Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2015., 09:24   #151
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Test montaza



Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:29   #152
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
wow, super izgleda.

Glede položaja komponenti, na tvom mjestu bih pumpu stavio kod radijatora, ispod pumpe, i naravno, kupio top + res combo. Ovo je jedna cijev previše
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:42   #153
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
To je i bio plan, ako se sjecas nacrta, isprobavanja polozaja pumpe i rendera, no cijev koja spaja radijator sa pumpom je dosta kratka, 2 - 3 cm, te se vibracije prenose na case i sve skupa buci uzasno ( popilo mi je zivce kad je bilo spojeno na taj nacin, zato sam ju ubacio iza da se vibracije dampiraju po cijevima ).

Mozda, ako je izvedivo, ne znam... treba isprobat - okrenem pumpu da vuce vodu iz radijatora i siba direk na cpu, da eliminiram ovo X krizanje koje bode u oci.

Edit: Ove tockice sta se vide na boji nije ljustenje, vec prasina, trebam pod hitno lupit clear coat jer se lovi svako moguce sra*e koje leti zrakom
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:46   #154
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Možeš okrenuti radijator da su mu uvodnice gore, zadržiš ovaj odvojeni sustav spremnik-pumpa, iz pumpe direkt na cpu vodu, a gore spojiš gpu->rad->rez. Šteta što je napajanje tak šareno iznutra
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:52   #155
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Možeš okrenuti radijator da su mu uvodnice gore, zadržiš ovaj odvojeni sustav spremnik-pumpa, iz pumpe direkt na cpu vodu, a gore spojiš gpu->rad->rez.
Uff, trebalo bi napravit novi nosac za radijator, posto nije kompatibilan za 180 rotaciju.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Šteta što je napajanje tak šareno iznutra
Rig jos nije gotov Ostalo je dosta posla oko sitnica, tako da mozda i nece bit saren psu
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 11:25   #156
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni osobno je baš fora taj kris-kros sa črevima... super build
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 13:36   #157
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Svaka cast za projekt, u zadnje vrijeme sve bolji i bolji projekti nakon duzeg razdoblja bez projekata

Imam isto miesljenje ko De5tr0(i kako je bio prvi plan tvoj ) da ako mozes pumpu kod radijatora stavit, evo nekih prijedloga:
1.stavit pumpu ispod rezervoara i objesit ju sa elasticnim spagama i izolirat s gumom ako je potrebno dodirna mijesta s metalom, izolirat dodorina mijesta radiatora i srafa s gumicama.
2. ako ju nemas za sta objesit onda priserafit u podnicu , isto izolirat spuzvom ili gumom dodirana mjesta i sarafe.

3.Ostavit pumpu di je, rijesit se krizanja cijevi tako da stavis dulju cijev iz rezervoara pa ju provuces pokraj ove koja ide iz radijatora na pumpu, odnosno da ide pokraj napajanja a ne iznad.


I svaka cast za perforaciju, mislim da bi izludio nakon tolko rupa
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 14:07   #158
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
1. opcija je dosta zayebana, zbog nacina montaze radijatora na nosac i kasnije fiksiranja tog nosaca na case

2. odpada jer ce se prenositi vibracije, isprobano vec

3. mozda bi i bila izvediva opcija. Cijev idealno pase unutar ruba kaveza, to je i bio plan v1.0 ajmo rec, ovaj gdje pumpa dolazi ispod rezervoara je v1.1

Znaci cijevi se mogu sakrit da ih se ne vidi uopce, osim na dijelu gdje dolaze do blokova i spajaju blokove, ali nastaje problem vibracija koje putuju po cijevi. Duljina cijevi koja spaja pumpu i radijator, u slucaju da ju stavim ispod rezervoara je 1", cijev prakticki drzi pumpu u zraku - znaci da je i prijenos vibracija velik, posto taj komad nije dovoljno elastican da dampira vibru.

A pazi sad ovo, kad god sam za racunalom, furam in-ear sluske, znaci ne cujem nista oko sebe osim onog sta slusam od zike

To je ono, komp mora bit tih, makar ga i ne cujem
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 15:24   #159
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Sav taj lijepi hardver i nemas postene zvucnike, pa zasto? haha

Zasto nisi napravio da napajanje ide onako normalno na zadnju stranu nego da je ovako u sredini? u tom slucaju bi mogao pumpu stavit blize radijatoru i rijesit se ovog krizanja...
p.s. sad kad je napajanje u sredini, sta je sa rupom od konektora za naponski kabel na zadnjoj strani kucista? jesi stavio zenski konektor u tu rupu ili kako?
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 16:12   #160
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
Zasto nisi napravio da napajanje ide onako normalno na zadnju stranu nego da je ovako u sredini? u tom slucaju bi mogao pumpu stavit blize radijatoru i rijesit se ovog krizanja...
p.s. sad kad je napajanje u sredini, sta je sa rupom od konektora za naponski kabel na zadnjoj strani kucista? jesi stavio zenski konektor u tu rupu ili kako?

Zato da mogu iskoristiti zenski konektor za napajanje koji je bio u originalnom macu, znaci u onoj rupi, te se napajanje steka na njega.

Trenutno je gurnut kabel kroz tu rupu i spaja se direkt na napajanje ( ali kad ce se build finalizirati, ide zenski konektor koji ce na sebi iz nutra imat muski 3pin konektor za PSU )

Opet, pumpa je cim vise udaljena od komponenti zbog sto boljeg dampiranja vibracija kroz cijevi. Ne znam kakve kriterije drugi imaju, ali ta pumpa je za mene bucna ( pricam o buci na 850RPM ), najradije bi ju jos oblozio u spuzvu i napravio poseban manji case za nju ( To planiram napraviti za slj. build )

Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 16:36   #161
Dekriptor
Sa K
Moj komp
 
Dekriptor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Split
Postovi: 67
Hoćes dodavati boju u coolant. Crna ili ,još bolje bijela bi bile odlična kombinacija. Izgleda odlično. Samo moraš ta crijeva raspetljat .
Kako si planirao sekcije napraviti?
Dekriptor je offline   Reply With Quote