Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2022., 20:21   #42721
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Legalno pedelec (25kmh) nemozes "chipirati" da ide preko. onda ti treba s-pedelec (45kmh).

I ne zaboravi da automatski gubis garanciju na cijeli pogon, jer SW prepoznaje chipiranje.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:03   #42722
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Nisam niti znao da postoji običan i S-pedalec, thx.


Odmah mi je palo na pamet kupiti običan pedalec, otključati ga i registrirati ga kao S-Pedalec.

Čitajući dalje po googlu, ispada da ako hočeš registrirati el. bajk pod S-Pedalec on mora imati S-Pedalec deklaraciju od proizvođača i mora imati homologacijski papir?


Puno je bolji izbor običnih pedaleca. Gledam nešto tipa Gian Trance, Canondale Spectral:ON, Focus Jam2, Trek Rail, Cube Stereo 140, .... i sl.
Da li postoje ovakvi bajkovi a da ih proizvođač deklarira u kategoriji S-Pedalec?
Treba mi nešto s čim mogu i u šumu i na posao. Za cestu mi ne treba puno preko 25kmh, sa 35 bih bio sasvim zadovoljan.

Debele gume i šumska geometrija mi neće bit problem za cestu jer do posla imam samo 8km. Svaka baterija bi trebala izdržati put u dva smjera.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:06   #42723
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
u DE ti za S-pedelec treba registracija i jos neke stvari, jer je to efektivno moped. treba provjeriti ako je u FRA nekako drugacije
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:33   #42724
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Uspio sam iskopati neki certifikate. Na primjer evo za Cube Stereo Hybrid 140.

Uz ovaj certifikat na bajk bih trebao ugraditi retrovizor, trubu/zvono, držać za tablicu, prednje i zadnje svjetlo, katadioptere na kotače.


Večinu ovoga itako itako trebam na bajku.
Retrovizor isto dobro dođe u prometu, a našao sam već po netu dosta malih baš za bicikle.
Jedino bi tablica mogla ružno izgledat na bajku, al mislim da su tablice dosta malih dimenzija. Moram provjerit koliko su velike u FR za S-Pedalec.

Kad imam važeći certifikat i sve modifikacije na bajku, pristupam na registraciju i tehnički pregled.
Treba platiti i policu osiguranja.
Za vožnju u CH treba kupiti i godišnju vinjetu, obavezna je za sva vozila makar se vozili ili ne vozili po autoputu. Živim 2 km od granice sa CH, te sam u CH na dnevnoj bazi.

Moram skočit do neke stanice za tehnički u FR da vidim koliko to sve skupa košta. Pretpostavljam da se tehnički radi samo prvu godinu, a osiguranje i CH vinjeta svake godine.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:48   #42725
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Nije vrijedno sve to za tih 8 km do posla a i 25 km/h je ok brzina na cesti. Pogotovo za eMTB. Mozes ici i brze, naravno, al' bez pedal assistance. Za sumu je bitnija snaga motora, da te moze povuci na uzbrdici, a ne brzina.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 09.02.2022. u 21:53.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 23:22   #42726
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Debele gume i šumska geometrija mi neće bit problem za cestu jer do posla imam samo 8km. Svaka baterija bi trebala izdržati put u dva smjera.
za tih 8 km si kupi neki udoban gradski bicikl sa blatobranima, nosačem tereta i slično. tih 8 km prođeš bez problema i na najlošijem biciklu. bit če ti lakše i nećeš morati brinuti hoće li ti ga tko ukrasti i slično. bit ćeš puno komforniji.
a za šumu si kupi baš bajk za šumu i mislim da će ti biti dovoljan i bajk koji nije s pedalec
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 23:49   #42727
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Moram priznait da imate pravo ako gledamo logički. Najisplativije bi mi bilo kupiti neku gradsku drlju za 200-300 eura.

Isto tako, kao što Lacy kaže previše komplikacija radi 5 kmh razlike u top speedu.

Stvar je u tome da kupujem bajk radi gušta, a ne iz potrebe. U autu sam od kad sam stigao u FR i već mi ga je puna kapa.
Druga stvar imam 110 kg i loše bicikle drobim za doručak. Felge, glavčine i sic štange na lošijim bajkovima kratko traju. Osovinu pogona mi isto nije strano podrobiti. Nemam živaca vozit bajk kojeg ću stalno morat servisirat, na kojem ću lomiti lanac svakih par mjeseci i gurati ga doma ili da cvili i škripi dok se vozim.


Probat ću nagovoriti ženu da zapakira bajk iz ZG i pošalje mi ga busom u Genevu Doma ga itako itako nitko ne vozi.
Imam ovo doma On One Scandal, za šumu ko rođen, a na cesti ga mogu držat na 20 kmh prosjeku. Jedino kaj ću dolazit znojan na posao.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 00:06   #42728
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Hardtail MTB s upgradeanom straznjom nabom i miran si
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 06:34   #42729
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
A gle, ako kupujes radi gusta, kupi. Ja jesam

A za servis, pazi ebike je em skuplji, em su skupji dijelovi, pa imas motor, pa bateriju... svasta moze crknut. A i brze se trose dijelovi.

Prvo probaj bajk da vidis dal ti pase geometrija, kako se ponasa, etc. Ja sam probao par, tj. sve dostupne motore (Bosh, Giant, Yamaha, Brose...) i odabrao Brose jer je najprirodniji za voznju i ne cuje se jer ima remen. Bosh ima zupcanike i bas se jako cuje. Kod nekih se pak osjeti kad povuce, trza. Eh da, motor u sredini ima najprirodniji osjecaj pedaliranja al je skuplji i napreze lanac. Motor na zadnjem kotacu je jeftiniji al' osjecaj voznje je kao da te gurne svaki put kad se ukljuci.

I sve to da se ne oznojis do posla. A oznojit ces se osim ako bas ne nafrljis assistance na max pa mases nogama tek onako
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 13:41   #42730
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Šta od pakna uzesti na Shimano BR-MT200 kočnice - standardno idu B01s a vidim da ima masa toga šta paše na ove (B03S......) - original shimano ili ima nešto drugo bolje sa odnosom uloženo-dobiveno.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 14:21   #42731
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
B01S je klasika a B03S je identična pakna sa malo nadograđenom smjesom da traje cca 30-40% duže. Po meni nema potrebe gledati dalje od B03S.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 06:52   #42732
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
B03S will be - tnx
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 07:24   #42733
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Da se nadovežem na nedavnu dvojbu što sam imao oko guma, na kraju sam na akciji upiknuo 2x Vittoria Barzo 29x2.25 u XC-Trail casingu. Ja zadovoljniji ne mogu biti, teško je povjerovat da guma s tako malom ripnom može tak dobro držat po mokrom lišću, zemlji i korijenju (pričamo o XC gumama, naravno da ne drži ko Assegai, Wetscrem ili Minion, doduše njih nisam probal).

Svaka preporuka, ima ih još na r2bike, s dostavom dvije gume 613 kn. Masa je oko 745g po gumi (vagano na kuhinjskoj vagi). Po cesti idu isto lijepo, bajk mi je puno tiši no prije. Jedino što su uske, ETRTO je 55mm pa malo smiješno bajk izgleda, ali to ću preživjeti.

Usput, ako nekog zanima imam skoro novu DJI Osmo Action kameru viška, ako je netko zainteresiran PP. Cijena i više nego pristupačna i nikako fixna!
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:51   #42734
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Barzo je vrhunska guma i uvijek si znao što možeš očekivati od nje na stazi, mene nikad nije razočarala. Na širinu gume ti utječe i interna širina felge. Meni je barzo bio nešto malo uži u 2.25 širni na starom bajku sa 21 mm felgom a sada na 25mm felgama izgleda daleko "mesnatije".
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 09:32   #42735
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Da se nadovežem na nedavnu dvojbu što sam imao oko guma, na kraju sam na akciji upiknuo 2x Vittoria Barzo 29x2.25 u XC-Trail casingu. Ja zadovoljniji ne mogu biti, teško je povjerovat da guma s tako malom ripnom može tak dobro držat po mokrom lišću, zemlji i korijenju (pričamo o XC gumama, naravno da ne drži ko Assegai, Wetscrem ili Minion, doduše njih nisam probal).

Svaka preporuka, ima ih još na r2bike, s dostavom dvije gume 613 kn. Masa je oko 745g po gumi (vagano na kuhinjskoj vagi). Po cesti idu isto lijepo, bajk mi je puno tiši no prije. Jedino što su uske, ETRTO je 55mm pa malo smiješno bajk izgleda, ali to ću preživjeti.

Usput, ako nekog zanima imam skoro novu DJI Osmo Action kameru viška, ako je netko zainteresiran PP. Cijena i više nego pristupačna i nikako fixna!

Moze link? Ne vidim tocno xc-trail verziju, samo neku “standardnu”… trenutno imam vulgaris Schwalbe Smart Sam i to active verziju, 29x2,25. Jel bi bio ovo upgrade ikakav?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 22:41   #42736
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
Biram si prvi pošten bic u životu i sad nakon puno mozganja, čitanja itd, došao sam do ToughRoad SLR 2 (8k kn)

E sad zašto baš taj - jer sam 186cm/oko 135kg, padaju kile, al' pomalo sporo - čuo sam da je dosta tenkast i izdržljiv.

Vidim da za ove pare se na drugim biciklima ide bolja oprema što se tiče mjenjača itd, je li ima kakvih boljih alternativa za ToughRoad seriju?

Zadnje izmijenjeno od: VMik. 23.02.2022. u 04:40.
VMik je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 07:45   #42737
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 139
Kad čovijek već spominje kile. Uvijek se pitam: primjer kada piše da bicikl ili romobil ima nosivost 120kg - dali je to ukupna masa s biciklom ili romobilom ili toliko on može vozit?
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 17:09   #42738
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Najčešće se odnosi na ukupnu težinu(scott npr). Ali ne navode svi proizvođači taj podatak pod standard.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 17:32   #42739
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
Tipa Giant-ov limit od 136kg se odnosi na vozača i onda još na to ide +25kg teret i slično, ni ne spominju neki combined weight s biciklom.

Kod većine proizvođača moraš kopat po warranty documentima - što mi miriši na to da samo hoće si pokrit' guzicu s legalne strane, što je razumljivo.
VMik je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 20:45   #42740
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Bez obzira sto pise i koja je nosivost, treba uvijek obratiti pozornost na kotace, jer ce oni prvi vrisnuti kod vozaca teske kategorije

Kod povoljnijih bicikala bas se uvijek stedi na kotacima i nabama - ako se ganja po sumi to znaci da nece dugo (govorim iz iskustva) ...kod komjutanja i voznju gradom mogu iznenadjujuce dugo izdrzati (meni duze od okvira, a entry level MTB).
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 21:49   #42741
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Jel se netko sjeca ili ima u nekom dvoristu/supi/tavanu FBP (Fabrika Bicikla Partizan) netso ala Poni s banana sicem, koji je imao kakti auto mijenjac s tri brzine, a bilo je i s pet. Nasao sam po nasem webu jedino :



Ali kasnije pri samome kraju pojavio se ITA BMX (ne znam ime) koji je isto imao takav mijenjac s tri brzine. To je nesto najludje sto sam imad vidio, jer bas i nije bilo spojivo s BMX-om. Imali su i presvlaku spustenu s platnom na rami, tocno prosivena za taj ludi mijenjac.

Mi smo ga zvali crosser poni, mada nista na njemu nema poveznicu s istim, ali eto, tako su ga zvali u kvartu.

Nevjerojatno mi je da nigdje postenu sliku tog modela ne mogu naci? Zapravo uopce nema slika. Sto me navodi da mi fali pravi naziv ili rijec pod kojem su ga prodavali, recimo Talijani ili Germani.

Bmx s rucnim ala auto mijenjacem na rami, valjda najatraktivniji bicikl koji sam ikad vidio.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>