Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2014., 18:20   #38881
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
I kod mene je sve krcato lisca i blata, danas je bio pravi rokenrol. Pogotovo sto su mi gume vec lagano celave Dosao sam doma ko prasac
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 08:49   #38882
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
...Sale i ja smo u 10,30h kod Dione...ja zapeo na ispumpavanju

EDIT, raporat: dns jopet inverzija-do Adolfovca magla i zimulja a posle Suuunce i kratka maaajica. Na usponu cela legija, i svi kasnije krenuli. Pila na pilu...braysi na SC nomadu, pa remediji, sight, rallon pa ovo pa ono ali bajk dana mi je braysijev...novi float 36ica narandžasta 160mm, XX1,...carbonac ispod 13 kg

...stigo nas i Corcus i lagano uz pokoju lovačku stigli pa cuga+pljuga, pipkanje rama, vilja... i počeli se razilaziti k'o rakova deca i Sale i ja ostali sami i pravac komba, jerbo je nismo vozili gro meseci, a i nećemo vala tako skoro .

Lišća ima čudo jedno, tulum nema više one linije koju smo izvukli prije kišaaa, a kako je donji dio bio u magli i niskim oblacima tako je sva vlaga u kanalima po kamenju, a one blatne deonice sa zemljom koja miksa su pokrivene slojem lišća jer se nevozi baš staza tako da uletiš u pravo minsko polje i Sale je svaki put viko ko skeledžija kad ga je uvatilo u mix, a u onom Banetovom zavoju sam skoro fasovo, kad su mi patuljci počeli da čupaju volan, ali znamo da nema labavo pa sam nekako izvuko, God.

Novi deo 57ice na moj nagovor nismo vozili, jer mi već dobrano zadnja gumaleza ćelava i uz ovakve atmospheralije, bilo bi to lutrija samo takva pa smo ušli u mod vozio bi i sutra

Vala sam se nakočio danaske, ruke ko u popaya .

Još sam nekaj otkrio neki dan: spremam ranac (ruksak) i naravno neoprezno izvrnem rain-cover na deuteru i lišće i blato mi se po hodniku raspe k'o dukati pred mladu...i sad kontam kako da rešim tu prljavštinu sa rain-covera jer se samo lepi sve više i više svega i kako sam bio u cajt-notu pogledam unutra u onu špilju u kojoj se nalazi sfrkan i skontam da je Švabo to pametno rešio i da se mere odvojiti i posebno oprati. skinem i ubacim na 40 °c sa ostalom bike robom i opere se k'o golf za svadbu. Sad je opet fluorescentno zelen . Uči čovek dok je živ...zna Švabo bolan

vozdra raja, nema labavo
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira

Zadnje izmijenjeno od: Irvin. 23.11.2014. u 21:59. Razlog: raporat
Irvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2014., 19:56   #38883
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
na breg :)

elem raja,

sjutra (utorek) smo u 10,30h kod Dione (spara). Bujrum 'ko mere

vozdra, nema labavo

EDIT: danaske smo se kod Dione našli Vlado i ja i za petama nam bio Fizio i stigao nas kod Grofice dok smo čilali...

...u nedelju sam skonto dok smo ušli u kanale kombe da mi zadnja guma koooma i naravno da sam konto kaj deti...uđem u šupu a ono nove vise 2 maxxisa: minion DHF u DHcasing 2.5 i HR2 u 2.4 SuperTacky. Te sam gume uzeo u nekoj budućnosti kao za DH ili za kombi da imam ako se uhljebimo pa da ne trgam hansa i ostalo...ali Pohorje zaprlo, kombija nema i heto vise samo sa etiketama. Kontam ja noć prije da napred denem DHF a iza prebacim Hansa kaj mi sada napred jer sam rubber queen od iza pokido samo tako...i sad vrtim ja sve teoretski kako guma ima oko 1200gr i da će mi napred biti ko uteg. Rolling da i ne pričam...i jutros uzmem ja nju u ruku i vidim jednu rubber queen koju sam kao odbacio jer je bila potrošena (to je u ono doba dok je čovek nadobudan pa sve mora biti ko za race) i dok sam ih onako odokativno držo u rukama skontam da je DHF k'o uteg i prevagnem na queen i suuper sam odvezo s njom.

Ovo je sve teoretski dosada, no mene zanima dali je 'ko na bajsu vozio gumu koja je 1000+ gr i kako to izgleda? Bajk mi je oko 13kg+600 gr. Nebi ja tako lako odusto od ovih krampača no žao mi ih prljat, ako ću ih prodavat lakše će otići...pa uzet damfa i mirna Bosna moja ponosna

Vožnja: ...i tako kao idemo mi na 18-20 i bolan oni mene uguraše za zeca...jaooo stisko sam zube da su plombe mi skoro poiskakale ali moro sam, ipak je to čast bila takvim vozačima biti izvidnica...suuuper smo drobili i vidi se da se staza vozi jer na mjestima po linijama nema uopšte lišća i baš sam vuko ko'da me s lanca pustilo, a sve kao ono standard prije vožnje...pa ćemo lagano, sklisko je i to...

Posle Zlayinog zavoja pa kad se krene u kanale široke i tamo di je vododerina s leve strane (di sam ja otreso prije par mjeseci) tačno u toj vododerini su 2 kamena veličine 30-40 cm i zauzumaju vododerinu i prava je mina jer se lepo doleti a to je taman na izlazu iz desnog zavoja pa se treba držat više desno tj. unutarnje putanje...nismo stigli ih pobacat...ja ih nekako obišo pa viko momcima i gaaas.

Sjutra (sreda) smo kod Dione u 11h. Bujrum 'ko mere. Sveta Kata sneg na Sljeme...tako vele...živi bili pa videli.
vozdra, nema labavo
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira

Zadnje izmijenjeno od: Irvin. 25.11.2014. u 21:40. Razlog: raporat + pozivnica
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 12:28   #38884
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Ima tko kakvu preporuku za rukavice (zimske štob se reklo ) jer mi poplave prsti dok idem na posao. Da nisu preskupe(200kn max) i relativno lako dobavljive. Da nemoram čekat 2 mjeseca dok stignu.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 12:57   #38885
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Imas endura rukavice u marko projektu, oko 200kn su i dosta su dobre i tople
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 13:14   #38886
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Irvine, vozio sam jednu 1350g gumicu sprijeda, muddy mary 2.5. Ak ne razmisljas o tome da imas duplo tezu gumu naprijed, neces osjetiti, pogotovo ako mozes zadrzati kadencu 60+

Ak ce te to muciti onda ce ti smetati. Razlika se osjeti, nakon sto sam sa nje skocio na trail kinga prednji kraj je bio osjetno laksi, ali pri vecim brzinama je falilo volumena na nizem tlaku, tak da sam morao dopumpati skoro pol atmosfere (pol bara).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 18:19   #38887
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Alo ljudi,

za koliko bi stavili ovo da ode...
http://www.njuskalo.hr/rame-vilice/r...oglas-13563637
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 20:44   #38888
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
fala Destro

Raporat sa 9ke: danaske smo Vlado, emge (Vjeks) i ja odpelali 9-ku i sve je bolja podloga kako stišču temp. pa nema da blato skače za tobom...mina nema. Gore sve belo inje po drveću romantika žešća

...temp oko nulerke i već 2 zadnja puta se zavalimo u Groficu, a tamo radijatori na koje pobacamo robu, pa se lepo raširimo odma s desne strane, bajsi pred očima...ugodni domaćini kako mladi tako i stari. Ali lOOgarnica nema konkurencije kad Suuunce izajde...kako reče teta da još 2 sedmice popravljaju cestu pa nema busa...

vozdra, nema labavo

EDIT: sjutra (subota) smo u 10h kod Dione (Spara)
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira

Zadnje izmijenjeno od: Irvin. 28.11.2014. u 16:54. Razlog: na breg
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 22:59   #38889
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor NinX Pregled postova
Imas endura rukavice u marko projektu, oko 200kn su i dosta su dobre i tople
Bio, nije mi se ništa svidjelo. Sve neke il katastrofa izgledom il izradom. Htio ovo uzet al nit ima veličina i uživo izgledaju triput lošije.

Izgleda da budem išao na neke noname kožne s podstavom, za po gradu tokom zime budu ok.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 16:31   #38890
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Danas na Slemenu ni zive duse, samo bicklisti. Vrijeme koma, ali nadobudnih za voznju preko nekoliko .
Vrsni dio na suncu, nizbrdo sklizavela na kvadrat - stazom 52.

Leustek-Runolist-Lugarnica-gornja postaja zicare-staza 52

Pohrani.com
Nik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2014., 18:22   #38891
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
...ja dobroga dana za vožnju, merak pravo:

Probudim se -pljušti, spremam se -pljušti, trebam krenut -stane . S pedale na pedalu i lagano Runolist, a tamo u jednom momentu vako (ovo je bolan za fotku dana), a u drugom momentu vako.

Čim zađe Sunce, ugasi se grijanje i pravo ladno, probije se Sunce upali se, čudo.

Od Runolista do lOOgarnice a tamo lepo iznenađenje - Mate, a jesmo se izgrlili ko partizani '45ete (nisam ga video ima skoro pa leto), + Borko i njegov jaran (a ime mu zaboravio, opet godine stižu).

Kao ono šta ćemo...paf 52. Bilo nam je nešto kao ovim momcima, samo što smo mi morali na drugu stazu jer je i njih bilo dosta...vidiš da su mnogi morali sa strane stajat dok drugi voze, pa 'ko će se još s njima gurat, pa drugi jezik, kultura...rek'o hajmo mi na 52 pa smo mirni

...kad tamo odma posle brzih kamenjara HGSS razvuko kola po sred staze...imalu su neku vježbu sa kerovima pa im je Herci malko pokazo kako se radi salto mortale na suho i dao Bog da nam ne trebaju, neka njih samo pored nas

Nije falilo blata, ali ni zabave

vozdra raja, nema labavo
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 17:13   #38892
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
na breg

elem raja,

sjutra, sreda, smo u 10,30h kod Dione (Spara). A kaj se vremena tiče: vreme je za zabavuuuu

Bujrum 'ko mere
nema labavo

EDIT: storno vožnja za danaske

EDIT 2: , raporat: evo danas (četvrtak) smo se uspeli probiti do vrha-Veky, Vlado i ja. Kako je visilo vreme i mi smo bili na iglama pa je ipak pala kocka jer je bio suv start i gaaaas. Do izvora suvo (ne pada), a tamo počelo sa granja led da pada, pa kišica a mi po gasu i hip-hop u Groficu. Sušenje, cuga+pljuga i pravac 18-20. Ja doooobreeee podloge, zabava NN, čuuudo i taHman krenemo i počne i kiša. E to je bio vrh. Mokri izvana, mokri iznutra, blata u ušima...stanemo na checkpointovima, kiša pada a nama kez od uva do uva...goggle pune vode i onaj brzi dio prije Njivica sam vozio 20od100 po osjećaju jer nisam pola vidio, Veky skino goggle i visio mi na repu u kanalima, a meni plombe samo što ne poispadaju (opet me gurnuli za zeca napred)

...ali nema tih para kakav merak: Nešto ravno onome, ako ste ikada iskusili, kad imaš proljev pa odeš čika doktoru, a on jadan u brzini ti dadne umjesto leka protiv proljeva tablete za smirenje, pa se unerediš do ušiju, ali te baš briga...e, takav osećaj

beše borbeno, nema labavo

EDIT 3: ahahahaaa, sve više specijalnih efekata širom vasione
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira

Zadnje izmijenjeno od: Irvin. 05.12.2014. u 22:28. Razlog: led ledeni, kao med medeni
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 13:48   #38893
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
gume i teorije

Dali možeš igrati odbojku na pijesku u gojzama?

Tako sam odlučio i ja napred deti jedinu gumu koja je nova i koju imam u šupi dok čekam Hansa i to onda zgleda vako. Već i neuko oko poput mojega vidi da postoji nesrazmjer između dimenzije od 2,5 i kako je sjela na obruč. Radi se o maXXis DHF u 2,5 (ST, 42A, DH casing). I nebilo mi teško uzmem šubler i dobijem da je casing volko ili u inchima. Hm

Šubler u ruke i na Hansa, a on volko ili u inchima.

Hans lepo sjedne na obruč, ko prava mrcina.

Osim vizualnog dojma, kontam da obruč 21 nije za vake DH mrcine, što je i logično svima osim izgleda meni. Guma nemože dobiti pravi volumen, već se stisla k'o bosanac u pozorištu .

Da bi bočne počele da fataju, izgleda ću ga morat bacat malko više u pod

Teorija gotova, još samo probat i mirna Bosna...a to kolko je teža mislim da ću dobit na tromosti na spustu u warpu

Kontate, kiša padala 3 dana pa ono...


Znači, možeš igrat u gojzama, malko jači trening al bolan kad ih skineš poletiš
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 15:35   #38894
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Mora ti guma fino sjest na obruč, jest da je teže, ali vjeruj mi da nije ništa lakše i na širim obručima. DH guma ima brdo mesa na zidovima za razliku od papirnatih evosupertristarenduro hansova i zato ju je teško namjestiti.

Prozedur: Ispumpaj gumu skoro do kraja, ono da još malo zrak pišti van kroz ventil, nategni ju lateralno na obruč na mjestima gdje vidiš da ukoso stoji, dopuštene su sve metode. Najviše sam ju samo pritiskao dijametralno na obruč, ono ko da se kotrlja po podu.

Druga opcija je da odvoziš jednu poštenu vožnju pa će se sama uštimat.

Najveća mana užih obruča je mogućnost uvijanja gume pri naginjanju, pošto je guma šira brže dolazi do "prelijevanja" preko užih obruča. Zbog toga ćeš morati provjeriti koji ti tlak odgovara ali bi i dalje tlak trebao biti osjetno manji od mršavije gume.

Još je jedna stvar da su maxxisice općenito uže od ekvivalentnih guma. Najvjerojatnije imaju u tvornici mjerne sprave made in china.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 15:57   #38895
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
e da, krivo sam se odrazio: lepo je ona sjela tj nije u 8micu kao što mi rubber queen ide već mi se nije onako proširila kako sam za 2,5 gumu očekivo ali sam skonto da nam je default posto schwalbe pa sve prema njemu poredimo...
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 16:49   #38896
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Sve sto si ti ovdje otkrio je inace poznato od prije. Maxxis je pisao puno vece dimenzije nego sto zapravo je. To su ispravili u zadnjoj generaciji guma tako da ako recimo kupis DHF koji je tubeless ready u 2.3 dimenziji ona je velika kao ova tvoja 2.5. Malo su zakomplicirali ali eto, a razliku mozes vidjeti u specifikacijama kad ti pise "ETRTO: 55-559" Ovaj prvi broj ti oznacava kao neku sirinu gume u mm i za ovu tvoju 2.5 i noviju 2.3 je isti. Za hansa je recimo ETRTO: 60-559

Inace posto i te specifikacije mogu varirati od proizvodaca do proizvodaca netko se dosjetio i napravio stranicu na kojoj korisnici izmjere gumu i napisu na kojem je obrucu tako da se prije kupnje moze provjeriti sto ocekivati od gume. http://www.reifenbreiten-datenbank.de/
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 18:50   #38897
Shoshy
Gear breaker!
 
Shoshy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Znao sam da su schwalbice brbele, al pol centimetra razlike izmedju 2.4 fat alberta i 2.4 high rollera 2 je suluda
__________________
Baraba style!
Shoshy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 19:31   #38898
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa i Hans u 2.35 je širi od Continentala 2.4...

Nego, trendy 27.5 kolo u garaži


Giant Trance Advanced SX Custom (160mm naprid, 155mm nazad)

Vilica: RockShox Pike RCT3 160mm Solo Air
Shock: RockShox Monarch DebonAir RT3 200x57mm
Volan: GIANT Connect SL TR RiserBar, 31.8x730
Lula: Chromag Ranger 60mm
Sic štanga: GIANT Contact Switch-2 SL Internal routing 30.9mm
Sic: fi'zi:k Gobi XM Manganese
Shifter: SRAM X01 Trigger MatchMaker X 11G
Mjanjač: SRAM X01 X-Horizon Type-2 Carbon
Kočnice: Avid Elixir 9 Trail, 4 klipa MatchMaker X, HS1 rotori (180/180mm)
Kazeta: SRAM X01 X-Glide 1195-11f.
Lanac: SRAM PowerChain 1170
Pogon: SRAM X1 1400 GXP
Kotači: GIANT P-TRX1, G69-Alu, Tubeless, 21-584, 15mm-/12mm-Osovina, 28/28 Žbice
Gume: Continental Mountain King II 27x2.4" ProTection Black Chilli

cca 11.5kg bez pedala

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 19:45   #38899
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
daaaa, tooo brate kak je dooobro složen. Sad na leđa pa da ga isprobamo na Sljemenu. Hijaooo kilaže

Neka te dobro služi i same gaaaas, nema labavo
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 20:28   #38900
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Kako si postigao 155 hoda iza? Neki link drugi, ili shock? Kak to da nisi na Reigna isao? Javi kak se kotaci ponasaju, 21mm i 28 zbica nije bas nes živčano.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 20:35   #38901
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
200x57 umjesto 200x51 shocka. Samo S veličina je upitna za takvu konverziju...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 20:56   #38902
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Pošto sam još 2mj. bez auta tražim nešto za vožnju po kišnom vremenu jakna/kabanica. Ne bi davao neke velike pare pa ako ima nešto jeftino a da valja (za kabanice maks 250kn a jakne do cca 500kn)

Kod nas naletio na ovo...

U Marko Projektu imaju:

Endura - Pakajak

Gridlock II Waterproof Jacket

U Decatlonu:

BICIKLISTIČKA JAKNA 300 CRVENA B'TWIN

AKNA 5 SPORT FLUO B'TWIN

Softshell SL900 TRIBORD

Na ovim kišnim jaknama/kabanicama postoje dvije oznake: Waterproofness i Breathability (kolike bi trebale biti da podnesu kišu i da normalno dišu???).


p.s ako netko ima kakav link iz vanjskih trgovina (EU)
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 21:44   #38903
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor SileTzar Pregled postova
Kako si postigao 155 hoda iza? Neki link drugi, ili shock? Kak to da nisi na Reigna isao? Javi kak se kotaci ponasaju, 21mm i 28 zbica nije bas nes živčano.
Kao što je Vuco reka - shock sa većim strokeom.
Reign je nov pa je skup, alu bi me ispa 500€ više i teži je i orijentiran na spust i ima prenizak bb.

Ovo mogu pretvoriti u 140-150mm lako ako želim.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 21:51   #38904
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
@MIK

Ti najloni ma koliko paropropusnu membranu imali nece ti bas disati, pa na to nemoj bas racunati. Vrlo brzo se u njima pregrijes, pa cak i kad je vani 4-5 °C. Barem ja.
Osobno imam dvije HH jakne (jednu 3-slojnu, jednu 2-slojnu) s 10k membranama (a takve kostaju) i to ne dise bas , pogotovo kad se skroz zatvoris u njih jer vani lijeva kisa.
Sigurno da su bolje od 2k i ne znam 5k membrana ali, ono, do posla imam 25-30min pedaliranja i kad obucem kisnu jaknu odmah smanjim tempo samo da se ne usvicam ispod jakne.
Puno ti je pametnije gledati da imaju cif ispod pazuha koji otvoris za dodatnu ventilaciju, i time ces dobiti najbolje dodatno provjetravanje jakne, ako za time bude potrebe.

Drugi problem za hladnog vremena (kao recimo sad kad je ujutro 3-5°C) je kod tih tankih jakni sto se napravi razlika u temperaturi izmedju tijela i zraka vani i onda dolazi do prekomjerne kondenzacije s unutrasnje strane jakni.
Svakako preporucujem da si uzmes (sto) bolji kompresijski base layer, jer on rjesava veci dio problema jer odmah sve upija, a nije ti hladno jer je skroz uz tijelo. Meni je on bitniji od same jakne.
Dok god ne padnu temp. ispod nule obucen sam samo u takav base layer + kisna jakna/ili deblji vodonepropusni softshell.

Sad smo dosli i do ovog softshella o kojem pitas.
Ne znam konkretno za ovaj model koji navodis, ali ako je jakna kak spada ona nece promociti na kisi. Ali taj "soft" dio ce se napiti vode (dok ce membrana sprijeciti da jakna procuri). Sad vec pogadjas da ce toj jakni trebati dosta vremena da se posusi, dok ce se suskavac posusiti puno brze, pogotovo ako ga prebrises nekom krpom/rucnicima.
Kad kisa kenjka, sipi i sl. furam softshell, cim pocne ozbiljnije padati odmah sam u troslojnom HH-u. Ta jakna nema sanse da procuri, mogu uci u autopraonu u njoj.

Endura obicno radi best buy obleku, tako da bi ja u tom smijeru gledao.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 22:49   #38905
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Thx nik!
Imam neki softshell, nista ekstra. Ok za laganu kisicu. *
Mozda ipak za prvu ruku uzmem najlon.

Jos proguglam!
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 08:34   #38906
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja sam pobornik vjetrovki s kapljuacom, bilo da je izvana, ili da je sakrivena u visokoj kragni pa se po potrebi izvadi, ove kakti biciklisticke koje su bez nje su mi sala-mala.

Malo si knap s budgetom , postena 2-3 slojna vodo i vjetronepropusna jakna s kapuljacom je 120-200€. Naravno, takve stvari se kupuju na debelim popustima, i onda se za malo para ima puno muzike.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 09:47   #38907
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Pozdrav,

ovako, trebam pomoć ljudi iz ZGB-a koji znaju kakvo je stanje na sljemenu. Vidim da ste većinom na MTB-ima, a ja planiram u subotu s cestovnim gore na sljeme pa ovisno o vremenu možda dolje na zagorsku stranu i natrag preko zaprešića u zgb.

Međutim, ukoliko se predomislim, je li se moguće spustiti natrag na zagrebačku stranu s obzirom na ove odrone i zatvorenu cestu prema dole?

Pomagajte
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 10:46   #38908
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Ja sam pobornik vjetrovki s kapljuacom, bilo da je izvana, ili da je sakrivena u visokoj kragni pa se po potrebi izvadi, ove kakti biciklisticke koje su bez nje su mi sala-mala.

Malo si knap s budgetom , postena 2-3 slojna vodo i vjetronepropusna jakna s kapuljacom je 120-200€. Naravno, takve stvari se kupuju na debelim popustima, i onda se za malo para ima puno muzike.
Nije teško biti knap sa buđetom kad ti od MUP-a stigne čestitka na 3k kn
Slažem se da za kvalitetu treba odvojiti koju kunu više, zato i gledam uzeti nekaj jeftino a da drži vodu. Kad se pojača buđet ubosti pravu stvar.
Za zaštitu glave sam mislio uzeti onaj kurton za kacigu kak se to već zove.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 11:39   #38909
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam u lidla uzea neki njihovi skijaški softshell prije malo manje od misec dana ali ne vožnju nego za hodanje.
Jakna je odlična za te novce, možda nije za potop ali mi je laganu kišu dobro zadržala a vjetar ne pušta. Koštala je 179kn. Imas odvojivu kapuljaču, vario rukave, zaštitu od ulaza vjetra oko struka i reflektirajuće detalje.
Bolja je od ovih u hervisa i sl za 300-500kn
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 16:01   #38910
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
izviđači

elem raja,

dns je izviđačka skupina od 2 komaNdosa (Vlado i Herci) napravila izvid i rezultat je: 1, 2, 3
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na