Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2014., 14:24   #61
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Iskreno, ne znam sto bih ti savjetovao... Fax ti jako malo znaci u ovoj drzavi, sto ce ti potvrditi mnogi, pa cak i FERovci za koje se vjerovalo da posao nadju jos na faxu... Znam par FERovaca koji su par godina trazili posao, a oni koji ga imaju nisu bas zadovoljni sa placama... Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching websiteovi i sve ces znat ako te interesira, samo sto neces dobiti ocjenu koja ionako nista ne vrijedi...
Moram priznat imho da je ovo gotovo skroz pogrešno razmišljanje, tipično hrvatsko, koje je nametnuto od medija koji se gotovo isključivo bave krim miljeom, korupcijom i pljačkom. Pogotovo za fakultet kao što je FER. Ako si ti zbilja dobar inženjer koji je uspio na fakultetu shvatiti bitne koncepte i naučio neke konkretne tehničke stvari koje se mogu primijeniti na tržištu, tebi su vrata otvorena svugdje. Znam ljude koji su čisto na osnovi svojeg diplomskog rada na FER-u dobili posao u uglednim svjetskim kompanijama vani. Tako da fax sigurno ne služi samo networkingu. Za takve stvari imaš političke partije i slične organizacije. Ni jednoj kompaniji na tržištu nije u interesu zapošljavat ljude koji ne znaju ili su lijeni.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 14:54   #62
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
....Iskreno, ne znam sto bih ti savjetovao... Fax ti jako malo znaci u ovoj drzavi, sto ce ti potvrditi mnogi, pa cak i FERovci za koje se vjerovalo da posao nadju jos na faxu... Znam par FERovaca koji su par godina trazili posao, a oni koji ga imaju nisu bas zadovoljni sa placama... Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching .....
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio npr. po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno za jedan ispit čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune od nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....


Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 24.01.2014. u 15:01.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:04   #63
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....

Iskreno - Calypso je tu u pravu, a ti si promašio apsolutno svaki dio priče (što se njega tiče).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:08   #64
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Covjek uopce nije trollao, i sasvim je u pravu. Faks u Hrvatskoj nazalost u puno slucajeva ne stvara radnu snagu koja je sposobna odmah nakon faksa raditi. Velika vecina ljudi izadje s faksa bez ikakvog radnog iskustva (niti posao, niti bilo kakva stud. praksa).

Nemojte se zavaravati da u "bijelom" svijetu stvari idu puno drukcije. I tu necija preporuka moze znaciti puno vise nego neki komad papira. FER koji je kao u HR "cijenjen" i na dobrom glasu, van granica hrvatske ne znaci apsolutno NISTA. Osim ako tijekom faksa niste imali dobrog mentora koji suradjuje sa strancima/radili projekte za industriju, kada zavrsite faks, osim olaksane papirologije u EU, nemate bas koristi...

U Njemackoj za inzenjere je iskustvo najvaznije, preporuke. Sveuciliste u Zagrebu ne kotira niti na jednoj ljestvici....


S druge strane - FERovci koji traze posao po nekoliko godina su ili se provukli kroz faks, i nemaju nikakvog znanja (jer zadnjih 4-5 generacija je to moglo), i/ili su nesposobni naci posao i samo sjede doma i placu. U HR je stanje u banani, odi van, posla ima sigurno
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:08   #65
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Evo ja sam na ETF-u u Osijeku, na petoj godini, i prijavio se bio bezveze na testiranje u Siemensu, programiranje nisam imao blage veze, al sam Networking riješio sve, i da, sva pitanja sam naučio na faksu, konkretno predmet Komunikacijske mreže i Integracija komunikacijskih sustava, tako da priča da od faksa nema ničeg baš ne drži vodu.

Stoji to da ti možeš proći bez da išta od tog svega shvatiš, vjeruj mi poznajem ljude na 5. godini faksa koji bi se zamislili kad bi ih pitao šta je struja ili modem i sl. al to ide na sramotu i štetu pojedinca. Ionako će to isplivat na vidjelo kad se zaposli negdje pa ne bude znao nikoji k napravit...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:20   #66
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Nema uopce potrebe da sad tu nabrajamo ljude koji su se provukli kroz faks ili da raspravljamo koliko ko zna....ono što me zasmetalo je ta doza podcjenjivanja i sprdačine s kojom se gleda na FER...i to dao bih se kladiti od čovjeka koji nema veze sa dotičnim faksom ili je odustao na prvoj godini....

Naravno da ti FER neće donijeti slavu, žene i novog lamba taj dan čim dobiješ diplomu u ruke ali da je dobra odskočna daska to je i nema diskusije...

Situacija je u zemlji takva da nije uopće bitno kaj si po struci ako imaš rodju koji to podmazuje, i to je činjenica.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:28   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nema uopce potrebe da sad tu nabrajamo ljude koji su se provukli kroz faks ili da raspravljamo koliko ko zna....ono što me zasmetalo je ta doza podcjenjivanja i sprdačine s kojom se gleda na FER...i to dao bih se kladiti od čovjeka koji nema veze sa dotičnim faksom ili je odustao na prvoj godini....
Calypso je FER-ovac (k tome, bio jako dobar), ja bio tamo, ima nas još podosta... I realno znamo o čemu pričamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:30   #68
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio npr. po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno za jedan ispit čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune od nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....

Tebi bas zelim odgovoriti direktno, bez multiquotea...

Dakle, idemo redom...

1. Zavrsio sam FER, smjer Automatika i racunalni inzenjering, koji se smatra objektivno najtezim smjerom na FERu... Tolko o tome dal sam prismrdio ili nisam...

2. Radio sam u nekoliko renomiranih IT tvrtki u Hrvatskoj koje rade sa najjacim korisnicima (banke, telekomi) kao tehnicki konzultant aka. presales consultant... Trenutno sam IT Manager u relativno velikoj USA softverskoj kompaniji i vodim tim koji se brine o cjelokupnom IT-u firme za 350 ljudi, radim direktno sa CEO, COO i raznim direktorima koji su prilicno visoko rangirani (odmah ispod C-class funkcija) i provodim njihove zamisli u djela... Recimo da svoj posao dozivljavam jako ozbiljno i da radim nekad i po 70-80 sati tjedno... Pored svega toga, mogu reci da imam kompetitivna znanja koja su u ovoj drzavi potpuno nepotrebna i koja mogu jedino unovciti preko bare...

3. Sto se tice projekata koje sam vodio, o njima mozes samo sanjati u Hrvatskoj jer nit smo na tom stupnju razvoja, nit cemo bit u sljedecih 5-6 godina...

4. Networking je doslovno najbitniji smisao faxa, sto mislis, cemu one silne Gamma-Theta-Pi bratstva po prestiznim fakultetima vani? Da bi pili unedogled? Je, mozda, ali ono puno bitnije - da bi kasnije suradjivali sa tim ljudima... Jedna razlika izmedju naseg fakultetskog obrazovanja i njihovog - oni svoje masno placaju, sto znaci da ne zele raditi za kikiriki... Mi smo nase dobili for free i naravno da nije na cijeni jedan inzenjer elektrotehnike ili nedajboze profesor engleskog jezika...

4a. Drugi jako bitan parametar je drilanje - sa svim tim labosima koje si morao napisati si se naucio pisati dokumentaciju, naucio si razmisljati i citati iz grafova (pricam o tehnickim strukama) i mozda najbitnije od svega - naucio si kako uciti... Bas kako sam napisao - naucio si kako uciti... Doslovno svo strucno znanje koje si stekao na faxu je apsolutno beskorisno i cim diplomiras ga mozes komotno zaboravit... No, ono sto ces nauciti na poslu je puno bitnije za kasniji razvoj, a tu onda pricamo o certifikacijama...

5. Ako te nesto interesira, naucit ces to mimo faxa... Primjer toga je recimo moj dobar frend koji je naucio programirati za Apple platformu u manje od dvije godine i samostalno razvija iOS aplikacije... Napominjem da prije toga nije znao niti sto je programski jezik, no eto, zanimalo ga je i krenuo je raditi po tome danonocno dok nije naucio i sada zivi od toga...


Tako, kao sto vidis, i kao sto su ti mnogi potvrdili, niti se salim, niti pricam gluposti...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote