Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2013., 11:03   #1
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Iskustva sa servisima mobilnih uređaja

na brkinu inicijativu otvoren ovaj thread, makar je mogao i on, ali dobro razumijem koje su to komplikacije logističke te fizičke

pa tu postajte sve vezano za servise mobitela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2013., 11:26   #2
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
na brkinu inicijativu otvoren ovaj thread, makar je mogao i on, ali dobro razumijem koje su to komplikacije logističke te fizičke
Lijen sam

Eto, početi ću sa pohvalom MESC-a i Agrama.

24.06.2013 (PON) - u poslijepodnevnim satima, mobitel odnešen u T-Centar.

(UTO - neradni dan)

26.06.2013 (SRI) - MESC zaprimio mobitel i poslao ga u MMM Agram.

27.06.2013 (ČET) - MMM Agram ga službeno zaprimio.

28.06.2013 (PET) - Mobitel došao na red i popravljen.

01.07.2013 (PON) - MMM Agram otpremio mob u MESC.

02.07.2013 (UTO) - MESC predao mob T-Comu

03.07.2013 (SRI) - Pokupio mob u T-Centru

U servisu je mobitel flešan na 4.2.2 Global unbranded FW. Bez ikakvih dodatnih problema ili oštećenja. Sustav praćenja radnog naloga preko weba lijepo funkcionira i relativno je ažurno (2-3 sata kasnije što je OK)

Dakle, iz priloženog se vidi da ne mogu imati nikakve primjedbe na bilo koju firmu u ovom procesu. Ne kažem da nebi imao problema da je riknulo nekaj drugo, ali eto, zbilja za svaku pohvalu.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2013., 11:34   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajde i moje... agram.

zvao da imam očiti problem neispravnog usb kabela od adaptera, a pošto je to sony sa malom baterijom ima neko turbo boost punjenje koje radi samo sa orginalnim sony kabelom naravno na tom adapteru i čovjek na telefonu potvrdio da zna za tu caku i da dođem sa mobom i računom do njih.

došao negdje 10 minuta prije kraja radnog vremena sa svime i veli čovjek na zaprimanju kao sad je već gotovo pa eto samo da testiraju sutra i daju mi kabel, reko oke nema problema i uto će djelatnik iz servisa "jel to sony kablo?"

veli nadalje - evo ti kabel odmah, daj čovjeku znamo za te kabele da znaju otić i eto rešeno u 5 minuta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2013., 11:40   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Orginal SONY EC801 data/charge kabel

Kupio već 3 komada, zbilja jesu orginal, nikakvih problema sa njima nemam. Identični kao i ovaj oriđiđi koji sam dobio sa mobitelom.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2013., 11:52   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
AGRAM

Problemi sa HTC Legendom, dvaput, ali puno puta noseno na reklamaciju jer nisu popravili kak spada. Uvijek noseno u VIP.

1. situacija
Mobitel se nakon updatea na Froyo povremeno restartao, oko dvaput dnevno. Nakon prvog slanja na servis, reinstalirali su softver, nije pomoglo, i dalje se restartao. Nakon drugog slanja promjena maticne ploce.


2. situacija
Uzasno cudan problem, kad je mobitel bio na svijetlu (tj. light senzor kad je javljao da je svijetlo), tipke su se blesirale. Volime up je ujedno radio kao da sam stisnuo trackpad, home button je znao "zaglaviti" pa bi mi home screen divljao.
Tu sam se nazivcirao jer sam morao 4 puta nositi na reklamaciju. Prvi puta promjena softvera, drugi puta promjena tipki, treci puta promjena svjetlosnog senzora i cetvrti puta tek promjena maticne.



Sve u svemu, nisam bas zadovoljan, ali s obzirom na probleme drugih vidim da sam dobro prosao. Po mojem iskustvu testiranje mobitela nakon servisa im nije bas jaca strana.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 14:46   #6
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Lijen sam

Eto, početi ću sa pohvalom MESC-a i Agrama.

24.06.2013 (PON) - u poslijepodnevnim satima, mobitel odnešen u T-Centar.

(UTO - neradni dan)

26.06.2013 (SRI) - MESC zaprimio mobitel i poslao ga u MMM Agram.

27.06.2013 (ČET) - MMM Agram ga službeno zaprimio.

28.06.2013 (PET) - Mobitel došao na red i popravljen.

01.07.2013 (PON) - MMM Agram otpremio mob u MESC.

02.07.2013 (UTO) - MESC predao mob T-Comu

03.07.2013 (SRI) - Pokupio mob u T-Centru

U servisu je mobitel flešan na 4.2.2 Global unbranded FW. Bez ikakvih dodatnih problema ili oštećenja. Sustav praćenja radnog naloga preko weba lijepo funkcionira i relativno je ažurno (2-3 sata kasnije što je OK)

Dakle, iz priloženog se vidi da ne mogu imati nikakve primjedbe na bilo koju firmu u ovom procesu. Ne kažem da nebi imao problema da je riknulo nekaj drugo, ali eto, zbilja za svaku pohvalu.

Kak si ti vidio putopis svoga moba?
Tekomove stranice ili?
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 16:17   #7
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
@ warlock25
Status moba možeš vidjeti preko Agramovih stranica.

Moja iskustva s Agram servisom: Curin Evo 3D je imao problema s tihom slušalicom, a nakon toga sa duhovima tj. touchscreen je random sam od sebe tipkao po mobu. U oba slučaja mob nošen direktno u Agram i sve je uredno popravljeno u roku par dana. U prvom slučaju je zamjenjena slušalica, a u drugom ekran.
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 17:47   #8
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kak si ti vidio putopis svoga moba?
Tekomove stranice ili?
Ne, putopis sam skužio na kraju na otpremicama. Inače, na MESC stranici pratiš razvoj situacije.
Upišeš CaseID koji ti je dao T-kobile i svoj IMEI i tamo sve piše. Relativno je ažurno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 14:19   #9
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Dobio danas poruku da me mob ceka u t-comu.
Dosao po mob i pise na nalogu od agram servisa zamijenjen zvucnik i ja reko super.
Dodem doma stavim mjuzu a ono krci li ga krci.Nisu ni pipnuli mobitel.Vratio se tamo i sad su napisali hitan popravak u t-comu.Valjda nebum ceko 10 dana opet

Isprobao istu pjesmu na svom i na izlozbenom primjerku i razlika je nebo i zemlja.Na mom zvuk krci ako ima imalo basa dok su visoki tonovi kolko tolko ok,izlozbeni primjerak kristalno cist zvuk i na basu i visokotoncu.Najvise se cuje na maidenima kad opale po distorziji.

Ima li jos netko losa iskustva sa agram servisom?
Evo nema druge nego da od sonya trazim novi uredaj jer u servisu neznaju popravit ili ne zele

Mesc:Na uređaju nije pronađen kvar.Testiran sa servisnom SIM karticom u pozivu,standbyu i preslušavanjem medijskog sadržaja i radi ispravno.Napravljena usproedba sa par novih telefona

Prvo su kao zamijenili zvucnik a sad napisu da nije pronaden kvar.pa kog oni hebu u zdrav mozak?

Kako se obratit sonyu?
Poziv ili mail?
Što rec tocno tj. kako se postavit jer hocu ono sto sam platio a ne neki poluproizvod.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 15:38   #10
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Evo nema druge nego da od sonya trazim novi uredaj jer u servisu neznaju popravit ili ne zele

Mesc:Na uređaju nije pronađen kvar.Testiran sa servisnom SIM karticom u pozivu,standbyu i preslušavanjem medijskog sadržaja i radi ispravno.Napravljena usproedba sa par novih telefona

Prvo su kao zamijenili zvucnik a sad napisu da nije pronaden kvar.pa kog oni hebu u zdrav mozak?

Kako se obratit sonyu?
Poziv ili mail?
Što rec tocno tj. kako se postavit jer hocu ono sto sam platio a ne neki poluproizvod.
Deja vu, ili sam ovaj post negdje već vidio?
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2013., 19:49   #11
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Evo svaka pohvala od sony mobile HR.Nakon sat vremena dobio odgovor da proslijedim dokumentaciju na mail da oni mogu poslat sluzbi za kor.

jel ja mogu njima dat link od mesc-a di pise da mob nema kvar i servisnu primku od t-coma ili kaj da posaljem tocno?

Ako je netko vec slao nesto slicno pa da napise kaj je tocno sve poslao
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 19:57   #12
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
možeš naravno daj im podatke za login i tako vide sve što se radilo s mobom bar sam ja tako radio uvjek
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 10:38   #13
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Evo i moje "pohvale" za MESC

Preko t-centra samsung galaxy mini upučen u MESC radi problema sa gašenjem,izlaska iz app,uređaj je bio star mjesec dana i pod garancijom.
-Uređaj vračen,sofver ažuriran,provjereni svi parametri po samsungovim speckama,kao popravljen.
nakon par dana uređaj ponovno ima iste simptome kao i prvi puta i ponovno preko t-centra poslan u MESC.
uređaj vračen uz obrazloženje da je ovaj puta promjenjen jedan od čipova(ovo mi je bilo sumnjivo jer se u servisima ne zamaraju koji je dio neispravan nego se mjenja cijeli sklop,u ovom slučaju bi to bila matična)
uređaj vračen kao ispravan
dva mjeseca iza toga nemogu upaliti uređaj pa ga ponovo preko t-centra šaljem u MESC da bi nakon par dana od njih dobio odgovor da je uređaj uništen i to naravno vlagom a taj dio priče nije pokriven jamstvom i ako želim doplatiti 800 kn da mi promjene matičnu.
Inače to sa vlagom im je omiljena priča kada nešto nemogu popraviti sjebu ti mob i nemožeš im ništa.Vjerovao bi možda u to da mi se to desilo na kojem drugom mobu u kuči a ima ih 5 u upotrebi.
Prije su servisirali samo nokie a sad vidim da su univerzalni za sve a od takvih treba bježati samo svi imaju njih za službene sevisere,što i ne čudi s obzirom na količinu korupcije u ovoj slučajnoj državi.
Za AGRAM imam samo pozitivna iskustva,bio doduše samo jednom ali su bili ok,
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 18:42   #14
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Servis - odljepljivanje stakla i ekrana

Trazim neki servis sposoban da mi odlijepi ekran od stakla i promijeni ekran. Bez da staklo pukne. Kineski mob u pitanju
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote