Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2009., 11:41   #1741
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
72cm CRT? mislim, kupnja 66cm LCD-a je čista glupost.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 12:22   #1742
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
dakle uređujem si stan i kupovatću novi tv. gledat ćese sa nekih 4m, e sad čitao sam i stvarno neznam dali je bolje polasma ili lcd- jer gledat ću puno filmove sa kompa spojenog na tv, igrati igre sa kompa na tv-u, gledati naš program hrt 1,2,rt,novu digitalnu, sda imam i digi pa ću imati i onda, možda ako bi mi bolja slika bilaposlje na max tvu-u nek digiju bi uzeo si max tv, i pratim preko yumatua digitalnu satelitski prije sam premiere, polsat a sad samo digi dok se opet ne odkodiraju ovi
dvd- rijetko gledam bar ne posuđjem, filmove većinom gledam prek kompa pa ću ganda spojiti sa 10m hdmi kabla na tv
slika je vjerojatno bolja na plasmi ali me strah burn ina

što vi preporučate i koji model
nije mi sad bitno 500-1000kn više manje za nešto kaj kupujem jednom u 10 godina
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2009., 15:40   #1743
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Citiraj:
Autor jumbo Pregled postova
Samsung LE40A786. Izgleda super, a ima hrpu funkcija. Još na testu: http://hdtelevizija.com/category/tes...cd-televizori/ kažu da ima 0 cd/m2, a recimo Kuro ima 0,0031 ili PX80 0,006. E sad šta je to ne znam, ali sam skužio da šta je manje to bolje. Inače Sony W4500 ima 0,005. Ima li netko kakvu informaciju o tom modelu?
I jesi skužio da je to LCD s LED pozadinskim osvjetljenjem?! Znači da umjesto CCFL lampi koristi LED diode...i kad se sve diode ugase logično je da je osvjetljenje 0 cd/m2 jer je sve crno! cd je kandela inače
ali u normalnim uvijetima rada nijedan TV (ni LCD ni plazma) ne može se mjeriti sa Pioneer Kuro plazmama u razini crne boje!
Kad već čitaš, pročitaj i ovo: http://hdtelevizija.com/2008/12/26/h...-lx5090-127cm/

@Radikal

Za te novce i tu dijagonalu, drži se CRT-a. Sorry.

@grizli medo

1. šta gledat? Blue-ray filmove, spajat se s PC-em...
2. nijedan! od 102cm Samsung 40A656
3. daj prestani se opterećivat sa fullHD glupostima kad je očito da ti to ne triba! ako ćeš gledat SD izvore, uzmi HD ready plazmu i uživaj!
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 16:12   #1744
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Idemo malo razgovarati o plazmama i bijeloj boji. Rijetko ko spominje kako izgleda bijela na plazmi(čast Naniju ali to je bilo onako usput). Malo smo nepravedni prema LCD-u jer znamo sve njihove slabosti, a slabosti plazmi rijetko spominjemo. Meni bijela na plazmi izgleda puno gore nego što izgleda crna na dobrom LCD-u(naravno mješam kruške i jabuke ali..). Od prijatelja(PV80) sam dobio kritiku kako je kod mene sve bijelo, a trebalo bi biti "sivkasto". Nauče ljudi s tim živjeti.
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 19:51   #1745
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor tonyST Pregled postova
I jesi skužio da je to LCD s LED pozadinskim osvjetljenjem?! Znači da umjesto CCFL lampi koristi LED diode...i kad se sve diode ugase logično je da je osvjetljenje 0 cd/m2 jer je sve crno! cd je kandela inače
ali u normalnim uvijetima rada nijedan TV (ni LCD ni plazma) ne može se mjeriti sa Pioneer Kuro plazmama u razini crne boje!
Kad već čitaš, pročitaj i ovo: http://hdtelevizija.com/2008/12/26/h...-lx5090-127cm/
Skužio sam i TV izgleda opako. Kontrast 2milje, full HD, 100 hz i sl. Ipak 10 000 kn na sniženju me tjera od njega. Za Pioneer sam čuo da je vrh vrhova i mislim da taj 50" za 19000 kn nije skup, ali meni ne treba 50" a i ne daje mi se toliki novci, jer vrlo malo gledam TV (možda se to promijeni uz dobar TV i MAX TV). Što misliš o Kuro 427 (stariji model), mogao bi ga dobiti za 8500 kn? Inače, gledao sam u Ecosu LG i iako znam da ih svi izbjegavaju, meni i njihove plazme imaju zbilja dobru sliku. PG 6000 super izgleda, ima full HD, 100 hz i slično, a košta ispod 5500 kn. Neki su mi rekli da ako gledam LG, onda da gledam LCD, ali meni plazme imaju bolju sliku. Dvoumim se između odličnog TVa do 8-9000 ili prosiječnog do 5-5500, ali sam nekako bliži ovom drugom, jer nisam siguran da bi ja primjetio razliku (osim u novčaniku). Ma vjerojatno ću na kraju uzeti početni PV80 (eventualni PX80).
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 20:47   #1746
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
@jumbo

Oprosti al vidim da s oduševljenjem spominješ fullHD... dali ćeš ti na svom novom TV-u gledat fullHD sadržaje?
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 21:49   #1747
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor tonyST Pregled postova
@jumbo

Oprosti al vidim da s oduševljenjem spominješ fullHD... dali ćeš ti na svom novom TV-u gledat fullHD sadržaje?
Ma ne. Mislim da meni uopće ne treba full HD. Stvar je u tome da se zadnjih dana puno družim s frendom kome je full HD najvažnija stvar na TVu, a skoro nikad nije doma i ni ne gleda TV. Meni ti je najvažniji što bolji kontrast, "crno" crna, "bijelo" bijela i da mi se ne muti slika. Eventualno dvb-t i to je to. Ako ima nešto što zadovoljava te kriterija, ja kupujem, pa makar ne imao ni full HD ni kontrast veći od 10000:1, ni 100 hz, itd. Sve prijedloge primam i zahvaljujem na dosadašnjem savjetovanju, jer kao što se može skužiti nemam blage veze o LCD/plazmama.
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 15:42   #1748
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
@jumbo

Nemaš blage veze?! Aj pročitaj neke članke tu pa ćeš znat puno više:

http://hdtelevizija.com/savjeti/

tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 16:56   #1749
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor tonyST Pregled postova
@jumbo

Nemaš blage veze?! Aj pročitaj neke članke tu pa ćeš znat puno više:

http://hdtelevizija.com/savjeti/

Pročitao. Ma cijenim ja vašu pomoć, ali ne znam da li sam ja jedini ili i drugi koji postavljaju pitanja imaju taj osjećaj da se može dobiti svaki drugi odgovor, samo ne onaj na postavljeno pitanje.
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 19:00   #1750
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor tonyST Pregled postova

@grizli medo

1. šta gledat? Blue-ray filmove, spajat se s PC-em...
2. nijedan! od 102cm Samsung 40A656
3. daj prestani se opterećivat sa fullHD glupostima kad je očito da ti to ne triba! ako ćeš gledat SD izvore, uzmi HD ready plazmu i uživaj!
DA razjasnim, ja koristim DIY projektor, ali se raspitujem za prijatelja koji bi potrosio do oko 6-7 k kuna..., za tu cijenu se vec moze dobiti FULL hd i mene zanima jer slika PAL-a losija na fullHD nego na HD
U ducanu sve je spojeno na HD izvor i naravno da full hd ima vise detalja iz blizine naravno, ali zanima me mno sto se u ducanu ne moze vidjet.. tj TV

Zasto BAS 102cm samsung tj zasto je toliko bolji ? vidim 100hz. ali LCD-u nije CRT ,, tj. matrica je spora u uvjeren sam da frekvencija ne igra neku ulogu ?
taj samsung jest fullhd.. po meni pre velika rezolucija za samo 102 cm

Tj kazed da full hd ne igra ulogu a onda mi prreporucis full hd

a hvala na odgovorima,
grizli medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2009., 19:08   #1751
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor jumbo Pregled postova
Pročitao. Ma cijenim ja vašu pomoć, ali ne znam da li sam ja jedini ili i drugi koji postavljaju pitanja imaju taj osjećaj da se može dobiti svaki drugi odgovor, samo ne onaj na postavljeno pitanje.
Gle, forum je na dobrovoljnoj osnovi. Ako netko zna odgovor i želi odgovorit, odgovorit će. Nekad netko i zna, al mu se neda pošto ima masa ljudi kojima se neda pročitat prvu stranicu i par postova nego zahtjevaju odgovore. Ovdje nema ljudi koji primaju plaću za rad na forumu.

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
DA razjasnim, ja koristim DIY projektor
Daj malo pojasni, detalje, slike...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 19:52   #1752
tonyST
hdtelevizija.com Editor
 
tonyST's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 129
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
mene zanima jer slika PAL-a losija na fullHD nego na HD
SD slika lošije izgleda na fullHD nego na HD ready TV-ima.

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
U ducanu sve je spojeno na HD izvor i naravno da full hd ima vise detalja iz blizine naravno, ali zanima me mno sto se u ducanu ne moze vidjet.. tj TV
U nekim dućanima možeš tražit da ti puste šta ti želiš i daju ti daljinski. Kojim dućanima? Ako si u Splitu, reć ću ti.


Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
Zasto BAS 102cm samsung tj zasto je toliko bolji ? vidim 100hz. ali LCD-u nije CRT ,, tj. matrica je spora u uvjeren sam da frekvencija ne igra neku ulogu ?
taj samsung jest fullhd.. po meni pre velika rezolucija za samo 102 cm
Tj kazed da full hd ne igra ulogu a onda mi prreporucis full hd
Ako si ti pametniji, šta pitaš?! Pita si fullHD, to si i dobio! Zašto je dobar? A dobar je... jako dobar. Ne mislim samo na specifikacije. Pročitaj recenzije! Evo ti jedna referentna: http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/

100Hz i LCD TV... aj pročitaj ono šta sam i jumbu napisa da čita
tonyST je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 20:20   #1753
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,433
oke, znaci nakraju se odlučio za panija 37pv80. a sad ostaje pitanje gdje ga kupiti (u Rijeci), neki trgovacki lanac, vemil, hgspot, ili pak u panasonicu?

zanima me dali je vrijedno dati 500/700kn vise u panasonicu u odnosu na ostale trgovine. i gdje nakraju kupit
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 20:25   #1754
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
oke, znaci nakraju se odlučio za panija 37pv80. a sad ostaje pitanje gdje ga kupiti (u Rijeci), neki trgovacki lanac, vemil, hgspot, ili pak u panasonicu?

zanima me dali je vrijedno dati 500/700kn vise u panasonicu u odnosu na ostale trgovine. i gdje nakraju kupit
3647kn u metrou...
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 20:46   #1755
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
oke, znaci nakraju se odlučio za panija 37pv80. a sad ostaje pitanje gdje ga kupiti (u Rijeci), neki trgovacki lanac, vemil, hgspot, ili pak u panasonicu?

zanima me dali je vrijedno dati 500/700kn vise u panasonicu u odnosu na ostale trgovine. i gdje nakraju kupit
Kupiš gdje je najjeftinije, uz uobičajene garancijske uvijete i slično. I da, čestitam na izboru
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 20:48   #1756
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,433
eh, vidjet cemo za koliko cu ga uspjet nac stara rezolutno nedaje preko 4000kn, pa ja moram pokrit eventualni ostatak
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 21:24   #1757
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
moj prijedlog ti je da ideš u hgspot zbog rješavanja eventualne reklamacije, tu su se pokazali najpošteniji.
sa druge strane riječki hg (mercator) su meni panija dali na testiranje 14 dana da mogu vratiti ako mi ne paše.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 22:51   #1758
CyPHer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Ljudi pomagajte,još ne znam koji lcd ili plazma tv bih kupio.Sutra sam odlućio da nešto kupujem i gotovo,molim vas za savjet.
Ovako tv bih koristio za gledanje naših kanala,Rtl,Hrt1,2 i Nova,još bih gledao i digitalne satelitske kanale a pošto obožavam filmove gledao bih i njih,preko dvd playera te preko kompa full hd i hd ready te ponajviše bih koristio i ps3 za igranje igara te naravno za gledanje filmova i preko ps3 i u budućnosti možda dolazi u obzir i max tv ili b-net,ukratko koristio bih ga za sve.
E sad limit je 5000kn-možda neš sitno više,velićina 82cm može proć ali bi možda radije 97cm...hvala...
CyPHer je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 23:13   #1759
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 02:05   #1760
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Pitanje:

Primjetio sam da ima vise sličnih Panasonic modela:
Panasonic TX-32LE8
Panasonic TX-32LE8P
Panasonic TX-32LE8PS
Panasonic TX-32LE8PSA

U bestbuyu se navodi model "TX-32LE8P" kao best buy. Da li su ostali modeli isti ili su i oni best buy ali se samo razlikuju po boji?

Prilično mi je hitno jel mislim danas po TV
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5

Zadnje izmijenjeno od: Veky.VGW. 06.02.2009. u 02:27.
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 09:29   #1761
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
Idemo malo razgovarati o plazmama i bijeloj boji. Rijetko ko spominje kako izgleda bijela na plazmi(čast Naniju ali to je bilo onako usput). Malo smo nepravedni prema LCD-u jer znamo sve njihove slabosti, a slabosti plazmi rijetko spominjemo. Meni bijela na plazmi izgleda puno gore nego što izgleda crna na dobrom LCD-u(naravno mješam kruške i jabuke ali..). Od prijatelja(PV80) sam dobio kritiku kako je kod mene sve bijelo, a trebalo bi biti "sivkasto". Nauče ljudi s tim živjeti.
E sad... sto je to uopce bijela boja... to je pravo pitanje...

Naime svi mi koji radimo na racunalima smo navikli na bijelu boju na 9300K (Kelvina) - to vrijedi i za one koji jos koriste CRT PC monitore (kao ja ) i one koji koriste LCD PC monitore...

Kod filmova bijela boja je tzv. D65 (tj 6500K) i to za sve one navikle na racunalnu bijelu od 9300K predstavlja zutilo najgore vrste... no to je prava bijela boja za filmsku industriju...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 09:45   #1762
gemistek
Registered User
 
gemistek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 1
Molim cijenjeni auditorij da mi pomogne u odluci ali i odgovori na pitanja.
Naime, kompletirao bih npr. TVpv8 + DVD Recorder Samsung DVD-HR775, 250GB, upscaling 1080p, USB, HDMI.

1. Budući da u Ronisu daju uz tv i HDMI kabel, kakve beneficije dobijem ako povežem HDMI ovaj recorder i TV (ili je dobar i scart).

2. Što mi uz ovaj TV znači mogućnost recordera za upscaling (gledao bih čakovec kabelsku, divx-e, možda uplatio za max-tv ili digi-tv)

3. Cijene HDMI kabela (1-2m) stvarno variraju pa pitam čemu je to uzrok!

Zahvaljujem unapred.
gemistek je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 10:30   #1763
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



E sad... sto je to uopce bijela boja... to je pravo pitanje...

Naime svi mi koji radimo na racunalima smo navikli na bijelu boju na 9300K (Kelvina) - to vrijedi i za one koji jos koriste CRT PC monitore (kao ja ) i one koji koriste LCD PC monitore...
heh, ja osobno brijem u plavom dijelu spektra

a sad "naši" monitori, prvo trebao bi ti neki jebeno skupi spektrofotometar, kolorimetar ili popularni "denzič" tj. jednostavno full skup uređaj za kalibriranje monitora i koji nebi imao nikakvog efekta na prosječnom monitoru...

druga stvar su recimo neki yebačko skupi monitori kakve možeš vidjeti po tiskarama koje zahtjevaju da je boja na ekranu jednaka onoj kakva izlazi otisnuta na papiru i postoje firme koje jednom mjesečno provode kalibracije monitora, to se čak i fino naplačuje, hehe,

"naše" monitore morao bi kalibrirati svaki dan...

al s druge strane, to kaj imamo doma, koristimo ležerno pa mislim da se ni nebi trebalo zamarat dali ti monitor vuče malo vamo ili tamo po spektru, na kraju krajeva , pa dobro zgleda, kaj ne...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 11:24   #1764
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor gemistek Pregled postova
Molim cijenjeni auditorij da mi pomogne u odluci ali i odgovori na pitanja.
Naime, kompletirao bih npr. TVpv8 + DVD Recorder Samsung DVD-HR775, 250GB, upscaling 1080p, USB, HDMI.

1. Budući da u Ronisu daju uz tv i HDMI kabel, kakve beneficije dobijem ako povežem HDMI ovaj recorder i TV (ili je dobar i scart).

2. Što mi uz ovaj TV znači mogućnost recordera za upscaling (gledao bih čakovec kabelsku, divx-e, možda uplatio za max-tv ili digi-tv)

3. Cijene HDMI kabela (1-2m) stvarno variraju pa pitam čemu je to uzrok!

Zahvaljujem unapred.
1. Bolju sliku
2. Znači da ćeš imat bolju sliku koja je reproducirana s tog samsunga. Kabelska, maxtv i digi tv nemaju veze s tim.
3. Bezveze, uzmeš jeftiniji.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 17:05   #1765
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
...Kod filmova bijela boja je tzv. D65 (tj 6500K) i to za sve one navikle na racunalnu bijelu od 9300K predstavlja zutilo najgore vrste... no to je prava bijela boja za filmsku industriju...
Kad pogledam zidove, bijelu tehniku, stoljnjak,radijatore vidim bijelu boju. Na svom V4500 vidim bijelu boju koja izgleda gotovo isto. Na PV80 ona izgleda žućkasto-siva. S druge strane kad pogledam oko sebe nigdje ne vidim takvu duboku crnu boju kakvu daje ta plazma. Ljepo je to za vidjeti ali gdje to ima u stvarnom životu? Valjda sam tupav ili ne znam šta ali ta crna mi djeluje neprirodna. Ni na kraj pameti mi nije da potičem raspravu tipa HDready vs FullHD ali meni te crne na plazmi izgledaju jednako nestvarno kao i neke boje na LCD-u. Tog u prirodi jednostavno nema pa sad me izvolite popljuvati.
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 18:13   #1766
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
možda ti jednostavno vidiš sve sivo.

npr. moj monitor (front okvir i postolje) je crn. ono skroz. kao na plazmi.
i kućište mi je crno. in real life.

istina je da plazme nemaju "pravu" bijelu boju. pogotovo kad je cijeli ekran bijeli. možda najviše zato što sama elektronika plazmi smanjuje intenzitet svijetla kada "skuži" presvijetlu sliku. već se o tome pisalo na topicu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 18:47   #1767
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Ma ustvari želim reći da se previše priča o crnoj, a u stvarnosti je ona veoma rijetka. Evo sjedim u dnevnoj sobi i jedino je crn ekran zgašenog LCD-a. Ali zato bijele koliko hoćeš. Sumnjam da je kod nekog drugačije. Evo priznajem da se ne kužim pa nek mi neko objasni zašto je ta crna toliko važnija pa se stalno ističe savršena crna? Mislim da je u prirodi bijela daleko zastupljenija i da se lakše primijeti njena nesavršenost.
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 19:20   #1768
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Evo danas gledam u jednom centru onog policajca kako drži konferenciju o Ivani Hodak. Na plazmi Kuro od 20000 kuna taj polismen ima svijetlo plavu košulju, na Panasonicu sivu, a na Philipsu bijelu. Ima nešto u cijeni, a to je da puno skuplja plazma nije puno bolja od jeftine, a kod LCDa je ogromna razlika, tako da za 5-6000 nema dobrog LCDa ili...? Evo gledam Samsung LE40R86BD, košta 5000 kn ili LE40536T1 od 6000 kn. Vrijedi li to što?
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 19:28   #1769
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
u vezi crne: ja malo gledam tv, a kada gledam, onda su gore filmovi uglavnom. oni imaju puno crne i meni osobno smeta kada je tamna scena i crno postane sivo. daleko od toga da je slika na lcd-ima (boljim) loša, ali ipak mi film i npr. motosport puno bolje izgleda na plazmama. meni osobno paše slika i na philips lcd seriji 7603 (skoro sam ga uzeo), sonyjeva v4500 mi je jako loša na sd signalu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 19:55   #1770
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
v4500 mi nije bio ni u jednoj varijanti za kupnju zbog katastrofalne slike na SD signalu. Onda sam došao u Svetu Nedelju gdje je bio spojen na DVB-T preko svog tunera i bio iznenađen kvalitetom slike. Nije to nešto briljantno ali ništa gore nego kod drugih LCD-a iste cijene. Doma mi je signal odličan i zadovoljan sam slikom. Međutim poznanik ima 32W4000 i on ima bolju sliku na SD nego moj 4500. Tu je neko napisao da FullHD ima lošiju sliku. Budući da se govori da se ova 2 TV-a razlikuju samo po rezoluciji nije mi jasno odkud takva razlika. Čini se da stariji brat ima ipak bolju obradu signala.
cruiser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na