Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2023., 13:40   #1501
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Imam klizna vrata za pješake za ulaz u dvorište za koja bi trebao kupiti elektro bravu. Ideja bi mi bila da ta brava ima neku mogućnost upravljanja/otključavanja preko app na mobitelu ili možda preko NFC na mobu, uglavnom bi htio da s tom bravom mogu upravljati preko mobitela na neki način.

U Zagrebu nitko od trgovina bravama nema nešto slično za klizna vrata, našao sam samo jedan primjer i to je cijena brave preko 400EUR, a to mi je malo previše novaca samo za bravu. Znate li postoji li nešto takvo za klizna vrata i da se takva brava može koristiti u vanjskim uvjetima (potrebna određena razina zaštite od vlage)?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:51   #1502
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Prvi put cujem da ima klizna vrata za pjesake, no mozda je isti princip ko moja dvorisna za auto. Imam neki Beninca motor koji dodje s ona 2 klasicna daljinska na bateriju, no nije mi se dalo nosit daljinski stalno u autu, i da mi onda fali kad sam u kuci a trebam otvorit... provuko UTP do motora, uso od ispod u kutiju, spojio na prekidac (open, stop, close), te drugi kraj u sonoff 4 channel kontroler (https://sonoff.tech/product/diy-smar...chr3-4chpror3/) koji podrzava RF433 MHz, te metnuo inching na 0.5 sec.

To je rijesilo problem da mogu s mobitela otvarat (samo koristim sonoff app ili alexu ili whatever vec imas spojeno na kucnu mrezu a da moze kontrolirat prekidace i kontrolere). A dodatno sam kupio i RF433 buttone (2 kom) koja sam zaljepio na 2 mjesta s kojih najcesce otvaras i zatvaras sliding gate door. A i naucio alexu kak da togla stop,open,close i amen.
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 18.12.2023. u 09:13.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 11:50   #1503
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Postoji li neki dimmer za LED traku, a da nije preskup i da pamti prethodno stanje? Iza zavjese imam LED traku (cca 6W/m * 4m) spojenu preko meanwell ispravljača na običnu sklopku. Razmišljam ubaciti neki dimmer pa da povremeno mogu dobiti dekorativno osvijetljnje, odnosno da mogu smanjiti intenzitet?

Vidim da ima shelly dimmer 2, ali ne daje mi se 250kn za to...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 12:25   #1504
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
za led traku uzmi esp32 i stavi na njega wled firmware pa mozes raditi sto god pozelis
naravno, ako znas lemiti

EDIT: Sorry, ako je tip ledica 5050 onda WLED nece bas pomoci out of the box. Daj javi koje su tocno ledice pa ti napisem kaj mozes uzeti umjesto Shelly dimmera.


https://kno.wled.ge/basics/compatible-led-strips/
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 16:57   #1505
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Neke 2835 s aliexpressa, postavljene pored vodilice od zavjese, gledam kako što jeftinije poboljšat atmosferu
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 23:10   #1506
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
RGB ili samo bijela?
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 06:55   #1507
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Bijela
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 18:29   #1508
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
pogledaj si ovo
RGBW bi ti trebao odgovarati

https://vi.aliexpress.com/item/10050...d=2sdm3FgzDfEi


a možeš i ovo uzeti, pa odabereš samo single color model
https://vi.aliexpress.com/item/10050...d=rkeNhiAioLLA
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 19:48   #1509
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
da, to je to
Kod mene je trofazni prikljucak na kuci koji se grana na tri razvodne kutije, za svaki stan zasebna kutija.
Konkretno sam stavio mjerenje prije glavnih osiguraca u svojoj razvodnoj kutiji, za svaku fazu jedan mjerac(clamp).
Nakon tih osiguraca mi ide na fidovku i ostale osigurace po stanu razvod. Dakle stavljas na glavni dovod struje u razvodnu kutiju. Preporucam da ti to obavezno napravi elektricar jer lako moze doc do pizdarije.

Sto se jacine, 120A po fazi moze max ici, to mislim da ti nece nista povuc, bar kod mene nema sanse jer su mi osiguraci na dolasku u kucu 3x30A.
Pise da mu treba barem 500W loada da bi ispravno pokazivao izmedu 3 kanala? i ako je ispod 30VA onda ne zbraja energiju (ali zbraja za 30-500?)

Ja trazim najefikasniju soluciju za monitoring potrosnje dizalice topline (3F) i dvije klime (po jedna na katu).

Ovisno kakav sustav dode s solarima za krov, potencijalno ce ici jos jedan 3F za solare mjeriti.

Jel onda Pro3EM / ProEM i dalje way-to-go ili je dovoljno / bolje EM / 3EM?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 16:01   #1510
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ma kaki, imam 3em i prikaziva je odlicno i 100w tocno prikaze, sad ima godinu dana cekam elektricara da mi spoji fidovku i ostale faze
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 23:47   #1511
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Pise da mu treba barem 500W loada da bi ispravno pokazivao izmedu 3 kanala? i ako je ispod 30VA onda ne zbraja energiju (ali zbraja za 30-500?)

Ja trazim najefikasniju soluciju za monitoring potrosnje dizalice topline (3F) i dvije klime (po jedna na katu).

Ovisno kakav sustav dode s solarima za krov, potencijalno ce ici jos jedan 3F za solare mjeriti.

Jel onda Pro3EM / ProEM i dalje way-to-go ili je dovoljno / bolje EM / 3EM?

EM ti je dovoljan za klime
https://shelly.hr/proizvod/shelly-em-50a-stezaljka/


a za dizalicu topline mislim da ti je jeftinije i bolje ici sa pro3em
https://shelly.hr/proizvod/shelly-pro-3em/

btw, prodaje se dva komada na njuskalu pro3em za manje love pa baci oko ako ti garancija nije toliko bitna
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 20:16   #1512
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Htio bi složiti neki alarm ili sustav nadzora za kuću. Imam u prizemlju četiri prozora i ulazna vrata koja bi na neki način htio kontrolirati. Najvažnija stvar mi je da u nekom periodu kada nitko nije kod kuće ili preko noći mogu dobiti na mobitel notifikaciju ako se vrata ili prozor otvore.
Zasad su mi opcije da stavim na svaki otvor po jedan WiFi senzor i složim scenu koja bi slala notifikaciju na mobitel. Koliko sam vidio Shelly nema senzor s WiFi koji mogu spojiti na kućni internet pa samo gledao SONOFF DW2, on mi se čini ok. Ima li možda netko iskustva s tim senzorom ili ima li možda netko neki bolji prijedlog kako bi mogao složiti ovako nešto?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 22:17   #