Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2008., 11:35   #31
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm, po onom što sam vidio 2400 i 2480 izgledaju isto pa pretpostavljam da i jesu isti osim napajanja ...Tako da je Antec vjerovatno pokrenuo proizvodnju novog modela jer ih isporučuje s boljim napajanjem nego u starom modelu kučišta ....
po onom što sam do sad vidio staro kučište ima Antec SU-380
a novo 2480 ima neko 80+ EarthWatts 380W

što vjerovatno objašnjava razliku u doživljaju koliko je stvar tiha no pošto je osim toga kučište isto ostaje zbunjoza o kavezu i iMON modulu....


A ni ovi 500gb ne pridonose sveukupnom dojmu jer nisu neko oličenje tišine iako se čitanjem po forumu dobija drugi dojam. Umjesto da se izrazim koji je bolji sročio bi to radije "neznam koji je od ta 2 gori" uspoređeno s ovim 'malim' Samsungom kojeg imam I da, 'AAM' ne radi čuda . Uglavno još jednom imam potvrdu da preporuke i sve pročitano na netu treba uzet s 'zrnom soli' :-/...
Inače smatram se prilično objektivnom osobom pa se nadam da če netko izvuč neki korisni zaključak iz mojih par kritika /dojmova o stvarima....



btw , imam hrpu toga za napravit / posložit da stvar bude upotrebljiva (naselit WIN / i sve poštimat) pa na kraju puknem koju sliku unutra i izvana jer hebeš sliku ako se ne vidi par slova na displeju

Zasad po plavoj boji biosa sam u potpunosti zadovoljan kvalitetom slike integrirane grafike
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 00:27   #32
st@rfucker
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
sl. problem

ovo mi je prvi post na ovom forumu, pa rek'o da vidim jeste li i ako jeste od kakve ste pomoći



dakle, planiram ubosti neko fancy desktop kučište i izbor je pao na Antec fusion, dobivam ga za 1040 kn

Prvo pitanje je; je li to dobar izbor za tu cijenu i ako nije, koja bi bila alternativa???

Drugo pitanje je ; mogu li ja u to kučište potrpati sve điđe koje trenutno imam a to bi redom bile ...

Citiraj:
  • matična ploča Intel Bonanza D875PBZ
  • Procesor Intel Pentium 4HT, 2800 MHz + Zalman
  • Grafika - Geforce 6600GT (AGP) + Zalman
  • Napajanje - Thermaltake silent pure power 360W
  • 2 x 1Gb + 2 x 256 MB RAM
  • TV card leadtek winfast 2000 expert xp
  • HDD 3 kom 1. HDS722516VLSA80 160 GB 2. ST380011A 80GB 3. WDCWD 400BB-22JHCO 40GB
  • Zvučna kartica C-Media CMI8738/C3DX
+

uzeo bih uz kučište i novi DVD RW " SAMSUNG, SH-203D"

...eto, to bi bilo to

nisam baš nešto spretan sa slaganjem hardvera, pa zato tražim vašu pomoć (imam frenda koji bi mi to sve uklopio, ali malo je skeptičan na moju ideju da to sve ide u nutra )

odvažio sam se investirati još cca.150 eur u ovu staru kantu, jer me super služi već 2,5 god i ne planiram kupovati novu još barem god. dana. Uzimam malo bolje kučište jer planiram u njega potrpati sve nove stvari kad za to dođe vrijeme, a do tada bi bilo dobro da mogu sve nabrojano nekako nagurati...

ako kojim sl. sve ovo ne stane u Antec fusion, koja je alternativa po cijeni i designu???

za fusiona sam se odlučio jer ga dobivam po super cijeni (koristim frendov popust kao zaposlenika u M san-u), ali sviđa mi se i SILVERSTONE DESKTOP SST-LC10B i sve sl. na tu temu

u iščekivanju odgovora

pozz

Zadnje izmijenjeno od: McG. 29.01.2008. u 15:49.
st@rfucker je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 20:56   #33
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
U startu, NE, to nemožeš stavit u to kućište. Prvenstveno iz razloga što imaš ATX ploču a u antec stane samo microATX. Dakle, fizički ju nemreš ugurat unutra. Alternativa je npr. Silverstone LC-03V za 965kn, ili Silverstone LC-10M za 1225kn ili Silverstone LC-14M za 1246kn. To ako inzistiraš na kućištu s displayom i daljinskim. Meni osobno se najviše sviđa Silverstone LC-17 za nekih 800kn al zaboravi na daljinski i display.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 16:57   #34
st@rfucker
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
txnx,

u međuvremenu sam i ja došao do tog zaključka da je osnovni problem u mATX-u

imam B-varijantu, a ona je THERMALTAKE "mozart" samo mi je malo visoka cijena u komb sa displayom.



u ovo kučište bi uz male preinake za HDD trebalo sve stati...

Vaše mišljenje???

http://thermaltakeusa.com/product/Ch.../vc4000sns.asp
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	EnlargedView4000.jpg‎
Views:	146
Size:	98.2 kB
ID:	8211  
st@rfucker je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 09:29   #35
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
zvjezdoje*če ,meni se taj Mozart ne sviđa. Kad bi htio/morao imat veliko prostrano 'fancy' kučište s displejom i relativno normalnom cijenom pucao bi na LC-16M

znam da je nešto skuplje al pošto imaš hrpetinu toga za ugurat i želiš displej...




a sad back tu topik.
pošto sam ovaj vikend napokon uhvatio volje da se zafrkavam s novim kompom da napisem par 'utisaka'.

prvo ,sredio sam problem kulera kupovinom/montažom novoga...
a odvojenost kompa od radnog mjesta sam rješio kupovinom jeftine bežične tipkovnice...

Pa se sama konfiguracija/kupovina dosad svela na sljedeče:

Antec 2480
iMON VFD

Gb MA69GM-S2H
2x 512mb
A64 3500

WD 5000 AAKS
Samsung HD 501 LJ

Ninđa mini
MS SET-713W

(sve skupa 4k kuna i neki sitniš)

Uglavnom rješavanje kuler pitanja me podsjetilo zašto sam uopče htio najeftinije moguče kučište...
Središ jedno tj. u ovom slučaju zvuk box kulera a onda se istakne napajanje i onda to traži daljnja razmišljanja i akcije kojima nama kraja tj. trošenje i trošenje novca :-/ . Grr

drugo ,što se instalacije Win tiče......Ja a pogotovo nitko drugi ne može znat što sam tu tokom godina poštimao po svom ukusu na ovima koje imam....nemam ja vremena ni živaca a ni toliko znanja da sve to otpetljam tako da sam odustao od instalacije novih Win i jednostavno iskoristio ove koje imam deinstalacijom starih drajvera i instalacijom novih. Šta se mene tiče ja zadovoljan osim toga što pri dizanju uvijek iskoči neka poruka da je našlo neki novi Unknown hardwer i da trebaju neki drajveri....drajveri kojih očito nema na CDu od ploče a ni na netu pa mi se čini da če to otpetljat samo novi WIN.

treče, ploča...tu djelom ne mogu baš bit objektivan jer mi je sve novo a ne volim neke promjene na koje nisam pripremljen u potpunosti....
Npr. koji vrag su program za informacije o ploči poput infa o temp. morali 'upakirat' u glupasti prozor koji izgleda kao neki pult za replikaciju hrane iz vojađera....a u ovom novom control panelu za sliku od ATIja se baš ne snalazim i volio bi više one jednostavne kockasto sučelje na koje sam navikao...iako je to vjerovatno prastaro :-/

o razini izhebanosti sa štimanjem svega mislim da ne trebam detaljno....

što se zvuka na razini drajvera / spojivosti tiče tu če mi trebat malo da se snađem i sve prožvačem.
u vezi slike....iako ploča ima hrpicu korisnih konektora tu sam u biti nekako razočaran s funkcionalnosti i mislim da ču ipak morat razmislit o nekakvoj grafičkoj. Nadam se da če prodaja ovog 'starog' kompa bit dostatna za nešto jer mi je ovo trošenje više navrh glave.

Uglavnom uz to bogastvo konektora kao što je:
DVI-D
D-Sub/VGA
HDMI,
Komponentini,
S-Video

stvar se uglavnom svodi da su tu dvi opcije tj. analogni i dig izlaz. A ta 2 izlaza se mogu iskoristiti u samo toj kombinaciji što uzimam minus pošto trebam odspojit monitor da bi dobio sliku putem HDMIa a netko tko ima analogno spojen monitor može zaboravit na sliku na TVu putem S-Videa šta može ova moja prastara grafa. Tako da integralna grafa nažalost ne zadovoljava moje skromne neigračke potrebe iako se i s njom može živjet...

Inače sam s samom kvalitetom za gledanje filmova zadovoljan...
Htio sam ti puknut koju sliku no sam fotič i automatika to napravi čudno pa nema velikog smisla.

A šta se samog iMONa.
Iako nisam baš zahtjevan tip i to je moglo bit bolje sve skupa. Ne mislim na iMEDIAN iako stvar djeluje zanimljivo i napokon kužim u čemu je strka sa HTPCom ...ono daljinski u ruku i sve ljepo iz fotelje No početno poštimavanje toga izgleda kao nešto za što treba imat živaca,volje i vremena šta ja nemam Uglavnom, mislim da je moglo bit bolje u kontekstu veče konfiguracije daljinskog i tog softvera na displeju.
Znam da je ovo malo čudno od mene kad uzmeš u obzir da koristim samo jednu tipku PLAY/PAUSE na tom daljincu i zbog toga što nemam volje za zahebanciju/petljanje s stvarima ali ipak tko zna što mi može past na pamet sljedeče pa zbog toga želim da to mogu...
Morao bi još proučit sve to skupa jer mi trenutno smeta uključenost displeja kad je komp isključen...pa nepokazivanje vremena filma gledanog u MPCu.
a ne kužim ni ponavljanje zauzetosti diskovnog mjesta.
npr...prilikom sistem informacija ,izlista normalno zauzetosti na prve dvi particije dok treču čita 2 puta različito i oduzima prvu znamenku :-/ (isto i na drugom disku)
npr.
E Disc 160.03GB / 400.00 GB
E Disc 60.03GB / 400.00 GB
??

Kao što vidiš nezadovoljan sam do daske te to trpim na račun izgleda...ah ,koji sam ja površinski tip



btw, obečao sam ti koju sliku pa...

Kučište i kuler su u kuler topiku.

gužva sa sata konektorima

slika sa int. grafe /HDMI izlaza ( Ona mala plavkasta mrlja na dnu je displej od iMONa )

unnatural habitat
unnatural habitat beter vju


btw, u kuler topiku na kraju stoji pitanje pa ako ti nije gnjavaža pitaj prijatelja?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 04.02.2008. u 09:43.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2008., 09:40   #36
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Dobro da si nakraju uopce nesto kupil jer vidim da si biral dosta vremena, skoro mjesec dana :-)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 09:26   #37
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Red face

Ma nije bio toliki problem u kupovanju i odlukama jer je to relativno brzo prošlo prema stavljanju svega kupljenog u pogon što još nisam u potpunosti napravio i radim na starom kompu....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na