Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2009., 20:13   #1771
Cortom10
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 8
Prije mjesec dana sam trebao kupiti telku, odluka je bila pala na Samsungovu plazmu 50a656. Uglavnom na osnovu ovog foruma i Nanijevih savjeta (hvala još jednom!).
Međutim, ispalo je igrom slučaja da nisam to realizirao sad nego ću opet kupovati tamo oko Uskrsa.
U međuvremenu, prije par dana sam imao priliku vidjeti tu plazmu u jednom prilično zamračenom prodajnom prostoru. Pored nje su bili skoro svi drugi Samsungovi LCD-ovi. Isti film se vrtio na svima. To se nije moglo usporediti, crna na svim LCDovima je bila zapravo siva, a na plazmi stvarno crna. Čak i meni totalnom laiku koji prvi put uspoređuje telke je to bilo prvo što se uočavalo. Vjerujem da je tome pripomoglo što je prostorija bila dosta zamračena.
Ali ima jedna stvar sa tom plazmom, naime, ona se čuje. I to onako SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.
Na nekom forumu sam našao par komentara da se ljudi žale, i stvarno. Iako je to bio prodajni prostor, i malo dalje na drugom odjelu svirala muzika, kada sam prišao na oko 1m čulo se to SSSSSSSSSSS.
E sad, to bi po testovima trebala biti solidna telka, ali opet, ako će mi taj zvuk probijati mozak!?
Nisam pametan
Cortom10 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 21:00   #1772
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
S druge strane kad pogledam oko sebe nigdje ne vidim takvu duboku crnu boju kakvu daje ta plazma. Ljepo je to za vidjeti ali gdje to ima u stvarnom životu?
Ma ti si zabrija... Koliko si plazmi vidio u životu? Pa nijedna nema, u normalnom načinu rada, crnu boju tamnu kao i vlastiti okvir (ako je crn naravno)! To su gluposti!

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
sonyjeva v4500 mi je jako loša na sd signalu.
Ne bi se složio da je jako loša slika na SD...

Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
v4500 mi nije bio ni u jednoj varijanti za kupnju zbog katastrofalne slike na SD signalu. Onda sam došao u Svetu Nedelju gdje je bio spojen na DVB-T preko svog tunera i bio iznenađen kvalitetom slike.
Eto odgovora! Ljudi moji pa skužite već jedom da postoji SHOP MODE način rada kod LCD TV-a i da slika koju vidite u dućanu nije ona koju ćete imat doma!!!
U Sv. Nedjelji je Sony uvoznik i potrudili su se malo s postavkama i slika je jako dobra. Drugi dućani TV samo upale i gledajte ljudi kako je loša SD slika... a na drugim TV-ima puste HD i slika ludilo i naivci kupuju.

Citiraj:
Autor Cortom10 Pregled postova
stvar sa tom plazmom, naime, ona se čuje. I to onako SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.
Pozadinski šum... općenito ga sve plazme imaju, više ili manje (tj. bučnije rade od LCD-a). Ne znam koliko je jak na A656 plazmi... ali moguće je da je kod dotičnog modela koji si gleda posebno izražen.
Međutim, u normalnom gledanju nebi smio smetat. Ako smeta, nije TV ok.
tonyST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2009., 21:41   #1773
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Cortom10 Pregled postova
U međuvremenu, prije par dana sam imao priliku vidjeti tu plazmu u jednom prilično zamračenom prodajnom prostoru. Pored nje su bili skoro svi drugi Samsungovi LCD-ovi. Isti film se vrtio na svima. To se nije moglo usporediti, crna na svim LCDovima je bila zapravo siva, a na plazmi stvarno crna. Čak i meni totalnom laiku koji prvi put uspoređuje telke je to bilo prvo što se uočavalo. Vjerujem da je tome pripomoglo što je prostorija bila dosta zamračena.
Ako TV gledaš u mraku plazma je "must". Neki od nas pak gledaju TV na svjetlu za što mnogi kažu da je zdravije, a i moje oči su primjetile da je tako. LCD mi je u takvim uvjetima OK. Prijatelj o kom sam već pričao ima slučaj da gleda plazmu u veoma osvjetljenoj prostoriji sa gomilom rasvjetnih tijela i staklenih stijena. Mislim da će uskoro dati oglas da prodaje TV. S jedne strane slika je lošija nego u mraku,a s druge refleksija ubijaja svaki doživljaj. Oni koji kupuju plazme neka povedu računa o tome.
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 22:00   #1774
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
točno. plazme su (relativno) loš izbor ako se koriste u jače osvjetljenim prostorima.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 10:35   #1775
Cor
Premium
 
Cor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: HRVATSKA, Slavonski Brod
Postovi: 35
Koliko mogu primjetiti na LCD-ima zadnjih generacija kao sto je i moj Philips a pogotovo na tim skupljim modelima, a uz pomoc niza novih tehnologija, preinaka, senzora, razlika intenziteta crne boje u odnosu na plazme postaje gotovo zanemariva. Ja osobno na svom Philipsu 47PFL9732 niti u jednom trenutku nisam osjetio (naravno uz ispravne postavke) nedostatak crne boje u bilo kojem rezimu rada i ambijentu.
__________________
Nisam za EU. Globalizacija je navece zlo koje je do sada snaslo nas planet ! Na forumu sam da ako nekome mogu pomoci, a ne voditi sulude beskonacne rasprave tipa ciji je veci i tko je bolji tehnicar!
Cor je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 13:46   #1776
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
pa dobro jutro, kad phillips radi najbolje lcd-e i opčenito ima najbolju tehnologiju

a sony je jedan veliki LOL,

među najboljim su proizvođačima profesionalne opreme al ovo konvecionalno je žešči šrot i plačaš ime....
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 14:34   #1777
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
eto meni u kuci 37PV80 posto imam odlican signal, i analogna televizija izgleda iznenđujuće dobro sama montaža i instalacija traje veoma kratko, za 10ak min od kutije do spremne za rad

postavke slike sam stavio sve na pola, to je ok za početno razdoblje?

laptop spojen sa vga kabelom, daje čitljivu sliku na 4metra udaljenosti (net i windows), a HD filmovi izgledaju impresivno

eto, ako sam nesto pogrijesio ili bi trebao jos nesto napravit, pa kazite
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 15:19   #1778
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Jel zna itko išta o Panasonic Panasonic TX-32LE8PA modelu?

Zbunjen sam tim svim sufixima Jel ti isti kao i Panasonic TX-32LE8P ili da ga izbjegavam?
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 17:08   #1779
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ok, moja plazma je nakon 3 sata rada upravo ugasila, prethodilo je 5min plavo-zelene slike, i sada nece vise da upali...

ako sve ugasim, kad ju probam upalit, pojavi se zeleni "snijeg" i odmah se ugasi i blinka crvena lampica...

help?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 17:33   #1780
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
servis.

blinkanje signalizira grešku, i vjerovatno se pali-gasi u intervalima. pokušaj pobrojati blinkanje, pauza, blinkanje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2009., 18:46   #1781
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ok, moja plazma je nakon 3 sata rada upravo ugasila, prethodilo je 5min plavo-zelene slike, i sada nece vise da upali...

ako sve ugasim, kad ju probam upalit, pojavi se zeleni "snijeg" i odmah se ugasi i blinka crvena lampica...

help?
Evo ja htio kupiti isti TV, samo 42". Inače primjetio sam da svi savjetuju ne kupovanje TV iz salona koji je tko zna koliko radio, a ja si mislim ako je radio 15 dana bez greške, teško će riknuti za 3 sata kad ga ja kupim.
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 19:11   #1782
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
bolje da rikne nakon 3 sata nego nakon 1 godine+1 dan.

ovako odmah dobija drugog.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:46   #1783
CyPHer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Evo kupio sam Lg model 32LG5700,mogu reć da sam jako zadovoljan pogotovo s ps3 igrama na njemu i još dvd kvalitetom filmova,također i tv kanali odlićno izgledaju te spajanje s pc-om je totalno jednostavno i slika je savršena.
Jako sam zadovoljan,za tu lovu se isplati uzeti ga,još je i full hd.
Svi govore da se ne vidi razlika između Full hd i hd ready na 82cm ekranima ali ja mislim da se itekako primjeti razlika pogotovo na ps3 igrama...
CyPHer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:48   #1784
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
pa dobro jutro, kad phillips radi najbolje lcd-e i opčenito ima najbolju tehnologiju
Ovo spada u ono "reka i osta živ" hehe.

Da, Philips ima dobru tehnologiju kod LCD TV-a, točnije dobar processing (iako IMO predobar u smislu da previše obrađuju sliku i ima često ima dojam neprirodne).

A šta se tiče panela, moj čovik, Philips koristi LG-ove IPS panele koji su definitivno lošiji od Samsungovih S-PVA panela (koje koriste Samsung, Sony, Toshiba) i Panasonicovih IPS-Alpha panela.

Je mrzin ova generaliziranja bez podloge...

Citiraj:
Autor CyPHer Pregled postova
Svi govore da se ne vidi razlika između Full hd i hd ready na 82cm ekranima ali ja mislim da se itekako primjeti razlika pogotovo na ps3 igrama...
Da, primjeti se razlika: PS3 igre, koje su većinom 720p, bolje izgledaju na HD ready TV-u (1:1 pixel mapping)

Zadnje izmijenjeno od: tonyST. 08.02.2009. u 20:16.
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 18:06   #1785
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ok, moja plazma je nakon 3 sata rada upravo ugasila, prethodilo je 5min plavo-zelene slike, i sada nece vise da upali...

ako sve ugasim, kad ju probam upalit, pojavi se zeleni "snijeg" i odmah se ugasi i blinka crvena lampica...

help?