Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2009., 18:51   #1
kameni
Premium
 
kameni's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 78
molim pomoč oko dva HP-a

naime bavim se fotografijom i sad bi mi trebao neki lap da mogu odma neke stvari pokazati i možda obraditi dvojim oko ovadva
1..Naziv:
HP 8530p
Šifra:
FU456EA
Cijena:
11.361,99 kn
• Procesor: Intel Core 2 Duo T9400 2.53GHz (6MB cache)
• Zaslon: 15.4 WSXGA+ WVA TFT 1680x1050, AntiGlare
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon HD 3650 256MB
• Radna memorija: 1x 2GB DDR2 800MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 250GB SATA 5400rpm
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 357 x 260 x 28 mm
• Masa uređaja: 2,80 kg
• Jamstvo: 36 mjeseci
• Baterija: do 6h
• Operativni sistem: Windows Vista Business
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11a/b/g/n)
• Bluetooth: da
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4x USB 2.0
• eSATA konektor: da
• FireWire: da
• VGA izlaz: da
• HDMI port: da
• ExpressCard: da
• Čitač kartica: da (6u1)
• Čitač otiska prsta: da
• Docking Connector: da
• Web kamera: da, 2MP
• Dual point

2.Opis HP 8530w
Procesor Intel® Core™ 2 Duo T9400 (2.53 GHz, 6 MB L2 cache, 1066 MHz FSB)
15.4" anti-glare (1680 x 1050 WSXGA+)
Chipset Mobile™ Intel® PM45 Express
Memorija 2 GB DDRII 800 MHz (2 slota, max 8 GB)
Hard disk 250 GB S-ATA (7200 rpm)
Optički uređaj DVD±RW DL LightScribe
Grafika nVIDIA Quadro FX 770M (512 MB)
Mreža 802.11a/b/g/n • 56k modem • GbLAN • Bluetooth®
I/O portovi
• 4 x USB 2.0
• 1 x eSATA
• 1 x audio izlaz
• 1 x mikrofonski ulaz
• 1 x RJ-11 (modem)
• 1 x RJ-45 (ethernet)
• 1 x VGA (15-pin D-sub)
• 1 x Firewire (IEEE 1394)
• 1 x HDMI
• 1 x HP Fingerprint Sensor
• 1 x Docking connector
• 1 x Priključak za dodatnu bateriju (optional travel battery)
Ostalo Express Card™ Čitač kartica (SD™, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, Memory Stick
Duo, MMC™, xD™)
• Integrirana web kamera + mikrofon
Baterija 8-cell (73 WHr) Lithium-Ion
Operativni sustav Microsoft Windows Vista Business (downgrade) + Office 2007 Trial
Dimenzije 355 x 263 x 28 mm (Š x D x V)
Težina 2.86 kg
Jamstvo 36 mjeseci --12100kn

svaka pomoč dobro došla ,nažalost po cjele dane sam na kompu i radim tako da o lapovima iskreno nemam pojma ,a nemam baš vremena puno proučavati ,samo kaj razlog nije ljenost nego manjak vrjemena

Hvala lp
__________________
intel i7 920 , asus p67deluxe , corsisr750w
ddr3 2x4gb,hdd wd640gb vga asus gtx 295
kameni je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 20:35   #2
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Komentiraj malo o važnosti prenosivosti, trajanja baterije, kvalitete kućišta, kakve fotografije okvirno (rezolucija, veličina), lakše će biti ljudima preporučiti.

Što se ova 2 modela tiče, djeluju vrlo solidno (ja bih upiknuo još 2 GB RAMa, ali to nije neka lova), samo što su prilično skupi. Pretpostavljam da je to zbog procesora i ekrana prvenstveno. Ekran vjerujem želiš što kvalitetniji, ali mislim da je proc overkill (naravno ne znam kakvim fotografijama barataš). Vidim da na http://www.nabava.net/trazilica.php?q=HP+8530w&x=3&y=9 ima jeftinijih (oko 10k) sa slabijim procesorom.

Ako imaš velike količine love (>12k) za potrošiti i želiš ostaviti dojam na klijente (diskutabilno je kakav ) pogledaj neki Mac.
marsal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2009., 21:15   #3
kameni
Premium
 
kameni's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Komentiraj malo o važnosti prenosivosti, trajanja baterije, kvalitete kućišta, kakve fotografije okvirno (rezolucija, veličina), lakše će biti ljudima preporučiti.

Što se ova 2 modela tiče, djeluju vrlo solidno (ja bih upiknuo još 2 GB RAMa, ali to nije neka lova), samo što su prilično skupi. Pretpostavljam da je to zbog procesora i ekrana prvenstveno. Ekran vjerujem želiš što kvalitetniji, ali mislim da je proc overkill (naravno ne znam kakvim fotografijama barataš). Vidim da na http://www.nabava.net/trazilica.php?q=HP+8530w&x=3&y=9 ima jeftinijih (oko 10k) sa slabijim procesorom.

Ako imaš velike količine love (>12k) za potrošiti i želiš ostaviti dojam na klijente (diskutabilno je kakav ) pogledaj neki Mac.
Iskreno treba mi jako malo ,znači poslikam objekte kod nekoga (slikam umjetnička djela) i sad da mogu sebi i klijentu pokazati da su boje na lapu iste kao i u stvarnosti.
.naravno doma tek sljedi prava borba
__________________
intel i7 920 , asus p67deluxe , corsisr750w
ddr3 2x4gb,hdd wd640gb vga asus gtx 295
kameni je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 21:57   #4
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Hm, znači samo ekran bi trebao biti vrhunski. Neću previše pisati, jer se ne razumijem u to područje (javit će se bolje upućeni), ali trebao bi ciljati na neku S-IPS (ili sličnu) matricu i kalibrirati monitor. Ne znam u koje se laptope ugrađuju (ili ima li ih uopće). U pravilu viša rezolucija znači bolji ekran (kod laptopa). Samo nisam baš siguran da se isplati komplicirati, ako već obrađuješ slike na stolnom računalu.

Callidus (pisac Vodiča u stickyju, pročitaj ako nisi: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=119455) bi trebao znati više.
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 22:18   #5
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Ekrani na oba laptopa su isti kao i na 8510p, a na 8510p su očajni ekrani..da ti trebaju za AUTOCAD onda bi bili dobri, no pošto se tu radi o fotografiji..zaobiđi ih u širokom luku..dođu mi suze na oči kad vidim kvalitetu ekrana na žemskinom Asusu.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 07:13   #6
kameni
Premium
 
kameni's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Hm, znači samo ekran bi trebao biti vrhunski. Neću previše pisati, jer se ne razumijem u to područje (javit će se bolje upućeni), ali trebao bi ciljati na neku S-IPS (ili sličnu) matricu i kalibrirati monitor. Ne znam u koje se laptope ugrađuju (ili ima li ih uopće). U pravilu viša rezolucija znači bolji ekran (kod laptopa). Samo nisam baš siguran da se isplati komplicirati, ako već obrađuješ slike na stolnom računalu.

Callidus (pisac Vodiča u stickyju, pročitaj ako nisi: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=119455) bi trebao znati više.
Hvala --Callidus-a sam proučio i pokušavam se voditi njegovim smjernicama,
da treba mi što bolji monitor da na licu mjesta mogu napraviti kontrolu boja ,jer drukčije je kod npr prirode ili ljudi tu sam odlučuješ kakva bu slika ,a ovdje bi trebala biti što realnija stvarnom djelu zato moram neke osnove napraviti odma,a poslje doma ostalo.
Ima u igi i ovaj samo ih nsam imao gdje usporediti
Notebook DELL XPS 1530 15.4" WXGA+ TFT,
Core™2 Duo Mobile T8300 2400MHz/800MHz,
DVD±RW, LAN, Bluetooth/Wi-Fi,
GeForce 8600M GT 256MB, RAM 3GB DDRII 667,
HDD 250GB 7200, 2.0MP Web Cam, HDMI, WinVista Business, Croatian, Black

ako ima još koji prjedlg puno bi mi pompglo jer ovako više baš i neide
Naime uslikaš sliku sa sivom kartom dođeš doma obradiš sav sretan dođeš kod čovjeka i onda i sam vidiš da je to ok ,ali ni blizu izvornoj slici

Molim prjedlog lapa ako neko več koristi isti ili sličan za iste ili slične stvari
__________________
intel i7 920 , asus p67deluxe , corsisr750w
ddr3 2x4gb,hdd wd640gb vga asus gtx 295
kameni je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 08:42   #7
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
e, sad, ovisi kolko si spreman potrošiti...

Neki mainstreem solidni ekrani su tipa koji si spomenuo u ovom HP 8730.
Ali da bi dobio taj ekran ne moraš tolko platiti. Možeš proći osjetno jeftinije i dobiti ga u jednom Lenovo R500 sa WSXGA+ rezolucijom


Drugi korak su ti isti ekrani ali sa dvostrukim pozadinskim lampama (ili čak višestrukim). Na taj način se klasična LCD tehnologija dovodi do vrhunca i boje su poprilično vjerne. Takvi laptopi se najčešće reklamiraju sa "Double lamp" i wide gamut (i do 100% Adobe RGB color gamut)

par laptopa u kojima se nalazi ta tehnologija:
-Dell latitude E6500 sa rezolucijom WUXGA
-SONY FW31 sa rezolucijom FullHD


Sljedeća tehnologija su ekrani sa LED pozadinskim osvjetljenjem. ALI zasad se obični LED ekrani (bazirani na jednoj LED diodi) nisu pokazali nešto jako uspješni. Recimo da su bolji od onih prvih, ali su lošiji od klasičnih ekrana sa višestrukim lampama.

Ono što je zbilja vrhunac i što će postati standard za fotografe, grafičare, dizajnere itd. je LED pozadinsko osvetljenje, ali sa tri LED diode. Po jedna LED dioda za svaku primarnu boju piksela.
Marketinški to ćeš najlakše naći kao RGB LED ekran.
Oni su zbilja vrhunski, full color fidelity. Pojedini idu do 140% Adobe RGB gamuta

E, sad trenutno su cijene takvih notebooka bolesne u najmanju ruku. Preskupo.

Jedini laptop na kojem je RGB LED po nekoj normalnoj cijeni je DELL XPS Studio 16
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 08:52   #8
kameni
Premium
 
kameni's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Callidus Pregled postova
e, sad, ovisi kolko si spreman potrošiti...

Neki mainstreem solidni ekrani su tipa koji si spomenuo u ovom HP 8730.
Ali da bi dobio taj ekran ne moraš tolko platiti. Možeš proći osjetno jeftinije i dobiti ga u jednom Lenovo R500 sa WSXGA+ rezolucijom


Drugi korak su ti isti ekrani ali sa dvostrukim pozadinskim lampama (ili čak višestrukim). Na taj način se klasična LCD tehnologija dovodi do vrhunca i boje su poprilično vjerne. Takvi laptopi se najčešće reklamiraju sa "Double lamp" i wide gamut (i do 100% Adobe RGB color gamut)

par laptopa u kojima se nalazi ta tehnologija:
-Dell latitude E6500 sa rezolucijom WUXGA
-SONY FW31 sa rezolucijom FullHD


Sljedeća tehnologija su ekrani sa LED pozadinskim osvjetljenjem. ALI zasad se obični LED ekrani (bazirani na jednoj LED diodi) nisu pokazali nešto jako uspješni. Recimo da su bolji od onih prvih, ali su lošiji od klasičnih ekrana sa višestrukim lampama.

Ono što je zbilja vrhunac i što će postati standard za fotografe, grafičare, dizajnere itd. je LED pozadinsko osvetljenje, ali sa tri LED diode. Po jedna LED dioda za svaku primarnu boju piksela.
Marketinški to ćeš najlakše naći kao RGB LED ekran.
Oni su zbilja vrhunski, full color fidelity. Pojedini idu do 140% Adobe RGB gamuta

E, sad trenutno su cijene takvih notebooka bolesne u najmanju ruku. Preskupo.

Jedini laptop na kojem je RGB LED po nekoj normalnoj cijeni je DELL XPS Studio 16
Hvala
Evo raspolažema sa 10-14000kn glavno da nađem nešto šta če mi koristiti kako treba
__________________
intel i7 920 , asus p67deluxe , corsisr750w
ddr3 2x4gb,hdd wd640gb vga asus gtx 295
kameni je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 09:26   #9
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
evo, da se ne reklamiram previše i ovdje iznosim cijene pogledaj sam ponudu na našim stranicam na kojoj imaš sve ove modele i slične sa tim karakteristikama. Možeš i nazvati

Možeš dobiti sve u ovom budžetu osim RGB LED koji za tisuću i nešto kuna probija budžet
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 12:16   #10
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
a macbook pro sa backlit ekranom ? + sto je standard u svim granama umjetnosti od foto video obrade do glazbene produkcije.


A i ona iz sex i grada ga ima
tuljan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na