Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 00:34   #721
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ajd da malo prekinem prepucavanja oko tog koji objektivi valjaju i zašto.

Zanima me korištenje starih analognih objektiva na digitalnom SLR-u. Izgleda da nikad neću nać rabljeni 18-180 ispod 2000 kn i prodati svoja 2 pa idem na jeftinije varijante.
Uglavnom, znam da mi treba M42 na 4/3 adapter, ali ne znam što valja od analognih objektiva, a što ne. Zeniti su uglavnom dobri ako ih se nađe, a što s ostalima. Pun je oglasnik raznih objektiva i ne znam što je vrijedno pažnje.
Ma i bolje da si odustao, taj objektiv navodno niti nije dobar, evo ti review:
http://www.biofos.com/esystem/1818_tst.html
A ovo i mene zanima, neki dobar stari objektiv za kupit, da imam za makro, pošto je 14-42 dosta dobar i meni, a vidim i drugima, tako da ga neću mjenjat...
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 01:16   #722
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
A gle, svaki ima svojih mana i prednosti, a trenutno mi je najveća prednost ta što s 18-180 eliminiram mijenjanje objektiva ako sam u situaciji da nakon široke fotke moram okinuti tele. Masu puta mi se već dogodilo da slikam nešto s 14-42 i upadne mi u oko nešto što se miče u daljini, a ne mogu se dovoljno približiti. A i velika je razlika između testiranog E-400 i mog E-520. Samo IS dosta pomogne.

Pošto su mi zanimljiviji motivi u prirodi, to što nema dovoljnu kvalitetu nekog detalja u pozadini mi i nije toliko jako bitno. 1800 kn, za koliko sam ga vidio jednom u oglasu, definitivno vrijedi, pogotovo s tim što 18-180 treba 45 cm za fokusiranje, dok mi 40-150 treba čak 90. Ako se slučajno nađe za te novce ili manje, neću previše razmišljati.
Stavit ću baš sad par primjera u temu s fotkama. Sreća da sam taj dan uzeo baš 40-150 sa sobom jer sam sasvim slučajno naletio na Strikomanov tulum na Zrinjevcu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 28.11.2010. u 02:04.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2010., 13:28   #723
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A gle, svaki ima svojih mana i prednosti, a trenutno mi je najveća prednost ta što s 18-180 eliminiram mijenjanje objektiva ako sam u situaciji da nakon široke fotke moram okinuti tele. Masu puta mi se već dogodilo da slikam nešto s 14-42 i upadne mi u oko nešto što se miče u daljini, a ne mogu se dovoljno približiti. A i velika je razlika između testiranog E-400 i mog E-520. Samo IS dosta pomogne.

Pošto su mi zanimljiviji motivi u prirodi, to što nema dovoljnu kvalitetu nekog detalja u pozadini mi i nije toliko jako bitno. 1800 kn, za koliko sam ga vidio jednom u oglasu, definitivno vrijedi, pogotovo s tim što 18-180 treba 45 cm za fokusiranje, dok mi 40-150 treba čak 90. Ako se slučajno nađe za te novce ili manje, neću previše razmišljati.
Stavit ću baš sad par primjera u temu s fotkama. Sreća da sam taj dan uzeo baš 40-150 sa sobom jer sam sasvim slučajno naletio na Strikomanov tulum na Zrinjevcu
Kužim te, pošto i sam imam E-520 i iste objektive kao i ti... zeznuto je to kaj se mora mjenjat stalno ovjektiv... al to smo i tražili sa DSLR-om, ponekad mislim da bi bilo bolje da sam uzeo neki bolji multi zoom, al opet... ovaj fotić obožavam... I sam sam misli uzet taj objektiv... al ne znam, čuo sam da nisu baš kvalitetni, probaj se raspitat na forumu od cameralabsa, tamo je onaj lik Gordon kaj je radio review e-520 pa možda zna jel se stvarno isplati ili ne... mislim da ne bi kupio mačka u vreći, pa požalio...
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 09:16   #724
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
ne to ne znači da su svi savršeni

o kojem to objektivu je bila riječ?

naravno da ima boljih, za koju cijenu? i reci mi zašto ti je smiješna izjava da objektiv koji košta 800kn traje 4 i više godina
Stari kit od Canona 18-55 bez IS su i sami canonovci nazivali tak.
Naravno da mi je smijesna izjava o trajnosti objektiva tim vise ako se cuvaju oni nemaju nikakav rok trajanja.
Imam neke aparate proizvedene malo poslije ww2 i jos uvijek odlicno sluze, a i Rolleiflex koji je proizveden pocetkom 60-ih izgleda ko da je iz ducana izasel.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 12:19   #725
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
nažalost nisam nijedan ef-s objektiv probao al ako ljudi tvrde da je tako onda valjda je, al reći da canon ima svega par objektiva koji valjaju mi je smiješna izjava, jer sam i sam probao i low cost i malo skuplje objektive

stvar kod 50 1.8 je da je plastičan i jeftin, tolko jefitn da si ga možeš priuštit svako 5 godina, da se razumijemo ja svoju opremu čuvam, od poznanika sam isprobao 50 1.8 star 4 godine koji mi izgleda kao da je nov
dosta ljudi ne čuva opremu i zato u novije vrijeme izjava o trajnosti objektiva više nije smiješna, plus zato jer se fotka u nemogućim uvjetima (kiša prašina pjesak vrućina hladnoća bla bla)
općenito što se optike tiče stara proizvodnja je bila kvalitetnija(na kraju krajeva sa skoro svime je tako), dalekozori recimo, isprobao sam ruski dalekozor jedno 25-30 godina star, mislim da čak i više i kvaliteta optike je super, al to su prošla vremena

i da se malo vratim na temu, naručio sam torbu od tamraca, ruksak
za sad jedini ruksak koji kao podržava dslr sa gripom ili profesionalnu seriju npr 1ds
samo čekam da stigne pa javim dojmove, čini mi se ok, weather sealing itd..., ljudi na netu kažu da je kvaliteta jako dobra...
i moram uzet stativ pošto stari stativ baš i ne može nosit ovaj dslr, tj može ali onak...ne osjećam se sigurno kad postavim aparat na njega
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 15:47   #726
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ljudi, koje je mišljenje o sony nex 3? do sad sam imao (jos uvijek imam) fuji s5600, i mislio sam ga zamijenit sa ultrazoom ekvivalentom (tipa fuji s200exr), ali me kromatska aberacija dosta smeta, plus šta je ogroman i težak skoro kilu.
full size dslr neću, a sony nex 3 mi se sviđa. gledao sam i slične sa manjim senzorom, ali kvaliteta slike ne opravdava cijenu koja je viša od nex 3 (sa 18-55 kit objektivom).
jedino, onih par slika šta sam skinuo sa neta su mi nekako meke, mutne, nisu full oštre (iako ako usporedim slike sa nex-a sa nekakvim kompaktom od 14 MP, slike su mila majka). i sa kit objektivom je vidljiva dosta velika deformacija na rubovima, i poprilično zamućenje, a koliko sam vidio još nema alternativa, već jedino 2 kit objetkiva (16mm, i 18-55 F3.5). cijena dotičnog kompleta je i nekakav maksimum love koje bi dao za novi aparat. razmišljao sam o panasonic lx5, ali nex 3 sa 18-55 objektivom ima identičnu cijenu, tako da rađe slr nego lx5.
sve u svemu, šta mislite?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 16:12   #727
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,262
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ljudi, koje je mišljenje o sony nex 3? do sad sam imao (jos uvijek imam) fuji s5600, i mislio sam ga zamijenit sa ultrazoom ekvivalentom (tipa fuji s200exr), ali me kromatska aberacija dosta smeta, plus šta je ogroman i težak skoro kilu.
full size dslr neću, a sony nex 3 mi se sviđa. gledao sam i slične sa manjim senzorom, ali kvaliteta slike ne opravdava cijenu koja je viša od nex 3 (sa 18-55 kit objektivom).
jedino, onih par slika šta sam skinuo sa neta su mi nekako meke, mutne, nisu full oštre (iako ako usporedim slike sa nex-a sa nekakvim kompaktom od 14 MP, slike su mila majka). i sa kit objektivom je vidljiva dosta velika deformacija na rubovima, i poprilično zamućenje, a koliko sam vidio još nema alternativa, već jedino 2 kit objetkiva (16mm, i 18-55 F3.5). cijena dotičnog kompleta je i nekakav maksimum love koje bi dao za novi aparat. razmišljao sam o panasonic lx5, ali nex 3 sa 18-55 objektivom ima identičnu cijenu, tako da rađe slr nego lx5.
sve u svemu, šta mislite?
canon S95 ?
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 17:00   #728
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
onda mogu komotno i S90, s obzirom da mi s95 sa svojim 720p videom koji nema autofokus i zoom ne znači ništa. zato sam i spomenuo lx5, volio bi napokon imat funkciju autofokusa na snimkama.
prvenstveno sam mislio slr uzet, s90/lx5 sam imao kao rezervu još i prije. a slr mi nudi mogućnost da jednog dana, kad budem imao love na bacanje, kupim fino 18-200 objektiv, a do onda za zoom mi ostaje fuji. 10 MP mi nije neki preveliki napredak sa trenutnih 5, jer bi nedostatak zooma mogao djelomično rjepiti croppanjem na nexu, s obzirom da su slike na 100% noise-free i bez artefakata kompresije, dok na s90 / lx5 ima i šuma (doduše u puno manjoj mjeri nego na ostalim kompaktima) i artefakata kompresije (kao da je problem poblažiti algoritam kompresije, nije nikakav bed da slika ima 7 umjesto 3 MB).
on topic - nekakva preporuka "kompaktnog" slr-a? entry level full size slr-ovi nisu skupi, ali su glomazni. zapravo, svi su glomazni.
gledao sam razne MFT modele, ali cjenovno su skuplji od nex 3.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 19:13   #729
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ljudi, koje je mišljenje o sony nex 3? do sad sam imao (jos uvijek imam) fuji s5600, i mislio sam ga zamijenit sa ultrazoom ekvivalentom (tipa fuji s200exr), ali me kromatska aberacija dosta smeta, plus šta je ogroman i težak skoro kilu.
full size dslr neću, a sony nex 3 mi se sviđa. gledao sam i slične sa manjim senzorom, ali kvaliteta slike ne opravdava cijenu koja je viša od nex 3 (sa 18-55 kit objektivom).
jedino, onih par slika šta sam skinuo sa neta su mi nekako meke, mutne, nisu full oštre (iako ako usporedim slike sa nex-a sa nekakvim kompaktom od 14 MP, slike su mila majka). i sa kit objektivom je vidljiva dosta velika deformacija na rubovima, i poprilično zamućenje, a koliko sam vidio još nema alternativa, već jedino 2 kit objetkiva (16mm, i 18-55 F3.5). cijena dotičnog kompleta je i nekakav maksimum love koje bi dao za novi aparat. razmišljao sam o panasonic lx5, ali nex 3 sa 18-55 objektivom ima identičnu cijenu, tako da rađe slr nego lx5.
sve u svemu, šta mislite?
kod nex-a je stvar kad je postavljen na auto, onda slike ispadnu ok, al čim korisnik preuzme kontrolu slika se raspada, kolega moj ga je htio kupit pa je na kraju uzeo canon g12
edit: moj savjet ti je da ipak kupiš "pravi" dslr, navikneš se lagano na veličinu opreme

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 30.11.2010. u 19:24.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 20:18   #730
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
on topic - nekakva preporuka "kompaktnog" slr-a? entry level full size slr-ovi nisu skupi, ali su glomazni. zapravo, svi su glomazni.
gledao sam razne MFT modele, ali cjenovno su skuplji od nex 3.
Pošto ja imam Olympus, mogu ti njega preporučit, recimo E-620 model, koji dolazi sa odličnim kit objektivima... Ja imam E-520, i ne bi ga mjenjao, prirasao mi je srcu nekako... Dobro je kaj su od Oly-ja fotići jako lagani, moj 520 ima nekih 800 grama sa 40-150 objektivom, a i dosta je mali, naspram drugih DSLR-ova.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2010., 21:01   #731
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ali ovdje opet govorimo o full size, a to neću kupovat, iz čistog razloga šta mi nespretan za ga nosit okolo. daleko od toga da se time ne bin preporodio po pitanju kvalitete slika, ali već znam da ja to čudo neću nosit okolo, kao šta sad ni fujija ne nosim okolo, već nosim ixusa (kojemu se bliži kraj životnog vijeka i nije za nikakve ozbiljne slike, ali kao party fotić je super). htio bi nešto "polu-prenosivo" šta mogu strpati u nekakvu veću pederušu.
gledao sam i olympus pen e-pl1, nije ni skup toliko, ali ima jezivo ultrajeftin look, botuni straga mi djeluju kao na onim cheap digitalcima za 100 eura. a i nije aps-c, nego je micro 4/3.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 21:23   #732
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Evo sad sam ja ubacio svoj 520 u pederušu... pederuša neke normalne veličine, a evo i slika da ti to potvrdi.
Skinuo sam objektiv 14-42, a za tebe postoji Pancake objektiv, koji je odličan, full mali i fotić lagano možeš nosit u čemu god želiš.



Uploaded with ImageShack.us
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 23:13   #733
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ako se odlučim na mft, onda definitivno olympus pen... ako pak na aps-c, ostaje da vidimo.
koliko sam gledao malo uokolo, nema nekih prejakih kritika na pen (e-pl1), dok ih na nex 3 ima mali milijun.
gledam malo okolo, sa kit objektivom 14-42 je ispod 400 eura. ako idem na 14-42 + 40-150 cijena je cca 120 eura viša, ali tada računam da bi svog fujija prodao za cca slične novce, pa mi opet dođe na isto.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 23:21   #734
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
E-5 je u mene :)

Da ne pišem puno ponovno, evo copy/paste.

Danas mi stigao E-5, jedan od prvih u državi

Što reći o aparatu? Sve što sam očekivao plus više.

Pošto sam imao E-3 prije ovoga, znao sam što očekivati, ali aparat je puno više od onoga što se može pročitati gledajući u specifikacije.

Kvaliteta slike je vrhunska, detaljnost u pixel je nevjerojatna, boje, kontrast i cijeli izgled fotografija je vrlo trodimenzionalan.

Razlike prema E-3?
Pa, aparat je skoro identičnog oblika, no finiš je malo drugačiji - kod E-5 je grublji na dodir, LCD je fantazija, kvalitenije napravljen od onog na E-3, vrhunske oštrine i boja.

Jedna od zanimljivost je ta da je ogledalo puno brže i korištenje live viewa za slikavanje je vrlo upotrebljivo, kako zbog gotovo trenutnog odaziva na okidač, tako i do vrlo upotrebljivo CDAF fokusiranja, čak i sa objektivima koji nisu optimizirani za CDAF, dapače Live View korištenje je skoro kao kod MFT aparata.

50mm macro je sad dosta sigurniji i brži u fokusiranju nego na E-3, a količina detalja koju može razlučiti je nevjerojatna, to je oduvijek bila mana E-3 - ako bi se snimao kakav macro sa puno sitnih detalja, E-3 je to prikazivao OK, ali nikad onako kako bi mu to mogao isporučiti vrhunski objektiv.

Evo primjera:


HD video je fora, kvaliteta zvuka je odlična, no to me ne zanima pretjerano tako da se nisam puno bavio s tim.

Evo nekoliko primjera, JPEG iz aparata, samo minimalna podešavanja kontrasta kako na kojoj slici:













ISO 1600
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 23:54   #735
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ako se odlučim na mft, onda definitivno olympus pen... ako pak na aps-c, ostaje da vidimo.
koliko sam gledao malo uokolo, nema nekih prejakih kritika na pen (e-pl1), dok ih na nex 3 ima mali milijun.
gledam malo okolo, sa kit objektivom 14-42 je ispod 400 eura. ako idem na 14-42 + 40-150 cijena je cca 120 eura viša, ali tada računam da bi svog fujija prodao za cca slične novce, pa mi opet dođe na isto.

A gle, ako uzmeš PEN ili neki njemu sličan, očekuj da ćeš dobit puuuuuno bolje slike nego na Fuji-u...
Ovi kit objektivi su ti odlični, to si mogao i tu pročitat, tako da si na dobitku.
Al baš na tvom mjestu ne bi nosio takav fotić u pederuši, jedino bi nosio kad me ne bi bilo briga hoće li se potrgat ili ne, jer imam lovu umjesto wc papira...
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 01:26   #736
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
pederuša je ovdje bila ilustrativno, ne nosim ju jer mogu uvijek sve potrebno potrpat po đepovima, osim naravno fujija, koji ima svoju (pre)veliku torbu.
opet, full size slr otpada. daleko od toga da ne volim velike aparate, volim, kad bi birao aparat samo s funkcionalnog aspekta, onda da, i nije bed da ima niti veliki objektiv, masu od kile itd. ali dosta mi je gromade, jer znam da ga neću nosit okolo. tu je bio zajeb sa fujijem, nisam ga nikad nosio okolo (iako, imao sam ixusa uvijek), ali više puta sam htio nešto slikat u boljoj kvaliteti, ali je jedino ixus bio pri ruci.
imam feeling da bi se isto ponovilo sa fullsize dslr-om, zato bi i uzeo nešto manje, ovaj pen mi djeluje kompaktno. a tele objektiv držat u torbici negdje zabačenog, i po potrebi ga uzet i namontirat.
kad uleti više love će počet padat novi objektivi, u startu će bit ok 14-42 & 40-150. a kasnije nekakav 70-300 koji će radit neusporedivo bolje slike od nekakvog panasonica tz100, canona sx210, fujija fs10 i sličnih.
anyway, ako nemate nikakvih zamjerki na pen-a, mislim da sam napokon odlučio. sad samo treba čekat kraj 2. mjeseca
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 11:19   #737
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
ma dobri su ti fotići, nikakve zamjerke, pogledaj malo na cameralabs i dpreview PEN i lumix DMC-GF1, usporedi malo pa vidi koji ti je bolji.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 12:17   #738
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Razlika između EPL1 i GF1 je dosta velika. Kvaliteta izrade, vanjske kontrole, brzina AF-a, cijena...
EPL1 je dobar fotić ali treba poznavati granice i ne forsirati ga preko njih. Jedino što bih ti savjetovao je da odeš u dućan koji ga ima u izlogu i probaš prije nego što ga kupiš. Mogao bi se razočarati na brzinu AF-a.

@Mar:
Zapravo, nemam komentara
To je propisan komad opreme...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2010., 16:35   #739
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Jel se isplati uzet Helios 44M za Olympus E-520 (150 kn)? Imam 14-42 i 40-150 trenutno.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 00:34   #740
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Pozdrav, imam e 520 star godinu i pol dana i prije par mjeseci je počeo failati. Treba mu duže da izoštri i vrlo često ne može precizno izoštriti čak ni po danu. O noćnom sllikanju ni ne sanjam sa ovim fotićem. Slike su postale čudnije po pitanju kvalitete općenito, kao da se aparat odjednom poglupio. To je sa 14-42 kit objektivom, dok su sa 40-150 objektivom stvari bolje. da li je to do objektiva ili fotića ?
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 00:45   #741
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
Pozdrav, imam e 520 star godinu i pol dana i prije par mjeseci je počeo failati. Treba mu duže da izoštri i vrlo često ne može precizno izoštriti čak ni po danu. O noćnom sllikanju ni ne sanjam sa ovim fotićem. Slike su postale čudnije po pitanju kvalitete općenito, kao da se aparat odjednom poglupio. To je sa 14-42 kit objektivom, dok su sa 40-150 objektivom stvari bolje. da li je to do objektiva ili fotića ?
Imaš još pola godine garanciju na njega, odnesi ga u MR Servis, Avenija Većeslava Holjevca 40, nemreš fulat, velikim slovima piše OLYMPUS... vjerojatno će ga poslat u češku na popravak, tak da ćeš čekat neka 3 tjedna, al bit će ti popravljen... a opet, nakon 40 dana ako ne poprave, moraju ti dat novi, tak da... nosi tamo
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 00:46   #742
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
problem je što su vrata na njemu puknuta pa mi vjerojatno neće priznati garanciju :/
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 00:49   #743
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
problem je što su vrata na njemu puknuta pa mi vjerojatno neće priznati garanciju :/
ma nema to veze, nek ti tu u ZG-u daju nova vrata, pa nek šalju tamo... a opet, ne šalješ radi vrata nego radi toga kaj se blesavo ponaša...
u svakom slučaju ništa ne gubiš osim malo benge ili karte za bus ako odeš i vidiš sa njima u čem je problem
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 02:19   #744
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
ajde, ajde nagovorio si me, idem u ponedjeljak viditi što se može
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 15:14   #745
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Ja sam eto prodao oba kti objektiva, dobio za oba dva 1500kn...ne kupuje ekipa to..

Prodao sam ih jer su mi postali dosadni i bezveze,da se s njima slikati, ali su mi nekako ograniceni...

Trazim 14-54 v.2 ili 12-60 i 70-300 za tele....eventualno 50mm prime jos..

imam zenitov helios i slike su super, samo tesko za pogodit ostrinu u pm... U zrcalu super zgleda, na lcdu moze proc, i prebacis na komp i kifla...neupotrebljiva slika..
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 17:13   #746
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
e da olympus e5 vs eos 50d ? koje bi bile prednosti i mane oboje ? ili neka preporuka do 15000kn sa bar jednim objektivom
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 19:09   #747
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,723
Ekipa imam jedno pitanje, dakle imam Fuji S5700 ultrazoom kompakt, dali bi se isplatilo uzet ovo u svrhu dobivanja kvalitetnijih fotografija neba, pejsaža i sl.?
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 20:52   #748
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
A koja je razlika izmedju 14-54 I i 14-54 II ? ovaj prvi ima preko njuskala za 2000kn a ovaj drugi je novi 4000 i nesto kuna
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 00:04   #749
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Pozz, nije me dugo bilo, ali evo nabavio sam si konačno ultimativni nosač fotića IMHO.
Pa evo
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT

Mogu samo toplo preporučiti svima kojima je dojadilo da izgledaju kao hebeni turisti sa povečim fotičem oko vrata, a u ruci ga je muka nositi jer ima preko kilu i pol, ovako je to sasvim eliminirano i definitivno puno udobnije!

Ja sam se preporodio, i sada mi više nije tlaka nosati fotić uokolo dok sam se prije mjerkao gdje i kada ću ga uzeti sa sobom
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 00:05   #750
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
hoćeš reć da si pretvorio fotić u pederušu u odnosu na turista?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na