Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2004., 07:44   #1
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Problemi sa zvukom

Imam vrlo neobičan problem. Prilikom reprodukcije filmova DivX (a i XviD-a) odnedavno imam problem sa zvukom. Naime zvuk kao da je viši za oktavu, ili kao da je film lagano ubrzan. Svi zvuče kao kastrati. Deinstalirao sam kodeke i nanovo ih metnuo a opet ista stvar, bez obzira kojim plejerom gledam. To je PC sa posla (dostupan većem broju osoba, uglavnom informatički nepismenima) netko je nešto zajebo. Ima li tko kakvu ideju.
Corvin je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2004., 10:54   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Naravno. Filmovi su u ac3 formatu (zvuk, naravno) a koristiš neki od filtera koji nije dobar (onaj of FF, nere itd). Fino staviš ac3 filter 0.70b i stvar riješena.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2004., 14:51   #3
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Problem i dalje ostaje. Iako sam instalirao AC3 codec i namjestio ga kao difultnog kada pokrenem GSpot on mi ispiše da codec (i to baš AC3) nije instaliran. U BSPlayeru sam narihtao da pokreće AC3 ali ništa.
Sranje je malo kompleksnije. Imam par filmova sa audio codecom "0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3" koji je po GSpot-u uredno instaliran ali je zvuk isto povišen.

Zadnje izmijenjeno od: Corvin. 03.04.2004. u 15:55.
Corvin je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 00:00   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Corvin
Problem i dalje ostaje. Iako sam instalirao AC3 codec i namjestio ga kao difultnog kada pokrenem GSpot on mi ispiše da codec (i to baš AC3) nije instaliran. U BSPlayeru sam narihtao da pokreće AC3 ali ništa.
Sranje je malo kompleksnije. Imam par filmova sa audio codecom "0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3" koji je po GSpot-u uredno instaliran ali je zvuk isto povišen.
jednostavno...odi u Windowse i u system32 nadji fajl msvcr70.dll preseli ga "drag and drop" na desktop,restartaj kompjuter i CIM SE RESTARTA BRZO OBRISI TAJ FAJL !!...onda pokreni NIMO codec pack i ponovo instaliraj codece s tim da instaliras AC3form i Morgan multimedia stream switcher

...stvar rijesena....
P.S. Kaj se tice BSPlayera odmah ga makni...to je strahota od playera i uopce se cudim kaj ga koristis ( moje iskustvo ).
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 01:20   #5
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
A što ti koristiš, kad ti je BSPlayer katastrofa?!
ajde, prosvijetli me
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 10:28   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 10:40   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Gabre2
A što ti koristiš, kad ti je BSPlayer katastrofa?!
ajde, prosvijetli me
...isto ko i Tor..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 21:23   #8
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Probao sam MV2, ali iskreno, niš posebno.. BSPlayer mi je nekako jednostavniji, i ništa me kod njega ne nervira....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 22:10   #9
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by Gabre2
Probao sam MV2, ali iskreno, niš posebno.. BSPlayer mi je nekako jednostavniji, i ništa me kod njega ne nervira....
to je O.K.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 18:08   #10
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Citiraj:
Originally posted by tin.
jednostavno...odi u Windowse i u system32 nadji fajl msvcr70.dll preseli ga "drag and drop" na desktop,restartaj kompjuter i CIM SE RESTARTA BRZO OBRISI TAJ FAJL !!...onda pokreni NIMO codec pack i ponovo instaliraj codece s tim da instaliras AC3form i Morgan multimedia stream switcher

...stvar rijesena....
P.S. Kaj se tice BSPlayera odmah ga makni...to je strahota od playera i uopce se cudim kaj ga koristis ( moje iskustvo ).
Priznajem da je stvarno jednostavno. Sada Gspot vidi sve kodeke, ali time se stanje zvuka nije nimalo promijenilo. I dalje je zvuk nesnosan.
Izgleda da je pametno što sam napravio imiđ harda (dok je sve radilo) jer očito moram posegnuti za njim.
Corvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2004., 18:25   #11
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Cemu sluzi msvcr70.dll:
http://www.liutilities.com/products/...brary/msvcr70/

Cemu sluzi Morgan MM:
http://www.morgan-multimedia.com/mmswitch/

Ne vidim bas da je u tome problem.

Moguce da je problem u beti FFDSHOW-a koja dolazi sa AC3 dekoderom. Skini stabilnu verziju.

BTW bez msvcr70.dll neces moci instalirati FFDSHOW

Deinstaliraj sve sto imas od codec packova (Coda codec pack, K-Lite codec pack, Nimo...) i kreni codec po codec

DivX3.11a
FFDSHOW
AC3 filter
OGG
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 20:18   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Deinstaliraj sve sto imas od codec packova (Coda codec pack, K-Lite codec pack, Nimo...) i kreni codec po codec

BTW bez msvcr70.dll neces moci instalirati FFDSHOW ...tome sluzi msvcr70.dll....

codeci se ne deinstaliraju...njih se prvo mora odregistrirati (a tome sluzi msvcr70.dll) pa onda deinstalirati jer codeci uvijek ostaju u registriju.to je .dll koji automatski odregistrira sve instalirane codece...kad ga maknes i ponovo instaliras bilo koji codec vidjet ces da je msvcr70.dll opet u Windowsima (njega stavlja svaki codec)

i FFDShow kao i NIMO i ostali codec packovi imaju vec ugradjen morgan multimedia stream switcher jer bez njega nebi pola programa niti radilo...jedino kaj te NIMO pita za njega a FFDShow ga instalira "potiho". stream switcher sluzi Windowsima kako bi prepoznali audio ili video fajl ( to se inace kaze streaming )
...eto tome sluze...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 21:00   #13
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiram Micro$oft:
" When you build an application in Visual Studio .NET that uses the C run-time libraries (CRT), distribute Msvcr71.dll/Msvcr70.dll with your application and install the DLL in your Program Files directory. Do this instead of installing the DLL in the system directories. Do not assume that the DLL already exists in the system directories. "

A sto se tice Morgan Stream Switchera on sluzi za ono sto pise na sajtu (sajt je njihov)

Imaju i licencu:
LICENSE. You may copy the Software onto a single computer, and you may make one back-up copy of the Software, subject to these conditions:
1. You may not copy, modify, rent, sell, distribute or transfer any part of the Software except as provided in this Agreement, and you agree to prevent unauthorized copying of the Software.
2. You may not reverse engineer, decompile, or disassemble the Software.
3. You may not sublicense or permit simultaneous use of the Software by more than one user.
4. The Software may contain the software and other property of third party suppliers, some of which may be identified in, and licensed in accordance with, an enclosed "license.txt" file or other text or file.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gspot.jpg‎
Views:	195
Size:	17.8 kB
ID:	1331  
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2004., 23:18   #14
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Ovime dajem na znanje svekolikom puku ako se nađe u sličnom sranju. Stvar je riješena na slijedeći način. Obzirom da je PC Compaq otišao sam na Compaq-ov sajt i skinuo originalne audio drajvere ( iako je to najobičnija MB zvučna AC-97). Stavio sam ih preko svih kodeka, filtera i pakova i sve radi ko beba.
Corvin je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2004., 23:40   #15
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by Corvin
Ovime dajem na znanje svekolikom puku ako se nađe u sličnom sranju. Stvar je riješena na slijedeći način. Obzirom da je PC Compaq otišao sam na Compaq-ov sajt i skinuo originalne audio drajvere ( iako je to najobičnija MB zvučna AC-97). Stavio sam ih preko svih kodeka, filtera i pakova i sve radi ko beba.
Zadnje na pameti bi mi bilo da imas krive drivere za zvucnu
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2004., 04:20   #16
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
Nisu bili krivi, nego su se spontano iskrivili.
Corvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na