Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2023., 12:36   #1861
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Da, nije baš idealno, ali ako ne ide drugačije - poslužit će



Osobno bih te elevatione iskoristio kao height zvučnike a za surround nabavio nešto tanje i postavio ih na idealno mjesto.

Surround zvukovi su uglavnom višlji tonovi gdje veličina kabineta dosta manje igra ulogu.



*Daleko od toga da veći zvučnici ne bi bolje zvučali, ako govorimo o kvalitetnim zvučnicima. Samo hoću reći da je veličina puno manje bitna nego kod prednja 3, i da je bolji kompromis postaviti ih točno gdje treba a da su manji zvučnici, u odnosu na veće zvučnike i neidealnu poziciju.


Evo 2 sličke za usporedbu veličine.
Zapreminom su zbog tipa konstrukcije (otprilike) upola manji od QAcoustics 3010i.
Malo sam ih slušao kao fronte u 2.0 i 2.1 modu. Odmah su izmamili osmjeh, a na drugu sam išao provjeriti rukom da možda to towersi ne sviraju.
I dalje ne mogu vjerovati da tako dobar zvuk izlazi iz tako malih kabineta.
Zvučnici su poprilično teški, kvaliteta izrade je vrhunska i vidi se da su posveti pažnju do najsitnijih detalja.

Uzeti ću jos jedan par za atmose i to je to za sada.
Klince ću počastiti sa QA3010i u njihovoj sobi uz njihov Fosi mini amp

A glede razmještaja surround zvucnika, jbga tako je kako je. Zaboravio sam i nisam predvidio da ce vrata praviti problem.
Sad nije po speckama, max postavka za surrounde je 60cm od visine očiju u sljedećoj pozi sto bi bio raspon 130-190cm, a biti će na 230cm.

Edit:

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Osobno bih te elevatione iskoristio kao height zvučnike a za surround nabavio nešto tanje i postavio ih na idealno mjesto.
Zaboravio odgovoriti 🤯
da ... sljedeći upgrade će sigurno ići u tom smjeru. Ako bude i kad bude 😆🤔
Nešto tanko tipa Dali Oberon on-wall.
Ako ikada QA ili SVS naprave tako šta, još bolje.
Ili možda krenuti u nekakvu samogradnju tipa QA ceiling in-wall speakers pa napraviti kabinet od medijapana da vizualno prate ostatak QA setupa.
Sve 4 height pozicije nakon toga prešaltatii na atmos u 5.1.4.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 26.10.2023. u 16:04.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 11:34   #1862
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova


Evo 2 sličke za usporedbu veličine.
Zapreminom su zbog tipa konstrukcije (otprilike) upola manji od QAcoustics 3010i.
Malo sam ih slušao kao fronte u 2.0 i 2.1 modu. Odmah su izmamili osmjeh, a na drugu sam išao provjeriti rukom da možda to towersi ne sviraju.
I dalje ne mogu vjerovati da tako dobar zvuk izlazi iz tako malih kabineta.
Zvučnici su poprilično teški, kvaliteta izrade je vrhunska i vidi se da su posveti pažnju do najsitnijih detalja.

Uzeti ću jos jedan par za atmose i to je to za sada.
Klince ću počastiti sa QA3010i u njihovoj sobi uz njihov Fosi mini amp

A glede razmještaja surround zvucnika, jbga tako je kako je. Zaboravio sam i nisam predvidio da ce vrata praviti problem.
Sad nije po speckama, max postavka za surrounde je 60cm od visine očiju u sljedećoj pozi sto bi bio raspon 130-190cm, a biti će na 230cm.

Edit:



Zaboravio odgovoriti 🤯
da ... sljedeći upgrade će sigurno ići u tom smjeru. Ako bude i kad bude 😆🤔
Nešto tanko tipa Dali Oberon on-wall.
Ako ikada QA ili SVS naprave tako šta, još bolje.
Ili možda krenuti u nekakvu samogradnju tipa QA ceiling in-wall speakers pa napraviti kabinet od medijapana da vizualno prate ostatak QA setupa.
Sve 4 height pozicije nakon toga prešaltatii na atmos u 5.1.4.
Ajde super, baš mi drago da si zadovoljan

A glede uzimanja in-ceiling zvučnika za koje bi sam napravio kutije...
Moraš uzeti u obzir da za napraviti kutiju kako treba, moraš imati i znanja o svemu tome i odraditi to kako spada, da ne dobiješ, isprike na izrazu, govno od zvuka
Ako nemaš znanja i ako nemaš vremena i volje se stvarno dati u taj proces učenja - osobno bi radije na tvom mjestu tražio zvučnike sa već tvornički napravljenim tanjim kutijama.

Nemoj me krivo shvatiti, mislim da u svakom slučaju može biti zanimljiv projekt, tako da ako ti se igra i ovo bi ti bio gušt od projekta - go for it, vrlo rado bih popratio takav neki projekt
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 12:45   #1863
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ima već dosta da su mi stigli zvučnici a nedavno i receiver, samo nisam nikako mogao uhvatiti vremena se pozabaviti s njima kako treba.
A valjalo bi uskoro i krenuti u štemanje i kompletnu promjenu estetike 2 zida, valjda ću se nagovoriti kroz koji tjedan i uhvatiti vremena za to.

Uglavnom, jučer sam rastavio ovu donju komodu (jer naravno da sam sve fiksirao sa čeličnim okovima kao da je bunker, da si slučajno ne olakšam posao kad bude trebalo nešto mjenjati) kako bih uspio ubaciti receiver ispod centralnog zvučnika, jer prošli raspored mi to nije dopuštao.

Kratki osvrt:
Zvučnici su sve što sam i očekivao od Arendal ekipe, vrh i točka
Glede surround zvučnika, razlika u odnosu na Wharfedale surrounde je nebo-zemlja. Izrada je vrhunska, a i svaki zvučnik ima po 6kg, što je stvarno puno za tako male zvučnike.
Prijelazi sa prednjih i atmos zvučnika na surround zvučnike (i obrnuto) je sad neprimjetno, jednostavno nešto što je jako teško dobiti ako ne uzmeš zvučnike iz iste serije.
U kombinaciji sa ovim 1kW Rotelom dišu punim plućima

A glede stražnjih surround zvučnika - na kraju ih nisam postavio jer su (iako su najmanji zvučnici koje sam mogao kupiti od Arendalea, model za atmos) preveliki za prostor.
Možda ih postavim kao treći par atmosa, a ako se i odlučim na to, moram vidjeti hoću li ih staviti kao prednje stropne zvučnike ili prednje height zvučnike (pri vrh prednjeg zida).

A Marantz Cinema 40 je nešto za prste polizat.
Ipak im je jedini receiver Made in Japan, pa su si dali oduška
Surround testiram na blu-rayu od Dune-a i na Blade Runneru 2049, i ono što mogu reći je da je upgrade sa SR6012 poprilično čujan.

Daleko od toga da je SR6012 bio loš, da nisam čuo ovog novog bi mislio da je "to više manje to" i da nema baš sad tu nekog mjesta za napredak.
Ali Cinema 40 jednostavno bolje odvaja i barata zvukovima. Sad, da li je to do možda boljeg Audyssey-a, boljeg DAC-a, boljih pojačala (iako pogoni samo atmos zvučnike)... nemam blage. Vjerojatno do svega po malo.

A estetitka samog uređaja mi je top, od samog touch and feel efekta na uređaju, blagog ambijentalnog osvjetljenja na uređaju (može se baratati sa postavkama, nešto tipa 4 razine, a možeš i isključiti) do daljinskog upravljača.

1 2 3 4 5 6
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 17:05   #1864
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Nego, šta papiga kaže na to?! :-)
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 17:13   #1865
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Mašala neki si to sredio da si zadovoljan, odlican setup.

Sto se tice estetike taj prednji display tj. taj mali kruzic je glavni razlog zasto vec godinama izbjegavama Marantz. Kod svake nove serije kad izbac eupgrade se nadam da ce to promjenit ali nista i dalje.
Meni to jadno izgelda (da ne govorim da se sa 3-4 m nevidi nista procitat ) da takav uredjaj ima display veilicine digitrona ili video igrice iz 90ih .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 18:12   #1866
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Nego, šta papiga kaže na to?! :-)
A eno ga, kokodače ko blesav

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Mašala neki si to sredio da si zadovoljan, odlican setup.

Sto se tice estetike taj prednji display tj. taj mali kruzic je glavni razlog zasto vec godinama izbjegavama Marantz. Kod svake nove serije kad izbac eupgrade se nadam da ce to promjenit ali nista i dalje.
Meni to jadno izgelda (da ne govorim da se sa 3-4 m nevidi nista procitat ) da takav uredjaj ima display veilicine digitrona ili video igrice iz 90ih .


Imaš i dodatni veliki display ako ga voliš/koristi ti za neku funkcionalnost
https://www.marantz.com/-/media/imag...e_12012023.png

Sav info se ionako prikaže kao overlay na telki tako da screen od samog uređaja ni ne koristim (eventualno ako nekad bude trebalo za neko debugiranje), a i volim više clean look pa ga ostavljam zatvorenim.

I ono što sam primjetio, povećali su full font za pojačavanje/stišavanje volumena i još neke osnovne funkcionalnosti, prije su bili neki sitni brojevi, sad doslovno zauzmu cijeli onaj krug, brate vidiš ih čitat i sa 5 metara bez problema
Jest da ne mogu to napraviti na tom malom ekrančiću za kompleksnije/duže info stvari, ali svejedno, neki napredak jeste.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 18:58   #1867
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Je ali taj donji ekran je iza vratasca . A i ja ne koristim eARC pa mi display od TVa ne korisit na taj nacin, ja posto sam na 5.1 ja za vezu korisitm opticki kabel a ne HDMI... Ne zelim da mi se pali surround i za Dnevnik i svaku emisiju, uglavnom drugaciji setup ali kad god sam geldao sta bi kupio d azamjenim sadansji Haraman/Kardon svaki put me odbio taj mini display kod Marantzda di stane 8 slova u red .

Recimo meni se najvise svidio NAD T 778 po tom pitanju (https://nadelectronics.com/product/t...und-amplifier/) zbog displaya tak da i dok slusam mjuzu vidim sve informacije bez da je TV upaljen... ali nazalost taj AVR ima neke druge probleme preko kojih nisam mogo preci pa sam i njega zaobisao u nadi da ce biti nesto slicno uskoro .

Ali Ok svakom ko sta zeli/voli, ukusi se razlikuju, bitno da tebi pashe i to je jedino vazno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 20:31   #1868
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
E da, tebi je poprilično drugačija situacija.
I ja bi na tvom mjestu išao na što veći display od receivera.

Viđao sam ti neke Rotele sa solidnim mrcinama od displaya, samo što oni nisu baš na glasu za dobre receivere i AV procesore, što je šteta jer imaju vrhunska pojačala.
Ali možda se nešto promjenilo na bolje zadnjih par godina koliko ih nisam gledao... (ili možda i na gore )
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 21:39   #1869
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Mašala neki si to sredio da si zadovoljan, odlican setup.

Sto se tice estetike taj prednji display tj. taj mali kruzic je glavni razlog zasto vec godinama izbjegavama Marantz. Kod svake nove serije kad izbac eupgrade se nadam da ce to promjenit ali nista i dalje.
Meni to jadno izgelda (da ne govorim da se sa 3-4 m nevidi nista procitat ) da takav uredjaj ima display veilicine digitrona ili video igrice iz 90ih .
to su kopirali od Fuego DVD playera od prije 15 godina

__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 10:12   #1870
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
@igorr
Dosta kompromisa, al super setup.
Koliko je velika soba? (dio bes kuhinje)
Da li si prije postavljanja atmosa na plafon testirao poziciju na bocnom zidu?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 08.11.2023. u 10:17.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 11:13   #1871