Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2008., 22:18   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Cudne "fleke" na Dellu (berba) 2007 - Vlasnici molim na raport !

Prije nekih 20 minuta, popalim sve monitore u pogon i vidim nesto odvratno cudno na Dell-u iz naslova!

Prije nego sto detaljišem problem... stavit cu dvije slike na kojima dajem na znanje, sto tocno trebate gledati na svim ostalim slikama :



puno uvecanje :



Radi se o vijugavim mrljama ali IZNUTRA! Kad stavim lampu na ugaseni monitor, nema ni naznake te mrlje. Monitori se svi jedino ciste sa pripadajucom monitor krpom i kapljicom destilirane vode. S time da monitore nisam cistio, ima skoro mjesec dana. Dell takodjer ima svoju presvlaku i sama povrsina je kao suza cista bez ikakvih ostecenja.

Sve ovo špreham kako bi potvrdio da priroda ove vijudave gluparije nije mehanicka i nema veze sa samim MAT-išom ekranom izvana. Stvar zapravo vecini nije uopce ni vidljiva. Em je u samom vrhu, em se na crnoj ili bijeloj jedva vidi. Vidi se, ako se zna sto treba gledati. Upalih DVI i VGA da vidim da nije do karte (sve da iskljucim kao uzrok) i plava boja, odnosno ekran koji gledate je start XP-a.

Sad kad znate sto treba gledati, evo jos slika :

, , , ,

Blesavo totalno. Ne ometa rad ali ne zelim to vidjeti. Postoji li netko od vlasnika istog modela, da je imao moza ovako nesto?

Moze li proci barem 3 mjeseca u zivotu tehnofila, da ne mora posegnuti u ladicu za garancijom i racunom Nije da prizivam, ali bolje da je pixel. Ovo je tako glupo i nedefinirano da mi se gadi kad budem morao objasnjavati na servisu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 00:53   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kakav ti je slučaj u biosu? Gdje je cijeli ekran plav - trebalo bi biti tako također, no ukoliko toga nema vrlo vjerojatno su poblesavili windowsi ili driveri.

No ako je ista stvar i u biosu onda je do monitora i servis ti ne gine...
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2008., 01:08   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Kakav ti je slučaj u biosu? Gdje je cijeli ekran plav - trebalo bi biti tako također
Pa rekoh kako sam sa dvije masine probao. Na oba ulaza. BIOS evo malocas na drugoj provjerio. Ista prica


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
No ako je ista stvar i u biosu onda je do monitora i servis ti ne gine...
Jasno mi je odmah bilo koliko je sati i sto me ceka. Upravo to i zamara u svemu. Sad kad bolje pogledam, pravi opis je : konstantna sjena! Da, bas tako. Konstantna sjena.

Kao da se neka voda prolila iznutra i ostavila fleku koju ne mogu dohvatiti i obrisati. Upravo tako izgleda u nedostatku boljeg opisa. Osim ako neki kukac nije imao vece olaksanje
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 02:00   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vidim da izgleda kao da se crna "prolila" po plavoj i napravila tamniju nijansu.
Dosta čudno
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 10:08   #5
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
dell 2007wfp (A04),
sad sam izvrtio CheckeMon test->Solid Colors,
sve izgleda OK bez mrlja...
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 11:46   #6
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
tako je to kod LCD-a....ali POSEBNO kod Della..."nikad neznaš što ćeš dobiti u omotu od čokolade"....reklamiraj...znam, i meni je već sad muka koje ćeš natezanje imati tamo...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 13:54   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Dancho Pregled postova
dell 2007wfp (A04),sad sam izvrtio CheckeMon test->Solid Colors,sve izgleda OK bez mrlja...
Dancho hvala na dobroj volji i dojavi


Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
tako je to kod LCD-a....ali POSEBNO kod Della..."nikad neznaš što ćeš dobiti u omotu od čokolade"....reklamiraj...znam, i meni je već sad muka koje ćeš natezanje imati tamo...
No, no Gnomisa

Naj odma crnjake dozivati. Moji dojmovi sa Dell-om i Kodeksom su zbilja bili korektni do sada. Ni prvi ni zadnji proizvod nabavljen tamo i zbilja nisam imao do sada nikakvih problema.

Razgovarao sa servisom. Predocio slikopisno problematiku i javljaju mi kad ga trebam donjeti. Sve za sad kako treba biti.

Jos nesto, ova diskoloracija sjena se NE POJAVLJUJE kad je monitor istom upaljen! To sam shvatio jutros kad sam ga ladnog rano upalio.



Upravo dok ovo pisem, doletio mi je odgovor i evo citiram :

Poštovani

Pregledom priloženih fotografija, utvrđeno je da postoji nedostatak na monitoru.

Kako bi vam izašli u susret, molim vas da nam dostavite serijski broj monitora, kako bi mogli naručiti novi monitor iz Dell-a, te će mo vas po dolasku zamjenskog monitora obavijestiti da donesete monitor na zamjenu.

Za dodatne informacije, stojim vam na raspolaganju

Srdačan pozdrav




Moram priznati da nisam pratio nasljednika 2007 i jedino se nadam da ce iz prve biti IPS. Pricam u slucaju da ne posalju WFP2007 vec nasljednika. Mene bi vise veselilo da dobijem ponovo istog RT803.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 13:57   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Poštovani

Pregledom priloženih fotografija, utvrđeno je da postoji nedostatak na monitoru.

Kako bi vam izašli u susret, molim vas da nam dostavite serijski broj monitora, kako bi mogli naručiti novi monitor iz Dell-a, te će mo vas po dolasku zamjenskog monitora obavijestiti da donesete monitor na zamjenu.

Za dodatne informacije, stojim vam na raspolaganju

Srdačan pozdrav
Stvarno vrlo korektan odgovor od strane Kodeksa (kodeks hint )
U svakom slučaju odlično jer se ne moraš zezati sa čekanjem dok je ovaj kod njih.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 15:49   #9
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Moram priznati da nisam pratio nasljednika 2007 i jedino se nadam da ce iz prve biti IPS. Pricam u slucaju da ne posalju WFP2007 vec nasljednika. Mene bi vise veselilo da dobijem ponovo istog RT803.

da ovi u Kodeksu su stvarno primjer kakvi trgovci moraju biti....ali ti možeš dobiti i 2007-cu sa S-PVA matricom...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 15:56   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kodeks ide zlatnim slovima kod mene nakon ovog mejla... makar bi takav odnos trebao biti default

poslikaš, pošalješ i kad dođe - zamijeniš.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2008., 16:28   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
M'da

Malo me je samo zabrinuo ovaj dio :

Poštovani

Molim vas da nam dostavite kompletan broj sa monitora (bijela bar code naljepnica, 5 grupa brojeva, obično počinje sa CN ili slično) kako bi mogli naručiti zamjenski monitor. Isto tako, ne možemo utjecati na to koju će reviziju Dell poslati, ali pomoću ovog broja možemo naručiti takav monitor po part number-u. Unaprijed zahvaljujem




Previdio sam na tu naljepnicu kad sam prepisivao serijski broj s racuna.




Nadam se da nece s ovim biti problema i da cu dobiti iz prve RT803 Moram kao backup prodrmati i jednog Dubeciklistu koji je dobar sa sinom od vlasnika

Ali eto, valjda to nece biti potrebno.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.10.2008. u 22:42. Razlog: tuka...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 22:14   #12
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp