Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2008., 15:33   #31
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ma to je samo naklapanje dok se SU ne izjasni koji se software koristi sto ce odrediti queue manager,a onda ce i izbor OS.-a biti jasniji. ja bi isao na linux jer omogucava laksu administraciju farme i visi stupanja stabilnosti (vjerojatno i vecu brzinu).

linux nije sveto pismo i stvarno neznam kako netko za takve poslove moze birati komercijalni software koji ce ga kostati cijelo bogatstvo(licence za windowse KOLJU i josh ako je queue manager komercijalni software (neznam kakva je praksa licenciranja ovakvog software-a)...)

ako je upitanju nepoznavanje GNU Linuxa - pa naucite. nije bash da ce biti potrebne godine. 1-2 tjedna da se pohvataju sve vaznije fore,a ostalo dodje s vremenom ...
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:11   #32
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Mislim naravno da postoje renderi za linux samo da li se mogu li se iskoristiti u ovoj kombinaciji. Koliko znam Autodesk ima nekakvo svoje riješenje za parallel rendering i nisam siguran da li su podržani nekakvi third party programi među kojima ima i free riješenja.
da moze u tom PK su stavili neznam je to da samo obican POV ray podrzava ili su ga malo modali ali s njim se renda i moze se iskoristiti za parallel rendering (isporobano je )

testirao sam s braticem jos prosle godine ali samo ove testne primjere sto su bili u samom Pov Rayu,,,,,, nismo nista iz Lightwavea uspjeli ubaciti,,,,,, a i sam rad s tim renderom je "drugaciji" malo se fura na konzolni rad sto je za vecinu neprivlacno
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2008., 00:36   #33
babage
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Tuitamo
Postovi: 7
Upravo se i sam spremam složiti rendering cluster od par godina starih compaq-ovih grafičkih stanica. Za Mayu i Afterefects. Financije su mi ograničene pa ću probati s nekim linuxom. Par pitanja za autora teme: Koji Win koristiš za svoj cluster? Da li nodovi imaju diskove? Kakav switch koristiš? Da li ima svrhe koristiti level 2 switch? Kako 3D max prepoznaje nodove - da li su potrebne posebne licence za svaki nod. Da li si koristio autodeskova cluster rješenja - kakva su ti iskustva s time. S čime nadgledaš rad clustera - performanse, iskorištenost?
__________________
Hand made by robots
babage je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2008., 19:12   #34
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Citiraj:
Autor babage Pregled postova
...Da li ima svrhe koristiti level 2 switch?....
Za ovako nesto ne treba ti level 3 switch, oni se koriste radi sigurnosti i radi filtiriranja prometa, a to ti na clusteru ne treba. Cak su i sporiji od level 2 switcha bas zbog tih dodatnih funkcija. Nabavi si dobar level 2 switch, samo gledaj da switch ima dostatnu propusnost, kolika ti propusnost treba, to ce ti netko drugi odgovoriti jer ja neznam koliko prometa radi taj cluster izmedju nodova?
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 12:11   #35
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
WoW koja mocna sprava
Da mi je jedna takva na stolu ( moze i u ormaru )
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 16:36   #36
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
@SU - oborio si dosta Hr. rekorda...try this one

SetH je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:39   #37
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
žali bože svih ventova sa ovakvim kablovinjem
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:44   #38
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
malo mu je ovo hardova a ventova a kabela
boze sacuvaj :P
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 01:01   #39
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
OMG! vi ste svi poludili...
ali ovaj combo izgleda prebrutalno! xD
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 01:30   #40
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor seth Pregled postova
@SU - oborio si dosta Hr. rekorda...try this one

Moglo se je to riješit i drukčije, što se tiče SUa on ima DFI sa 8SATA a to je za sada max 8*1TB, a ovi cluster, nebo je granica.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2008., 00:15   #41
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Sudjelujem u izradi jednog clustera od 10 masina+glavni, ali za razne fizikalne/matematicke proracune. Za OS je odabran Parallelknoppix, turbojednostavan za pokrenuti. Danas smo vrsili testiranja s bootanjem main masine s CD-a pa ostalih preko PXE (ne trebaju ti syslinuxi, romovi i zvizdarije) i radilo je odlicno. Budem probao sutra uhvatiti vremena i postati grubu skicu kucista, mozda dobijes koju ideju.

A ako si primoran koristiti Win, Server 2003 ima mogucnost upravljanja clusterom. Citao sam o tome ali nije mi jasno, samo iskonfiguriras node-dva i "radilice" puknes u istu domenu i bok?? I nemam blage kako bi to bootao preko LAN-a, to mogu XP Embedded no ne znam kako ce se ponasati, i jos gore, kako ih instalirati. USB stick mjesto sistemskog diska...mozda.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 01:52   #42
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Sudjelujem u izradi jednog clustera od 10 masina+glavni, ali za razne fizikalne/matematicke proracune. Za OS je odabran Parallelknoppix, turbojednostavan za pokrenuti. Danas smo vrsili testiranja s bootanjem main masine s CD-a pa ostalih preko PXE (ne trebaju ti syslinuxi, romovi i zvizdarije) i radilo je odlicno. Budem probao sutra uhvatiti vremena i postati grubu skicu kucista, mozda dobijes koju ideju.
je moze uz skicu kucista i kakav info o hardveru koji si koristio i mozda kako si nat