Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2009., 23:52   #1921
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a bi li se moglo zatezati zbice i sa francuskim kljucem?

ugl trenutno na mjestu gdje je udubljen/izbocen s jedne strane su zbice skroz labave, a s druge nategnute full...dakle to bi se zatezanjem zbica dalo rijesiti?

ovako odoka kotac je i dalje okrugao kad gledam s boka, ali naravno kad ga uzmem u ruke i zavrtim onda napravi mini val nekakvi...i kao sto rekoh zbice na spiganom dijelu su opustene na jednoj tj zategnute na drugoj strani

btw nije mi problem igrati se s time nego nisam znao moze li se to u kucnoj radinosti rijesiti ili bi trebalo nositi na servis...a iskrivio se zato jer sam pri doskoku imao biciklu pod blagim kutem...tj nije bio bas toliko blagi...al eto...za sve postoji prvi put

eh da i jos jedno pitanje u vezi zatezanja zbica : s gornje strane [unutarnja strana kotaca gdje ide zracnica] ispod one zastitne trake su vrhovi zbica "napravljeni" za odvijač pa bi li ih se moglo i tako regulirati?

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 23.05.2009. u 00:07.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 09:07   #1922
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Da mozes i sa francuskim kljucem, ako su na mjestu gdje je spigan obruc labave na jednoj strani, probaj zatezati na drugoj strani pa vidi sta se desava, ali svejedno ces morati ipak malo otpustiti te napete (pretpostavljam da su one na strani gdje obruc ima udubinu), jer ipak ces zatezati one druge...Uvijek moras racionalno, znaci koliko otpustis toliko stezes, jer inace dobijes jako veliku bananu sto se tice ravnine po visini.

A ono ispod zastitne trake u obrucu netrebas nista dirati... Samo s vanjske strane one niple

Uglavnom moras se malo vise vremena igrati, zezati, okrenes bajk naopako, i sa kredom obicnom gledas gdje izbacuje (prislonis ju na neki cvrsti dio bajka...npr. rama, kocnica itd. prema obrucu) Zatezi, otpustaj i prati promjene, tako sam i ja prvi put, nitko mi nije pojasnio, pa sam se malo vozio na jajastom kotacu dok i to nisam sredio...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2009., 09:28   #1923
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ma mislim skuzio sam sto si htio reci...sve u svemu treba centrirati kotac opet

Hvala na pomoci

samo sad ce to pricekati barem dan dva dok mi se lijeva ruka ne vrati u normalu pa da mogu s njom normalno raditi

eh da...i tek sam sad skuzio da zapravo na onom "univerzalnom" alatu za bicikle gdje se ima onih par inbusa, onda za odvidavanje matica i odvijac krizni i obicni imam i "alat" tj utore za zbice zaokretati...eh...daleko jednostavnije i brze ide s time nego s ffrancuskim
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 13:52   #1924
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Znači, ne tražim ništa puno, samo mi recite koji bajk je bolji i zašto...

X-PLORER RAGE 380 DISC
http://www.xplorerlife.com/hrvatski/bicikli/


SCOTT ASPECT 60
http://scottusa.com/us_en/product/62/762/aspect_60
bump...
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 14:49   #1925
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Trek 4300DSC - ima li bolji u tome rangu? Mane, boljitci ovog modela, možda preporuka kojeg drugog?

Radi se o poklonu pa nebih htio previše opteretiti financijski drugu stranu, znači do 4k kn max max max. Mogući i inozemni shopovi u sloveniji.


Bicikl će se najviše koristiti za šumu 70%, odnosno 20% jumpanje 10% cesta. Bitna je izdržljivost osovina, pogonskih lančanika, samog lanca, a pogotovo transmisije


Hvala na preporuci/savjetu/pomoći.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 16:01   #1926
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Pogledaj si Focuse u DSG-u, definitivno nude najvise za najmanje novaca..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 17:20   #1927
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
I Diamondback ResponseComp ima bolju opremu za manje novaca...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 18:26   #1928
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Nakon malo isprobavanja dotičnih, vožnje i sl..., sam se ipak odlučio za Treka, ali ne gore navedeni model nego model 6000E, za 4.4k kn mislim da nema boljeg , što se opreme tiče a i izvedbe.


Samo se nadam da nakon godine dana ne voženja bicikla se nebum spicko negdje u sumarku pri spustanju
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 21:06   #1929
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Nakon malo isprobavanja dotičnih, vožnje i sl..., sam se ipak odlučio za Treka, ali ne gore navedeni model nego model 6000E, za 4.4k kn mislim da nema boljeg , što se opreme tiče a i izvedbe.
Ovo http://www.bikeshop.hr/artikli/trek-6000-e-disc ?

Uf, neš sličnog sa boljom opremom je nudio Norco Kokanee kojeg sam vidio mislim još u Marko Projektu za 2500kn. A mislim da je i Bizmark imao još kojeg.

Jedino mislim da su po geometriji potpuno drugačiji. Nekak mislim da si za 4400 mogao dosta bolje proć
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 22:59   #1930
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Uh, ovaj bi bio taman za mene kad bi mjenjao bike u najvećoj veličini
I sadašnji trek 4300 disk mi je i više nego dobar(istina sad kad je tora air gore ). Najgora stvar je prednji mjenjač, šifteri su malo "lošiji" ali ja ne vidim razlike(tak i tak ne šaltam svako malo na duge rute). Nema se baš love, ali kad bi imao za mjenjat, uh...
Ma koliko sam još uložio u dodatke, svjetla, brzinomjer, gume, nabere se. Treba bike i održavat. Nedavno mi prosvirale pedale i tako po malo.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2009., 01:31   #1931
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Posjedujem Toru 302 100mm solo air (http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=41&t=18005) i ona ima izveden lock pomocu one sajle koja je spojena na vilju a drugi kraj sa onom polugicom na volan. Sad sam uzeo novi volan na kojem jedostavno nema mjesta ua tu polugicu pa me sad zanima jel moguce nabavit nastavk koji ide na vilju, tako da se prstima vilica locka? Nadam ste da ste razumjeli, ako niste, budem poslikao
Uglavno trebao bi ovaj dio tako da se moze s prstima napraviti lock http://www.nashbar.com/images/nashba...2-NCL-KNOB.jpg
hvala i pozz
srale7 je offline   Reply With Quote