Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2015., 22:41   #421
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Nema tu nikakvog problema nego samo primjecujem da se sve moze izvesti bez te "kutije", pa mi je upitna njena upotrebljivost.
Na mom kabelu, koji ima sve kaj si nabrojao (ali muske cincheve), NEMA te kutije. Sva tri spomenuta voda idu direktno iz 4-polnog konektora, dakle bez kutije i bez problema, a izvedeno je sve ovako

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 03.02.2015. u 22:46.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2015., 23:12   #422
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
Znači preko galaga čekam 14 dana+vrijem eza dostavu i to sve za 43.55 sa dostavom od 5 EUR z DDV od 22%. Jel to sve šta treba platiti? Ima neko iskustva sa tim galagom?
Od njih sam kupio jedinicu. Cijena koja piše na stranici plus dostava od 5 EUR. Prije završetka narudžbe ti piše konačna cijena. Platio sam pri preuzimanju.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2015., 23:24   #423
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Pozdrav,

mislio sam uzet RPi 2 s napajanjem za 440kn sa ModMyPi.
Uglavnom bi ga koristio za filmove i serije s titlovima, internet, youtube, retro igre?!

Dali je mozda bolje uzet neki android TV box, koji, od kud!?! do 450kn?!
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 09:27   #424
jjk525
Premium
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: karlovac
Postovi: 25
Mislim da je 440kn ipak malo previse da se on i jeftinije nac
jjk525 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 11:33   #425
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Naručen Raspberry Pi 2 iz primotronic.hr sa dostavom za 401 Kn stiže sutra
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 13:12   #426
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nema tu nikakvog problema nego samo primjecujem da se sve moze izvesti bez te "kutije", pa mi je upitna njena upotrebljivost.
Na mom kabelu, koji ima sve kaj si nabrojao (ali muske cincheve), NEMA te kutije. Sva tri spomenuta voda idu direktno iz 4-polnog konektora, dakle bez kutije i bez problema, a izvedeno je sve ovako
Ma joj, pa to je samo da bude fizički odušak kablovima, tj. da se ne stvara dodatan fizički napor na spoj. Ta je plastika tu čisto da spoj ostane čvrst.

Spomenuo sam točno taj kabel samo zato jer se stvarno često isporučivao s tim popularnijim nokijama
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 13:16   #427
jjk525
Premium
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: karlovac
Postovi: 25
Narucio ga za 38€ od susjede koja je u Njemackoj i dolazi sljedeci tjedan u Hrvatsku
jjk525 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 19:35   #428
jjk525
Premium
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: karlovac
Postovi: 25
Koja klasa brzine sd kartice bi bila preporucena???
jjk525 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 20:54   #429
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
4 je preporuka.
Ali, danas ionako imaš 8GB class 10 za 50 kuna.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 23:16   #430
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor jjk525 Pregled postova
Koja klasa brzine sd kartice bi bila preporucena???
Uzmi sto brzu mozes, class 10 po mogucnosti, jer SD je najuze grlo u toj konfiguraciji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 07:35   #431
jjk525
Premium
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: karlovac
Postovi: 25
Samsung evo 32gb mi se cini ok??
jjk525 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 08:59   #432
CyberT
Emperor of the Cyberspace
Moj komp
 
CyberT's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 197
Citiraj:
Autor jjk525 Pregled postova
Koja klasa brzine sd kartice bi bila preporucena???
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
4 je preporuka.
Ali, danas ionako imaš 8GB class 10 za 50 kuna.
Iz iskustva mogu reći da uzmete što bržu. Ja sam prvo imao class 2 ili 4 i znam da sam osjetio razliku u brzini kada sam stavio sd karticu klase 10. Nije to sad bila ogromna razlika, ali se definitivno osjetilo pogotovo kod boota.
CyberT je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 08:51   #433
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Bok ekipa..
Jedno kratko pitanje. Ima li neki Raspberry Pi koji normalno pokreće 1080p filmove i koji može čitati vanjski hard od nekih 320 GB..Sada koristim android stick koji jako dobro radi,ali 1080p filmovi trzaju,a vanjski hard uspije pokrenuti,ali ga i izbaci za 10-ak sekundi..
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 09:05   #434
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Bok ekipa..
Jedno kratko pitanje. Ima li neki Raspberry Pi koji normalno pokreće 1080p filmove i koji može čitati vanjski hard od nekih 320 GB..Sada koristim android stick koji jako dobro radi,ali 1080p filmovi trzaju,a vanjski hard uspije pokrenuti,ali ga i izbaci za 10-ak sekundi..
po infu s drugih foruma i b+ model je vrtio 1080p samo je bio sporiji u meninima..pi2 je sad kao i to rijesio,jedino kao radi sporije ,menii mislim,kad se film vrti u pozadini.
Trenutno mi se pi2 ili onaj ocdroid cine najbolje budget xbmc rijesenje.Premda ako moras kupiti svu periferiju skoro pa dođeš na pipo x7.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 14:46   #435
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Bilokoji R-Pi, najslabiji ili najjaci vrti bez ikakvog problema 1080p video materijale, jer svi imaju hardversko dekodiranje uobicajenih video formata. Ono gdje se razlikuju je u reprodukciji 7.1 kanalnih audio formata. DD Plus/TrueHD jos nekako, a DTS-HD Master Audio nejde ni na najnovijem B2 modelu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 21:11   #436
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Bok ekipa..
Jedno kratko pitanje. Ima li neki Raspberry Pi koji normalno pokreće 1080p filmove i koji može čitati vanjski hard od nekih 320 GB.Sada koristim android stick koji jako dobro radi,ali 1080p filmovi trzaju,a vanjski hard uspije pokrenuti,ali ga i izbaci za 10-ak sekundi..
Imam RPi B na kojeg je preko USB huba spojen disk od 1GB. Gore je OpenElec i sve radi bez greške-bilo sa diska ili sa mreže (žica). S lokalnog USB diska najžešće što sam podigao imalo je nešto preko 30Mb bitrate (naravno 1080p). Taj video ima i DTS 5.1. Iako RPi ima mogućnost hardwerskog decodinga tog audio formata to se radi softverski uzbog problema sa licencom. Dok u razvojni tim nije došao Popcornix (developer) filmove sa tim audio streamom trebalo je prekodirati jer je sve štucalo. Sada nema nikakvih problema. Uglavnom ni stari uređaji nisu imali problema sa 1080p, a B+ je zbog 4 USB porta koji mogu upogoniti i disk eliminirao potrebu za dodatnim troškom USB huba.

Nabavio sam i RPi 2, ali sve je još u alfa fazi. Kodi (XBMC) vrti filmove bez problema, izbornici rade brzo (ni sa starim ja nisam primijetio prevelike probleme dok god bi se držao defaultnog skina), ali nedostaju addonovi koje treba rekompajlirati. Ono što je do sada na brzaka napravljeno baš i ne radi najbolje. Trebat će sačekati da se to sve ustabili, ali vjerujem da neće trebati više od mjesec dana s obzirom na backward compatibility i jak community.

Još jedna bitna stvar kod B+ i RPi2 jest kvalitetno napajanje. Ne odnosi se to samo na adapter. Ja sam spoji vrlo kvalitetni ASUS 2A adapter i imao smrzavanja te ikonicu duginih boja u gornjem uglu koja signalizira neadekvatno napajanje. Problem je u kablovima. Kada sam zamijenio 28/28 AWG USB kabel sa 24/28 AWG (prvi broj se odnosi na debljinu naponskih žica) sve je proradilo bez greške. Sa tim kablom i adapterom model B radio je bez problema. Ono što sam primijetio za sada je i to da se brzina etherneta poprilično povećala iako je arhitekura gdje LAN dijeli USB sa ostalim uređajima ostala.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 21:23   #437
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Trenutno mi se pi2 ili onaj ocdroid cine najbolje budget xbmc rijesenje.Premda ako moras kupiti svu periferiju skoro pa dođeš na pipo x7.
Taj Odroid sam snimao dugo vremena i nikako da poslože XBMC da radi kako treba. Pati od kroničnog nedostatka community-a i iako se radi o hardwareu koji je jači i od novog RPi-a ne bih se kladio da će uskoro biti uptrebljiv kao media player. Ljudi koji ga imaju kažu kako u strah gledaju filmove očekujući neki novi bug da ispliva. Ako to ne predstavlja problem onda je Odroid svakako bolje rješenje. Potencijal ima, ali sadašnjost pripada RPi-u.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 22:09   #438
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Jesi softverski "otkljucao" maksimalno napajanje USB portova na B+ i B2? Ako nisi onda ce ti se sa bilokojim napajanjem i zahtjevnim diskom (ili dva) ukljucenim na USB portovima javljati upozorenje o "preslabom" napajanju i povremeno smrzavanje pri upotrebi USB diska.

Glede Odroida, i tu je nazalost prisutna stara istina, hardver je onoliko dobar kolko je dobro podrzan od softvera. Kako za R-Pi rade bar 3 odlicne ekipe (uz ponekog pojedinca) koje se medjusobno i nadmecu i nadopunjuju, cini mi se da ce i buducnost pripasti RPi-u
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 22:50   #439
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jesi softverski "otkljucao" maksimalno napajanje USB portova na B+ i B2? Ako nisi onda ce ti se sa bilokojim napajanjem i zahtjevnim diskom (ili dva) ukljucenim na USB portovima javljati upozorenje o "preslabom" napajanju i povremeno smrzavanje pri upotrebi USB diska.

Glede Odroida, i tu je nazalost prisutna stara istina, hardver je onoliko dobar kolko je dobro podrzan od softvera. Kako za R-Pi rade bar 3 odlicne ekipe (uz ponekog pojedinca) koje se medjusobno i nadmecu i nadopunjuju, cini mi se da ce i buducnost pripasti RPi-u
Nemam B+ pa nisam ni imao potrebe za otključavanjem do sada. Do diska nisam ni došao-smrzavalo se uz spojenu USB tastaturu i miša. Kada sam maknuo miša sve je bilo OK. Sada mi radi sa diskom, tastaturom i mišom. Samo sam kabl zamijenio. Ne smatram da će ovo biti jako čest problem, ali vrijedi ovo znati. Na Openelec forumu vidim da ima još ljudi sa ovakvim problemom-kvalitetan adapter od preko 2A, ali kvadratić duginih boja blinka. RPI 2 nema TP1 i TP2 gdje bih izmjerio na