Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2013., 17:26   #3091
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Ima li danas kakvih novosti ili?
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 19:46   #3092
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor Shrek Pregled postova
Ima li danas kakvih novosti ili?
Ak se ne varam utorak je dan kad T-com objavljuje velike vijesti?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 21:19   #3093
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Moguce je da nece biti nikakvih obavijesti posto se u pocetku nece nuditi vece brzine. Nadam se da sam u krivu.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 23:39   #3094
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Mislim da ništa od većih brzina od 20/1 za sada jer ih ni nema u standardnoj ponudi za veleprodaju, link do odluke hakoma.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 10:49   #3095
msp-2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Svi znamo kako nam je bilo u mobilnoj mrezi dok dok nije dosao tele-2, godinama su vip i t-com imali iste cijene po svim osnovama. Ocitu ljubav izmedju njih nije srusio niti tele-2 nego su se odlucili na alternativce tomato i bonbon zavaravajuci korisnike nekom ponudom alternative koja to nije.

Sta imamo nakon razbijanja monopola na trzistu interneta? Prva prava konkurencija t-com je bio iskon internet dok nije posto prijetnja pa je preuzet. Nakon toga se pojavio b-net,optima, pod zadnje i h1, i kako se zavrsava? Vip-net stari duofrend kupuje b-net,metronet i sad ganja h1 a optima podlegla kreditima se vraca t-comu. Za 6mj imat cemo dobar stari duopol koji smo godinama trpili na mobilnoj sceni. t-com pod imenima iskon,optima te vip pod metronetom,h1,b-net toliko o uspjesnoj zastiti trzista i korisnika od strane hakom-a job well done
msp-2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 10:51   #3096
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor msp-2 Pregled postova
Svi znamo kako nam je bilo u mobilnoj mrezi dok dok nije dosao tele-2, godinama su vip i t-com imali iste cijene po svim osnovama. Ocitu ljubav izmedju njih nije srusio niti tele-2 nego su se odlucili na alternativce tomato i bonbon zavaravajuci korisnike nekom ponudom alternative koja to nije.

Sta imamo nakon razbijanja monopola na trzistu interneta? Prva prava konkurencija t-com je bio iskon internet dok nije posto prijetnja pa je preuzet. Nakon toga se pojavio b-net,optima, pod zadnje i h1, i kako se zavrsava? Vip-net stari duofrend kupuje b-net,metronet i sad ganja h1 a optima podlegla kreditima se vraca t-comu. Za 6mj imat cemo dobar stari duopol koji smo godinama trpili na mobilnoj sceni. t-com pod imenima iskon,optima te vip pod metronetom,h1,b-net toliko o uspjesnoj zastiti trzista i korisnika od strane hakom-a job well done
A Amis si zaboravio? Em imaju optiku koja je "naprednija" od T-com-ove, em su rekli tokom ljeta da će uvesti VDSL...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 12:07   #3097
msp-2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
A Amis si zaboravio? Em imaju optiku koja je "naprednija" od T-com-ove, em su rekli tokom ljeta da će uvesti VDSL...
Amis je doso 2004g i do danas se nije mako iz zagreba, ali ok ajmo reci da je to hrvatski alternativni operator buducnosti
msp-2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 13:01   #3098
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor msp-2 Pregled postova
Amis je doso 2004g i do danas se nije mako iz zagreba, ali ok ajmo reci da je to hrvatski alternativni operator buducnosti
Nije se maknuo iz zagreba jer su medugradske veze uzasno skupe, to je i pokopalo optimu. Sto se tice metroneta, prodali su rezidencijalni dio vipu ne cijelu firmu. S obzirom da amis radi na podrucju od gorice, preko zagreba do samobora, mogu biti visoko profitabilni s relativno niskim cijenama.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 14:48   #3099
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Da li je istina da nemaju fast profil (bez interleavinga) za kombinaciju 10 Mbit net + max tv?

Pitam jer mi je tip rekao da nema uopće uopciju fast profila za to tako da mi je pustio ukupno samo 12 Mbit (8+4) iako parica može nekih 16-ak protjerati i bilo je uredno prije na 14.5 Mbit podešeno.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 16:40   #3100
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Da li je istina da nemaju fast profil (bez interleavinga) za kombinaciju 10 Mbit net + max tv?

Pitam jer mi je tip rekao da nema uopće uopciju fast profila za to tako da mi je pustio ukupno samo 12 Mbit (8+4) iako parica može nekih 16-ak protjerati i bilo je uredno prije na 14.5 Mbit podešeno.
Izgleda da nemaju jer su isto tako i meni napravili! Parica ide isto do 16, prije sam imao pušteno 15 i voip, adsl i maxtv su super radili no imao sam problem s routerom i on se smrzavao i netko me na centrali prebacio na novi profil (isti kao i kod tebe) jer su smetnje zbog "slabe linije" a ne routera i sad imam 10mbps samo kada je maxtv isključen! Neka bude tako kako je mada mi je malo žao kad je već sve radilo ali dobro...šta je tu je!
skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 16:54   #3101
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Da li je istina da nemaju fast profil (bez interleavinga) za kombinaciju 10 Mbit net + max tv?

Pitam jer mi je tip rekao da nema uopće uopciju fast profila za to tako da mi je pustio ukupno samo 12 Mbit (8+4) iako parica može nekih 16-ak protjerati i bilo je uredno prije na 14.5 Mbit podešeno.
Mislim da nema, koliko se sječam ima samo za 4 + maxtv, ali možeš mi poslati broj tel ak očeš na pm pa pogledam ako se koji drugi može staviti.

Kod voip-a znam da nema tih fast profila.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:44   #3102
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj: