Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2016., 16:36   #2311
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
HEP optika ne ide po stupovima po selima. To je nebitno i neiskoristivo. Kad se govori o HEP optici govori se o magistralnim vezama koje su u igri već preko 20 godina.
Ne pricam o HEP optici, vec o optici koju telekomovi postavljaju na HEP-ove stupove. Optici koju telekomovi financiraju. Al to sam ti vec napisao u proslom postu pa mi nije jasno dal ti uopce citas sto ja pisem...


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Napravit će ako vidi zaradu. Vidiš zaradu?
I opet mi nije jasno dal ti citas sto ti se pise ili odgovaras na random?
Ako i citas, nije mi jasno kako neznas za gore opisanu praksu u cijelom svijetu OSIM u Sjevernoj koreji i sl. zemljama.
Ako se porezni sustav postavi tako da tvrtka koja ima ciste zarade na racunu 100mil moze "izvuci" 60mil bez ulaganja ili 65mil sa ulaganjima, onda ce tvrtka sigurno iskoristiti opciju 2. To je zarada. To ce napraviti. To rade sve zemljama ovog svijeta duze vremena nego postoji moderna RH i to ne samo u telekomunikacijama nego i u bankarstvu i svim bransama gdje se vrti ogormna lova, a koje moraju natjerati da dio love uloze natrag u privatni/javni sektor.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 17:19   #2312
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Ne pricam o HEP optici, vec o optici koju telekomovi postavljaju na HEP-ove stupove. Optici koju telekomovi financiraju. Al to sam ti vec napisao u proslom postu pa mi nije jasno dal ti uopce citas sto ja pisem...
Pa čitam, citiram te: "Isto tako, elektra moze svoju infrastrukturu rentati telekomima i u manjim sredinama bas kao sto rentaju svoju infrastrukturu tim istim telekomovima za medugradski prijenos podataka."


Kakvi vražji stupovi? Znaš što HEP renta?

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
I opet mi nije jasno dal ti citas sto ti se pise ili odgovaras na random?
Ako i citas, nije mi jasno kako neznas za gore opisanu praksu u cijelom svijetu OSIM u Sjevernoj koreji i sl. zemljama.
Ako se porezni sustav postavi tako da tvrtka koja ima ciste zarade na racunu 100mil moze "izvuci" 60mil bez ulaganja ili 65mil sa ulaganjima, onda ce tvrtka sigurno iskoristiti opciju 2. To je zarada. To ce napraviti. To rade sve zemljama ovog svijeta duze vremena nego postoji moderna RH i to ne samo u telekomunikacijama nego i u bankarstvu i svim bransama gdje se vrti ogormna lova, a koje moraju natjerati da dio love uloze natrag u privatni/javni sektor.
U kojem si paralelnom svemiru to kalkulirao?
Investicija u takav biznis se vrati ako imaš sreće nakon 10+ godina. Na njoj zaradiš početnu investiciju nakon još n godina. Vidi što je bolje.

Što misliš zašto drugi telekomi ne investiraju toliko "kad je tu zajamčena zarada"? Što misliš koliko je još HT u gubitku nakon propasti Fiberlanda i one početne investicije od koliko, skoro 300M eura? Misliš da im je bolje spremiti lovu u džep ili "investirati u gubitak"?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 17:58   #2313
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Evo primjera kako bi se i općine mogle uključiti, naravno da su sve informirane kako spada već bi vjerojatno i većina poslale sličan prijedlog.
http://www.dalmacija.hr/Portals/0/do...20pristupa.pdf
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 17:59   #2314
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Ok, pokusat cu jos jednom, ovaj puta stupid proof:

Ako je T-com ove godine zaradi recimo 100mil kuna ciste love (totalno random broj koji je daleko od realne vrijednosti) i zeli to nekako izvaditi van, mora drzavi platiti porez na dobit. Trenutni porez na dobit je npr. 20%.

Drzava moze dignuti porez na dobit na 25% bez da ju itko ista pita.
Isto tako drzava moze dati olaksicu svakome tko 2% svoje dobiti reinvestira u infrastrukturu.

Kad bi drzava napravila takvu promjenu (dizanje poreza + olaksica), sto mislis sto bi napravio T-com. Dali bi izvadio lovu i platio 25% ili bi platio 20%+2%reinvestirao u infrastrukturu?

To je najjednostavniji i poglupljen slucaj koji se provodi ne samo u telekomunikacijama nego i sa bankama i gdje god drzava zeli preusmjeriti dio dobiti privatnih firmi koje zaraduju ogromnu lovu u nesto drugo.
Drzave to rade jako dugo vremena i to nije nista novo niti revolucionarno. Naravno, mora postojati politicki interes. Kod nas T-com podmaze ministra sa nesto sitno love i pojeo vuk magare.

Ovo o HEP-u necu kometirati jer sam ti fino napisao sto HEP renta u medjugradskom a sto bi mogao rentati na lokalnoj razini. Kako si ti izjednacio te dvije stvari meni je nedokucivo.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 18:12   #2315
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Ok, pokusat cu jos jednom, ovaj puta stupid proof:

Ako je T-com ove godine zaradi recimo 100mil kuna ciste love (totalno random broj koji je daleko od realne vrijednosti) i zeli to nekako izvaditi van, mora drzavi platiti porez na dobit. Trenutni porez na dobit je npr. 20%.
Može i platiti fakturu DT-u od 100Mkn i ne platiti ništa državi. Što ti misliš da se firme razbacuju plaćanjem poreza na dobit?

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Drzava moze dignuti porez na dobit na 25% bez da ju itko ista pita.
Isto tako drzava moze dati olaksicu svakome tko 2% svoje dobiti reinvestira u infrastrukturu.

Kad bi drzava napravila takvu promjenu (dizanje poreza + olaksica), sto mislis sto bi napravio T-com. Dali bi izvadio lovu i platio 25% ili bi platio 20%+2%reinvestirao u infrastrukturu?
Ovisno o tome što gazda kaže. Plaćanje tolikog poreza na dobit je i rijetko i svatko ga izbjegava (što je normalan dio posla). Investiranje u dugoročan model na kojem si već izgubio brdo para je teško vjerojatno.

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
To je najjednostavniji i poglupljen slucaj koji se provodi ne samo u telekomunikacijama nego i sa bankama i gdje god drzava zeli preusmjeriti dio dobiti privatnih firmi koje zaraduju ogromnu lovu u nesto drugo.
Drzave to rade jako dugo vremena i to nije nista novo niti revolucionarno. Naravno, mora postojati politicki interes. Kod nas T-com podmaze ministra sa nesto sitno love i pojeo vuk magare.
Ne treba nikoga podmazivati. Kad neka firma tako izgubi dio para znači da je CFO početnik.

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Ovo o HEP-u necu kometirati jer sam ti fino napisao sto HEP renta u medjugradskom a sto bi mogao rentati na lokalnoj razini. Kako si ti izjednacio te dvije stvari meni je nedokucivo.
Ja znam što renta u međugradskom (jer sam radio na tome) i na to sam se referencirao (tj, direktno na tvoju rečenicu). To pak nema nikave veze sa stupovima i kabelima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 22:08   #2316
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Znaci ipak nije....i give up. Mozda je stvar u meni, mozda samo lose pisem. Nadam se da nije ulazud i da je barem jedan buduci citatelj shvatio poantu.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 13:14   #2317
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Znaci ipak nije....i give up. Mozda je stvar u meni, mozda samo lose pisem. Nadam se da nije ulazud i da je barem jedan buduci citatelj shvatio poantu.
Poante, boljerečeno.
Nisam dost pametan za shvatit ih sve do jedne al ono što si napisao za iznajmljivanje bandera na koje kače optiku stoji.

Pročitao sam post na "satv" forumu, čovjeku iz Rijeke su spojili zračnu optiku na obiteljsku kuću preko Elektrine bandere. Tehničari mu rekoše da može zahvaliti pilot-projektu.
To bi se zvalo FibAIRland, jelte.
Al nije mi jasno čemu sve to.
Kužim da im se isplati optiku uvodit u zgrade a očigledno su odlučili ostale zadržat na bakru.
A valjda da se imaju s čime hvalisat na stručnim skupovima i u godišnjem izvještaju, ko ova priča koja je sad krenula s Optimom i G-fast testiranjem.

A ovo iz godišnjeg izvještaja je urnebes:
"Tomašković kaže da su 2015. godini značajno poboljšali zadovoljstvo korisnika u svim područjima. HT je, naime, prva kompanija u Hrvatskoj koja je dobila člana Uprave za korisničko iskustvo. "Zadovoljstvo korisnika poboljšano je u svim područjima, od prve linije komunikacije, kvalitete mreže do konačnog proizvoda", kaže Tomašković.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 25.02.2016. u 13:12.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 13:54   #2318
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Upravo tako, sve je to mlaćenje prazne zlame. Isto kao i sad sa 5G-om. Nisu ni implementirali 4G kako spada već govore o nekim projektima i ulaganjima u 5G mrežu bla bla.

A evo i šta nam Kažu predsjednici uprava HT-a i VIP-a.

https://www.youtube.com/watch?v=Z2rfv__nazY
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 11:12   #2319
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Koji se modem dobije kada se uzme optika i kako ga se zamijeni ako imas svoj router?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 15:58   #2320
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Upravo tako, sve je to mlaćenje prazne zlame. Isto kao i sad sa 5G-om. Nisu ni implementirali 4G kako spada već govore o nekim projektima i ulaganjima u 5G mrežu bla bla.

A evo i šta nam Kažu predsjednici uprava HT-a i VIP-a.

https://www.youtube.com/watch?v=Z2rfv__nazY
za 2 godine imatćeš 16G mrežu, windows 36, firefox 172. svako od navedenog neupotrebljivo. kretenizam modernog doba, po mom mišljenju.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 16:50   #2321
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
za 2 godine imatćeš 16G mrežu, windows 36, firefox 172. svako od navedenog neupotrebljivo. kretenizam modernog doba, po mom mišljenju.
Slobodno se vrati na 2G i dial-up.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 17:31   #2322
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Sve je to super divno i krasno sa 4G, ulaganjem u 5g ali kaj će mi 225mbit download na mobitelju ako doma u kući jedva imam 4 mbit? Većina države ima zastarjelu infrastrukturu a oni guraju mobilni internet. Nek prvo srede pristojne brzine svakom kućanstvu.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 18:45   #2323
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Zar pravila foruma ne opisuju da je svrha ovoga foruma odgovaranje na pitanja i provide-anje svjezih,bitnih informacija a ne ovo sto citam, ove replike na repliku?
Molim odgovor na moje pitanje, hvala.
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 19:34   #2324
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Sve je to super divno i krasno sa 4G, ulaganjem u 5g ali kaj će mi 225mbit download na mobitelju ako doma u kući jedva imam 4 mbit? Većina države ima zastarjelu infrastrukturu a oni guraju mobilni internet. Nek prvo srede pristojne brzine svakom kućanstvu.
Fiksna telefonija i pružanje pristupa internetu više ne donose profit.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 21:29   #2325
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Sve je to super divno i krasno sa 4G, ulaganjem u 5g ali kaj će mi 225mbit download na mobitelju ako doma u kući jedva imam 4 mbit? Većina države ima zastarjelu infrastrukturu a oni guraju mobilni internet. Nek prvo srede pristojne brzine svakom kućanstvu.
Mobilni internet im je interes i pod njihovom potpunom kontrolom te dobar izvor zarade.
Pristup kućanstava nije ništa od navedenog.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 00:01   #2326
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Kaj znači da ako vip ponudi flat homebox na 4g mi ga se bolje isplati uzeti nego bilo kaj drugo s obzirom da po tome u postojeću infrastrukturu neće nitko ni ulagati.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 10:44   #2327
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Kaj znači da ako vip ponudi flat homebox na 4g mi ga se bolje isplati uzeti nego bilo kaj drugo s obzirom da po tome u postojeću infrastrukturu neće nitko ni ulagati.
Kako neće? Pa HT već dvije godine zaredom ulaže više od milijarde kuna u razvoj infrastrukture. VIPnet pola milijarde. Velki su to nofci.
Ulaže se na veliko, problem je u tome da je i to nedovoljno da bi svi imali više od 20Mbps.
A možda i Tele2 krene u 4G cijenovni rat pa homebox riješenja postanu dotojna zamijena žici.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 11:38   #2328
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
4G u gradu kao konkurencija možda ali prije bih rekao da neće se ići odmah sa realizacijom mobilnog interneta u zamjenu za fiksni. Mislim da će pričekati da 5G krene u komercijalnu upotrebu pogotovo zbog low pinga i još većih brzina.

U fiksnu se ulaže ali nece jos uzeti zamah dok se ne srede pravna pitanja i promjene i donesu novi zakoni.

Ukratko ne mojte se nadati. Imali smo po želji EU da do 2015. 100% stanovništva bude pokriveno brzinama od 20Mbps do 100Mbps a gle kako stojimo sad u 2016 gdje 50% građana ima dostupne brzine.

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 29.02.2016. u 12:10.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 12:32   #2329
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Kako neće? Pa HT već dvije godine zaredom ulaže više od milijarde kuna u razvoj infrastrukture. VIPnet pola milijarde. Velki su to nofci.
Ulaže se na veliko, problem je u tome da je i to nedovoljno da bi svi imali više od 20Mbps.
Nije svako ulaganje u infrastrukturu vezano uz krajnjeg korisnika i njegovu net brzinu, dapače.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 13:08   #2330
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Baš, mislim da sad prije svega moraju najviše uložiti u državnu infrastrukturu. Đabe krajnjim korisnicima brzi pristup lokalnoj petlji ako je međuveza spora i zagušena.

Milslim sam šef HT-a u interviewu za T-portal se izjasnio kako je protiv da drzava gradi paralelno svoju mrezu zato jer HT moze unaprijediti postojecu međugradsku infrastrukturu brze i jeftinije, a drugi je razlog koji je otvoreno naveo da nema smisla da operateri placaju najam infrastrukture skoro pa za zanemarivu maržu. Spomenuo je da je bolje da vlada povuce financije od EU za ulaganje u infrastrukturu last mile tj. lokalne petlje do krajnjeg korisnika a HT da ce onda uloziti u međugradsku infrastrukturu.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 13:50   #2331
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Baš, mislim da sad prije svega moraju najviše uložiti u državnu infrastrukturu. Đabe krajnjim korisnicima brzi pristup lokalnoj petlji ako je međuveza spora i zagušena.
Oni da ulažu u državnu infrastrukturu? Ne ide to tako.
Na stranu što se država hvalila kako će ona (EU fondovi, ovoono), no...

Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Milslim sam šef HT-a u interviewu za T-portal se izjasnio kako je protiv da drzava gradi paralelno svoju mrezu zato jer HT moze unaprijediti postojecu međugradsku infrastrukturu brze i jeftinije, a drugi je razlog koji je otvoreno naveo da nema smisla da operateri placaju najam infrastrukture skoro pa za zanemarivu maržu. Spomenuo je da je bolje da vlada povuce financije od EU za ulaganje u infrastrukturu last mile tj. lokalne petlje do krajnjeg korisnika a HT da ce onda uloziti u međugradsku infrastrukturu.
Za početak bi bilo dobro da država ima strategiju i određen broj ljudi koji razumiju problematiku i s kojima bi se dalo razgovarati i dogovarati.

Na stranu standardizacija i ine priče...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 13:54   #2332
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Država ima strategiju a ima i ljude, ali previše su zauzeti gužvanjem u fotelji.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 14:19   #2333
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Drzavna infrastruktura ne moze biti losa. Ne postoji nesto sto se zove "previse konkurencije".
A i kad rukovodeci kadar T-Com-a prica o toj temi, meni krenu suze na oci. Sto od muke, sto od smijeha. Kao da vuk prica o zastiti ovaca...

Najbolji primjer zasto bi drzava trebala imati svoju infrastrukturu (ili lokalna samouprava) je Amerika. Sranja koja se tamo desavaju po pitanju ulaganja u infrastrukturu su nenadjebiva.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 14:26   #2334
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Amerika nema toliko teleoperatera koliko europa, u americi svega malo konkurencije a puno sranja.
Ali koliko sam cuo kod njih je krenuo neki Google fiber? Mislim ono wtf?
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 15:31   #2335
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Država ima strategiju a ima i ljude, ali previše su zauzeti gužvanjem u fotelji.
Nema država ni ljude ni strategiju. Prve ne može platiti, bez prvih nema ni drugog.
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Drzavna infrastruktura ne moze biti losa.

Znaš neku dobru u državnim rukama?

Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Najbolji primjer zasto bi drzava trebala imati svoju infrastrukturu (ili lokalna samouprava) je Amerika. Sranja koja se tamo desavaju po pitanju ulaganja u infrastrukturu su nenadjebiva.
Kako koji dio infrastrukture, ali u SAD neki dijelovi i jesu pod državom / lokalnom samoupravom. A to onda direktno ovisi o lovi koju je država ili samouprava u stanju dati ili uspješnosti davanja u podnajam onima koji mogu investirati.

A kod nas je opći kaos, bez odgovora što je čije već skoro 20 godina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 15:47   #2336
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
A tako će se i nastaviti. Mazanje očiju javnosti i pusta obečanja koja nikad neće biti ispunjena. Ma nek idu vragu, što je najgore nema to veze sa profitom koliko za kontrolom mase. To je živo sranje kad čovjeku nešto treba nadograditi da bi napredovao za sebe. A ne može sam uložiti i izgraditi već mora biti na milost i nemilost budala koje uživaju u kontrolu. Primjer ja bi neovisno mogao zaraditi koji džeparac videoprodukcijom za klijente ali eto jedina stvar koja spriječava da se bavim time je spori upload kojeg bez optike ne mogu imati. I onda se pitam, čemu se trudim, čemu učim ono što volim raditi a nemam prilike pretvoriti u dobit. To je uzalud bačen potencijal i nadarenost, ne samo kod mene vec vecine građana samo zbog lopova u foteljama.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:18   #2337
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Da li znate je li moguće iakoo na onom speedtouchu poštelati auto reconnect u određeni sat? Dogodilo mi se da mi se disconnectalo oko 21h i sad se svaki put reconnecta u to vrime a nisam uspija naći tu postavku. Ima samo auto reconnect i da se odspoji nakon neaktivnosti.
Da li se tribam dignit u 4 ujutro da ga ručno resetiram ili šta?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 17:06   #2338
lucija85
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 90
Ekipa isplati li se ukratko onda uzimat T-Com optiku ili je bolje ostati na adsl-u? Ne kužim se previše u detalje ali čitala sam zadnjih nekoliko stranica i vidim da su sve negativna iskustva i svakakvi problemi što je jako razočaravajuće.
lucija85 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 17:16   #2339
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor lucija85 Pregled postova
Ekipa isplati li se ukratko onda uzimat T-Com optiku ili je bolje ostati na adsl-u? Ne kužim se previše u detalje ali čitala sam zadnjih nekoliko stranica i vidim da su sve negativna iskustva i svakakvi problemi što je jako razočaravajuće.
Nemam optiku, ali ovi negativni komentari se odnose uglavnom na buduća ulaganja i širenje te optike u hrvatskim gradovima. Ukratko dosta nas čela već godinama na optiku ali gospoda iz telekoma i vlade unatoć tome što mogu tome uvelike pridonjeti ne žele ništa poduzeti u stvarnosti, već samo pričaju mi ćemo ovo, mi ćemo ono ali ništa od toga ne realiziraju već je sve mlaćenje prazne slame.

Po meni ukoliko ti paketi i cijene koje nude odgovaraju i ukoliko ti sad treba ta brzina uzmi jer ako je kvalitetno napravljeno isplati se.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 17:55   #2340
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Pozdrav,
Ja imam optiku u kući već treću godinu. Nikada nisam imao nekakvih problema i svakome tko ima mogućnosti bih savjetovao prijelaz na istu.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na