnije je auto izgledao ko dalmatinac...sav na točkice

ali naravno kako je izgledala rama prije sad je u najgorem slučaju 7 puta bolja
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 12:24   #2975
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
hehe.

imas dosta ducana po gradu koji ti mijesaju boje pa pogledaj kod njih.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 12:30   #2976
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
al ja mislim da svejedno onda traže da im rečeš kod tj broj boje...bio sam ja na miksanju zadnji put s specijalkom...tj ja sam kupovao sprejeve(traffic red i signal white ) kad su žicali lika da im kaže broj boje inače da mu mogu izmiksati sasvim treću nijansu tj da mogu jedino približnu napraviti...to je problem kad stroj nudi 25000kombinacija

a ja nemam blage veze osim prljavo bijela koja je ovo boja
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 12:54   #2977
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
probaj poslat mail scott-ovom supportu, ili potrazi po netu. nemas drugog rjesenja .
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 22:52   #2978
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Recite mi koji je od ova 4 sica najabolji za voznju. Totalni sam noob sto se bicikli tice pa se nadam pomoci.
Sicevi su:
SELLE BASSANO Aventis 2
EXTEND MTB Ergo
SELLE BASSANO NS 99 Volare
SELLE BASSANO Tkappa
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 09:01   #2979
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Natrag po još savjeta. Preporuka za xc kacigu, koje marke, gdje pogledat.
Jer znam da izgled nije najvažniji, al da ne kupim neko smeće.
Što se tiče raspona cijena, evo 200-300kn, ako ima šta dobro za te novce?
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 12:23   #2980
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
@gx25 : ja sam sebi uzeo selle bassano viper i iako je tvrd na opip ko daska svejedno nije baš toliko loš za voziti...ali sve ovisi kako ti imaš namjeru voziti...ko bakica (kratki-široki sicevi) ili stalno pedalirati (dugi-uski sicevi) i sad onda širinu i dužinu komponiraš po potrebi...i niko ti umjesto tebe nemože reći uzmi taj ili uzmi taj nego jednostavno moraš do dućana jer ono što je nekom mekano tebi može biti tvrdo i obrnuto

eh da i dvoumio sam se između vipera io aventisa i ipak sam uzeo viper (keindl sport) jer je*ački izgleda (nakon što sam railove pofarbao u crno naravno)

ako it jew viper izvan konkurencije uzmi definitivno extend ergo sjedalo...imam slično extendovo i ugodnije u životu nisam vozio...naravno što se materijala i ostaloga tiče nije mi se ni pohabalo ni raspalo zasad...tako da definitivno od ponuđenih uzmi si ergo

@domi1 : evo ti isti savjet koji sam i ja dobio...nekupuj kacigu po izgledu i smeće/nesmeće nego ju kupuj da ti paše na glavi...uglavnom zar ti je stvarno važno kako kaciga izgleda kad ionako prilikom možebitnog pada njena funkcija je da se razbije i time ti glavu zaštiti...vjeruj mi više će ti biti važno dok ti je na glavi da ti paše oblikom/ergonomijom nego da ti lijepo izgleda

btw ja imam michelin mx race pro

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 13.03.2010. u 13:05.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 13:32   #2981
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ma znam, zato i pitam za savjet, da sam glup kupio bi prvu koja mi se sviđa .
Nego nebi vjerovao ta mi je najviše zapela za oko, osim izgleda gledao sam po netu i vele da je dobra. Nije mi problem dat te novce jer hoću kupit pošteno. A kao i tenisice i sve, ako ne paše, neću niti kupit.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 14:05   #2982
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ja sam ju kupio u ciklo centru za 300 ili tako nešto kuna...i nisu imali skroz crnu nego crna/antracit/bijela (što mi sad i paše na novi bajk hehe)

uglavnom ako se misliš voziti s njom onda akžem ti gledaj da ti odgovara a tek onda kakva je i tako to...doduše ja svoju trenutno nekoristim ejr nemam gdje (za po gradu mi ju se neda stavljati )
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 14:46   #2983
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ma vozim dosta po cesti, ali uz teže izlete u šumu i spustevi pa da nebi bilo...
A otići ću pogledat, 350kn je bar na netu,
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 21:15   #2984
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Davno naletio na thread na MTBR-u, pa čisto ako netko nije znao da se to može. Na Tora vilici se može staviti Motion Control damper od RS Argyle, koji ima podesivi floodgate (slično kako se može i na Recona staviti Motion Control damper od Rebe sa floogate-om). S obzirom da je moguće i izmijeniti dampere među Torama (302 staviti MoCo damper od 318), može se zaključiti kako i slabije Tore mogu dobiti dobar upgrade (iako, slabije Tore nemaju npr. blazinice/bushinge).

Sve više se može vidjeti na ovom thread-u:
http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=593875

A slika usporedbe 318 dampera od Tore (dolje) i 409 dampera od Argyle-a (gore):
http://www.imagesforme.com/show.php/...yle409moco.jpg

Cijena dampera od Argyle-a je oko 100-ak dolara (bez shippinga).

A sad, tko ne zna što floodgate radi, nek progugla za više detalja, no u suštini je to mogućnost vilice da se, dok je pod lockout-om, otvori pri određenom udarcu (zato i je podesivi, može se narihtati da se jako teško otvori i jako lagano), a kada vilica nije pod lockoutom, onda je floodgate zadužen za prijelaz između low speed dampinga i high speed dampinga (kada se otvaraju dodatne rupe da ulje može brže proći kada je udarac u vilicu takav da low speed damping ventil ne može progurati dovoljno ulja).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 21:57   #2985
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
A sad, tko ne zna što floodgate radi...
...njemu ni netreba to

dobra stvar, nema što...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2010., 08:59   #2986
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
trebao bi mi odgovor ovako malo brži...

je li ovo istina za "satnicu" ovog servisa ako je netko bio...jer po ovome bi mi za 60 kuna iscentrirali i moje kotače i na bratovom biciklu za cijenu jednog u svim drugim servisima što je po meni enormno povoljno...pa eto ako je netko išao tamo centrirati ili nešto drugo neka javi pa ako je bio zadovoljan uslougom i ako je navedena satnica istinita onda bi se ja i brat dovezli i ostavili bicikle na centriranju
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2010., 09:59   #2987
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956