Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2017., 16:02   #6481
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Danas sam dobio odgovor na mail

''Poštovani gospodine ,

primite naše isprike zbog niže opisane situacije.

Provjerom je utvrđeno kako Vam je Glazbeni paket aktiviran 3.7.2017.

Ako ne vidite programe, molimo da nas kontaktirate na 0800 13 12.

U slučaju dodatnih upita, stojimo na raspolaganju.''

Ako su ga i upalili 03, ja ga nisam vidio dok nisam 05 zvao opet i oni su od ''gore'' resetirali Albisa. Tek onda se pojavio. Ja sam sam više puta napravio reset, ali ništa.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 22:50   #6482
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
I meni su uključili danas 120 mbps, limit za download je i više nego dovoljan, ali za upload samo 480 gb , nadam se da će prelaskom na docsis 3.1 podignuti taj limit za upload.
Gondar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2017., 00:30   #6483
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Samo napomena da ne bude plakanja za 1 / 2 godine kad istekne ugovor, pročitajte sitna slova,
nakon isteka ug. obaveze tih 120 Mbps košta 100 Kn !
Treba na vrijeme (malo prije isteka), ponovo ugovoriti ili se "vratit" na 50/10 brzinu koja ima normalniju cijenu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 01:19   #6484
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Valjda će ta brzina biti default brzina na novim paketima pa će ljudi produljenjem ugovora dobit istu i opcija će se poništit.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 10:59   #6485
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Kod b-šrota nema default. Nego paket koji si potpisao i njegova brzina.
Za godinu dana će biti 3D+,3D++,3D ultra itd...
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 17:21   #6486
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova

Za b)
- tražiš od SZK da TC7200 prebace u Bridge mode za Internet i da mu ugase WiFI, (sve mogu odraditi daljinski)
- Asus - a podešavaš kao WAN Router
- tip konekcije je Dynamic IP
- treba ubaciti Bnet i/ili Google DNS - ove
@Nikky, moze samo da ustanovimo gradivo prije nego sto zovem da mi prebace u Bridge mode i sikljuce wifi.

Dakle, imam Asus router koji je stajao iza T-comovog ZTE a sad sam se prebacio na Bnet pa da i to uštelam;

Asus je već namjesten po ovim postavkama, pretpostavljam da je to ok i za bnet?

U postavkama Tehnicolora nevidim nigdje za postaviti PPPoE pass-through i ostalo jedino koliko vidim mogu ugasiti DHCP server, dali ce to i dalje šljakati?

Thx!!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 01:26   #6487
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
U postavkama TC7200 "ne vidiš / nemaš " bitne opcije za Internet konekciju, zato i trebaš zvati SZK da to odradi.
Upute za drugi router (kod tebe Asus) generalno vrijede samo obrati pažnju na gore navedenu napomenu, za Bnet tip konekcije je Dynamic IP a ne PPPoE.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 08:18   #6488
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
Zanima me malo ovaj Turbo internet, imam par pitanja ako je tko voljan odgovoriti:

http://www.bnet.hr/internet/turbo_internet#?of=tab1

1. Mogu li iskoristiti postojeći koaksijalac koji je već u zgradi (da se spoje na onaj od antenskog sustava), ili mora biti bušenja i kanalica?
2. Postoji li još uvijek ona caka da uz internet puste i 40 analognih tv programa?
3. Turbo 120 za 10kn - ako potpišem ugovor na 24 mjeseca, iduća 24 mjeseca imam tu brzinu za 10kn?
4. Vidim u cijeniku najam rutera se plaća, znači ako uzmem wifi ruter to je još dodatnih ~30kn na ovu cijenu?

Uvijek VIP ima neke skrivene cake i mala slova, stoga volim provjeriti...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 08:21   #6489
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
1. Ne, eventualno u dogovoru s tehničarem ali to ne rade i nesmiju
2. Da, trebaš kupiti spliter za analogni signal tv-a prije routera na koaksijalcu
3. Da
4. Ne, novi korisnici imaju u cijeni wifi router
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 08:30   #6490
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Zanima me malo ovaj Turbo internet, imam par pitanja ako je tko voljan odgovoriti:

http://www.bnet.hr/internet/turbo_internet#?of=tab1

1. Mogu li iskoristiti postojeći koaksijalac koji je već u zgradi (da se spoje na onaj od antenskog sustava), ili mora biti bušenja i kanalica?
2. Postoji li još uvijek ona caka da uz internet puste i 40 analognih tv programa?
3. Turbo 120 za 10kn - ako potpišem ugovor na 24 mjeseca, iduća 24 mjeseca imam tu brzinu za 10kn?
4. Vidim u cijeniku najam rutera se plaća, znači ako uzmem wifi ruter to je još dodatnih ~30kn na ovu cijenu?

Uvijek VIP ima neke skrivene cake i mala slova, stoga volim provjeriti...
Ja sam u Rijeci točnije na Srdočima pa da ti se javim

1. Kod mene u zgradi uredno koriste postojeći koaksijalac u zgradi. Bilo je manjih problema sa postojećim kabelskim operaterom jer je shvatio da mu posao odlazi u k... ali to je riješeno . Samo su mi promijenili utičnicu u zidu. Bilo gotovo za 10 minuta.
2.Frend mi na vojaku ima samo internet i može gledati analogne programe. Mislim da ti to ovisi kako je izvedena postojeća koaks instalacija. Ja sam uzeo 3d paket sa 50% popusta. Dođe me sada sa Turbo 120 cca 145 kuna.
3.Uzeo sam tu brzinu, ali možeš je dobiti i ako nemaš ugovor. Odnosno ugovaraš samo brzinu na 24 mjeseca.
4. Wifi router sam dobio po defaultu, mislim da ti svi operateri danas daju standardno.
toshiro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2017., 10:43   #6491
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
1. Kod mene u zgradi provukli su svoju instalaciju kroz hodnik prije par godina, i kad sam uzimao bnet samo su me spojili na tu instalaciju. Dakle u stanu nije bilo nikakvih bušenja i kanalica. Nešto je prčko po ormariću u hodniku, utičnicu od antene je prilagodio (stavio nešto svoje) i ruter je spojen u nju.
2. Ja imam analogne programe i nisam ništa kupovao niti se dogovarao sa tehničarem da mi to napravi.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:05   #6492
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Jeste li zadovoljni sa uslugom Bneta?

Još prije par mjeci su tu na Kastvu provukli svoj koaks, stavili nam na oglasnu ploču da je njihova usluga dostupna ovdje ali nemam nikakvih iskustva s njima.

Trenutno sam na Iskonu 30/5 ali u zadnje vrijeme linija često puca, brzina pada i slični problemi pa se razmišljam prebaciti kod njih. Bilo bi me nešto skuplje nego Iskon ali bi dobio i veću brzinu.
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:43   #6493
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Manwex Pregled postova
Jeste li zadovoljni sa uslugom Bneta?

Još prije par mjeci su tu na Kastvu provukli svoj koaks, stavili nam na oglasnu ploču da je njihova usluga dostupna ovdje ali nemam nikakvih iskustva s njima.

Trenutno sam na Iskonu 30/5 ali u zadnje vrijeme linija često puca, brzina pada i slični problemi pa se razmišljam prebaciti kod njih. Bilo bi me nešto skuplje nego Iskon ali bi dobio i veću brzinu.
Ja sam super zadovoljan. U nešto više od dva mjeseca, nisam niti pogledao router ili tv prijemnik. Nema razloga.
Par puta sam probao izvrtiti speedtest i brzina je uvijek maximalna, nema nikakvih padova. I nema pada brzine ako tv radi.
Također sa Teve-om nikad problema.

Nisam ja ni sa Iskonom imao nekih problema ( imao sam neki 50/10 paket), osim par puta mjesečno random restart routera koji se onda boota 5 minuta, ali ovo radi nekako stabilnije.

Neću ja više natrag na žicu, samo optika može doći u obzir.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 11:56   #6494
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Ja sam super zadovoljan. U nešto više od dva mjeseca, nisam niti pogledao router ili tv prijemnik. Nema razloga.
Par puta sam probao izvrtiti speedtest i brzina je uvijek maximalna, nema nikakvih padova. I nema pada brzine ako tv radi.
Također sa Teve-om nikad problema.

Nisam ja ni sa Iskonom imao nekih problema ( imao sam neki 50/10 paket), osim par puta mjesečno random restart routera koji se onda boota 5 minuta, ali ovo radi nekako stabilnije.

Neću ja više natrag na žicu, samo optika može doći u obzir.
Hvala!
Razmišljam uzeti samo 2D paket (int + tel) jer je i meni polako dosta bakra i prastare infrastrukture. Jel bi bilo bolje preko prodajnog predstavnika ili direktno s njihove stranice nazvati?
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:03   #6495
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Manwex Pregled postova
Jeste li zadovoljni sa uslugom Bneta?

Još prije par mjeci su tu na Kastvu provukli svoj koaks, stavili nam na oglasnu ploču da je njihova usluga dostupna ovdje ali nemam nikakvih iskustva s njima.

Trenutno sam na Iskonu 30/5 ali u zadnje vrijeme linija često puca, brzina pada i slični problemi pa se razmišljam prebaciti kod njih. Bilo bi me nešto skuplje nego Iskon ali bi dobio i veću brzinu.

moje 5-godišnje iskustvo s b-netom ti je u početku dok nisu signal poštelali bilo je nekih desetak dana problema s telefonom pretihi dolazni pozivi nakon toga s tehničke strane sve ok brzina kolko platiš i dobiš,TC7200 router - nebi mu škodilo da ima ipak malo bolji wi-fi na 2,4 je radio ok ,na 5 samo sa odabranim karticama , slabi domet bar kod mene ,tako da sam nakraju bio prisiljen kupit svoj router u principu ništa što se nedešava i kod drugih operatera.ono što je katastrofa i što me otjeralo od b-neta je tehnička podrška osobito tehničari vanjskih firmi koje rade za b-net,a kolko vidim tu se čak i pogoršalo u zadnje vrijeme ,susjeda mi je čekala 10 dana izlazak tehničara za zamjenu recivera što je po mom sudu ipak malo previše,ako je izbor bakar ili bnet svakako se bnet više isplati ali treba i normabelčiće pripremiti zlu netrebalo
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:20   #6496
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Manwex Pregled postova
Hvala!
Razmišljam uzeti samo 2D paket (int + tel) jer je i meni polako dosta bakra i prastare infrastrukture. Jel bi bilo bolje preko prodajnog predstavnika ili direktno s njihove stranice nazvati?
Kad su ušli u moju zgradu ostavili su broj prodajnog predstavnika kojeg sam nazvao. Popust sam dobio preko drugog, jer se ovaj pravio grbav.

Uzeo sam 3D jer još nije bilo akcije Turbo 120, a u paketu sa tv si dobio brzinu od 70, a samo sa telefonom do 50.

Nisam požalio jer slika je stvarno dobra, pa i pogledam ponekad nešto.

Odprije sam imao provučenu mrežu tako da je meni komp spojem žicom tako da nemam iskustava sa wifi-om. Mobiteli i tablet se normalno spajaju.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 12:55   #6497
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
WiFi mi nije problem jer imam router od Xiaomia koji radi posao bolje nego bilo koji router sam dobio od ISP-a tako da svi mobilni uređaji imaju garantiran internet, a PC mi je spojen sa LAN kabelom tako da nema frke.

Bitno mi je samo da internet radi kako spada, i da je ping normalan. Valjda je previše ljudi spojeno na VDSL i primijeti se velika razlika od prije godinu dana i sada.
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 14:49   #6498
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
Hvala ljudi na odgovorima Jos cu malo razmisliti, za sad sam na vagi iskon-b.net ali bnet zvuči sve primamljivije.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 22:19   #6499
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Prenosim info:

''bnet ima novu promociju za prijenos broja/novu aktivaciju (NE za postojeće korisnike) gdje se dobije popust 24 mjeseca na tarifu ali bez ugovorne obveze tj može se raskinuti kada želiš. Ista cijena kao i sa ugovornom obvezom....zanimljivo'

Zna li tko što o ovome?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 12.07.2017. u 19:35.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 10:50   #6500
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Može li netko izmjeriti brzinu wirelessa na Turbo 120?

Ja dobijem maksimalno 50 Mbps. Router je TC7200, a na komp je priključen TP Linkov USB wifi adapter teoretske propusnosti do 150 Mbps. Veza je 802.11n, a udaljenost kompa od routera 3m, bez prepreka.

Da li trebam zvati SZK da podese router ili je ovo maksimalno što mogu dobiti preko wirelessa?
sti je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 11:06   #6501
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
To je max sta mozes dobiti na wirelessu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 12:02   #6502
wareham
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Ja dobijem identičnu brzinu na žici i bežično, 116,7/15,2. Router je MikroTik hAP ac (RB962UiGS-5HacT2HnT) na 5GHz.
wareham je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 12:21   #6503
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Očito je da je Bnetov router šrot za wifi, a i adapter ti očito podržava ac standard (moj ide samo do n).

Hvala
sti je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 13:10   #6504
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bez prelaska na 5 GHz nista od brzina vecih od 50-tak Mbit.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 13:36   #6505
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Tako je, doduse i dalje stoji da je TC7200 apsolutno smece za wifi

Tc7200 ima 5GHZ mode, ali tek je (meni) neznatno bolje od 2,4ghz

Za vece brzine preko wifija, uzmi neki 5ghz AP/Router i spajaj preko njega, imas ok opcija za 300-njak kuna
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 19:36   #6506
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Prenosim info:

''bnet ima novu promociju za prijenos broja/novu aktivaciju (NE za postojeće korisnike) gdje se dobije popust 24 mjeseca na tarifu ali bez ugovorne obveze tj može se raskinuti kada želiš. Ista cijena kao i sa ugovornom obvezom....zanimljivo'

Zna li tko što o ovome?
Evo našao sam pod: UVJETI KORIŠTENJA PROMOCIJE „PROMOCIJA ZA NOVE
KORISNIKE BEZ UGOVORNE OBVEZE“

http://www.bnet.hr/podrska/uvjeti_ko...otivnih_ponuda
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 15:18   #6507
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Eto, sad ispada da su sve usluge u B-netu na nekakvom popusti, osim HD paketa.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 16:47   #6508
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ma joj, ja uzeo optiku u HTu i nazovu me iz Bneta da mi ponude sve na 50% samo da ostanem kod njih, pa mi nudili sve pakete + HD za samo 20-30kn više, pa mi nudili đaba dodatni prijemnik, pa mi nudili i wifi extender... Pa reko, trebali ste mi to sve dati prije 2-3mj, a ne sad kad odlazim

Znači, tipa:
Internet 120/15 + TV = 120 kn
Internet 120/15 + TV + Prošireni + Sportski + HD + Dodatni prijemnik + WiFi Extender = 145 kn
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 08:45   #6509
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja sam nedavno prešao s na njih s T-coma(početak 7. mj.), neki kao "obiteljski" popust sam dobio, pošto mi netko iz obitelji već ima bnet, i dobio 3d paket za 135kn - not bad.

Ali naravno, ne ide bez navlačenja. Njihov taj field agent je obećavao brda i doline, da oni otplaćuju penale do 800kn od T-coma i svašta nešta, da oni sve to odjavljuju za klijenta, sve ide automatizmom, etc...

Instalirali meni b-net, sve ok, router (neki technicolor iz 1999. šargije mu, wtf je to ) i receiver nisu neka sreća, ali dobro, preživit ću. Međutim, ispalo je kako naravno ništa nisu odjavili kod t-coma - čudilo me zašto t-com ne dolazi po stari router i receiver. T-com nije dobio nikakav zahtjev za prekid odnosa, ovaj field agent od bneta se ne javlja ni na koji broj, a ovi iz korisničke podrške nemaju pojma, kod njih u sustavu se ništa ne vidi da je uopće trebalo što odjaviti od t-coma.

Reko - jebeno. So it begins. Račun od t-coma za ovaj 7. mj neću platit makar mi ovrha na bitcoine sjela

Poslao sam cijeli mail na korisničku, i sad će oni to riješit unutar 15 dana.

Imate neki savjet kako se postaviti? Hvala!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 08:53   #6510
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Poštovani g. Fišer,

field agent Biserko D. više ne radi za nas. Zadovoljštinu potražite na obližnjem sudu.

Lp,
B.net (ine)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na