Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2008., 15:23   #1
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
S3 Chrome 400 - DirectX 10.1 GPU

S3 je predstavio novu generaciju štedljivih grafičkih čipova Chrome 400, a podržavaju dekodiranje svih HD video codeca i DirectX 10.1.

Chrome 400 podržava sve funkcije DirectX 10.1, ali nisu namijenjeni igračima jer najjači model dolazi samo s 64 bitnom sabirnicom .

Vise informacija >>> S3 Graphics
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 15:50   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
lako za gejmere, mislim da bi ovo bila sasvim lijepa stvar za HTPC...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2008., 17:02   #3
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
svaka cast, ali ATi ima naprednije proizvode na tom podrucju (HTPC).

mozete birati izmedju chipseta s integrushom (najbolje chipset serije 7) ukoliko koristite AMD proc ili recimo HD3450.

ali ipak konkurencija je konkurencija.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 20:07   #4
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
sto se mene tice i to je overkill

dekodiranje H.264 @ 1080p i 2D akceleracija i to je to.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 20:27   #5
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
lako za gejmere, mislim da bi ovo bila sasvim lijepa stvar za HTPC...
..dobro ali 64bit my ass..stvarno..nek se srame..šta bi ih ubila 128bitna sabirnica..ili je i to stvar štednje..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 18:11   #6
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Evo i prvi pogled na performanse Chrome 430GT kartice.
Osim Chrome 430 trebala bi izaci josh 2 GPU-a. Najaci ce biti Chrome 460.





__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 18:37   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Razvaljotka!
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 20:19   #8
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Razvaljotka!

jel ja to vidim mogucu pasivu koja razvaljuje pasivne nvidia i ati grafe?

plus sto je low profile. superishka
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 20:34   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a jake koristi kad ih kod nas nitko nece uvoziti kao i niti jednu njihovu u zadnjih 8 godina. zadnje s3 koje sam ja kod nas vidio na cjenicima su jos stare 3d/2x i slicni proizvodi prije 10 godina....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 20:48   #10
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Nazicajmo Ninota da uvozi...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2008., 21:17   #11
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Bit ce tu jos problem sa igrama, velika vecina igara nece radit kako treba, a sve zbog ocajnih drivera.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 21:44   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ovo i nije grafa za igre.
a sto se tice drivera sjecam se jos onog reviewa njihove prosle perjanice i imali su samo 1 problem u mislim aoe3 od svih naslova koji su testirani a i taj je ispravljen u sljedecim driverima. recimo usporedbe radi da ja s ovom grafom imam trenutno vise primjedbi na drivere i gluposti koje mi se desavaju u dva-tri isprobana naslova
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 12:41   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ma taj S3 me toliko živcira da je to neopisivo. Kad imaju dobar hardver zaseru s driverima ili jednostavno stanu s razvojem istih, ili imaju koliko toliko OK drivere no hardver u kujcu.

No ok, nije to za igre, ali spaljeni driveri su znalu zahebavati i u nekim drugim stvarima. A inače bi mogli biti sasvim ok s ponudom u tom nekakakvom low/srednjem segmentu.
tor je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 13:37   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
nije..bila je S3 Savage4,i to PCI.. 32mb..sjećam se točno,frend je davno imao..vrtila je onaj prvi Unreal tournament bolje od Rive2....onu famoznu kompresiju textura su imali..spešl baj S3...

eh,da mi je jednu nabaviti sada..

ionako..imho..ne vidim nijedan normalan razlog za prelazak na S3,pored nvidije i ati-ja..osim čistog sentimenta..ili neke morbidne znatiželje...

al eto..bumo vidli..glavno da je jeftino,ne?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 15:39   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a tko prica o prelasku na s3, pricamo o novim malim kantama koje ce sluziti bilo kao htpc ili kao komp na nezahtjevne usere gdje ipak postoji potreba za necim mrvicu jacim od integriranih rjesenja a opet ne za necim srednje klase ili visim. ako bi s3 kartica tu bila cijenom konkurentna zasto ju ne bi kupio? iz sentimenta prema nvidiji ili ati-u? s3 na dalekom istoku stoji prilicno ok s tom klasom kartica, to sto je nama na "zapadu" s godinama postao egzoticna marka je druga stvar
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 16:39   #16
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...eh,da mi je jednu nabaviti sada...
Mislim da se cak jedna potuca po mom ormaru . Uz odredjenu naknadu, spreman sam potraziti slijedeci wikend.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 20:03   #17
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ponosni bivši vlasnik savage 3d-a i diamond vipera s3 savage 2k ovdje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 21:51   #18
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
joj greg pa kao da smo od jučer tu pa se tučemo ko ima jačeg tatu....ja pričam o tom segmentu,uz brdo pasivnjača i low-profajlača iz ATi-ja i nevidije..tko bi sad jednom S3-ju ustupio dio tržišta..ja ga neću kupit,sve dok postoji 7600GT pasivka....

..ali zanimljivo je da se nešto dešava..to je istina. Još fali Matrox..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 23:13   #19
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Ja da imam priliku kupiti nesto od S3-a, uzeo bih odmah. Rijetko nesto igram a i kad se odlucim pretezno su to starije igre pa mi je i Radeon x1300 64bit iz siga dovoljan. Imam dugu tradiciju sa njihovim karticama.

Imam josh uvijek doma Trio64V+,VirgeDX, Trio3D/ 2X, Savage 4 & Savage 2000.
Jos da mi je naletit na Savage3D pa da upotpunim kolekciju.

Savage 4 je bio nezaboravna kartica, po netu je za Win9x bilo tucet tweakanih drivera jer naravno originalni su bili losi.

Savage 2000 je bio dobar GPU ali naravo unisten od S3-a. Drugi GPu nakon Geforce 256 koji je imao T&L i ovi ga iskljuce jer po njima trziste nije bilo spremno .

Al je UT i Quake letio na ovoj kartici ali opet morao si naci dobre drivere
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 23:39   #20
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Evo josh novosti.

S3 on European market
Friday, 07 March 2008
"S3 Graphics today announced a partnership with Memorysolution and Qimonda to bring the Chrome 400 Series to the European market. Memorysolution, a German distributor for memory products, will distribute cards made by Qimonda in Europe. So, it seems that cards with Chrome 400 GPUs will be available in whole Europe in a few weeks. That are very good news since neither GammaChrome nor Chrome S2x were available in Europe and general availability of S3 Graphics products stopped with the disappearance of DeltaChrome S8 from Club3D a long time ago." Izvor: ChromeCenter

+
Neke naznake cijena vani.

The card cost 59,95 US$ (about 40 €), GStore just delivers to USA and Canada right now.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 00:03   #21
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
joj greg pa kao da smo od jučer tu pa se tučemo ko ima jačeg tatu..
pa ne tucemo se, samo ja kazem jedno a ti to opovrgavas argumentima "ja ne bi". kog to boli k dok ima ljudi kao sto je celduce koji eto jedva ceka

kartica je mala, ne trosi puno struje, ima HD podrsku i jeftina je plus s3 u zadnje vrijeme ako je vjerovati zutoj braci ima daleko bolje drivere nego nekada. ne vidim razloga zasto ju netko ne bi kupio. a pasivna 7600gt.....ta kartica nema ama bas niti jednu od prednosti koje se traze za neki HTPC, odakle si sad to izvukao?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 09:31   #22
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..sentiment,općepoznata je moja ironija..i koliko volim nvidiju..ma da to bude sve tako super,i ja bi ju uzeo..bumo vidli..nisam ni mislio da ćemo ja i ti Crysisa online igrat,na tome..1600x1200..

..ovo sa 7600GT..ma volim ekipu kojoj je to..the card..pa iskoristim svaku priliku da se posprdnem malo..OT je..al je gušt


ma ajde de..za HTPC ti i 9250 pasivna lowprofajlača predovoljno...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 13:07   #23
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
pa i tebi bi to bila the card da si zaglavio na njoj. nije se kulturno sprdati samo zato sto netko nema love za bolje. to sto im je neugodno to priznati (ne znam zasto, ja iskoristim svaku priliku da naglasim da sam sirotinja, mozda netko pomogne i da mi nekog posla ) pa onda u nebesa dizu karticu koju je progutalo vrijeme je druga stvar.

inace da se vratimo na topic - 9250 nema hardversku akceleraciju HD materijala i kao takva je potpuno nezanimljiva za svaki pravi HTCP, opet si promasio
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 13:49   #24
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..ako sam ja skužio HTPC..home theater pc..treba biti oku ugodan,tih i funkcionalan? right? ne moraš imat sve ultra,uber i super...samo da je ovo troje navedeno gore..da se slušaju mp3ce,gledaju DiVX-i i ako treba ode na net..ili što već..

ne znam..ja sam si to tako zamislio..sad pravi,nepravi HTPC..u to se ne razumijem toliko..tu već onda pričamo šta bi zvučna trebala biti,kakva bi VGA trebala biti..koji proc,koja mbo..i izgubi se smisao uopće slaganja takvog računala..i probiješ budžet u 90% slučajeva..

šta nije smisao toga računala..oprosti ako provalim šta..to je imho..čisti..da postoji? znači..kao nekakvo,sekundarno..tercijarno računalo u kući..koje bi zamijenilo liniju,i divx player ispod televizije? tako sam ja to nekako zamislio..

neka integruša ploča..1gb rama..hladan proc..pasivna/integrirana grafa..onboard zvuk..dvdrw..neki tihi hladni hard..i to je to..

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 11.03.2008. u 14:03.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:24   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ok si si ti to zamislio s gledanjem divxa, tu ti stvarno ne treba nista posebno. no divxi na HD televizorima izgledaju ocajno, otprilike ocajno kako izgleda i obicna analogna tv na njima.
no problem se zove blueray i mislim da sada kada je hddvd ispao uz utrke i kada je on ostao jedini standard krece njegov bum. a s bumom idu i niske cijene medija/uredjaja te eto ga za tren oka u videotekama.
e sad, jebes HD video kao takav, svaki normalniji proc ga moze reproducirati no enkripcija koja prati blueray je tolika da treba imati zvijer kako bi to vrtio. no ako graficka preuzima dekodiranje videa na sebe dovoljan je neki sempron ili celeron kako bi sve radilo kako treba, malo jaci primjerci su taman dovoljni za borbu s zastitom br diskova.

isto tako, kada si eliminirao jak procesor iz igre uvelike si olaksao pitanje hladnja i time kako buke tako i velicine kucista za taj htpc. koja korist od lowprofile kartice ako je cooler za cpu prevelik za mala uska (niska ) kucista? isto kao sto je cilj potrosnju odrzati na minimumu jer izmedju ostalog to znaci neoptereceno a samim time i tiho napajanje. ima tu puno igranja i ako zelis pravu stvar proracun moze postati pravi problem. bas zato je dobro imati sto vecu konkurenciju u tom segmentu trzista kako bi se sve svelo na minimum. i zato ja (a ocito nisam jedini ovdje) pozdravljam dolazak ove kartice pa makar ona bila s3 dok si ti ocito zaglavio u kraterima amd-nvidia rata
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 16:44   #26
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..dobro sad ga i ti..s tim napajanjima,ja imam 650W monstruma koji se ne čuje 10db..Coolermastera..a drži SLi 8800GT ili CF 3870 bez beda..ima i 8pinski.. tako da buka uopće nije problem...može u HTPC odmah..ako stane..šta se mene tiče..

ma to je sve stvar imho-a..glupo je ulazit u daljnju raspravu..ja samo kažem..to ionako nije primarno računalo u 90% slučajeva..u nečijem domu..pa eto..jedan 2ghz proc pasivno hlađen,1gb rama i neka low profajlača bi bila više nego dovoljna..

šta nemaju all-in-wonderice atijeve HW dekodiranje mpega?.. a i općenito sve ATi kartice..novije,starije..pa ja se sjećam da mi je Ati Rage 2+ još prije 10g pružao nekakvu mogućnost uključivanja HW..sad koji je to program bio,ne sjećam se više..nije BS player...ne znam..neki je..

a kartica ima 4mb...

ne znam,pitam..ne kužim se baš u to..al glupo zvuči..znam da mpeg i HD nisu isti standardi..ali,općenito..nije li i obična prosječna grafa tipa 9250 dovoljna za HTPC?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 01:14   #27
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Evo je u prodaji

Link
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 01:33   #28
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Grafička je totalno sranje..pa to govno nema ni tv-out...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 12:53   #29
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
ja mislim da TV-out nije budućnost već DVI,a to grafa ima....
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 13:24   #30
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
e josh da zivimo u buducnosti, a ne u sadasnjosti ....
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na