Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.04.2005., 02:58   #31
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Previše za ovako ranu uru...reci nam ti rješenje...
Emissary je offline  
Staro 03.04.2005., 03:07   #32
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
neznam ni ja. tj. hrpa ljudi mi je dosla s pola stranice brojki u kojima lezi rjesenje ali mi nitko nije rekao GDJE se nalazi tih 10kn
P.S. daj zamisli da tak prikazes financije iz proracuna (u milijardama kuna narafno) i poberes 10 milja a sve savrseno pase u racunu
Chuby je offline  
Staro 03.04.2005., 10:57   #33
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
To množenje ne štima. Oni su 3x90kn ostavili recepcionaru i potrčku zajedno (250kn+20kn), a još 30kn je kod njih.

Ti si u množenju pretpostavio da su oni ostavili recepcionaru 270kn, a potrčko ima još 20kn, oni ništa.

Znači njih trojica su recepcionaru ostavili po 3x250/3, potrčku 3x20/3 i oni imaju 3x10.
rendula je offline  
Staro 03.04.2005., 11:53   #34
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by Chuby
eh matematicari moji...........
sorry ako je vec bilo na forumu

dojdu tri frenda u hotel prenocit i lik na recepciji im kaze da je nocenje za svu trojicu 300 kn. svaki da 100 kn i odu u sobu, tad recepcionar shvati da im je krivo naplatio i posalje nekog potrcka da im vrati 50 kn. potrcko nije bilo raspolozen za matematiku pa se nije htjeo zamarat dijeljenjem 50 kn na 3 djela nego je sebi uzeo 20 kn i svakom gostu vratio 10.
ispada da je svaki od prijatelja platio 90kn jer je dao 100 a dobio 10 natrag, to znaci: 3*90=270kn + 20kn koje je uzeo potrcko = 290kn.
Gdje je 10 kn?
S tobom bih volio poslovati

100 * 3 = 300
300 - 250 = 50
50 - 20 - 30 = 0

Ako gledas iz nove perspektive onda je svatko platio 90 sto je 270 i mali potrcko (pametniji od tebe ) je uzeo 20 sto bi znacilo da ostaje 250. Koliko ono ima sef
Costa je offline  
Staro 10.04.2005., 18:12   #35
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Originally posted by flare
lool...oke...hoces to u novi topic ili da samo tu nastavim?
Gdje želiš. Ovo pokušavam postati već tjedan dana, ali jednostavno na ovom forumu nisam mogao postati. Zašto? Pojma nemam. Jednostavno mi je sve stalo.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline  
Staro 10.04.2005., 19:18   #36
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Hotel

Ovo ste vjerojatno već čuli : Dođe lik u hotel za vrijeme Velesajma i traži sobu. Znajući da je velika gužva, umetne u putovnicu 50 eure kao pinku za recepcionera. Recepcioner mu reče neka dođe za sat vremena pa će on nastojati da se sredi kakva soba. Nakon što je lik otišao, uzme recepcioner 50 eura i ode do konobara Štefa te mu uz ispriku vrati 50 eura koje mu je dugovao već neko vrijeme. Konobar Štef skokne do kuhinje i da tih 50 eura kuharici Barici uz ispriku da nije mogao prije vratiti dug. Barica ode liftom na 5 kat, potraži sobaricu Milku i uz ispriku što kasni, vrati joj 50 eura koje joj je dugovala. Milka se spusti odmah do recepcije i namiri svoj dug recepcioneru, uz ispriku da nije prije mogla vratiti. Za pola sata dođe lik na recepciju i pita hoće li biti što od sobe. Recepcioner se ispriča, umetne 50 eura u putovnicu i reče da unatoč trudu, nije mogao srediti slobodnu sobu. Lik ode sa svojih 50 Eura a svi ostali su riješili svoj dug. Kako ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 10.04.2005., 21:05   #37
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Re: Hotel

Citiraj:
Originally posted by panorama
Ovo ste vjerojatno već čuli : Dođe lik u hotel za vrijeme Velesajma i traži sobu. Znajući da je velika gužva, umetne u putovnicu 50 eure kao pinku za recepcionera. Recepcioner mu reče neka dođe za sat vremena pa će on nastojati da se sredi kakva soba. Nakon što je lik otišao, uzme recepcioner 50 eura i ode do konobara Štefa te mu uz ispriku vrati 50 eura koje mu je dugovao već neko vrijeme. Konobar Štef skokne do kuhinje i da tih 50 eura kuharici Barici uz ispriku da nije mogao prije vratiti dug. Barica ode liftom na 5 kat, potraži sobaricu Milku i uz ispriku što kasni, vrati joj 50 eura koje joj je dugovala. Milka se spusti odmah do recepcije i namiri svoj dug recepcioneru, uz ispriku da nije prije mogla vratiti. Za pola sata dođe lik na recepciju i pita hoće li biti što od sobe. Recepcioner se ispriča, umetne 50 eura u putovnicu i reče da unatoč trudu, nije mogao srediti slobodnu sobu. Lik ode sa svojih 50 Eura a svi ostali su riješili svoj dug. Kako ?
Jednostavno Ona sobarica je bila Milka Planinc hebo joj pas mrtvu mater i njenoj stabilizaciji.
__________________
PHT
Dragutin je offline  
Staro 22.09.2008., 04:45   #38
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ovo ste vjerojatno već čuli : Dođe lik u hotel za vrijeme Velesajma i traži sobu. Znajući da je velika gužva, umetne u putovnicu 50 eure kao pinku za recepcionera. Recepcioner mu reče neka dođe za sat vremena pa će on nastojati da se sredi kakva soba. Nakon što je lik otišao, uzme recepcioner 50 eura i ode do konobara Štefa te mu uz ispriku vrati 50 eura koje mu je dugovao već neko vrijeme. Konobar Štef skokne do kuhinje i da tih 50 eura kuharici Barici uz ispriku da nije mogao prije vratiti dug. Barica ode liftom na 5 kat, potraži sobaricu Milku i uz ispriku što kasni, vrati joj 50 eura koje joj je dugovala. Milka se spusti odmah do recepcije i namiri svoj dug recepcioneru, uz ispriku da nije prije mogla vratiti. Za pola sata dođe lik na recepciju i pita hoće li biti što od sobe. Recepcioner se ispriča, umetne 50 eura u putovnicu i reče da unatoč trudu, nije mogao srediti slobodnu sobu. Lik ode sa svojih 50 Eura a svi ostali su riješili svoj dug. Kako ?
Pa po meni nikako, jer se sve vratilo na nulu, tj "sad imaš sad nemaš"... Možda teorija da je "energija neuništiva - samo prelazi iz jednog oblika u drugi"...
Valg je offline  
Staro 22.09.2008., 05:06   #39
hmmm
Premium
Moj komp
 
hmmm's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ???
Postovi: 370
ti si kao procitao cijeli forum tri godine u nazad da si nabasao na ovu temu ili? ovo je veca misterija od iti jedne zagonetke ovdje
hmmm je offline  
Staro 22.09.2008., 06:17   #40
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Search čini čuda...
Valg je offline  
Staro 22.09.2008., 07:27   #41
Shaper
Premium
Moj komp
 
Shaper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 92
Ne kuzim di je problem u ovoj prici. Recepcionar je potrošio gostovih 50 eura za pokrit dug konobaru, a 50 eura koje mu je dugovala spremačica je vratio gostu. Kad bi se prebili dugovi ispalo bi da recepcionar konobaru duguje 50 E i da konobar recepcionaru duguje 50 E, tj. nitko nikom ne duguje i ode gost sa svojih 50 E.

Zadnje izmijenjeno od: Shaper. 22.09.2008. u 07:46.
Shaper je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na