Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.09.2010., 08:25   #1
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Bnet modem + micronet wireless

Pozdrav!
Da li netko ima Bnet i ono njihovo sugavo smece od modema a da je uspio sloziti svoj wireless router na njega?
Jer mi to nikako ne uspijeva....Jucer sam se zajebavao do 2 ujutro s tim i nisam slozio.Evo u cemu je stvar.
Fino spojim laptop na router i onda sa routera u taj modem.
Probao sam sve zive kombinacije ali u konacnici je stvar da mi ako prvo spojim kablom lap i router, radi, nakon toga se odspojim i probam sa wirelessom on ne radi.Ista je stvar i obrnuto, prvo spojim wireless i radi a kad ga spojim zicom opet ne radi.
Prvo sam stavio Dynamic IP (postoji jos Static, PPOE i bridge mode) i probo se spojit.Ako iskljucim DHCP dobijem u konacnici ovaj nacin da prvi radi drugi ne.Sto mi je u pocetku bilo i logicno jer DHCP nije ukljucen pa ni ne dodijeli IP adresu drugoj konekciji vec ta druga konekcija dobije private IP adresu s kojom nista ne mogu.Onda sam ukljucio DHCP ali je fora kad to ukljucim, ukljuci se i opcija od kojeg range-a se pocinje sa dodjelom IP adresa.Buduci da je adresa koju dobijem od bneta neka 25.25X.6.100 (tako nesto) a difoltan range je 192.168.16.70 oni naravno nisu u istom subnetu pa ni to ne radi.Mislim, dodijeli mu adresu od tog ranga pa nadalje ali u konacnici opet ne radi.Probao sam taj range promijenit ali moram onda mijenjat i IP adresu od routera.Probo sam i to ali mi se zbrejko router pa sam onda ga moro resetirat.
Isto tako sam i probao stavit PPOE.Samo nisam upisao nikakav pass i radi identicno ko gore.

Sori kaj sam vas zadavio.ako neko ima kakav hint....

Master_Hrc je online  
Staro 30.09.2010., 09:42   #2
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Ima hint, stavis sve na default (DHCP ukljucen na routeru), popalis sve (modem zadnji) i pustis 30 sekundi da se sve samo iskonfigurira. Radilo mi je u xy (xy>20) frendova pa ce raditi i kod tebe. PPPoE, PPTP i sl - zaboravi, to ne koristiš, osim ako imaš CARNet kombinaciju.

Zadnje izmijenjeno od: Garak. 30.09.2010. u 09:48.
Garak je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2010., 10:00   #3
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ali ako resetiram router na difoltne vrijednosti i spojim modem povuci ce mi PPOE...
nemam carnet konekciju.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 30.09.2010. u 10:35.
Master_Hrc je online  
Staro 30.09.2010., 13:00   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Odgovoreno vec XYZ puta u B.net temi.
Koristi trazilicu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na