Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2008., 17:40   #1
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Koji HDD (PATA) od 250 GB uzeti?

Koji HDD (PATA) od 250 GB uzeti?

Hvala
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 00:10   #2
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ja imam seagate 250 16mb i prezadovoljan sam...
TomG je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2008., 00:14   #3
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Neću ti odmah odgovorit (nemoj se ljutit) malo ću prvo pametovati.

Pretpostavljam da imaš matičnu bez sata kontrolera ili su ti svi sata kanali zauzeti.

Ako ti taj disk ne treba biti bootabilan (a možda može biti ako u biosu možeš izabrat boot sa pci kartica), odnosno neće OS biti na njemu, moja preporuka ti je sata disk kao uog za budućnost, pa kad ćeš za 5,6g mijenjat komp možeš disk (štoviše jako dobar disk) zadržat.

Znači preporučam ti:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.200.035

i ovaj disk:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88931

Ako ti baš treba PATA, mogu ti samo reći da ja osobno ne bih uzeo Seagate (imam Baricu 320gb i spora je) ili Maxtor (imao dva i glasni su) (Seagate-Maxtor možda bih), znači (ja osobno) vjerojatno hitachi jer je (bar mi se čini) malo jeftiniji od samsunga ili wd-a. A ako se dobro sjećam, da sam čitao da je i "robustniji" odnosno trajniji.
matman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 00:57   #4
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Hm, i sam sam se dvoumio između Seagate-a i Hitachi-a.

No kad smo vec načeli temu, dopusti mi još dva pitanja na temu SATA-ATA-e koja me kopkaju;

1) Recimo da da matična ploča nema SATA ulaza, da li je na njoj ipak na neki način moguće koristiti SATA hard disk (nešto si spominjao gore PCI...)

2) Recimo da ploča nema Sata-II ulaze nego SATA-I, da li se to rjesava preko nekakvih jumpera na hard disku, ili? Znam čovjeka koji je imao problema sa SATA-II hard diskom na ploči koja ima SATA-I ulaze.

Bio bih beskrajno zahvalan ako postoji mogućnost male elaboracije na gore navedene teme. Hvala unaprijed.
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 01:27   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
1. Da, ali samo ako kupiš dodatni PCI SATA kontroler kao što je onaj na gornjem linku.

2. Ovisi o proizvođaču diska. Kod Hitachija se SATA mod određuje softverski pomoću Hitachi Feature Toola, a kod ostalih jumperom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 16:14   #6
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
2. Ovisi o proizvođaču diska. Kod Hitachija se SATA mod određuje softverski pomoću Hitachi Feature Toola, a kod ostalih jumperom.

I to radi? Tj nema problema s tim, ili se može dogoditi da bude? Naime, imam SATA-I ploču, te sam čisto iz razloga da se izbjegnu mogući problemi sa SATA-II diskom razmišljao da uzmem ATA disk. Hvala na informacijama, u svakom slučaju.
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 22:32   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
A zašto ne bi radilo? Jedino još nije potvrđeno koji Hitachijevi diskovi dolaze u kojem modu pa ćeš u slučaju da dobiješ disk postavljen na SATA 2.0 morati tražiti ploču s takvih kontrolerom kako bi disk prebacio u SATA 1.0.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2008., 23:41   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pa ako imaš ploču sa SATA kontrolerom (nebitno je li SATA ili SATA2), uzmi svakako SATA disk, i to Seagate ST3250410AS. Značajno je brži od manje-više svih drugih diskova trenutno dostupnih, 5 godina garancije (ne u svim trgovinama, negdje su 3 g.), SATA mod se određuje jumperom (ima jumper - SATA, nema jumper - SATA2), pa nema gnjavaže sa softverskim prebacivanjem u SATA(1) mod - samo ostaviš jumper i to je to.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 05:36   #9
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Pa ako imaš ploču sa SATA kontrolerom (nebitno je li SATA ili SATA2), uzmi svakako SATA disk, i to Seagate ST3250410AS. Značajno je brži od manje-više svih drugih diskova trenutno dostupnih, 5 godina garancije (ne u svim trgovinama, negdje su 3 g.), SATA mod se određuje jumperom (ima jumper - SATA, nema jumper - SATA2), pa nema gnjavaže sa softverskim prebacivanjem u SATA(1) mod - samo ostaviš jumper i to je to.


To je taj koji sam ja isto preporučio, samo sam stavio link na thread da sami vide, da ne bude posle da sam ja nekaj krivo preporuči
matman je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 22:26   #10
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A zašto ne bi radilo? Jedino još nije potvrđeno koji Hitachijevi diskovi dolaze u kojem modu pa ćeš u slučaju da dobiješ disk postavljen na SATA 2.0 morati tražiti ploču s takvih kontrolerom kako bi disk prebacio u SATA 1.0.

Hitachi otpada onda, ovo je bitna informacija. Takve iznimke su me i zanimale u principu. Trenutno ne znam osobno ni jednu osobu koja ima SATA 2.0 ploču, tako da bi to bilo malo tricky, a da i znam, svejedno je prevelika gnjavaža, ako već mogu kupit Segate za kojeg se u startu zna u kojem je modu , ne?

Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Pa ako imaš ploču sa SATA kontrolerom (nebitno je li SATA ili SATA2), uzmi svakako SATA disk, i to Seagate ST3250410AS. Značajno je brži od manje-više svih drugih diskova trenutno dostupnih, 5 godina garancije (ne u svim trgovinama, negdje su 3 g.), SATA mod se određuje jumperom (ima jumper - SATA, nema jumper - SATA2), pa nema gnjavaže sa softverskim prebacivanjem u SATA(1) mod - samo ostaviš jumper i to je to.
Moram priznati da sam i sam bacio oko na taj disk kao best buy soluciju
nakon sto sam procitao hvalospjeve o njemu tu na forumu Jedino pitanje je sad, da li uzeti to u HGspotu, tj da li postoji mogućnost da će mi uvalit onu
"refurbished" verziju sa zelenim rubovima, ili je to full nova serija pa još nema
"refurbished" verzije, pa sam siguran?) Gdje ste vi ( od vas koji jeste) kupili ovaj 410AS? Garancija 5 godina je samo u HGspotu ( uzeo bih u Linksu, al tamo je 3 godine), i nekim manjim dućanima koji možda neće ni postojat za 3 godine, a kamoli za 5 Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 23.01.2008. u 12:03.
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2008., 22:56   #11
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Mislim da nema refurbished verzija zasad, a osim toga obvezno pregledaj disk prije kupnje. Prvo, znaju biti u nekim trgovinama pod istom šifrom različiti modeli (npr. ...410AS i ...620AS), drugo uvjeriš se da nije refurbished. Garancija je zapravo svugdje 5 godina, samo u većini trgovina ti oni (trgovci) daju 3, a preostale dvije možeš ostvariti izravnim slanjem diska Seagate-u (što je upitno isplativo - financijski, naravno), dok u HGSpotu oni garantiraju za svih 5 godina (i ja sam stoga tamo kupio, kao i starijeg Seagate-a iz siga).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 23:45   #12
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Mislim da nema refurbished verzija zasad, a osim toga obvezno pregledaj disk prije kupnje.

Hehe, samo ne znam kako to izvest u HSspotu u Zagrebu. Robu ti prodaju u prizemlju ( prvo morash platit), a onda podizes gore na katu, ako se ne varam
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 00:36   #13
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
A ti onda naglasi prilikom kupnje da želiš 410AS (mislim da je u HGSpotu pod vlastitom šifrom, pa bi morao biti baš taj), a ako dobiješ refurbished odmah ga vrati - koliko znam (ispravite me ako griješim), neraspakiranu robu možeš vratiti u roku od 8 dana bez navođenja razloga. Ali, mislim da ne bi trebao imati problema s tim u ovom slučaju...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 00:52   #14
electric_dreams
Premium
 
electric_dreams's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
A ti onda naglasi prilikom kupnje da želiš 410AS (mislim da je u HGSpotu pod vlastitom šifrom, pa bi morao biti baš taj), a ako dobiješ refurbished odmah ga vrati - koliko znam (ispravite me ako griješim), neraspakiranu robu možeš vratiti u roku od 8 dana bez navođenja razloga. Ali, mislim da ne bi trebao imati problema s tim u ovom slučaju...
Dobri savjeti, ( znam da postajem dosadan) ali kako ćeš znat jel refurbished ako ga ne otpakirash. Hvala.
electric_dreams je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 08:22   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,353
Piše na njemu, a i ima, mislim zeleni, obrub naljepnice. Doduše, taj model je dosta nov na tržištu pa čisto sumnjam da postoji refurbished verzija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 09:48   #16
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
koliko znam (ispravite me ako griješim), neraspakiranu robu možeš vratiti u roku od 8 dana bez navođenja razloga. Ali, mislim da ne bi trebao imati problema s tim u ovom slučaju...
Nisam siguran, kad sam ja provjeravao taj zakon (prije cca 2g) to je vrijedilo samo za kupljenu robu na raznim prezentacijama (preko tv-a... uglavnom "na neviđeno) i nije imalo veze sa raspakiravanjem (znači mogao si provjerit što si kupio).

Napominjem da je vrlo nedavno temeljito izmjenjen ili nadopunjen zakon o zaštiti potrošaća pa???
matman je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 10:02   #17
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Nisam siguran, kad sam ja provjeravao taj zakon (prije cca 2g) to je vrijedilo samo za kupljenu robu na raznim prezentacijama (preko tv-a... uglavnom "na neviđeno) i nije imalo veze sa raspakiravanjem (znači mogao si provjerit što si kupio).

Napominjem da je vrlo nedavno temeljito izmjenjen ili nadopunjen zakon o zaštiti potrošaća pa???
Je, promjena je da je sad samo sedam dana za kupnju "na nevidjeno".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 13:19   #18
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Neću ti odmah odgovorit (nemoj se ljutit) malo ću prvo pametovati.

Pretpostavljam da imaš matičnu bez sata kontrolera ili su ti svi sata kanali zauzeti.

Ako ti taj disk ne treba biti bootabilan (a možda može biti ako u biosu možeš izabrat boot sa pci kartica), odnosno neće OS biti na njemu, moja preporuka ti je sata disk kao uog za budućnost, pa kad ćeš za 5,6g mijenjat komp možeš disk (štoviše jako dobar disk) zadržat.

Znači preporučam ti:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=053.200.035

i ovaj disk:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88931

Ako ti baš treba PATA, mogu ti samo reći da ja osobno ne bih uzeo Seagate (imam Baricu 320gb i spora je) ili Maxtor (imao dva i glasni su) (Seagate-Maxtor možda bih), znači (ja osobno) vjerojatno hitachi jer je (bar mi se čini) malo jeftiniji od samsunga ili wd-a. A ako se dobro sjećam, da sam čitao da je i "robustniji" odnosno trajniji.
pozz
imam samo jedno pitanje...vidim da ste mu svi savijetovali Sata kontroler i ovaj "brzi" preporuceni Seagate ST3250410AS. Al na kraju ipak ima sata plocu tako da nece biti gnjavaže i sve ce se rijesiti jumperima. Pa si sad bas razmisljam dal bi taj ST3250410AS stvarno bio toliko "brz" da si je piknuo taj PCI Kontroler i spojio disk na njega!? Jer kontrolor je odgovoran za komunikaciju izmedu maticne ploce i hard diska. Hocu reci dali bi mogao ostvariti iste rezultate kao i Lihto u svom reviewu bez obzira na zastarijelost maticne?
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 19:19   #19
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
NE.
neće ni on na svojoj ploči moći tako brzo ko u reviewu jer mu je ploča sata150 (ne 300).

A onaj kontroler je isto sata 150.

Ali teoretski će biti sigurno brže od bilo kojeg pata diska.

Naglasak je bio da mu za par godina kad će kupovat novu konfu imat super disk koji neće trebat mijenjat.
matman je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 20:28   #20
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Za per godina ta barica će biti isto što je danas Maxtor Diamondmax 8 od 60GB ako ne i gore...

Inače ja bi išao na SATA kontroler + disk (bez obzira na 133MB/s limitaciju PCI sabirnice) jer ionako jedan disk (osim u burstu ali to jenevažno jer njega i tako baš ne rabiš za nekaj korisno jel) neće to potrošiti ni pod razno...

Naravno više diskova bi već moglo biti problematično (tipa 4 diska u RAIDu reko PCI kontrolera) ali čak i to je ovisno o konkretnim okolnostima pod kojima se radi...

Inače s obzirom da se IDE i SATA kače preko PCI (u ovom slučaju) limitacija je ista u oba slučaja i iznosi (gle slučajnosti) 133mb/s (jel se ko sjeća onih ATA 100 i ATA 133 fora?) ali s obzirom da prodječan hard neće pojesti preko 80-90 niti u najboljem izdanju nema straha...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 09:12   #21
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Hej yedwy a sto je s maticnom koja ne vidi vise od npr. 200GB!? A uzeo si je disk kao u ovom slucaju 250GB i kontroler. Koliko ces viditi GB jel to do kontrolera ili ?
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 17:08   #22
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
AFAIK ne postoji takva matična koje ne vidi baš više od 200GB - ima samo limit na 137GB ako ploča ne podržava 48bit LBA ili manje kod nekih arhaičnih slučajeva, a čak i to je uvjetovano samo neprepoznavanjem diska u opunom kapacitetu od strane BIOSa matične koji preko integriranog kontrolera isti adresira - što ne znači da se to nemože zaobići...
I da kontroler na PCI u pravilu i taj problem rješava bez puno muke - u pravilu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 17:23   #23
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
ok, sad sve jasno...thx
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 20:40   #24
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
AFAIK ne postoji takva matična koje ne vidi baš više od 200GB - ima samo limit na 137GB ako ploča ne podržava 48bit LBA ili manje kod nekih arhaičnih slučajeva, a čak i to je uvjetovano samo neprepoznavanjem diska u opunom kapacitetu od strane BIOSa matične koji preko integriranog kontrolera isti adresira - što ne znači da se to nemože zaobići...
I da kontroler na PCI u pravilu i taj problem rješava bez puno muke - u pravilu...

Ma ja sve probleme rješavam (inače baš zbog tog kontrolera mi je u user name takav kakav je (jer sam htio postavit pitanje u vezi njega pa mi je to prvo palo na pamet))
matman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na