Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2009., 22:04   #1
Maxxy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Blizu KT
Postovi: 56
Pomoc za noobove:)ZyXEL P-660HW-D3

Pozdrav stručnjacima i onima koji znaju,jer mi ne znamo

Ovako,susjed mi ima navedeni router i ja se spajam preko njega na t-nešto...
Dijelimo pare pola pola i sve radi super.Router mu je stalno upaljen i stalno imam net...
E sad ono što nas muči-ovo radi super,ali je brzina konstantno prepolovljena.
Znači kada ja nisam online,on ima pola brzine kao i obrnuto.Nas zanima kako ga podesiti i da li je to moguće da router ili neki program prepoznaje kada je mreža sa druge strane slobodna da ja imam full brzinu.To bi nam stvarno pomoglo(u downloadu)
Ako netko ovo zna,molio bih u detalje..
Znamo mac adrese,ip adrese..sve ali ovo ne mogu nikako nać nigdje..Hvala unaprijed za one koji će imat strpljenja za noobove
Maxxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 22:01   #2
Maxxy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Blizu KT
Postovi: 56
Jel to nemoguće ili se nikome ne da?
Maxxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2009., 22:03   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Daj malo pojasni pojam "pola" brzine? I na koji nacin to utvrdite, tih "pola" brzine.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:13   #4
Maxxy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Blizu KT
Postovi: 56
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Daj malo pojasni pojam "pola" brzine? I na koji nacin to utvrdite, tih "pola" brzine.


Pa znači trenutno je podešeno da je stalno"pola brzine"

Imamo 4 mbita na pola-znači svaki ima 2 cijelo vrijeme.Nas zanima da li je moguće podesiti router ili da li postoji neki program koji bi prepoznavao kada jedan od nas nije online tako da onaj drugi koji je online ima full 4 mbita,a kad se drugi spoji da se brzina automatski prepolovi na pola.

Sada imam 220 kbita/sec,a onako bih imao 440(cca) što nije za bacit..
Maxxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 23:15   #5
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Nema to ogranicenja gore, jedino ako si wirelessom spojen moze bit da ti je slab link do njega pa da nemas propusnost. Ili je on stavio dload na 2 mbita konstantno, torrent ili nesto
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:05   #6
Maxxy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Blizu KT
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Nema to ogranicenja gore, jedino ako si wirelessom spojen moze bit da ti je slab link do njega pa da nemas propusnost. Ili je on stavio dload na 2 mbita konstantno, torrent ili nesto


Ma problem je u tome što pokušavamo napravit "fer"mrežu.
Ja jesam spojen wirelessom,ali imam super signal i radi besprijekorno,ali on je spojen žičano na router i ima prednost tako da kada smo oboje na mreži,on bi dobijao više.Ovako je on podesio da svaki ima konstantno pola,ali nas zanima da li je moguće da kada je samo jedan od nas na mreži da to router prepozna i da mu svih 4 mbita umjesto 2..
Maxxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 08:09   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Koliko je meni poznato, većina routera radi tako da raspodjeljuje bandwith kad je više korisnika automatski, a kad je jedan daje mu max. bandwith. Imam feeling da je tvoj frend nešto zahebo na routeru i zato vam to ne funkcionira kako treba. Najbolje bi bilo da vratite router na defaultne postavke i podesite ga prema uputama iz ADSL biblije.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59331
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 23:46   #8
Maxxy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Blizu KT
Postovi: 56
Na žalost,nije on "zahebo"..
Radi se o tome da ako dopustimo routeru da on upravlja sa tim da onda on daje prednost njemu koji je žičano spojen na router sa kablom,a ja koji sam na wireless--pušim..
Lakše je routeru poslat na žicu nego ovako..nije dobro za mene.Zato smo bili prisiljeni podjelit striktno na pola,ali zato tražimo neki program ili podešenje koji bi ovo odrađivao fer.

Znam da je jedno od riješenja da i on prijeđe na wireless,ali to smo ostavili za zadnju mogućnost..
Maxxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 07:49   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Otkud ti ta teorija? Imam Thompsona i nema razlike između žičnog i bežičnog surfanja po pitanju brzine. Dapače, kad skidam nešto bežičnom vezom, drugom kompu koji je spojen žicom se skidanje prilično uspori. Savjet: resetirajte router na defaultne postavke (ono - gurni čačkalicu u rupicu na poleđini i počekaj nekoliko sekundi) i onda ga konfigurirajte prema linku koji sam ti dao gore.
Ako ni tako ne bude radio zadovoljavajuće, kontaktiraj Nikkyja jer je on forumski net guru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 18:14   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hvala na komplimentu.
U postavkama routera uključen QoS?
Kod ovih SOHO (kućnih) routera je svašta moguće. Koliko se sjećam ovaj uređaj ima QoS po "vrsti" prometa a ne po klijentu (ispravi me ako griješim).
Prvo, ako ne koristiš ljubičastu tv (MaxTv) deaktiviraj (makni kvačicu) konekciju za to + Save + Reboot.
Napisao si: "Zato smo bili prisiljeni podjelit striktno na pola", objasni šta ste i kako napravili. Očito to pola/pola sada radi a ti bi htio to promjenit.
Dl full manual od routera i prouči raspoložive opcije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na