Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2008., 16:15   #1
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
MA78G-DS3H - nema zvuka preko HDMI

Problem je sljedeći: kada spojim komp (Moj komp) preko HDMI kabela na TV imam samo sliku ali nemam zvuk. Logično bi bilo da ima zvuka jer HDMI nosi i sliku i zvuk, zato sam i uzeo tu matičnu da ne moram posebno zvuk na receiver spajati.

Treba li nešto podesiti u opcijama grafičke ili zvučne kartice? Tražio sam ali bez uspjeha.

Nisam znao da li staviti ovdje ili pod "Hardverski problemi", ako nije mjesto ovdje molim moda da premjesti.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 18:41   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Morat ćeš nastavit tražit. Negdje ima opcija koja tu funkciju uključuje (u postavkama grafičke ako se ne varam).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2008., 20:46   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Imaš u opcijama zvuka ATI HDMI Audio...tak nekak se zove...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 23:19   #4
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Možda... Da probaš u conrol panelu => sounds => stavit ati hdmi kao default output device?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 01:57   #5
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
Pogledaj manual definitivno u Control panelu ->Sounds moras prebaciti na HDMI audio out tako nesto znam jer sam bas taj dio zamjetio.
__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)
petric je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 07:53   #6
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Control panel > Sound and audio devices > Audio (tab)

Pod Sound playback imas opciju koji audio izlaz koristis, izaberi onaj za hdmi, znaci npr Ati Hd Rear audio output... ali nebu ti radila tvoja zvucna dok je to ukljuceno, jer je to hd zvuk, pa analogno ne sljaka... mozda se i da nekaj sredit, al nisam se bas igral s tim...
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 16:00   #7
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Probao sam ovo ali kao default device mogu izabrati samo "Realtek HD Audio output", nema nigdje ATI HDMI.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 17:45   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Instaliraj ovo pa ćeš dobiti i ATI HDMI audio za odabrati
http://game.amd.com/us-en/drivers_ca...p/hdmiaudio-xp
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 17:58   #9
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451


Mora bit, ako nema nisi ju instalirao. Kada napravis instalaciju kako treba sav zvuk po difoltu ide preko tog digitalnog, onda moras u izborniku, kao sto je na slici prebacit natrag na realtek da ti radi analogija... ista stvar je i s novim ati grafuljama koje sve po difoltu "povuku" na sebe... zguglaj malo, ima dost ljudi po forumima koji su imali taj problem, koji i nije problem jer ti se ustvari aktivira kvalitetniji izlaz...
ubaci onaj cd od gigabyta i tam imas ono instaliraj sve, najjednostavniji nacin...

edit:
e pa da ak nemas novi catalyst ni nabu delalo klikni na coconutov link i skini, nebi trebalo bit problema.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 18:05   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nema veze to s Catalystom nego sa ATI HDMI Audio driverom i MS UAA HD Audio driverom. Bez njih nema zvuka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2008., 16:08   #11
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Instaliraj ovo pa ćeš dobiti i ATI HDMI audio za odabrati
http://game.amd.com/us-en/drivers_ca...p/hdmiaudio-xp
Ovaj ATI driver sam instalirao a ovaj UAA mi kaže da ne treba jer imam SP3. Još uvijek ne mogu izabrati ATI HDMI, iako ga ima pod "sound devices" u control panelu.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 16:27   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Makni MS HD UAA i instaliraj ga ponovo. Restart, pa onda ATI i opet restart. Sad kad si rekao da imaš SP3, mislim da je on glavni uzrok tvojih problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 16:58   #13
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Yep, ja na dva stroja do sada nisam uspio dobiti Ati hd audio kod SP3, reinstalacijom i povratkom na sp2, probljem rjesen.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 08:00   #14
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Imao iste probleme (mogao sam odabrati ATI HD, al nije bilo zvuka ni na TV-u ni na kompu nakon toga) [WinXP - SP2, Catalyst 8.4, HD2900Pro@6.14.10 driveri]....

Instalirao prvo MS UAA HD (nestala opcija ATI HD), onda i ATI HDMI Audio driver, te na kraju Catalyst 8.5 (8.4 prijasnja verzija).... i na kraju nista od zvuka...

Maknuo MS HD UAA i instalirao ga ponovo, restartao, pa stavio ATI HDMI Audio driver i opet restartao.....i dalje nema opcije ATI HD...

eto toliko o HD2900 zvuku na TV-u
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 09:51   #15
TemplarLord
Registered User
Moj komp
 
TemplarLord's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 47
Ja planiram uzet ovu matičnu, ali me zanima jel se taj problem sa zvukom događa i sa X19xx serijom grafičkih kartica? Ako imam SP3 tj.
TemplarLord je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 01:05   #16
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
Majku mu i meni se desilo; prvo danas kemijao sa front hederom nikako dobit zvuk na slušalice skinuo zadnje drivere dobio zvuk na prednju plocu ali nestao mi HDMI kao opcija u soundu?Probat cu skiniti sad HDMI driver bas da vidim.Edit jok ne valja nesto jednostavno ne radi niti sa HDMI driverom probao i ovaj MS -ov također mi javio da ne treba da je ovaj na kompu noviji od ovog sto pokusavam instalirati.Ali da stvar bude bolja imao sam to na konfiguraciji dok sam nadogradio drivere za čipset(preporucio proizvođač ploče) .Jeb ništa idemo formatirat disk pa sve nanovo.

__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)

Zadnje izmijenjeno od: petric. 22.06.2008. u 01:36.
petric je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 16:02   #17
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Ste probali ovaj recept?

Citiraj:
1. Go to ""Control Panel"" , click icon ""Add or Remove programs"", find any “Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"" and uninstall it. 2. Open control panel again , click the icon ""System"", go to ""HARDWARE"" tab, then open the ""device manager"" , then go to ""Sound and video game controllers"" if you see any “Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"" left click disable it and uninstall it. 3. Go to ""device manager again, check at the ""System Devices"" if there's any “Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"" left click disable it and uninstall it. Here ends the Bus driver cleaning steps. 4.Now you can successfully install realtek driver from your motherboard Driver CD and enjoy the sound.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 22:12   #18
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor TemplarLord Pregled postova
Ja planiram uzet ovu matičnu, ali me zanima jel se taj problem sa zvukom događa i sa X19xx serijom grafičkih kartica? Ako imam SP3 tj.
Ako mislis uzimati ovu maticnu, valjda znas da ova ploca ima na sebi HDMI i HD3200 (ako se ne varam) grafu integriranu. Čovjek je pitao zašto nema zvuka preko tog HDMI-a. X1950 nema tu opciju niti HDMI.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 01:34   #19
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
Ma sad vec gubim živce formatirao sam disk radi ovoga i opet nije dobro jednostavno ga nema .Nije caka u SP2 niti u SP3(probao i sa jednim i sa drugim) cini mi se da je problem u driverima koje oni plasiraju.Čini mi se da driveri nisu dobro napisani i to je to nista drugo mi ne pada na pamet.Edit :@Stef probao i ništa.

EDIT RIJEŠENO-nakon sto sam prebacio u BIOSU-na D-SUB/HDMI(ima logike kako se nisam prije sjetio) pojavila mi se opcija HDMI out.Konkretno u mom slucaju imam kabal DVI /HDMI i zvuk mi ide takoder na TV bez problema vjerujem da je tako i na HDMI HDMI .Hvala svima na strpljenju nadam se da ce ovo pomoci i drugima koji su naletjeli na ovaj glupav problem.
__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)

Zadnje izmijenjeno od: petric. 23.06.2008. u 20:29.
petric je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 20:28   #20
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor petric Pregled postova
Ma sad vec gubim živce formatirao sam disk radi ovoga i opet nije dobro jednostavno ga nema .Nije caka u SP2 niti u SP3(probao i sa jednim i sa drugim) cini mi se da je problem u driverima koje oni plasiraju.Čini mi se da driveri nisu dobro napisani i to je to nista drugo mi ne pada na pamet.Edit :@Stef probao i ništa.
Ni ja još nisam uspio, isprobao sam razne kombinacije pa čak i stavio nove windowse sa SP2 umjesto SP3, bez rezultata. Još uvijek mogu izabrati samo Realtek kao sound device. Ne kužim jer mi je u device manageru ponuđen ATI HD audio kao sound device i enabled je.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 22:10   #21
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
Odi molim te u Bios i prebaci na D-SUB/HDMI sejvaj i izađi i trebalo bi raditi kako treba.
__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)
petric je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 23:14   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kak bi se reklo-RTFM
Sve lijepo piše koliko se ja sjećam...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 10:02   #23
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor petric Pregled postova
Odi molim te u Bios i prebaci na D-SUB/HDMI sejvaj i izađi i trebalo bi raditi kako treba.
Daj mi molim te reci gdje točno u BIOSU. Tražio sam svugdje, čak i u advanced modu (CTRL+F1) ali nigdje ne nalazim to. Nije valjda da imam neku stariju verziju biosa.

EDIT: stavio najnoviji bios (F4), uključio opciju D-SUB/HDMI ali problem je i dalje prisutan, još uvijek mogu izabrati samo Realtek HD Audio.

Zadnje izmijenjeno od: vladobrad. 24.06.2008. u 11:06.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2008., 17:44   #24
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
U jeb to je vec čudno!
__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)
petric je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2008., 20:57   #25
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
dali bi mogo spojiti blu ray player preko hdmi-a kabla u monitor koji ima dvi?hdmi jedan kraj a drugi dvi!
dali bi to islo?
bail je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 13:57   #26
TemplarLord
Registered User
Moj komp
 
TemplarLord's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 47
Heh, kupio sam jučer matičnu, upario je sa amd-om 4400+, jednom gigom ddr2 rama i x1950pro grafom... Ali imam samo 2 problema, zasad, ne radi mi prednji panel za slušalice i mikrofon (za usb me briga, ne treba mi) i ne radi LED dioda (svjetlo) za HDD... Ako bi mogli ikak pomoći, bio bih veoma zahvalan.

Spojio sam sve po shemi iz knjižice koja se dobije uz matičnu, ali jednostavno nema zvuka, niti Realtek HD Audio očitava prednji panel.

EDIT: I da, sjetio sam se da bi bila dobra ideja da postam koje jumpere imam za prednji zvučni panel... Imam GROUND, Mic-Power, Mic-In, R-Ret, R-Out, L-Out, L-Ret... Kućište nije novo, proizvođač je Foxconn, probao sam naći po webu točno kućište ali bez uspjeha...

I da, instalacija Windowsa je nova, SP3, tek jučer svježe stavljen uz sve drivere za matičnu i za grafičku.

Zadnje izmijenjeno od: TemplarLord. 01.07.2008. u 14:13.
TemplarLord je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 14:04   #27
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Negdje u postavkama Realteka (ne u Control panelu, nego onoj Realtek aplikaciji za zvuk), moraš maknuti jednu kvačicu da bi to proradilo. Nažalost, ne znam napamet koju pa ćeš morati malo klikati i experimentirati.
HDD LED si vjerojatno krivo spojio pa opet provjeri malo. Bijela žica ti je minus ( - ).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 15:58   #28
TemplarLord
Registered User
Moj komp
 
TemplarLord's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 47
Hahaha, vražje li male "ključić" ikone! Da ne znam bolje, rekao bih da su je namjerno sakrili!

Treba samo staviti kvačicu na "Disable front panel jack detection" i stvar radi kao podmazana!

A što se tiče HDD LED diode, ponaša se dosta čudno... Sad dok sam uključivao slušalice naprijed onda je svjetlila, 2min poslije opet nema nikakvog signala od nje... I probao sam je na oba 2 načina stavit, ali jednostavno se čudno ponaša... Ali ni nema veze, ionak dok mi HDD radi, čuje se ^^

TY na pomoći coconut, ne znam kak bi se odužio... (ak imaš profil na twcenteru, bum te +repao ko lud )
TemplarLord je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 09:55   #29
petric
Premium
Moj komp
 
petric's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka->Požega
Postovi: 61
Evo ,da bio dobio zvuk na FP ovako treba izgledati.


http://i186.photobucket.com/albums/x318/petric1/FP.png
__________________
"Sometimes even to live is an act of courage." (Seneca)

Zadnje izmijenjeno od: petric. 13.07.2008. u 21:33.
petric je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:12   #30
milancheee
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Beograd, Srbija
Postovi: 38
MA78G-DS3H - nema zvuka

Imam doticnu plocu i Win. XP SP2, instalirao sam drajvere sa CD ali zvuka nije bilo, skinuo sam najnovije sa gigabyte sajta 1.98 verziju, posle sam probao i 1.96 ali zvuka i dalje nema.
Vidim da ovde nekoliko clanova ima ovu plocu pa ako moze pomoc??
milancheee je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na