Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2004., 22:39   #1
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
Virtual Dub Crash... Help

error mode sve ponudene opcije, isto tako i za zvuk,
probao sam i scanirat video file u potrazi za bad framovima, nasao ih je... izbrisao sam ih, al opet ista greska , pokrenem opet taj bad frame search pa mi nade bad framove na drugom mjestu, a nekad ih ne nade...
fileovi su capturani s tvtunera drito u Xvid, ali stariju verziju od ove s kojom pokusavam rekompresirati...
neki filovi mi se normalno obrade...
imam virtual dub mode 1.5.10.1
mozda koji program za popravit video file, probao sam vec asf, wmw repair (il kak se vec zove), te Video Repair... nista..

HELP ThnX
-->
Ovako, imam video fileove koje moram rekompresirati s nekim filterima, 2passom. e sad, virtualdub mi neke rekompresira uspjesno a u nekima mi javi gresku... SLika prilozena... probao sam stavit pod video --> error mode sve ponudene opcije, isto tako i za zvuk,
probao sam i scanirat video file u potrazi za bad framovima, nasao ih je... izbrisao sam ih, al opet ista greska , pokrenem opet taj bad frame search pa mi nade bad framove na drugom mjestu, a nekad ih ne nade...
fileovi su capturani s tvtunera drito u Xvid, ali stariju verziju od ove s kojom pokusavam rekompresirati...
neki filovi mi se normalno obrade...
imam virtual dub mode 1.5.10.1
mozda koji program za popravit video file, probao sam vec asf, wmw repair (il kak se vec zove), te Video Repair... nista..

HELP ThnX
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	error.gif‎
Views:	217
Size:	11.3 kB
ID:	1249  
markich je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2004., 21:01   #2
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Virtual Dub Crash... Help

error mode sve ponudene opcije, isto tako i za zvuk,
probao sam i scanirat video file u potrazi za bad framovima, nasao ih je... izbrisao sam ih, al opet ista greska , pokrenem opet taj bad frame search pa mi nade bad framove na drugom mjestu, a nekad ih ne nade...
fileovi su capturani s tvtunera drito u Xvid, ali stariju verziju od ove s kojom pokusavam rekompresirati...
neki filovi mi se normalno obrade...
imam virtual dub mode 1.5.10.1
mozda koji program za popravit video file, probao sam vec asf, wmw repair (il kak se vec zove), te Video Repair... nista..

HELP ThnX
peglanje s DIVFIX-om ili rendering s G-SPOT-om.
ako si izbrisao frejmove koji ti nisu valjali ništa ti ne pomaže...možeš slobodno izbrisati i film jer će ti svaki codec na tom mjestu blokirati konverziju ili javiti lažno stanje fajla i to uvijek na "nekom drugom mjestu"...skračeno...nepovratno si uništio film.eksperimentiranje je zdravo ! P.S. nije mi samo jasno zakaj si išao na dual pass s starim XVID-om ?
-->
Citiraj:
Originally posted by markich
Ovako, imam video fileove koje moram rekompresirati s nekim filterima, 2passom. e sad, virtualdub mi neke rekompresira uspjesno a u nekima mi javi gresku... SLika prilozena... probao sam stavit pod video --> error mode sve ponudene opcije, isto tako i za zvuk,
probao sam i scanirat video file u potrazi za bad framovima, nasao ih je... izbrisao sam ih, al opet ista greska , pokrenem opet taj bad frame search pa mi nade bad framove na drugom mjestu, a nekad ih ne nade...
fileovi su capturani s tvtunera drito u Xvid, ali stariju verziju od ove s kojom pokusavam rekompresirati...
neki filovi mi se normalno obrade...
imam virtual dub mode 1.5.10.1
mozda koji program za popravit video file, probao sam vec asf, wmw repair (il kak se vec zove), te Video Repair... nista..

HELP ThnX
peglanje s DIVFIX-om ili rendering s G-SPOT-om.
ako si izbrisao frejmove koji ti nisu valjali ništa ti ne pomaže...možeš slobodno izbrisati i film jer će ti svaki codec na tom mjestu blokirati konverziju ili javiti lažno stanje fajla i to uvijek na "nekom drugom mjestu"...skračeno...nepovratno si uništio film.eksperimentiranje je zdravo ! P.S. nije mi samo jasno zakaj si išao na dual pass s starim XVID-om ?
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 06.04.2004., 22:02   #3
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
ma nisam isao s starijim xvidom, vec je bilo ovako..
snimao sam taj video sa xvidom koji je dosao s Klite codek pekom 2.10f, e a sad sam si stavio codek pek 2.24, koji vjerojatno ima noviji xvid, pa s njim rekompresiram,,, pa nemojte mi ljudi rec da nema povratka... neee.. mogu ga gledat al ne i rekompresirati probao sam i s DIVFIXOM, i s virtual dubom sa postavljenim direct stream copy, kada otvaram taj film pise mi recostructin missing index block,
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	virt.gif‎
Views:	202
Size:	9.6 kB
ID:	1325  
markich je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 01:10   #4
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
dal mozda postoji mogucnost da iz tog fila izvucem slike, pa kasnije spojim u novi video file te slike, s kojim softom...
markich je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 08:20   #5
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Probaj staviti stariju verziju XVIDa. Srusi li se VirtualDub pri otvaranju filea?
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2004., 13:39   #6
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by markich
dal mozda postoji mogucnost da iz tog fila izvucem slike, pa kasnije spojim u novi video file te slike, s kojim softom...
vidjel sam sliku koju si stavil...uzmi neki od video editora nek ti popravi taj flag na keyframeu di zapinje.jednostavno ga bude preskocil i nastavil dalje kodirati film.taj keyframe vise nebus imal ali zato bus dobil novi cisti video fajl...probaj tak.imal sam i ja jedan krivi chunk na video materijalu i tak sam ga rijesil.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2004., 19:51   #7
markich
RIAA
 
markich's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: zg
Postovi: 197
ok, thnx, stavio sam onu verziju xvida kojom sam i capturao i sad radi normalno,
btw. primjetio sam da u ovoj novoj se pojavljuju mala ostecenja videa, tj., neke crte po njemu,, pa
toplo preporucam onaj stariji...
thnx
markich je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2004., 23:10   #8
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by markich
ok, thnx, stavio sam onu verziju xvida kojom sam i capturao i sad radi normalno,
btw. primjetio sam da u ovoj novoj se pojavljuju mala ostecenja videa, tj., neke crte po njemu,, pa
toplo preporucam onaj stariji...
thnx
radi ti normalno jer si stavil originalni XVID u kojem si i capturirao...logicno...ali ako hoces sacuvati video,obavezno ga prekonvertiraj u MPEG2 da si mozes napraviti DVD poslije.i presnimi ga na cd ili dvd...kaj se crta tice tu ti pomaze rendering u nekom od dvd autoring programa...NEMOJ KORISTITI VIRTUALDUB !!(jer vidim da ti bas "ne lezi najbolje")...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2004., 19:53   #9
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
ja takodjer dobivam istu gresku ko markich u prvom postu. Samo kod mene se radi o sirovim VOB datotekama zripanim s novog DVD-a. ovak je bila procedura:

Image DVD-a s DVD-Decrypterom
Mountanje s Daemon Tools i ripanje s SmartRipperom 2.41
Lifranje s DVD2AVI koji dolazi u GKnot packu

Nakon toga dobivam u Head3ache-u poruku cim loadam AC3 file da je "last frame or AC3 stream corrupted (nesto u tom stilu)", a VDub mi se rusi taman na 100% kodiranja u DivX 5.1 s istom porukom ko i kod markicha.

Sad, jel mogu ja s cim provjeriti ispravnost tih VOB-ova (i eventualno ih popraviti) prije nego ih ufuram u DVD2AVI? Naime radi se o crno-bijeloj slici, tak da koji izgubljeni frame u CB filmu nece igrat neku bitnu ulogu....

Pa fala svima n konstruktivnim prijedlozima...

Zadnje izmijenjeno od: Costa. 13.04.2004. u 11:38.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2004., 21:10   #10
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by perich
ja takodjer dobivam istu gresku ko markich u prvom postu. Samo kod mene se radi o sirovim VOB datotekama zripanim s novog DVD-a. ovak je bila procedura:

Image DVD-a s DVD-Decrypterom
Mountanje s Daemon Tools i ripanje s SmartRipperom 2.41
Lifranje s DVD2AVI koji dolazi u GKnot packu

Nakon toga dobivam u Head3ache-u poruku cim loadam AC3 file da je "last frame or AC3 stream corrupted (nesto u tom stilu)", a VDub mi se rusi taman na 100% kodiranja u DivX 5.1 s istom porukom ko i kod markicha.

Sad, jel mogu ja s cim provjeriti ispravnost tih VOB-ova (i eventualno ih popraviti) prije nego ih ufuram u DVD2AVI? Naime radi se o crno-bijeloj slici, tak da koji izgubljeni frame u CB filmu nece igrat neku bitnu ulogu....

Pa fala svima n konstruktivnim prijedlozima...

Isuse sto si ga skomplicirao !

A zakaj ne probas slijedece :
1. Izripaj DVD s DVDShrinkom,ne image nego folder s .vob fajlovima(folder nazovi po filmu da se poslije ne izgubis).
onda uzmes DrDIVIX i to je to....ta-ta-ra !!....film je u DIVIX-u....gotovo.
2. ...ili ako nemas "neku" verziju Dr.DIVIX-a :
izripas film i onda uzmes Moonlight Elecard Cordless,prekonvertiras s njim u MPEG2,ili AVI,raskomadas film na nekoliko dijelova i to je to.........
by the way.....Virtual Dub se kao i masa drugih programcica tesko nosi s filmovima od nekoliko gigabajta,pogotovo kad je rijec o enkodiranju,dekodiranju....jednostavno do greske mora doci...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Costa. 13.04.2004. u 12:08.
tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2004., 22:56   #11
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
ok, priznam da nisam koristio nijedan drugi nacin osim "svog" navedenog. probacu tvoj, al jedno pitanjce:

Gknot bi bio nesto kao "shell", recimo generator skripti za neke programe i pokretac nekih programa, recimo to tako...

Kaj Dr.DivX koristi za enkodiranje (ko sto se u GKnotu koristi VDub)?

Kolike su mogucnosti podesavanja dimenzija slike, kompresije, bitrate-a, bla bla...

Dosad sam sa GKnot kombinacijom imao super iskustva (jedino kaj mi 2-pass kodiranje videa od cca 1,5h traje oko 3-3,5h na doljenavedenoj mashini), prvi problem mi se dogodio s tim Chaplinom....

Ok, na kraju opet, jel ima ista a da provjerava ispravnost VOB datoteka?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2004., 15:02   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by perich
ok, priznam da nisam koristio nijedan drugi nacin osim "svog" navedenog. probacu tvoj, al jedno pitanjce:

Gknot bi bio nesto kao "shell", recimo generator skripti za neke programe i pokretac nekih programa, recimo to tako...

Kaj Dr.DivX koristi za enkodiranje (ko sto se u GKnotu koristi VDub)?

Kolike su mogucnosti podesavanja dimenzija slike, kompresije, bitrate-a, bla bla...

Dosad sam sa GKnot kombinacijom imao super iskustva (jedino kaj mi 2-pass kodiranje videa od cca 1,5h traje oko 3-3,5h na doljenavedenoj mashini), prvi problem mi se dogodio s tim Chaplinom....

Ok, na kraju opet, jel ima ista a da provjerava ispravnost VOB datoteka?
Ma tako je ! Gknot kao i drugi tzv. programcici i jesu samo shellovi ! I tu je njihov nedostatak jer ne cine cjelinu...DrDivix je samostalan i samodostatan program i za enkodiranje koristi definicije i varijante DIVIX codeca...Sto se tice prefomansi i mogucnosti imas sijaset funkcija i modusa podesavanja na bezbroj nacina.Osobno ne koristim DIVIX enkodere ni dekodere,ali koliko sam upoznao Dr.DIVIX kad ga isprobas vise se neces javljati na forum da imas problema s tim i tim i tim .....vidjet ces...ako imas puno filmova svakako isprobaj Dr.DIVIX. Moja preporuka.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2004., 15:05   #13
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
...Skoro sam zaboravio reci.....Dr.DIVIX ti direktno podrzava unos .vob fajlova i njihovu direktnu konverziju u DIVIX...takodjer radi i analizu....
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na