Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2011., 14:11   #1
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
DynDNS preko 3G Routera i VIP sticka

Pozdrav svima...
Imam Airlive 3G Router i VIP Vodafone stick preko kojega se spajam ( uspješno ) na NET...

Na router je spojena Axis CCTV kamera, puštena je "vani", dodijeljena joj je adresa preko DynDNS-a ali problem je što prilikom promjene IP adrese DNS adresa se ne updatea kako treba te se ne mogu spojiti više na nju..

Odem na stranice DynDNS-a, pročitam tamo dodijeljenu IP adresu, upišem je u preglednik i sve radi...
Kada ukucam DNS adresu, ne radi...

Inače sa DynDNS-om nisam nikad imao problema i stvarno mi nije jasno što se događa..

Pretpostavljam da je problem vezan uz 3G internet ( mada, signal je odličan, download oko 2Mbit, upl. oko 200kbit, što uopće nije loše )

Unaprijed hvala na odgovorima..
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 15:45   #2
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Inace, bavim se takvim stvarima na poslu i na preko nekoliko lokacija imamo ovakvo rjesenje... U pocetku smo koristili linksys routere i hsdpa 3g pcmcia kartice... radilo je ok no uvijek je bilo problema, radi neko neodređeno vrijeme a onda sve krepa i ne radi dok god se router ne resetira...

prebacili smo sa tih routera na Level1 3G router i taj 3G vodaphone stick ali i dalje takvi problemi... baš kao što si opisao, samo kaj kad se router restarta, stvar proradi...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2011., 16:50   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Rekao bi, u oba slućaja DynDNS klijent u ruterima ne valja / ne radi kako treba.
Da probate, za probu složit neku platformu šta vrti DD-WRT ili OpenWRT ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 17:21   #4
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Stvar je u tome da stalno puca veza i da se ze zato stvar smrda nakon nekog vremena..
Ne može DynDNS klijent ne raditi u sva tri navedena routera ( ili može :-)....

Uglavnom, izgubio sam par dana već i nikako da proradi kako treba...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 18:33   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda prvo treba riješit (ako je moguće) pucanje veze e sad:
- signal / pozicija / GSM/3G antena, obično stick - ovi imaju lošu internu antenu
- postavke da barem "ostane" na GSM brzini kad "ispadne" 3G
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 20:44   #6
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
nikako nije moguce sloziti u hr da internet sa sticka bezprijekorno radi vise od 1 dan... barem ja to nisam dozivio... kod mene ti slucajevi nekad rade cak i po tj dana a onda padne i ne mozes vise pristupiti i nema nikakve sanse sve dok ne odem na lokaciju i restartam router... ili kad dode do trena kad mu je podesen automatski restart, svaka 24 sata se router sam restarta i onda sve proradi kako treba, znaci kod mene ni nije problem u mjenjanju ip adresa nego taj mobilni internet jednostavno "zacvika" i potreban mu je reconnect...

taj problem vucemo za sobom vec valjda god i pol i nismo nasli efikasno rjesenje... jedinu efikasnost smo nasli u tim level1 routerima koji rade bolje ali i dalje to nije to... tako da, jednostavno, ne ocekuj da ce te to sluziti kao fiksni internet...

jedino ovo kako si ti opisao da u ddns-u pogledas ip pa ga upises pa proradi, mislim da to nikad nismo ni probali... ali ugl, restart routera uvijek rijesi problem koji se uvijek pojavi ponovo, nekad nakon 1h, nekad nakon 3 dana, nema pravila... ali uvijek se dogodi...

EDIT: ja bi rekao da je problem u našim operaterima od koga imamo taj internet a ne u našoj opremi... operateri imaju te fore da ti prekinu razgovor nakon bubam bezveze 10 sati pa moras nazvat ponovo bez obzira kaj u biti zaradjuju u tom trenu... a ako su pozivi besplatni onda svi znamo da nakon 1h ili kolko vec, veza prekine pa moras ponovo... pa mi se cini da tako i taj nas internet jednostavno "krepa" i tu se stvar zblesira...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 23:05   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo par činjenica / ideja rješenja:
- neki routeri imaju rutinu za provjeru konekcije, provjeru dostupnosti neke web adrese
- isto tako nekad postoji ugrađena rutina / skripta za reboot uređaja
Ideja bi bila nekako spojit to dvoje da router sam napravi reboot ako nema pristup recimo google.
Tako nešto se sigurno može napravit sa DD-WRT.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 16:54   #8
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo par činjenica / ideja rješenja:
- neki routeri imaju rutinu za provjeru konekcije, provjeru dostupnosti neke web adrese
- isto tako nekad postoji ugrađena rutina / skripta za reboot uređaja
Ideja bi bila nekako spojit to dvoje da router sam napravi reboot ako nema pristup recimo google.
Tako nešto se sigurno može napravit sa DD-WRT.
da, i to je valjda jedino rješenje... samo u tom poslu nisam ja birao i dogovarao koji router ce se koristiti i pitanje je sad jel se na ove routere koje imamo moze ubaciti dd-wrt...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 17:10   #9
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
na moru, dok još nisam imao adsl, koristio sam taj mobilni internet od vipneta.
karticu sam nakačio na homebox (globesurfer II), i na njemu je bio upaljen dyndns.
ruter se nije zablesirao od njegova uključenja u utičnicu, dakle 2 mjeseca.
i svaki put kad bi bio neki reconnect uredno bi radio dyndns.
inače ako kome treba imam kod sebe homebox viška
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 08:32   #10
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Sutra to ugrađujem na jedan objekt gdje nema interneta i gdje je to jedina solucija...

Mijenjati sada i tražiti okolo nema smisla mada unaprijed znam da će biti problema.

Hvala svima na odgovorima, najviše mi se sviđa ideja da se sam rebootne 2-3 puta dnevno ali mislim da ovaj model to ne podržava ( možda bi bilo najbolje da odmah kupim neki koji ima tu opciju ).

Javim rezultat...

Pozdrav svima
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2011., 22:17   #11
msantic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sveti Ivan Zelina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Ergometar Pregled postova
Pozdrav svima...
Imam Airlive 3G Router i VIP Vodafone stick preko kojega se spajam ( uspješno ) na NET...

Na router je spojena Axis CCTV kamera, puštena je "vani", dodijeljena joj je adresa preko DynDNS-a ali problem je što prilikom promjene IP adrese DNS adresa se ne updatea kako treba te se ne mogu spojiti više na nju..

Odem na stranice DynDNS-a, pročitam tamo dodijeljenu IP adresu, upišem je u preglednik i sve radi...
Kada ukucam DNS adresu, ne radi...

Inače sa DynDNS-om nisam nikad imao problema i stvarno mi nije jasno što se događa..

Pretpostavljam da je problem vezan uz 3G internet ( mada, signal je odličan, download oko 2Mbit, upl. oko 200kbit, što uopće nije loše )

Unaprijed hvala na odgovorima..
Također koristim AirLive 3G i VIP stick te sam često imao problema kada je AirLive 3G trebao ažurirati IP adresu na DynDNS servisu nakon što je veza pukla.

Nakon zadnje nadogradnje firmware-a na AirLive 3G i prebacivanja na no-ip.org servis veza je puno stabilnija i skoro uvijek ažuriranje IP adrese prođe bez problema.

Predlažem svakako nadogradnju na najnoviji FW i korištenje no-ip.org servisa.
msantic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 08:33   #12
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Stavio sam novi FW i nije puno pomoglo, a o drugom servisu sam i sam razmišljao...
Uglavnom, odustali smo od 3G moda a
problem je riješen tako da je postavljen AirLive repeater te je sve spojeno na wlan iz kuće udaljene 100-150m koji radi kao puška.
Nažalost čini mi se da 3G tehnologija još nije dorasla zahtjevnijim procesima...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 13:39   #13
msantic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sveti Ivan Zelina
Postovi: 54
O kojem se točno AirLive repeateru radi ?
Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.03.2011. u 13:47.
msantic je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 13:54   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bit će 5460 ili 5470.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 16:52   #15
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
ja imam mikrotik 411U sa Tele2 Huawei E180 na dva mjesta i mogu reci da skripte jako dobro updejtaju i dyndns i changeip, a ima i pokrivenost hsdpa tako da cijeli sustav radi solidno u vpn-u...ako treba savjet, pucajte...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:57   #16
Plastikman
What Matters?
Moj komp
 
Plastikman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Ergometar Pregled postova
Imam Airlive 3G Router i VIP Vodafone stick preko kojega se spajam ( uspješno ) na NET...
Upravo sam naletio na tvoju temu i pročito sve, nažalost neznam ti pomoći ali imaš set-up kakav bi vrlo vjerovatno meni uvelike pomogao, pa ako imaš sekundu vremena samo da malo baciš oko na moju temu, da ti previše ne trkeljam temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=212128

hvala ti i oprosto na OT! :-/
Plastikman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na