Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2007., 19:41   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
pukla plastika na vodenom bloku, zamjena

imam doticni vodeni cpu blok: http://www.simplicityonline.co.za/si...e/CL-W0010.jpg
i bio sam prejako stegnuo uvodnice, napukla plastika na dijelu di je navoj i to malo pomalo curi van.
nije nista strasno, samo imam pitanje: da odfuram tokaru taj blok pa da mi on slozi od bakra (ili nekog drugog metala) taj pokrov, jel moze on napraviti po toj plastici nacrt? pretpostavljam da da ali nikad se ne zna.
od kojeg materijala da bude? ako uzmem komad plexija (gdje ga ima?), da li onda njega odfuram isto tokaru na obradu ili nekom drugom?
bila je zamisao da odfuram samo blok tokaru da on to napravi od bakra, al me zanima dal ce tezina bloka utjecat na neprijanjanje na proc, jer blok ne stoji horizontalno nego okomito (obicno tower kuciste)?

znate negdje u zg gdje ce mi to napraviti, i gdje nabaviti plexi (ako ce mi trebati)?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 19:42   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
uff, ponavljam se. I-dozer
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2007., 20:06   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jesi siguran da malo nekog jačeg epoksidnog brtvila nebi rješilo tvoj problem?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 20:12   #4
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
jel to ona vuna/konac smeda?
inace sumnjam. stavio sam na navoje par slojeva od one plastike od vrecice najobicnije. otrgnuo komad stavio na navoj i zasarafio.
skoro pa uopce ne pusta, kao da samo vlazi malo...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 21:19   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ne imaš za kupit brtvila za cjevne sustave, to su ti razne paste ili tekućine koje se pakiraju kao lak za nokte ili sekundna ljepila, njima namažeš navoj i zavineš normalno (naravno ne pretjerivati) i kad se stisnu moraju držati, možeš i sa običnim sekundnim ljepilom tipa uhu probati s obzirom da je to niskotlačni sustav s vodom, kupu si tubu uhua, namaži navoj od uvodnice natanko i noramno zavini, oko vanjske strane vavja će se vjeroajtno napraviti mali izdignuti "prsten" ljepila to je dobro ostavi ga tako da se suši bar 24h ako je uhu ili neko drugo od mekih ljepila tvrda kao cyanifix možeš i manje recimo 8-12h ostavit i nakon toga su ti uvodnica i blok jedan komad...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 21:25   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
da, skuzio sam
ne bih bas da mi uvodnice budu jedan komad sa blokom, mislim da cu radije otici tokaru pa barem pitati... sad samo pitanje ostaje: plexi ili bakar?
hvala yedwy, ovo sa epoksidnim brtvilom mogu probat jer se nece zalijepiti uvodnice, samo moram do boja i lakova jedan dan skoknut
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 21:28   #7
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
da, skuzio sam
ne bih bas da mi uvodnice budu jedan komad sa blokom, mislim da cu radije otici tokaru pa barem pitati... sad samo pitanje ostaje: plexi ili bakar?
hvala yedwy, ovo sa epoksidnim brtvilom mogu probat jer se nece zalijepiti uvodnice, samo moram do boja i lakova jedan dan skoknut
Ma uzmi malo teflona i trebalo bi rjesiti, ako je puknuto samo malo oko navoja.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 21:53   #8
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
u zadnja 2 dana sam rastavljao vodeno 11 puta...
kad dobijem grafu sa servisa onda cu vidjeti kak cu.
zapravo me zanima ovo za tokara...
sad cu pogledat jel imam teflonsku traku doma...

nemam... sutra idem po nove brtve, po teflonsku traku i epoksidno brtvilo
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 22:09   #9
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
imam doticni vodeni cpu blok: http://www.simplicityonline.co.za/si...e/CL-W0010.jpg
i bio sam prejako stegnuo uvodnice, napukla plastika na dijelu di je navoj i to malo pomalo curi van.
nije nista strasno, samo imam pitanje: da odfuram tokaru taj blok pa da mi on slozi od bakra (ili nekog drugog metala) taj pokrov, jel moze on napraviti po toj plastici nacrt? pretpostavljam da da ali nikad se ne zna.
od kojeg materijala da bude? ako uzmem komad plexija (gdje ga ima?), da li onda njega odfuram isto tokaru na obradu ili nekom drugom?
bila je zamisao da odfuram samo blok tokaru da on to napravi od bakra, al me zanima dal ce tezina bloka utjecat na neprijanjanje na proc, jer blok ne stoji horizontalno nego okomito (obicno tower kuciste)?

znate negdje u zg gdje ce mi to napraviti, i gdje nabaviti plexi (ako ce mi trebati)?
probaj nazvat neke autolimare okolo. Neki - napredniji imaju alat za lemit plastiku kojim leme branike lampe i sl plasticne ili plexi stvari...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 22:57   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
probaj nazvat neke autolimare okolo. Neki - napredniji imaju alat za lemit plastiku kojim leme branike lampe i sl plasticne ili plexi stvari...
ako leme tolko velke stvari sumnjam da ce ovo napraviti kak treba, a da ne zayebu dokraja. radije ja probam sa prije navedenim teflonom, brtvilom, a onda ak ne uspije odem do tokara da vidim jel mi on moze srediti to...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2007., 00:25   #11
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
hmm, jel ti puklo baš kod navoja, ili je pukotina išla od navoja van? uglavnom, probaj prvo zabrtviti nekako to.

ako ne ide nikako (al trebalo bi ), onda lijepo kupiš komad plexia kod nekog staklara, te odeš nekom tokaru ili nekom sličnom da ti po starom komadu plexia napravi novi... to je najlakše. bakar će ti otežat blok, i to je to. neće biti problema oko prijanjanja, ali nema smisla pilit po bakru, kad se isto može po plexiu X puta lakše....
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 07:33   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
da, skuzio sam
ne bih bas da mi uvodnice budu jedan komad sa blokom, mislim da cu radije otici tokaru pa barem pitati... sad samo pitanje ostaje: plexi ili bakar?
hvala yedwy, ovo sa epoksidnim brtvilom mogu probat jer se nece zalijepiti uvodnice, samo moram do boja i lakova jedan dan skoknut
Zato sam i rekao da možeš probati a ne kao prvo rješenje...

Brtvilo bi trebalo biti ok, odi u neki šhop di se prodaju vodoinstalaterske stvari, ne u boje i lakove, neznam dal tamo ima nikad sl stvari nisam kod njih kupovao, makar možda i ima, uglavnom traži tekuće brtvilo za plastične sisteme i lik će (valjda) znati što ti treba...

Da nebi bilo zabune ja i stari sa sličnim mažemo spojeve na klimama tako da si možeš zamisliti kaj one drže...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 09:05   #13
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
hmm, jel ti puklo baš kod navoja, ili je pukotina išla od navoja van? uglavnom, probaj prvo zabrtviti nekako to.

ako ne ide nikako (al trebalo bi ), onda lijepo kupiš komad plexia kod nekog staklara, te odeš nekom tokaru ili nekom sličnom da ti po starom komadu plexia napravi novi... to je najlakše. bakar će ti otežat blok, i to je to. neće biti problema oko prijanjanja, ali nema smisla pilit po bakru, kad se isto može po plexiu X puta lakše....
puklo je i dio navoja i od navoja van, zato i curi. onak 1/3 navoja napuknuta i vani dio napuknut... ali me zabrinjava ovaj na navoju, ak njega zbrtvim onda ce radit. kad ovi u tt-u ne znaju stavit plexi, neg plastiku...
i fala na konkretnom odgovoru za tokara i plexi
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 09:38   #14
guzda
The Brainless One
Moj komp
 
guzda's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Du-St-Zg-Bp
Postovi: 30
a možeš pokušat stegnit s bragicom...
__________________

guzda je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 09:40   #15
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
samo ako nemas sreće morat ces proc par tokara prije nego nađeš nekoga koji ce to napravit za male novce, jer na plexiu je to brzo gotov, ali opet ce ti se nac mudrijasa...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 16:15   #16
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Neki dan su kod mene predihtavali prikljucak plina i imali su neku teflon traku-nit koja je vec bila natopljena s nekom tekucinom za bolje dihtanje.
Ako poznas nekog plinasa mozda ti moze pomoci.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 17:09   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Neki dan su kod mene predihtavali prikljucak plina i imali su neku teflon traku-nit koja je vec bila natopljena s nekom tekucinom za bolje dihtanje.
Ako poznas nekog plinasa mozda ti moze pomoci.
to ti je teflonska traka, sad moze biti natopljena u epoksidnu tvar, ili u neku gustu mast cak. ali mislim da ce meni biti zadovoljavajuca samo teflonska traka. danas doso pred ducan u 15:34 a ono rade do 15:30... jbmu trebo sam prije neg sam otiso u grad po to
sutra odem
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 17:57   #18
guzda
The Brainless One
Moj komp
 
guzda's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Du-St-Zg-Bp
Postovi: 30
Probaš s bragom zategnit gumu...s tim ti se zateže guma kod priključaka na plinu, vodi, klimi...itd. To ti je najjeftinija solucija i može čak dobro izgledat, imaš raznih boja, pa možeš prilagodit bloku na procu...provaš zategnit
ako držiš to je to i možeš skinit kad te volja, bolje nego lipit...
ako ne bude valjalo onda pribjegneš trakama i ljepilima...
__________________

guzda je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:02   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
opet mi nije jasno sto je to braga, moze slika? jesu to oni stezajuci prstenovi mozda? inace ovdje su metalne uvodnice u plastici tak da nema gume, i nema se sto stiskat sa tim prstenima...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:06   #20
guzda
The Brainless One
Moj komp
 
guzda's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Du-St-Zg-Bp
Postovi: 30
Imaš li ti sliku kako izgleda taj tvoj kvar?
__________________

guzda je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:17   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor guzda Pregled postova
Imaš li ti sliku kako izgleda taj tvoj kvar?
ne kuzim, svi su razumjeli jedino ti nisi
dao sam sliku bloka: imas na njemu dva metalna dijela::to su uvodnice. i sad one se usarafe u navoj na toj plastici, a ja sam prejako sarafio i napukla plastika na tom navoju i dijelu oko navoja. ma ko ga hebe evo slika:
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:28   #22
guzda
The Brainless One
Moj komp
 
guzda's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Du-St-Zg-Bp
Postovi: 30
u tom slučaju oprosti...moja veeelika, ogromna greška...krivo razumljeno...totalno...uhvati se teflona, lemilice, ili čak možeš napunit kositrom pa zalemit...
__________________

guzda je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:34   #23
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor guzda Pregled postova
u tom slučaju oprosti...moja veeelika, ogromna greška...krivo razumljeno...totalno...uhvati se teflona, lemilice, ili čak možeš napunit kositrom pa zalemit...
ma nemas frke uopce. ici cu na nesto da mogu uvodnice izvaditi kasnije, a ne da mi se sve slijepi. u krajnjem slucaju idem sa superljepilom, lagano potrgam plastiku
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:57   #24
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Ipak bi na tvojem mjestu nabavio drugi komad pleksija, zvrtal dve rupe i dal narezati navoje. Najljepse ce izgledati a i najsigurnije.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 15:17   #25
Kvaka22
Registered abuser
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Tu sam negdje
Postovi: 59
Sorry sto kasnim...

A ovi uzdignuti dijelovi su i napravljeni za takve pametnjakovice koji kljucem idu stezati uvodnice. Dakle, ako bolje pogledas, navoj je urezan cijelom duzinom rupa, i kad uvrnes uvodnicu, ona ne dodje niti blizu bakrenom dijelu, nego je 1cm od njega. odrezes samo taj "tuljak" s navojem i ispod njega imas jos dovoljno navoja da bez problema stane uvodnica. Komp na kojem mi je vodeno je na selu, no ako ti nije toliko hitno, mogu uslikati i pokazati kako sam ja to rijesio.

Cijelo hladjenje je kupljeno od jako pametnig lika koji je sve uvodnice dotezao kljucem koliko je mogao i cirjeva su mu popucala i jedan navoj na pleksiglasu je smrdao. To je bilo "popravljeno" teflonskom trakom i jako je dobro drzalo, no ja kao ja, to nisam mogao gledati i napravio sam po svom i sad radi kako treba...
Kvaka22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 19:32   #26
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
nisam stezao kljucem uvodnice, rukom sam, a posto imam "malo" jacu ruku fino sam pritisnuo to...
i to ti je takva pukotina da se ne da srediti ako odrezem dio gornji, a samim rezanjem gubim pocetak navoja i moglo bi se dogoditi da navoj ode u qurac totalno. pukotina je dosta duboko.
trenutno nemam vremena to sve napraviti, ali ako ne uspije brtvljenje teflonskom trakom, odo ja tokaru da mi sredi plexi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na