Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2009., 21:06   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
logitech trackball

koristi li netko na forumu trackball? ja već 3 godine imam logitechov marble mouse, i fali mi scroll. počeo sam razmišljat o promjeni trackballa, i neznam dali da se prebacim na logitech trackman wheel (kuglicu mičem palcem), ili na trackman (kuglicu mičem kažiprstom). pa me zanimaju vaši savjeti.
tu možete vidit točno o čemu mislim.
http://www.logitech.com/index.cfm/mi...alls/&cl=us,en

ps , na trackman wheelu nema back botuna, tako da sam već 70% siguran da ga neću uzet. ali me zanima kakav je feeling kuglicu vrtit palcem. nemam di probat.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 18:52   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
koristi li netko na forumu trackball?
Paaa, nekih 20-tak+ godina.

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ja već 3 godine imam logitechov marble mouse, i fali mi scroll.
Da, to je mu je veliki minus.

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
počeo sam razmišljat o promjeni trackballa, i neznam dali da se prebacim na logitech trackman wheel (kuglicu mičem palcem), ili na trackman
Stvar ukusa, ali moja preporuka bi isla na : oVo

5 komada trenutno koristim i cini se da cu ici i na 6-tog. Inace novi (na preporuku) trackball preobracenik upravo tog modela je postao Costa. Pa nek ti sam proSnoopy-ira svoje svjeze dojmove

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ali me zanima kakav je feeling kuglicu vrtit palcem. nemam di probat.
Svi Logi trackballci su mi prosli kroz ruke. Recimo tvoj Marble je na papiru najnoviji po datumu patenta te bi trebao imati najpreciznije pomicanje od svih modela. To mogu potvrditi jer doista je za micro finesu, ali i dalje finesu, precizniji od ostalih. No buduci da je svaki kvalitetan trackball takav, onda pricamo samo o razlici kvalitativnih visina koje su vec dostignute. Meni ni nakon par tjedna nije leglo namotavanje palcem. Daleko da je tesko ili lose. Ali jednostavno mi nije lezalo kao ideal ili kao ugoda naspram centralnom polozaju. Cak me je malo i "ježilo" od takvog rada palca ali ponavljam, to je sve u kategoriji osobnih preferencija. Cordless Optical TrackMan mi lezi kao saliven; ima pravu tezinu, uzitak kontrole i jednostavno zaboravljam da ga koristim kako je ugodan. Crtanje je nova dimenzija naspram dosta (na papiru) tehnickih dotjeranijih trackballova tipa Kensington. Ako te slucajno brine sto je bezicni, to kod Logijevog Trackballa znaci jednako kao da je i na zici. Bez greske. Mana? Cijena jedino. Posebno sad kad su svi podigli cijene pa tako i Logitech. Ali nece ti biti zao. Ostavi svjedno Marble kao dodatni, neces ga lako vise naci kod nas a dodatnih masina ces uvijek imati.

Da si malo pretrazio PCE, vidio bi da nije bas tako neuk sa Trackball vlasnicima
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2009., 19:25   #3
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Moje preporuke za Cordless optical trackman. Mana mu je jedino cijena. Nabavio sam ga polovnog jer ih tad (a vjerujem ni trenutno) nema po dućanima. Privikavanje je bilo dosta brzo i sad veselo putujem prstom po kuglici Bolni zglob mi se razveselio kad sam ga nabavio
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 20:03   #4
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ošla baba s kolačima...
skinuo sam mali programčić "marble mouse scroll wheel", i onaj lijevi back botun odredio da služi za to. kad ga držim, kugla se pretvara u scroll, kad ga pustim kugla se vrati kao mouse pointer. ako samo stisnem botun, i dalje mi služi kao back naredba. nije puni scroll, i neke aplikacije ga ne podržavaju (imam potrebu koristit desni klik i scroll istovremeno, šta ne upali). ali naručio sam sa ebaya za 2 i pol dolara (uključuje i poštarinu, lool) onaj mali finger mouse, skinut ću mu ledicu i lijevi i desni klik, i pustit ću si samo kotačić. stavit ga na kažiprst i sa palcem vrtit kotačić. a mogu ga strpat i na lijevu ruku.
nakon čitanja raznih recenzija za trackmana su rekli da ima loš lijevi botun (premali), a desni da je preblizu kugli i da se jako lako pretisne šta je meni loše jer mi prsti odmaraju odmah desno od kugle. zapravo moram bit sretan šta sam iz prve kupio marble jer je idealan, a preko godinu dana sam ga koristio na lijevoj ruci jer sam imao strašne bolove u zglobu desne ruke
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na