Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2016., 17:56   #2341
lucija85
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 90
Hvala na odgovoru Froxie ali politička strana me nimalo ne interesira, pod negativnim komentarima sam naravno mislila na razne probleme tehnicke prirode koje su ljudi podijelili sa svima u ovoj temi. Na papiru cijene i brzine mi izgledaju savršeno ali koliko vidim realnost je sasvim drugačija jer na prvi pogled čini se da nije "kvalitetno napravljeno" kako kažeš.
lucija85 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 18:18   #2342
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Ako imas mogucnosti odi na optiku. 50\10 ili 100\20 ce ti bit veliki pomak u odnosu na trenutne brzine. Mnogi i na adslu imaju problema pa su pisali o tome svuda alito neznaci da ces ih ti imat ili ih imas sad. Vecinom dok nesto radi onda se to ni ne pise previse okolo.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 19:21   #2343
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Osim nas rijetkih koji se znamo tu i tamo pohvaliti kako nemamo problema...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 20:09   #2344
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lucija85 Pregled postova
Hvala na odgovoru Froxie ali politička strana me nimalo ne interesira, pod negativnim komentarima sam naravno mislila na razne probleme tehnicke prirode koje su ljudi podijelili sa svima u ovoj temi. Na papiru cijene i brzine mi izgledaju savršeno ali koliko vidim realnost je sasvim drugačija jer na prvi pogled čini se da nije "kvalitetno napravljeno" kako kažeš.
Tehnički i teoretski ćeš s optikom imati puno manje problema. Ona je pouzdanija i brža.
Problem je što je slabo dostupna.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 23:02   #2345
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
...Kako koji dio infrastrukture, ali u SAD neki dijelovi i jesu pod državom / lokalnom samoupravom....
Zato sam i spomenuo.
U americi je prakticki najbolje u mjetima gdje je lokalna samouprava (to mozemo strpati pod "drzavu"), napravila nesto na svoju ruku i otvorila put zdravoj konkurenciji te, daleko bitnije, onemogucila velike igrace (njih ravno dvoje) da drze monopol i dogovorno dijele teritorij.
Uz tu lokalnu samoupravu se pojavljuju micro operateri tamo gdje im veliki nisu zablokirali rad i naravno Google Fiber koji je jos uvjek vrlo malen igrac (maltene micro) kad se pogleda ukupna pokrivenost.

Stvarno nebi htio da se i kod nas desi da HT i VIP podjele RH po dogovoru te da onemoguce (tj. otezaju) manjoj konkurenciji da naraste.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 23:27   #2346
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Zanimljivo je to da su i šef HT-a i šef VIP-a spomenuli razliku između europe i amerike što se tiće broja teleoperatera, kako u europi ih ima preko 300 a u SAD-u samo 4. I da je za to kriva regulacija u europi i da bi se trebali ugledati na Ameriku.
Oni ocito imaju druge podatke.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 00:12   #2347
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Imaju dobre podatke. 4 najveca drze stvarno vecinu Internet konekcija. Evo sto kaze Wikipedia za neke okvirne brojke:
Comcast 22,868,000
AT&T 15,832,000
Time Warner Cable 13,016,000
Verizon 9,223,000

S tim da se Comcast pokusava spojiti sa Time Warnerom, no za sada ih blokira drzava (nisam citao o tome u zadnje vrijeme pa neznam dal ima kakvih pomaka u jendom ili drugom smijeru. Ako pogledate da 5. sljedeci ISP ima samo 6 mil korisnika, sve vam je jasno. Spajanjem Comcasta bi WTC-a bi nastao nenadjebivi monopol.

I ova slika pokazuje ne bas tako sjajno stanje internet au Americi:


I sad, kad to uzmes u obzir, zar je cudno da HT-ov i VIP-ov management zaziva isto sranje i u EU? Naravno da zazivaju. I kad javno kazu: "mi bi htjeli Americki sistem" vecina neinformiranih ljudi si zamisli: "wow! Amerika! hell yeah!"

Ja se nadam da ce nehomogenost EU-a drzati takva sranja ipak kolko tolko podalje od stvarnosti. Naglasak na nadam.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 10:03   #2348
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,482
Zazivaju stanje kao recimo prijatelj u Austriji sto ima, on ima 100/100 i brzina mu padne na 10mbit, naravno ide prijaviti problem. Na to mu operater kaze ako Internet radi nema se sta zaliti, moze se zaliti ako padne ispod 1mbita. I sad kad imas dva igraca ti se mozes prijetiti kao preci cu drugome, ali ustvari oba ti daju istu jadnu razinu usluge.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 10:23   #2349
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Moze biti DALEKO gore od toga. Pogledaj sliku koju sam stavio u svoj post. 1/3 amerike NEMA IZBORA. Samo jedan jedini ISP. Cijena, kvaliteta....nemas se kome zaliti.
Ekipa iz Amerike prica (pratim Tek Syndicate) da su podjele teritorija nevjerojatne. Ono desi se da s jedne strane ulice imas jednog provajdera a s druge drugog. I ne mozes birati. Imas tog koji je na tvojoj strani i to je to.

K tome ti isti provajderi pricaju da je isplativije ulagati u bakar nego u optiku, da je postavljanje optike skuplje nego postavljanje bakra i tako to....ludilo.

I onda na tu situaciju imas lokalnu samoupravu koja je skuzila da stvar nevalja i koja bi napravila svoju infrastrukturu na sto ih jedan ili vise ovih velikih ISP-ova (zavisi tko drzi monopol u toj drzavi) tuzi zbog tko zna cega, i dobije na sudu zabranu.

Ja se samo nadam da ce taj trend biti zaustavljen na neki nacin u EU.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 10:35   #2350
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,482
A i kad je par lakse je uvjetovati velikim content providerima tipa netflixu i googlu, lakse ih se moze reketariti. Tcom isto prica da oni bez problema osiguravaju medugradski promet ali zaboravljaju reci da ga naplacuju vise od cijene Interneta. Isto je zanimljivo kako oba direktora pricaju skoro pa isto, ocito su iste upute citali.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 10:45   #2351
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pricaju skoro pa isto a kao jedan protiv drugog su.

Mislim da nam nema spasa, zavrsit cemo mi kao ameri i to ne samo u telekomunikacijama. Ima jos tu stosta za pokvariti se. Kao sto rekoh, cilj svih je kontrola nad masom. I tako umire sloboda naroda.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 12:46   #2352
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor bumbak12 Pregled postova
pozdrav,

pa ovisi i šta to downloadas i odakle.. možda taj server ne da ili nemože dati veću brzinu downloada.. Meni sa 200/100 mbita zna nekad download ici 50kb/s ako skidan nešto sa jadnih stranica ili kao free user sa raznih file share-ova pa mi ogranice brzinu.. dakle to sta ti imas 100bita ne znaci da ce ti svi serveri na internetu dati da skidas sa 100 mbit/s
evo da vratim se na moj post od prije nekog vremena...

znaci svijestan sam da server moze imat svoju brzinu... napominjem da nesto kuzim o mrezi. uglavnom..

na poslu imam optiku 50/50 od T-coma i isti torrent jednom rijecju jednostavno LETI... znaci brzina koju postizem je dvostruko veca nego doma na 100mbita. Okscilacije pri downloadu daju naznaku da t-Com nekako vrsi ogranicavanje (meni se cini) broja konekcija. puzevim korakom raste brzina... a na poslu LETI

ne znam tocno sta da radim... dali da idem s**t im na telefon ili ne...

pozdrav
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 12:50   #2353
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
To ti je ono udri po sirotinji a bogatima daj još.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 12:58   #2354
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,482
Cijena poslovnog lika je 10x skuplja tako da vrijedi koliko para toliko muzike.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 13:06   #2355
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pricaju skoro pa isto a kao jedan protiv drugog su.
Pa to je potpuno normalno. Imaju isti odnos prema tržištu (korporacija vs. tržište), ali su i konkurencija (bore se jedan protiv drugog).

Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Mislim da nam nema spasa, zavrsit cemo mi kao ameri i to ne samo u telekomunikacijama. Ima jos tu stosta za pokvariti se. Kao sto rekoh, cilj svih je kontrola nad masom. I tako umire sloboda naroda.
Ne možemo završiti kao ameri iz niza razloga: poslovno je tržište bitno više orijentirano tamo nego u EU s bitno manjom regulacijom tržišta; koliko para toliko muzike je bitno izraženije opet tamo nego ovdje.

Iliti, tamo nikom ne bi pala glupost na pamet "do 2020 svi moraju imati 30 Mbit pristup" ili "ne možeš investirati ako drugima ne daš pravo upotrebe tvoje infrastrukture".

U situaciji kad na formalno jako reguliranom tržištu imaš realno jednog i pol stvarnog investitora uz državu koja bi sve, a ne bi dala ništa teško je očekivati bolje.

Tamo pak znaš, ako si za istu kuću iskeširao milijun dolara umjesto na drugoj lokaciji identičnu za par desetina tisuća znaš da možeš očekivati i više providera, bolju uslugu policije, kvalitetnije škole, uređenije ceste i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 13:17   #2356
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 94
Ala ste ga nadrobili.... neće biti širenja optike po selima, kućama, špajzama, drvarnicama...dok se ne riješi jedna "mala" bitna stvar: pravo puta, pristup lokaciji i tak to.... sve drugo je trla baba lan
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 13:20   #2357
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tamo pak znaš, ako si za istu kuću iskeširao milijun dolara umjesto na drugoj lokaciji identičnu za par desetina tisuća znaš da možeš očekivati i više providera, bolju uslugu policije, kvalitetnije škole, uređenije ceste i slično.
Zato jer je u toj budućoj domovini proletarijata lokacija sve, može se u kuću utjerati milijarda dolara ali ako je lokacija u pripizdini ne vrijedi ni kamion ajvara.
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:05   #2358
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Teoretsko pitanje.
Bnet je na djelu trase po ulici gdje ne postoji kabelska kanalizacija stavio po četiri velike plastične cijevi kroz zemlju. Koriste samo jednu od njih za svoj koaksijalac.
Može li HT staviti svoj optički kabel kroz neku od preostalih cijevi/da li bnet općenito dozvoljava/iznajmljuje ostatak za druge operatere.
Jer mi je glupo da idu stavljati 4 cijevi a znaju da će koristiti samo jednu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:08   #2359
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Ljudi, 30% Amerike ima mogucnost samo jednog provajdera. Ako si u takvom gradu, mozes se postavit na trepavice i srat dolare na usta, neces dobiti nista bolje od svog susjeda.
Ova ekipa sa Tek Syndicate-a je pricala kako su zvali Comcast ako se ne varam vezano uz ponudu (sele se pa traze sta ce uzet od provajdera na novoj lokaciji). I ono, ovi uopce nisu zainteresirani da im ponude ista bolje iako lova nije upitna. Jednostavno ih nije briga jer vecinu posla obavljaju na porucju gdje su jedini ili jedan od dva dostupna providera. Libo ih racku za tvojih milju dolara i skupu kucu u skupom kvartu....
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:23   #2360
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
https://www.youtube.com/watch?v=M0sAVtOt2wA
Nepotrebno nas je uspređivati sa SAD-om
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:29   #2361
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Ala ste ga nadrobili.... neće biti širenja optike po selima, kućama, špajzama, drvarnicama...dok se ne riješi jedna "mala" bitna stvar: pravo puta, pristup lokaciji i tak to.... sve drugo je trla baba lan
Pa to sam i ja spomenuo. Ali ništa od toga ako vlada ne poduzme ništa po tom pitanju, jer treba urediti, mijenjati i donesto nove zakone da bi se to pokrenulo. I to alo vec imaju u planu to do 2020. što prije jer po ovome kako sad stvari stoje tih 4-5godina je prekratkp za donošenje zakona i uređivanje ovim tempom koji oni rade. A gdje su još pitanja ostalih mistarstava, jer ovdje govorimo samo o ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:44   #2362
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pa to sam i ja spomenuo. Ali ništa od toga ako vlada ne poduzme ništa po tom pitanju, jer treba urediti, mijenjati i donesto nove zakone da bi se to pokrenulo. I to alo vec imaju u planu to do 2020. što prije jer po ovome kako sad stvari stoje tih 4-5godina je prekratkp za donošenje zakona i uređivanje ovim tempom koji oni rade. A gdje su još pitanja ostalih mistarstava, jer ovdje govorimo samo o ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture.
Nisi shvatio. Nema više socijalizma ni komunizma i ljudi moraju iz glave izbaciti da će vlada nešto napraviti. Većina infrastrukture po selima, općinama je izgrađena na privatnom zemljištu bez ikakvog papira i danas svatko tko je vlasnik takvog zemljišta može kako bi rekli Zagorci ravnati se po onoj: "nebu niko na mojoj zemlji mene jebal". A mogućnosti za izmještanje stupova baš i nema osim po grabama uz cestu koje ako je cesta općinska, onda je i graba općinska.. itd... itd.. puno toga što prelazi okvire ovog foruma.
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 14:59   #2363
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Zato jer je u toj budućoj domovini proletarijata lokacija sve, može se u kuću utjerati milijarda dolara ali ako je lokacija u pripizdini ne vrijedi ni kamion ajvara.
Točno. Onda se time ne zabrinjavaju ni provideri bilo koje vrste infrastrukture - vode, struje, interneta...

Samo kod nas bi uveli pravila brzine do svakog korisnika, a pola ih ima septičku jamu, plin je nedostupan većini države ili struja varira k'o cijena banana u Konzumu.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Može li HT staviti svoj optički kabel kroz neku od preostalih cijevi/da li bnet općenito dozvoljava/iznajmljuje ostatak za druge operatere.
Jer mi je glupo da idu stavljati 4 cijevi a znaju da će koristiti samo jednu.
To samo oni znaju. Možda je mogu ponuditi u najam.

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Jednostavno ih nije briga jer vecinu posla obavljaju na porucju gdje su jedini ili jedan od dva dostupna providera. Libo ih racku za tvojih milju dolara i skupu kucu u skupom kvartu....
Ako im se iz bilo kojeg razloga nešto ne isplati (lova, marketing ili nešto treće) - no soup for you.

Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
A mogućnosti za izmještanje stupova baš i nema osim po grabama uz cestu koje ako je cesta općinska, onda je i graba općinska.. itd... itd.. puno toga što prelazi okvire ovog foruma.
Sve je izvedivo, ako država nešto jako želi. A koliko želi vidljivo je sa statusom trenuitnog DTK, kamoli s nečim budućim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:06   #2364
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
@kilkenny
U demokraciji i kapitalizmu onaj tko paca porez, ocekuje za uzvrat odredjenu razinu usluge. Veci porez, veca ocekivanja. Nasi porezi su takvi da bi mi trebali ocekivati opticke kablove direktno iz centrale zasebno u svaku sobu svake kuce.
Bas zbog toga se je pokrenula i lokalna samouprava u Americi u mjestima gdje privatne tvrtke nisu thjele napraviti nista a ljudi su dovoljno pametni da traze uslugu.
To sto smo mi uvjereni da je kapitalizma i demokracija: "suti i trpi sto god ti partija na vlasti servira" je nas problem.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:09   #2365
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sve je izvedivo, ako država nešto jako želi. A koliko želi vidljivo je sa statusom trenuitnog DTK, kamoli s nečim budućim.
I to je naš jedini i glavni problem.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:13   #2366
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
@kilkenny
U demokraciji i kapitalizmu onaj tko paca porez, ocekuje za uzvrat odredjenu razinu usluge. Veci porez, veca ocekivanja. Nasi porezi su takvi da bi mi trebali ocekivati opticke kablove direktno iz centrale zasebno u svaku sobu svake kuce.
Bas zbog toga se je pokrenula i lokalna samouprava u Americi u mjestima gdje privatne tvrtke nisu thjele napraviti nista a ljudi su dovoljno pametni da traze uslugu.
To sto smo mi uvjereni da je kapitalizma i demokracija: "suti i trpi sto god ti partija na vlasti servira" je nas problem.
Tu je jedini problem što se mora odlučiti ili država kontrolira tržište ili se tržište kontrolira samo.
Nema malo jedno malo drugo, kako kome u kom trenutku odgovara.

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
I to je naš jedini i glavni problem.
I pare. Uz samu tešku definiciju države (jer dio je vezan uz centralnu državu, dio uz lokalnu samoupravu).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:43   #2367
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,614
Za ovu priču najviše može (i trebala bi) napraviti lokalna samouprava,
upravo oni su u poziciji da zahebu ucjene operatera preko pristupa i izgradnje DTK koja nije i ne smije automatski "pripasti" tom i tom operateru.

Ako ima mjesta možeš provući kabel / fiber, plaćati ćeš "putarinu" i basta,
nikakvo uvjetovanje ili sl.

Kada je interes dovoljno velik financijski se može riješiti slučaj "izoliranog otoka" kao kad je odr. operatera (sad se ne mogu sjetiti imena) ucjenivala T-Koma sa linkom prema vani pa su ovi sami napravili / platili link prema Austriji (ako se dobro sjećam).

Ajmo se vratiti na osnovnu temu,
niste (još) otišli u off al se bojim da nećemo ništa postići šta mi ovdje prolivamo žuć,
eto par postova prije nam se kolegica prepala čitajući sve skupa.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:43   #2368
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
A para nema bez pomoći iz EU. A ovako nam kaže gospon Orešković "EU prijeti sankcijama i blokadom fondova zbog neprovođenja reformi." I "The End" rasprava završena. Nema financija, nema volje HT-a da drugi vode kolo, nema optike.

EDIT:

Jel vlada htjela da OiV izgradi novu DTK mrežu i iznajmljuje operaterima? Jest. Jel vlada time predložila da lokalne samouprave same uz financiranje iz EU izgrade optičku mrežu unutar gradova, naselja i iznajmljuje operaterima? Jest.
Zašto to nije onda sprovedeno? Zato jer ne mogu ništa napraviti, bespomoćni su jer HT ih drži za grkljan kojem se to ne sviđa tj. da ne drži konce u rukama.

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 01.03.2016. u 15:50.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 15:45   #2369
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema malo jedno malo drugo, kako kome u kom trenutku odgovara.
Ako smijem jos jednom malo u off topic....drzava mora imati utjecaj i raditi kako bi odrzala trzisnu utakmicu zivom i zdravom.
Ako premalo regulira, sudionici utakmice ce se dogovoriti (Amerika) te ce zbog toga doci do umiranja trzisne utakmice, ako regulrai previse, nece uopce ni doci do trzisne utakmice.
Pod "previse regulacije" smatram kako precestu promjenu pravila tako i definiranja pojedinosti kojese nebi smjele definirati (ala koliko neki proizvod mora biti tezak, ili kolika je maksimalna cijena nekog proizvoda / usluge itd.)

Naravno, to podrazumjeva da je drzava ta koja zeli zdravu ekonomiju i najbolje za svoje gradjane, sto se za nasu drzavu jednostavno ne moze reci niti u jednom segmentu.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 20:16   #2370
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Jel vlada htjela da OiV izgradi novu DTK mrežu i iznajmljuje operaterima? Jest. Jel vlada time predložila da lokalne samouprave same uz financiranje iz EU izgrade optičku mrežu unutar gradova, naselja i iznajmljuje operaterima? Jest.
Zašto to nije onda sprovedeno? Zato jer ne mogu ništa napraviti, bespomoćni su jer HT ih drži za grkljan kojem se to ne sviđa tj. da ne drži konce u rukama.

Potpuno je bespredmetno reći da HT drži ikoga ili ucjenjuje - ta "moć" je isključivo u suprotnom smjeru.
Na stranu što država takvo što ne može naložiti lokalnoj samoupravi, 99% iste nema ni para da takvo što izvede.
Da bi se izvelo ozbiljnije investiranje u DTK ili bilo što više negdje se moraju naći pare, ili EU fondovi (teško) ili "privatna" investicija.
Realno, samo HT ima ikakvu financijsku snagu to potegnuti. Ali za to ga država ne smije ograničavati kao sada.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na