Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2010., 17:04   #1321
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Piše i na ogradi p**ka pa nemos yebat.Ja sam prebacio net s jedne adrese na drugu 26.09 i rekla je gospodine do 1. ce te imati net, danas je 11 i isao sam u bnet sjetit se nekom mame, e onda je zvala tehnicara da vidi OTKUD TO PA NITKO NIJE IZASAO NA TEREN , katastrofa im je opcenito organizacija a SZK da ne pricam
Ti si iz Osijeka kolko vidim neznam kako bnet-ovci tamo funkcioniraju,al kod mene u Zagrebu svim mojim kolegama u kvartu su dosad kad su rekli bili točni, ja ću pričekat još ovih par dana pa ako ništa nazvat ću pa reć,al se nadam da neće bit potrebe za tim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 18:34   #1322
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Meni je ženska u info službi krivo zapisala broj mobitela. Dva tjedna kasnije sam to otkrio preko kolege koji tamo radi. Prošli tjedan (utorak) sam preko njega potpisao ugovor i još ništa, usprkos uvjeravanju (od strane toga kolege i cure s info službe) da sve ide po super brzom postupku radi ugašene analogne.

Drugi pak kolega je podnio zahtjev 25.8., a priključili su ga prošlit petak iliti 1.10.

Da mi nisu samo oni alternativa t-comu, poslao bih ih k vragu. A ovako mi ostaje samo šutiti i trpiti.
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2010., 21:44   #1323
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Kao što rekoh, mailovi se najbrže rješavaju jer svi zovu a nitko ne šalje mailove (u Zagrebu, za ostale ne znam).
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 09:19   #1324
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
jucer zvala cura za moj online zahtjev, sve rjesili i dogovorili. bravo!
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 22:20   #1325
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dosla danas 2 levata, uzeli ono cisco sranje, donjeli thompsona novog s 4 lan porta i vajrlesom, spojili, ping 40, za sad sve oke i sve super , jos moram provjerit jel mogu otvarati linkove dok idu torrenti i to je to.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 02:26   #1326
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542


Imam Carnet 3D
evo moja brzina sad u pola 3 u noći inače je uvijek oko 7.5 iako nikad deklariranih 8! Oscilacije brzine su česte dok se rijeđe javlja pucanje telefonske veze! TV bez zamjerke!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 08:55   #1327
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Potpisao sam ugovor sa b.netom za 3d paket uzet je cisco router i reko mi tip unutar 30 dana uf...ko će tolko izdržat, nego u ugovoru sam dobio i dva papira na dnu je žig od voljatela nisam znao da oni surađuju sa b.netom,tek kasnije kad sam proguglo vidio da telefonija od b.neta ide preko njih.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.10.2010. u 19:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 22:49   #1328
zumbulica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 4
Internet problemi

Pozdrav,

znam da sam prije imao glupih postova i ispricavam se radi toga. Imam problem vezan uz internet i stvarno bih mi dobro dosla pomoc. Imam bnetov net i vec nekoliko puta sam naiso na problem. Jednostavno internet funkcionira normalno veza pukne i od tad ili mi se nemoguce spojit opet ili kada se spojim stranice se uzasno usporeno ucitavaju. Jel moze neko pomoc?
zumbulica je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 22:50   #1329
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova


Imam Carnet 3D
evo moja brzina sad u pola 3 u noći inače je uvijek oko 7.5 iako nikad deklariranih 8! Oscilacije brzine su česte dok se rijeđe javlja pucanje telefonske veze! TV bez zamjerke!
bili su nekaki radovi sinoć, meni puklo oko 2:34 cca. najranije što sam išo spat u zadnjih dva mjeseca


btw, meni je na običnom 3D-u, deklariranih 8, realno oko 7.5, malčice lošiji upload od tvog. moj je cca 620-640kb.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 22:51   #1330
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor zumbulica Pregled postova
Jel moze neko pomoc?
da, bnet helpdesk.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2010., 09:17   #1331
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
Bnet Carnet postavke

Pozdrav ekipi i upomoć! Trebam pomoćza spajanje na Bnetov Carnet sa TP - LINKom TL-WR741ND. Sve ja to lijepo pospajala, slijedila upute, kad ono - NIŠTA!

Onaj njihov žičani modem Atlanta i TP-Linkov, komuniciraju (Atlanta u WAN port), TP-Link i moj laptop komuniciraju, ali nikako da sva 3 zajedno propričaju i gotovo, pogotovo wireless!

Sad molim pomoć, totalka u postavkama za spajanje na Bnetov Carnet, jer, očito, svašta nešta radim krivo!

OK, odaberem PPTP vezu (tamo na network-wan), taj dio znam. I znam da trebam odabrati Dinamic IP (to sam sve ovdje negdje pronašla).
Radi se o Osijeku, pa je server IP/Name: 10.63.0.1 (barem mislim da to tu upisujem)
No, što dalje?
Ukucati username i pass od Carneta, no frks.
Što je sa DHCP? Uključen? Isključen?
MTU? 1400 ili...?
Koju vrstu povezivanja odabrati: automatically, on demand ili manual?
Šta još?

Kad to sve ispospajam, isklikam itd., na koju foru se spajam online? Samo uštekam to sve, upalim wireless na kompu i čekam da se spoji sa ruterom? Negdje sam pronašla da bi svejedno trebala raditi onaj connect što ga sada radim kada se žičano spajam online ili ne? Moram li još štogod na kompu napravit?

Hvala!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 12:39   #1332
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Za vecky143:

Imam doma 3D Carnet, TP-Link TL-WR340G i sve funkcionira, posaljem screenshot kad se vratim sa posla pa usporedis.

Evo:

__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"

Zadnje izmijenjeno od: dani77. 22.10.2010. u 14:00.
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 14:32   #1333
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor vecky143 Pregled postova
OK, odaberem PPTP vezu (tamo na network-wan), taj dio znam. I znam da trebam odabrati Dinamic IP (to sam sve ovdje negdje pronašla).
Tako je, treba bit PPTP sa Dynamic IP.
Citiraj:
Radi se o Osijeku, pa je server IP/Name: 10.63.0.1 (barem mislim da to tu upisujem)
No, što dalje?
ne upisuje se nikakva adresa servera.
Citiraj:
Ukucati username i pass od Carneta, no frks.
Što je sa DHCP? Uključen? Isključen?
MTU? 1400 ili...?
Koju vrstu povezivanja odabrati: automatically, on demand ili manual?
Šta još?
MTU 1400, DHCP obavezno, jer pretpostavljam da neznaš ručno postaviti ip adrese na svojim kompovima, a i jednostavniji je DHCP sam ostavit uključen.


I Automatic povezivanje si ostavi, ako hoćeš bit permanentno spojena na net.
Citiraj:
Kad to sve ispospajam, isklikam itd., na koju foru se spajam online? Samo uštekam to sve, upalim wireless na kompu i čekam da se spoji sa ruterom? Negdje sam pronašla da bi svejedno trebala raditi onaj connect što ga sada radim kada se žičano spajam online ili ne? Moram li još štogod na kompu napravit?

Hvala!
Upališ Wireless na kompu ili uštekaš kabel od rutera do kompa i ideš po netu.

Ni za boga miloga se ne spajati preko konekcija koje si na kompu napravila. Ruter ti služi za to i on bi trebo onda omogućit bilo kom ko se spoji na njega da ima izlaz na net.

(Pod uvjetom da je tvoj ruter u stanju se spojit preko PPTP-a koji Bnet koristi za carnet korisnike)


Ako ti kaj točno nije jasno, pogledaj slike koje je dani77 stavio. Kolko se ja sjećam, za server se generalno nebi trebalo niš stavljat posebno, al ak uređaj to traži, onda stavi isto ovo što i dani77 ima.


Sretno
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 15:14   #1334
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Hehe...kako ste brzi kad treba kolegici pomoći, a kad sam ja imo problema moro sam 3 dana cekat da mi neko odgovori
Anyway..samo sam htio napisati da sam kupio Belkin wlan router za nekih 220 kuna i da je predobar.Sve mi proradilo iz prve.A router uopce nema eksternu antenu pa sam malo bio skeptican....tako da ga toplo preporucam....mislim da nema jeftinijeg od ovoga...ako nekom zatreba a neda/nema 600 kn za neki linksys....

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 19:30   #1335
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
I što da kažem? Zakon ste!

Poštimala sam sve, ali i dalje problemčić! Evo, trenutno Atlanta uštekana u TP, ali TP žicom u laptop! Ovako šljaka! Ali ga ne mogu dobiti da prošljaka samo wireless, očito još samo neko malo čudo moram zakvačit / otkvačit da i to profunkcionira.
Laptop i TP se spoje wireless, veza excellent, ali nešto guši protok od TP-a do laptopa!
Može još mala pomoć da samo to profunkcionira?

Falaaa još jednom!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 00:37   #1336
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor vecky143 Pregled postova
I što da kažem? Zakon ste!

Poštimala sam sve, ali i dalje problemčić! Evo, trenutno Atlanta uštekana u TP, ali TP žicom u laptop! Ovako šljaka! Ali ga ne mogu dobiti da prošljaka samo wireless, očito još samo neko malo čudo moram zakvačit / otkvačit da i to profunkcionira.
Laptop i TP se spoje wireless, veza excellent, ali nešto guši protok od TP-a do laptopa!
Može još mala pomoć da samo to profunkcionira?

Falaaa još jednom!
da ti se nije neko zakačio na wireless možda? to i odmakni router od bilokakvih bežičnih telefona, mikrovalke i sličnih stvari.

Master_Hrc, nekak imam filing da si pito neš što je neko odgovorio stranicu prije. Dugo nismo imali carnetovaca s problemima
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 18:37   #1337
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
Meni ovo ništa nema logike! Radi kad ga preko kabla uštekam u komp, ali wireless ne! Pa, zar to ne bi trebalo biti isto?

Ali, tješi me barem jedna stvar, ide to preko ovog routera (za razliko od Canyona kojeg su naveli dragi nam Bnetovci, ali sam ga ipak morala otpisati)! Ma, ne dam se ja dok to čudo ne proradi!

Dok sredim malca, poslikam moje postavke na routeru, možda sam ipak neki vrag zakačila što nisam trebala!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 22:53   #1338
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mozda ti postavke od WLAN-a na kompu nisu dobre. Mozda ti je ostala upisana neka IP adresa ili DNS.
Provjeri to prvo, stavi da automatski dobiva IP adresu i DNS.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 01:42   #1339
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
Kad uključim wireless, mogu jedino preko explorera ući u postavke TP Linka, znači, ipak ima veza između kompa i TP-a. A ima i veza između Atlante (žičanog) i TP-a, no, očito ga kolje nešto u protoku internet podataka!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 12:08   #1340
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
da malo rezimiram

preko wirelessa možeš ući u postavke rutera ali nemožeš na net, dok preko kabla možeš oboje?
ako je tako, onda najvjerojatnije imaš ručno postavljenu ip adresu ali bez definiranog gateway-a i/ili dns servera u tcp/ip v4 postavkama na bežičnoj kartici
ili, makar malo vjerojatno, u parental controlu na ruteru ti je zablokiran pristup internetu na mac adresu bežične kartice ili ti je wireless na posebnom vlan-u (makar, to je skoro pa nemoguće )
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 12:14   #1341
Juco
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da malo rezimiram

preko wirelessa možeš ući u postavke rutera ali nemožeš na net, dok preko kabla možeš oboje?
ako je tako, onda najvjerojatnije imaš ručno postavljenu ip adresu ali bez definiranog gateway-a i/ili dns servera u tcp/ip v4 postavkama na bežičnoj kartici
ili, makar malo vjerojatno, u parental controlu na ruteru ti je zablokiran pristup internetu na mac adresu bežične kartice ili ti je wireless na posebnom vlan-u (makar, to je skoro pa nemoguće )
Složio bih se.
Juco je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 15:43   #1342
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da malo rezimiram

preko wirelessa možeš ući u postavke rutera ali nemožeš na net, dok preko kabla možeš oboje?
Tako je!

Eh, sad, ja sam totalni tudum za ovo sve isprovjeravat (da ne kažem da sam bivša plavuša koja još uvijek ima ostatke ostataka hidroperoksida negdje tamo ), tak da, može mali tutorial gdje i kako da to sve vidim i podesim? Očito je da i ova TP radi na Bnetovom Carnetu, pa bi mi bilo milo upogoniti ga wireless!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 16:12   #1343
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
evo, ovdje su se o tome malo raspisali (statickim ip adresama, dns-ovima)

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59331
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 16:28   #1344
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
Idem oprobati!
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 19:00   #1345
vecky143
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 8
I šta da kažem?

Nitko sretniji od mene kad sam napokon ugledala ! To će reći da evo tipkam VAJERLES!

Ekipa, HVAAAALAAAA PUUUNOOO!

Zakon ste!

Stvar je bila u mrežnoj, a ja to pojma nisam imala!
Meni ovo strašno znači, jer se još od ožujka borim sa Bnetovskim Carnetom, naivno kupila Canyona, bezbroj mogućih postavki (eno ga sad pokušavam uvalit nekom), vidila da to ipak ne može ići (i njihova SZK mi odgovorila da, na žalost, taj router ne ide , a vidim i da se masa ljudi smrdala i kupila ga), pa kupila ovo TP čudo, i evo, radiiii! Ima nešto više postavki nego 340G, ali radiiiii!

još jednom i dani77 (pogotovo na slikicama) i Vrga i MadBoy, Domis i Juco! Stvarno ste za 5!

Zadnje izmijenjeno od: vecky143. 24.10.2010. u 19:01. Razlog: preuređivanje
vecky143 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 00:00   #1346
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
ja jos cekam da me spoje! 27.10 ce biti mjesec dana odkad sam potpisao ugovor za 3D! Nadam se da ce biti ovaj tjedan!
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 08:47   #1347
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja također čekam,al tek sam ima tjedan dana potpiso,spori su za poludit u roku 30 dana mi je reko ovaj agent neznam šta ima tolko treba da 30 dana moraju uzet ionako mi je sve postavljeno jel imam tv preko njih pa su prije još bušili po stanu, samo trebaju doć skretnicu metnut, router i zdravo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 08:54   #1348
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
jedan savjet u vezi Bneta: čuvajte sve račune i ako raskidate ugovor s njima, dobro pazite da dobijete sve njihove potvrde o vraćanju opreme, otkazivanju ugovora i sl. jer su meni već dvaput pokušali naplatiti nepostojeća dugovanja i vraćeni modem (za koji sam imao potvrdu) s time da su drugi put tražili nakon 2 god od raskida ugovora i drito pokrenuli postupak ovrhe... nakon zivkanja njih i ponovnog obrazlaganja da imam sve dokumente da sam čist su obustavili ovrhu. no napominjem, to je već 2. put da to rade a pravnici koje znam vele da oni mogu podnositi zahtjev za ovrhom koliko god žele puta i sudeći prema njihovoj dosadašnjoj nesposobnosti, nebi se čudio da me opet krenu gnjavit za nepostojeće dugove...

i da, užasno se prave grbavi kad ih se izričito traži da nešto naprave. u mom slučaju je to bio zahtjev da mi pošalju njihovu potvrdu da zaključno s novim datumom tvrde kako nemam nikakvih dugovanja prema njima i kako sam ispunio sve obaveze prema njima naznačene ugovorom (što sve i jesam). Poslali su dopis u stilu "obustavljaju se potraživanja sukladno zadnjem riješenju (kojem zadnjem? to se piše broj riješenja!!!)". Dakle, nisu napisali ništa i komotno opet mogu tražiti pare...

i što je najgore, nisam jedini koji ima ovakvih problema s njima i poznajem još 3 osobe koje su na sličan način gnjavili. užaš od firme...
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 08:57   #1349
simeparanoja
Registered User
 
simeparanoja's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Pozdrav svima
Nemojte se cuditi sto toliko dugo cekate, ali ako ne odete kod njih u avenue mall ili ih zovete vise puta dnevno cekati cete jos vise
Ja sam cekao oko 40 dana spajanje a evo 4 tjedan cekam novi router
__________________
carpe diem
simeparanoja je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 10:13   #1350
šljaker
Registered User
Moj komp
 
šljaker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Malešnica
Postovi: 17
Bok!

Imam 3d i Atlantu 2203.
Ubuntu mi može biti povezan putem USB-a, dok Win 7 putem USB-a nikako da proradi.
mi nije pomogao.
Ima li netko link do USB drivera za 7(x64)?

LP
šljaker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na