Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2004., 00:17   #61
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
ne kuzim... uzeo sam 5 minuta kazete za isprobat
stavio da napravi capture u DV i iz toga da napravi mali dvd... to mi je kao bio pokus... dobio sam pod folder sample1 DVD -sa filovima... tu ima 1 vob file od 350 Mb.... -a prije nego sto ga je isao napravit obavijstio me studio da ce bit velik 770Mb
taj DVD sto sam dobio je totalno usran i po kvaliteti i boja je skroz cudna... dok pod captured video folder iman .avi file od 1Gb koji izgleda bar 5 puta bolje... a bit rate je 1024kbps... a audio je pcm...
sta se dogodilo?
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 08:55   #62
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
60 minuta na miniDV kazeti prebacim na kompjuter u najboljem mogucem formatu a to je DV ? i za to mi treba koliko mjesta?
a onda sto trebam obradit?
ne mogu odolit za custom... nesto ce se nac sta cu htit mijenjat 100%

+pri instaliciji pinnacle on me pita da li zelim stavljat PS linx driver , studio av/dv driver , dc10plus driver? za sta je to?
stavit cu ih pa onda ako ne treba maknut...

-mislim da postajem dosadan ali eto moram ovo sta prije rijesit a nikad prije nisam ni kameru ni pinnacle drzao u rukama...
instaliraj samo av/dv driver ostalo ne..
custom nemoj dirati jer za to trebas jos o-ho-ho prakse...
NAPOMENA : ono kaj ces htjet mijenjat je sigurno u podrucju autoringa a ne capturinga...capturing na preset a u autoringu se igraj s menijima i poglavljima.
zakaj ides odmah na Pinnacle ?...dosta ti bude skomplicirao stvari...uzmi nekaj jednostavnije kao Ulead (vidi u casopisima shareware verzije rade fenomenalno!)
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2004., 08:59   #63
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
... da nema problemima kraja... ovo slbodnog mjesta iman na drugoj particjij koja je ukupno 100Gb velika a formatirana u FAT32... ubit cu se...

+spominjao si encoder TMPGEnc , imam njega i iman Cinema Craft Encoder Sp , mislim da sam ih koristio za DVD2SVCD... ali ubij me od toliko programa vise se niceg ne sijecam...

a MPEG audio ili PCM? pise da ako ga ostavim na automatic video quality*disk usage kaze da imam 54minute sto je 6 minuta manje nego sto meni treba...
particija od 100 Gb formatirana u FAT-u se granici s ludilom.uzmi MPEG audio pa ces imati dosta mjesta,ako uzmes PCM zauzima ti dvostruko mjesta na DVD-u.sve enkodere i ostale programe makni iz kompjutera,samo ce te zbunjivati.ak radis u jednoj aplikaciji onda neka je ona jedna i jedina
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 09:10   #64
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
ne kuzim... uzeo sam 5 minuta kazete za isprobat
stavio da napravi capture u DV i iz toga da napravi mali dvd... to mi je kao bio pokus... dobio sam pod folder sample1 DVD -sa filovima... tu ima 1 vob file od 350 Mb.... -a prije nego sto ga je isao napravit obavijstio me studio da ce bit velik 770Mb
taj DVD sto sam dobio je totalno usran i po kvaliteti i boja je skroz cudna... dok pod captured video folder iman .avi file od 1Gb koji izgleda bar 5 puta bolje... a bit rate je 1024kbps... a audio je pcm...
sta se dogodilo?
nije boja cudna...sve je OK. fora je u tome da si snimao u NTSC sistemu a ne u PAL. ili ti jedan od one hrpe codeca koju si instalirao radi saram-baram po programu.onaj tvoj .avi fajl je po presetu u PAL-u pa je zato i slika OK.Ako ti odgovara po kvaliteti onda nastavi snimati tak.
preporuka :kako bi si oslobodio mjesta na disku savjet je da si fajlove i vazne stvari prebacis na nekoliko praznih cd-a,pa ih lako poslije vratis na disk...
JAKO VAZNO : daj klikni gore u Pinnacle-u na karticu "setup"...zanimljivo je da on po presetu stavlja AUXILLARY FILES na aktivnu particiju...zar ne?
preseli taj auxillary file ovak : setup-edit...i u donjem lijevom kutu ti pise "folder for auxillary files"...preseli ga na najvecu particiju...
vrati se u setup te u "capture source" klikni na "test data rate".sve kaj snimis odmah makivaj u drugi folder po tvojoj zelji.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 17:08   #65
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
hmm... sad sam isprobao i ulead... ista stvar
kad napravim capture fenomenalno izgleda i slika je ziva i boje realne ka da sam tu - a cim stavim da se prebaci na dvd - kad prode encodiranje... dobijen shit od slike...
i sam sam probao provuc kroz tmgEnc... opet isto....
napravim capture u avi file i onda pri pretvorbi se recimo boja pojaca??? neki pseudo saturating...
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth

Zadnje izmijenjeno od: ßellerophon. 15.03.2004. u 18:02.
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 18:48   #66
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
:burn: :burn: ....
znas sta je bilo... znas sta?....
NETKO JE STAVIO VIVID U COLOR PROFILE U POWERDVD
a ja sam utrosio 3 cijela dana izbrisao pola kompica 5 puta preinstalirao 5 razlicitih programa... da na kraju skroz slucajno vidim ovo....

i sta sad rec kad netko kaze da je rijesenje ono najednostavnije
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 20:52   #67
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
:burn: :burn: ....
znas sta je bilo... znas sta?....
NETKO JE STAVIO VIVID U COLOR PROFILE U POWERDVD
a ja sam utrosio 3 cijela dana izbrisao pola kompica 5 puta preinstalirao 5 razlicitih programa... da na kraju skroz slucajno vidim ovo....

i sta sad rec kad netko kaze da je rijesenje ono najednostavnije
Taj profil je podesen po defaultu i AFAIK DVD filmovi tako najbolje izgledaju.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2004., 22:00   #68
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
... da i? ja ga ne drzim na vivid...
brata ili sestru...
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2004., 20:15   #69
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
:burn: :burn: ....
znas sta je bilo... znas sta?....
NETKO JE STAVIO VIVID U COLOR PROFILE U POWERDVD
a ja sam utrosio 3 cijela dana izbrisao pola kompica 5 puta preinstalirao 5 razlicitih programa... da na kraju skroz slucajno vidim ovo....

i sta sad rec kad netko kaze da je rijesenje ono najednostavnije
...kak to da kontroliras kvalitetu na softverskom dvd plejeru? zasto ne kontroliras na linijskom uredjaju? ako imas DVD-RW nema potrebe koristiti softverski DVD.on ti ionak daje laznu sliku.pravu sliku i kvalitetu mozes vidjeti samo na klasicnom TV-u,pogotovo ako je taj DVD namijenjen sirem krugu frendova koji nemaju isti kompjuter ko i ti,kao i program na kojem ce gledati isti.stvarno si ga skomplicirao...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2004., 20:57   #70
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
...zaboravih ti napomenuti slijedeće a to moraš imati na umu ;

a) capturing je najlakši dio posla
b) kod autoringa zahtjevi za memorijsko-procesorskom snagom rastu eksponencionalno
c) trebaš jaaako puno RAM-a...i to...najmanje 1 Gb,preporučljivo 2 Gb, a idealno i bez griženja noktiju 3 - 4 Gb.
d) pripazi da ti fajlovi ne prelaze 5-6 Gb, jer je velika vjerojatnost da ti nijedan komercijalno dostupan program, osim onih bezobrazno skupih, neće htjeti uopće niti prepoznati fajl (kada ti program napiše karticu s porukom ..."no valid movie (.avi,.mpeg,.mpg...) file"...ili..." unsuported file"...) znat ćeš da je problem u RAM-u jer program nemože pravilno učitati kompletnu strukturu video informacije za pripadajući zadatak.

točka c) se specijalno odnosi baš na Pinnacle koji i spada u srednju gornju kategoriju aplikacija ( to znači da ti u stanju stand by-a doslovno ždere 100-300 Mb,ovisno o modalitetu rada.To možeš najbolje primjetiti upravo prilikom startanja programa jer mu je potrebno "malo duže" vremena za start up.)
dakle...to je to...i daj se konačno prihvati snimanja jer ti je četvrtak jako bliiizu !
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2004., 22:24   #71
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Ma to sve zdere ram ko ludo tek sada vidim zasto su potrebni jaki kompovi od par Gb memorije,prije sam govorio pa kome to treba.A sada bi meni vise nego dobro doslo bar jos 256,ali sta je tu je...nego...
Da li je cilj sa prebacivanjem pomocu video ulead studija sa kamere na komp dobiti sta vece fajl(10-20-30Gb) pa onda to srediti sa virtual dubom na velicinu koja ti pase? ili moze odmah u xvid ili divx?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote