Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2017., 14:35   #2461
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ovako je govorio Zaratusta pred mjesec i kusur dana

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Hoće zaje8at će se...
S7 memory management u banani, hrpa bloata, mediokritetna baterija....P10 ekran (nema oleofobni premaz) nakon 5min kao da si bio na kolinju plus lutrija s memorijom, mediokritetna baterija....

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.10.2017. u 14:43.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 14:59   #2462
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Sjecam se kao da je bilo jucer Staces, otkrio covjek bolje!
https://youtu.be/2pfLE5YJ1Fo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2017., 15:08   #2463
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ovako je govorio Zaratusta pred mjesec i kusur dana
Hahah pa što nije točno? Baterija je prosjek čisti. Ima hrpu bloatwera kojeg moraš gasiti. Memory management je stvarno loš kod Samsunga samo što se to više kuži kod slabijih modela.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 19:13   #2464
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kirin 960 promašaj? Ajd molim te elaboriraj.
Mob se više grije? Da, dok se puni. Zabole me.
Proc promašaj? Imam mate 9. Bolji mob koji radi isto kao i prvog dana, bez laga, trzanja i sličnih pizdarija još nisam imao. Ja mu manu fakat još nisam našao.


Zbog čega je kaljeno užas živi? Ja ne znam kakva si ti kupovao, no ja sam i za mate 8 i za mate 9 uzeo neko lijevo, 3 kom za 5,5 $. Touch radi besprijekorno, filing skužim da je mrvicu drugačiji (staklo telefona je glađe) i to zaboravim nakon 14 sekundi. I jebo me pas ako nije tvrđe od original stakla. Ja telefone furam po gradilištima, odlažem ih di stignem al na kaljenom ni ogrebotine. Ti mater, samsung s8 ružno pogledaš i zgrebe se. A ekran bi mu puko vjerojatno i da na dormeo madrac padne. A za oleofobni premaz me zabole neka stvar, uzmem krpicu i obrišem ga. No ako mi i netko kaže da se na mobu bez kaljenog ali s oleofobnim premazom ne vide otisci, samo ću reć da debelo laže. Isto ga moraš brisat.
grije se u 3pm kad je na gpsu...to me malo nerviralo, ali zato radi cudo slike, u rangu duplo skupljih mobitela, ako ne i bolje

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 21:49   #2465
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
grije se u 3pm kad je na gpsu...to me malo nerviralo, ali zato radi cudo slike, u rangu duplo skupljih mobitela, ako ne i bolje

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Meni se i P9 brutalno grijao na GPSu al ovak ostalo inače ništa strašno. Ali P10 već i kod kamere nakon 10ak min...ili čak kod surfanja prek 4G.....Note 9 ima istu kameru kao i P10 dakle jako dobra kamera al daleko od ove tvoje konstatacije u rangu duplo skupljih. Mate 9 je bio najskuplji Huawei kad je izašao a 10ka će bit i skuplja. Mene oduševio zvuk kod matea, odličan zvuk (stereo zvučnici). Mana mu je FHD reza na prilično velikom ekranu iako mu to ne bi uzeo kao veliki minus.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 01:18   #2466
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pretpostavljam da ovo GPS mislite na korištenje neke navigacije. Ja ako koristim navigacuju, koristim ju u autu, mob zakeljen zakeljen na nosač. Sunce lupa u šajbu, pretpostavljam da se i zato grije. No nebitno, nije mi u ruci, a jel se grije, zabole me, nek se grije dok god navigacija radi normalno. Mob ima 3 godine garancije, nek crkne.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 08:49   #2467
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Meni se i P9 brutalno grijao na GPSu al ovak ostalo inače ništa strašno. Ali P10 već i kod kamere nakon 10ak min...ili čak kod surfanja prek 4G.....Note 9 ima istu kameru kao i P10 dakle jako dobra kamera al daleko od ove tvoje konstatacije u rangu duplo skupljih. Mate 9 je bio najskuplji Huawei kad je izašao a 10ka će bit i skuplja. Mene oduševio zvuk kod matea, odličan zvuk (stereo zvučnici). Mana mu je FHD reza na prilično velikom ekranu iako mu to ne bi uzeo kao veliki minus.
ne znam, ovo kaj skvadra posta online sa duplo skupljim mobitelima...takve iste slike sam bez problema okidao sa mate 9 telefonom.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 09:26   #2468
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kamera na mobitelu nije jedini faktor koji odlučuje cijenu mobitela.
A isto tako, Mate 9 sa svojom release cijenom itekako zadire u Flagship razred. Nije baš da je to "jeftin" mobitel. Pod jeftin mislim do 2 i pol soma kuna.

A ono što i dalje ne razumijem je kako ekipa i dalje ne razumije kako i zašto se formiraju cijene koje se formiraju te kako i dalje ne razumije da nije 700 EURa za mobitel svima jednaka cifra u smislu "daću toliko za mob".

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 09:26   #2469
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pretpostavljam da ovo GPS mislite na korištenje neke navigacije. Ja ako koristim navigacuju, koristim ju u autu, mob zakeljen zakeljen na nosač. Sunce lupa u šajbu, pretpostavljam da se i zato grije. No nebitno, nije mi u ruci, a jel se grije, zabole me, nek se grije dok god navigacija radi normalno. Mob ima 3 godine garancije, nek crkne.
GPS+3/4G i navigacija google maps....fakat se jako grijao. Iako, meni je nosač za mob na ventilaciji od klime tako da ga je brzo ohladilo i nije bio problem.


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A ono što i dalje ne razumijem je kako ekipa i dalje ne razumije kako i zašto se formiraju cijene koje se formiraju te kako i dalje ne razumije da nije 700 EURa za mobitel svima jednaka cifra u smislu "daću toliko za mob".
Kužimo mi to Brko. Ali postoji uloženo dobiveno kategorija. S te pozicije i ocjenjujemo. Recimo do neke cifre kaj se isplati (uzeći u obzir cons i pros te eventualne bugove i falševe). A to da je nekom i 10 tkn malo za mob vjerujem da nema puno takvih u HR. Realno. Ne računam ove kaj jedu crni kruh jel su uzeli iphone 8+ i guglo 2 XL na rate.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 14.10.2017. u 09:32.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 09:43   #2470
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Znam da uživaš u samoprozvanoj tituli "glavnog za mobitele i financije oko njih" na PCE forumu, ali kao što rekoh, tu nema egzaktne formule kome je koliko isplativo i koliko mu je bitan omjer uloženo/dobiveno

Jer opet ponavljam, to što mobitel košta u dućanu 7000 kn, ne znači da ga je netko toliko platio. A s druge strane, da ga je i platio 7000 kn uz plaću 15k, vjerujem da ga nebi ni osjetio.

Tako da, prijedlozi oko isplativosti mobitela su poželjni samo kad netko pita "kaj da uzmem za 3 soma novo". Ovako, s jedne strane se osjeti ljubomora i zavist, a sa druge strane namjerno prcanje ekipe koja si može priušiti bolji mobitel. Ti gledaš kroz prizmu svog financijskog stanja i upućenosti u uređaje, ja gledam kroz prizmu "nismo svi isti" te kroz moderatorsku prizmu "prijavio ti se post 17x" a u recentnim primjerima smo vidjeli kako su se "dobronamjerni" savjeti s dozom prcanja pretvorili u fino upakirana ad-hominem mećanja.

FYI, vidi malo ostale teme na forumu. Zašto netko ima GT720 grafičku, a netko GTX1080Ti ako oba igraju PES. Jedna i druga ga vrte na 1080P. Stoga, ajde da se konačno manemo više tih uloženo/dobiveno omjera jer ne možeš suditi narodu prema sebi

Ljudi kupuju prema svojim finacijskim prilikama i neprilikama. A što bi bilo najbolje za njih, neka odluče sami slažemo se oko toga?



Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 14.10.2017. u 09:48.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2017., 09:52   #2471
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Tvrdi;311 4086
GPS+3/4G i navigacija google maps....fakat se jako grijao. Iako, meni je nosač za mob na ventilaciji od klime tako da ga je brzo ohladilo i nije bio problem.
GPS, 4G i Bluetooth su mi uvijek uključeni, 0-24. No na navigaciji je i normalno da se mob više zagrije, pošto troši struju ko mutav u tim trenucima. No dobro, svako ima neke svoje afinitete dok kupuje mob. Nekom smeta dlaka u jajetu, nekom ne. Ja sam u svakom slučaju bio prezadovoljan s M8 a bome sam i s M9 tak da pretpostavljam da će mi slijedeći mob bit M10. Samo verzija s ravnim staklom, onu pro verziju s edge izdrkavanjem ne mislim ni pogledat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 11:23   #2472
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam da uživaš u samoprozvanoj tituli "glavnog za mobitele i financije oko njih" na PCE forumu, ali kao što rekoh, tu nema egzaktne formule kome je koliko isplativo i koliko mu je bitan omjer uloženo/dobiveno

Jer opet ponavljam, to što mobitel košta u dućanu 7000 kn, ne znači da ga je netko toliko platio. A s druge strane, da ga je i platio 7000 kn uz plaću 15k, vjerujem da ga nebi ni osjetio.

Tako da, prijedlozi oko isplativosti mobitela su poželjni samo kad netko pita "kaj da uzmem za 3 soma novo". Ovako, s jedne strane se osjeti ljubomora i zavist, a sa druge strane namjerno prcanje ekipe koja si može priušiti bolji mobitel. Ti gledaš kroz prizmu svog financijskog stanja i upućenosti u uređaje, ja gledam kroz prizmu "nismo svi isti" te kroz moderatorsku prizmu "prijavio ti se post 17x" a u recentnim primjerima smo vidjeli kako su se "dobronamjerni" savjeti s dozom prcanja pretvorili u fino upakirana ad-hominem mećanja.

FYI, vidi malo ostale teme na forumu. Zašto netko ima GT720 grafičku, a netko GTX1080Ti ako oba igraju PES. Jedna i druga ga vrte na 1080P. Stoga, ajde da se konačno manemo više tih uloženo/dobiveno omjera jer ne možeš suditi narodu prema sebi

Ljudi kupuju prema svojim finacijskim prilikama i neprilikama. A što bi bilo najbolje za njih, neka odluče sami slažemo se oko toga?



Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Onda ujednači kriterije. Nemoj se samo voditi po cinkaroškim bijednim prijavljivanjima. Recimo iphone tema je na par stranica bila puna postova koji su se odnosili na neisplativost (i sprdačinu na tu temu) iphonea a niti jedan moj upis. Neka ti to onda bude generalno obraćanje naciji. Mogu ti ja biti ispušni ventil ili da se ne zamjeriš ovoj stalnoj ekipici "ruka ruku mije i sve znam" al kompa vrijeme je da onda bude za sve isto pravilo.
A vezano za financije. Mogu si ja priuštiti i mob od 10 tkn i to za keš pa čak i uz ovaj kredit za stan koji imam. A nisam nasljedio ništa od tatice i mamice. Međutim ja kupujem razumno (ajmo reći) i ne pada mi na pamet preplaćivati nešto. Da nisam toliki zaljubljenik u gadgete furao bi 3310. Dovoljno je funkcionalna. Ili neki šaomi od 700kn. Ako baš mora smartphone. Dakle kod mene nema zavisti. Jeb*e mi se tko što kupuje al se sve mora staviti u perspektivu vrijednosti. Inače mi ovdje možemo pisati npr. kako je ferrrari najbolji auto i kako sve drugo nema smisla kupovati jer je lošije. Cijena nebitna. Čemu onda rasprava i usporedbe? Samo pišemo o najboljim i najskupljim mobitelima i kako smo sretni s njima. Ili da pretvorimo u forum u recenzije i međusobno podupiranje.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
GPS, 4G i Bluetooth su mi uvijek uključeni, 0-24. No na navigaciji je i normalno da se mob više zagrije, pošto troši struju ko mutav u tim trenucima. No dobro, svako ima neke svoje afinitete dok kupuje mob. Nekom smeta dlaka u jajetu, nekom ne. Ja sam u svakom slučaju bio prezadovoljan s M8 a bome sam i s M9 tak da pretpostavljam da će mi slijedeći mob bit M10. Samo verzija s ravnim staklom, onu pro verziju s edge izdrkavanjem ne mislim ni pogledat.
Mate ima veće kućište i općenito mu taj kirin toliko ne daje problema kod grijanja. Sve u svemu odličan je to mob.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 14.10.2017. u 11:31.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 11:54   #2473
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tvrdi, sve sam rekao. Ti dalje nastavi kako misliš da je ispravno i kako treba biti
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 12:05   #2474
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Neki dan sam kupio doogee mix... jeo me pas, mobitel je ludilo za 1700kn
Spojim ga na komp i prepozna ga kao šaomija mix-a kinez kopira kineza i sve radi ko po loju.
Godina dana garancije, pa taman posla da se spoje)%&/ nakon toga, ne bi mi bilo žao nimalo
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 03:33   #2475
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor hEROD Pregled postova
Nakon pitanja za preporuku između p10, op5 i s7 ipak sam se odlucio za s7.

Hvala na preporukama od forumasa, nadam se da ce me sluziti kako treba
Sa Samsung mobitelom ili tabletom ćeš teško pogriješiti. TouchWizzz magija nije bez vraga. Evo naprimjer, gledao sam za sebe dual SIM budget telefonče za 1000 kunica i nakon stomiljona pregledanih izbor mi se sveo na Lenovo C2 Power, Motorolu Moto C Plus ili Samsung J3 (2016) Duos. Na kraju sam se (iako još nije kraj) zbog hrpe sitnih detalja koji fale prvoj dvojici (i činjenice da će ga nakon mene koristiti ženska osoba iz familije) odlučio uzeti Samsungića. Okej, Ima starijeg andru, pol gige ramka manje i samo osam gigi za storiđ, ali brate mili... Za samo 10% više para dobim SAMO LED od 5 inča, podršku za microSDXC kartičice i USB OTG (za spajanje điđa raznih), ali ništa manje bitno nije ni to da fakat lijepo zgleda sprijeda (jer u pozadinu ionak nije pristojno da se gleda, a i na njoj itak odmara kad mi nije v rukami), tanak mu je struk i ima TouchWizzz pa je lijep i iznutra, dakle ikonografski blista. Ne znam samo da li da uzmem bili s izraženim crnim podočnjacima (neka stajling shema meni neloša) ili crni na kojem se ti podočnjaci ne kuže pa da bude šatro klasičar?

P.S. Baš volin taj zamzung. Pod kožu mi se zavuka. Sviđa mi se više od poligamije! 1♥

__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 15.10.2017. u 04:52. Razlog: Nadopuna netočnih navoda koji su tu da zbune protivnika.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 10:26   #2476
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ako su ti te prednosti bitnije od nedostatka senzora osvjetljenja, notifikacijske LEDice, užasne izrade, to je mobitel za tebe. Zbog slabog hardvera radi sporo i lagovi su redovna pojava i prilikom kretanja kroz izbornike. Ni kamera nije argument "za" jer je u rangu prosječnih Kineza.

Čak i taj izgled na koji se sad ložiš će se drastično promijeniti kroz kratko vrijeme kad se kompletan telefon oguli. Izrada je takva da se valjda i u sudaru s molekulama zraka oštećuje.

Ali gle, imat ćeš Samsunga. Ako te to veseli, to je vrijednije od "sitnica" koje mu nedostaju.

Dobio sam jednog u zamjeni i prodao u roku sat vremena, još me danima kasnije ljudi zvali i pitali je li prodan. Tako da, nisi jedini.

P.S. Do 1000kn nema mobitela bez mane, ali ako bih morao birati, onda bi to bio Xiaomi Redmi 4A.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 15.10.2017. u 10:34.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:00   #2477
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
J3 je smeće...kćer se patila s njim...štekao je..memory management hebe te jeftinije samsunge....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:03   #2478
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Taj mobitel bi trebalo zakonom zabraniti da se prodaje Reciklaža onih govana Ace, Core, Young i slično koja su dobila svoje Galaxy slovo te broj.

Dojam u ruci je stvarno kao da je došao kao poklon uz neki šoping špeceraja ili veće količine praška za veš...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:30   #2479
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Jel može preporuka mobitela do 1200kn?
Prijatelj kupuje i gledao je neki Cubot cheetah 2. Htio bi novi mobitel s garancijom kod nas.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:48   #2480
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Jel može preporuka mobitela do 1200kn?
Prijatelj kupuje i gledao je neki Cubot cheetah 2. Htio bi novi mobitel s garancijom kod nas.
Xiaomi note 5A. 1200kn Neutrino mobile.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:49   #2481
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 13:33   #2482
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Xiaomi note 5A. 1200kn Neutrino mobile.
Po čemu je bolji od Redmi 4a ?
Imaju isto rama, isti proc, ista rezolucija ekrana...
Meni izgleda da je uzaludno bačeno 300kn u odnosu na Redmi 4a po specifikacijama.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 13:38   #2483
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Note 5A baš i nije isplativ. Ogroman downgrade u odnosu na Note 4(X), istina i jeftiniji je, ali ipak... 720p rezolucija na 5.5", jadan procesor, slabija baterija, manje RAMa...

Radije manji Redmi 4X.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 18:54   #2484
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Po čemu je bolji od Redmi 4a ?
Imaju isto rama, isti proc, ista rezolucija ekrana...
Meni izgleda da je uzaludno bačeno 300kn u odnosu na Redmi 4a po specifikacijama.
4A je 1000 kn u Neutrinu. Isto tako ta reza na 0.5 incha više nije niš puno lošije. Odn. to većina neće ni skužiti. Uz to 5A dolazi u startu sa nugatom odn. MIUI 9. Stvar izbora veličine ekrana. Oba su ok.

Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Note 5A baš i nije isplativ. Ogroman downgrade u odnosu na Note 4(X), istina i jeftiniji je, ali ipak... 720p rezolucija na 5.5", jadan procesor, slabija baterija, manje RAMa...

Radije manji Redmi 4X.
Redmi 4X global verzija prelazi malo taj limit od 1200 kn al ok.....bolji je od oba ova gore ako niš zbog meme i mrvu bržeg proca iako je to sve tu negdje.

Ja sam se vodio time da je kod šaomija bolje uzeti onaj koji u startu dolazi sa novijim OSom.....

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 15.10.2017. u 19:01.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:51   #2485
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ja bi ti preporucio da zaobilazis Xiaomi u sirokom luku. Ja imam generalno sranje s 5x koji se po recenzijama na netu prikazuje kao savrsen mobitel, a i ovdje mu je ugled bio visoko dok ga netko nije stvarno kupio, ja. Ne mogu ga prebaciti na global rom jer je bootloader zakljucan (do daljnjega, a poznavajuci Xiaomi moguce i zauvijek). Kako kupujes kod nas u ducanu vjerojatno ces dobiti global rom pa te hrpa stvari koje sam naveo na Xiaomi temi nece dirati toliko ali utjece jako na percepciju firme. Na 5A je bootlocker zakljucan iz istog razloga kao i na 5X, dakle zaboravi root i custom romove na ta dva modela bez obzira gdje ga kupio.

---update na ovo iznad---

Izgleda da je Xiaomi ipak, od danas, dopustio otkljucavanje bootloadera. Nakon nesto vise od mjesec dana. Ipak gorak okus ostaje jer sluzbene obavijesti o cijeloj situaciji ne postoje. Ili ih ja ne znam naci pa nek me pametniji isprave.

--end of update---

Isto tako kako sam se puno predugo bavio pokusajem dovodjenja tog mobiltela u pristojno stanje primjetio sam da hrpa Xiaomi modela ima iste probleme: agresivni battery management koji ubija aplikacije u pozadini i ne stizu notifikacije, GPS se ugasi nakon sto zakljucas ekran pa moras restartati rutu na Google maps i tko zna sto jos nisam primjetio. Ono sto je mene zajebalo je to da na netu ima more tutoriala kako se ti problemi rjesavaju i svi su manje vise copy paste i niti jedan od njih ne radi. To sam skuzio tek kad je mene zadesio isti problem. Zasto bi itko spamao forume s tim tutorialima zakljuci sam.

S druge strane prodji i XIaomi temu jedno 3,4 strane u natrag pa na dalje jer se navodno spominje rasulo u sustavu nakon zadnjeg updatea softwarea. Dakle ako zelis biti siguran bolje ti je da ne updejtas software dok radi i dok ne budes siguran da ti update nece potrgat sustav.

Xiaomi forum je prepun spama i jako je tesko naci i u pocetku prepoznati sto je kvalitetan post, a sto glupost. Takodjer se teme dupliciraju i treba ih proci pet s istim nazivom da bi mogao procjeniti koja ima pravu informaciju.

Isto tako pripazi na savjete za mobitele na ovom forumu jer jedan dan ovdje LG G6 ima ocajnu kameru s akvarel slikama, a drugi dan je ta kamera jedna od boljih na trzistu.

A sad da budem malo konstruktivan, za taj mid range cjenovni segment se Huawei cini kao best buy, pa cak i u visem rangu cijene. Opet, Huawei je jedno 20% skuplji od Xiaomija za vise manje istu lovu pa moras procijeniti oces se kockati. Ako vec ides na Xiaomi uzmi dostavu jer onda imas tjedan dana da vratis mob bez ikakvog razloga. U tih par dana mozes na njega instalirati sve aplikacije koje inace koristis i vidjeti dal je software u banani ili ne. Ako nije onda ga ne updejtaj dalje i uzivaj jer za tu lovu nisi mogao proci bolje.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 16.10.2017. u 21:01.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:59   #2486
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Xiaomi u tim cjenovnom razredu se definitivno isplati. Trebao si znati da se xiaomi kupuje sa global romom. Pa se nebi patio. Kašnjenje notifikacija nisam imao ni na MIUI 7 na starom note 3 pro a brat nema nikakvih problema sa 1A koji ima "čisti" android. Na poslu imamo još i 4X i %s oba na zanjem MIUI koji imaju i nema problema. Isto global verzije.
Usput budi rečeno G6 ima odličan video i OIS a i fotke su dobre a problem posterizacije je vidljiv na 100, kod lica, lišća itd. Nekom ne smeta. Meni je smetalo.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 21:18   #2487
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Xiaomi u tim cjenovnom razredu se definitivno isplati. Trebao si znati da se xiaomi kupuje sa global romom. Pa se nebi patio. Kašnjenje notifikacija nisam imao ni na MIUI 7 na starom note 3 pro a brat nema nikakvih problema sa 1A koji ima "čisti" android. Na poslu imamo još i 4X i %s oba na zanjem MIUI koji imaju i nema problema. Isto global verzije.
Prvo. Ne obracaj mi se s visoka, ako nista drugo jer pametan ispadas samo sebi.

Drugo. Zasto bi ja to trebao znati i zasto bi to uopce bila istina. Mozda sam htio kineski original rom da ne otkljucavam bootloader i da imam visi stupanj sigurnosti jer mi se tako hoce.

Ako zelis biti konstruktivan, slobodno. U suprotnom ti dobronamjerno preporucujem da visak energije prebacis s foruma na neku drugu aktivnost, preporucujem fizicku.

On topic:

Drago mi je da tebi sve radi, radi i hrpi drugih ljudi i to je sve super. Postoji problem sto postoji odredjeni, velik, broj ljudi kojima ne radi i to je nezanemariv problem.

Slazemo se da je Xiaomi isplativ i ljepo sam naveo na koji nacin da ga kupi ako zeli izbjeci potencijalno sranje.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 23:43   #2488
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ako su ti te prednosti bitnije od nedostatka senzora osvjetljenja, notifikacijske LEDice, užasne izrade, to je mobitel za tebe. Zbog slabog hardvera radi sporo i lagovi su redovna pojava i prilikom kretanja kroz izbornike. Ni kamera nije argument "za" jer je u rangu prosječnih Kineza.

Čak i taj izgled na koji se sad ložiš će se drastično promijeniti kroz kratko vrijeme kad se kompletan telefon oguli. Izrada je takva da se valjda i u sudaru s molekulama zraka oštećuje.

Ali gle, imat ćeš Samsunga. Ako te to veseli, to je vrijednije od "sitnica" koje mu nedostaju.

Dobio sam jednog u zamjeni i prodao u roku sat vremena, još me danima kasnije ljudi zvali i pitali je li prodan. Tako da, nisi jedini.

P.S. Do 1000kn nema mobitela bez mane, ali ako bih morao birati, onda bi to bio Xiaomi Redmi 4A.
Budi bez brige. Pregledao sam kompletnu ponudu mobitela kod nas. Xiaomi Redmi 4a mi je na prvu bio ok, baš kao i Meizu M5c, ali ako koristiš dual SIM funkciju gubiš microSD podršku, nema izmjenjivu bateriju i mislim da niti jedan od njih nema USB OTG. Upravo iz tog razloga mi je lakše progutati mane koje ima Samsungić. Baš sam se poveselio da ću si ubost nekakvo kinesko govno za probu, ali izgleda da...

Postoje još samo dva kandidata koji me zadovoljavaju po pitanju dual SIM + microSD upotrebljivosti (Lenovo C2 Power i Moto C Plus), ali oba imaju ograničenu podršku za microSD (32 gige je max) i nemaju podršku za USB OTG pa su mi jednostavno nepraktični. Plus im je velika baterija, a minus ružnoća i izgled softvera.

Touchwizzzzz mi u ovoj verziji koja je na J3 (2016) izgleda fenomenalno, dok mi je stock Android ružan za popizdit i na njemu bi morao staviti 1 ekran i Nova launcher da mi sakrije toolbar kompletno.

Užasno mi je teško pronaći dual SIM mobitel koji mi odgovara jer su mi uglavnom bitne neke stvari koje baš i nisu mainstream đir i nikada nisam patio na premium osjećaje u rukama, a i sve premium uređaje sam uvijek furao u maskicama koje taj osjećaj (ako i postoji) totalno unište. Premium nije više premium ako je oguljen i puni ožiljaka, te ga takvog možeš prodati samo mazohistu. Definitivno ne očekujem "premium osjećaj" ako znam da kupujem uređaj za male pare.

Imao sam jako davno metalni unibody HTC Legend i ne tako davno stakleni Sony Z3 Compact, ali iz nekog čudnog razloga ipak preferiram (Samsung) plastiku i volim removable back cover koji ti daje lagan pristup svemu.



P.S. Imao sam do sad jako puno Samsung uređaja i izrada je uvijek bila zadovoljavajuća. Jedina iznimka po pitanju izrade je bio S3 Neo, ali ni taj njegov gaf nije bio nešto ozbiljno nego tek sitnica s kojom se moglo živjeti.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.


Zadnje izmijenjeno od: The Man. 16.10.2017. u 23:57.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 00:09   #2489
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Prvo. Ne obracaj mi se s visoka, ako nista drugo jer pametan ispadas samo sebi.

Drugo. Zasto bi ja to trebao znati i zasto bi to uopce bila istina. Mozda sam htio kineski original rom da ne otkljucavam bootloader i da imam visi stupanj sigurnosti jer mi se tako hoce.

Ako zelis biti konstruktivan, slobodno. U suprotnom ti dobronamjerno preporucujem da visak energije prebacis s foruma na neku drugu aktivnost, preporucujem fizicku.

On topic:

Drago mi je da tebi sve radi, radi i hrpi drugih ljudi i to je sve super. Postoji problem sto postoji odredjeni, velik, broj ljudi kojima ne radi i to je nezanemariv problem.

Slazemo se da je Xiaomi isplativ i ljepo sam naveo na koji nacin da ga kupi ako zeli izbjeci potencijalno sranje.
Neznam kak si shvatio da ti se obraćam s visoka. Dao sam svoje iskustvo. Fizičke aktivnosti sam imao i previše dok sam bio mlađi.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 11:48   #2490
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
10-15 komada sam ih ja uzeo sebi prijteljima i rodbini i svi vrlo zadovoljni.

Zadnji je bio max2 što s baterijom može upaliti i fapa kljunaša i čovik kaže da nikad bolji mob nije imao - moja iskustva sa žaomijima
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na